Ferrum damla

yazdıklarınzdan inanın bende dağıldım kızlar bebeğin kilosuna göre verildiğini biliyorum fakat hepsini bir defada mı veriyoruz yoksa damlaları gün içersine dağıtarakmı veriyoruz bilgisi olan yazarsa sevinirim

hepsini birden veriyoruz canım ben sabahları aç karnına veriyorum a.s.

Merhaba

Bugün doktor kontrolümüzde kan damlamızı aldık.Ferro Sanol B ve 9 damla kullanacağım,yemeğine katacağım.Anlamadığım bir konu oldu.Sizlere kilolarına göre damlalar kullandırılıyor.Ama benim kızım daha 9 kg.bile olmadı.Giysileriyle 6.5 kg. ve kafam iyice karıştı.
Ayrıca 1 yaşına kadar kullanacağım.Bunun için de ne kan tahlili yaptık ne de kendisi söyledi.Ben bir defter tutuyorum artık.Her sıkıntımızı,sorunumuzu ve sorularımızı buna not ediyorum.Vitamin olarak kullanılan devit3'ü bıraktım.Bıngıldak kapanmış.Bugün tekrar vitamin kullanmıyorum,tekrar başlanacak mı diye not almıştım.Kendisi bana ve bu deftere alışkın olduğu için kendisi tek tek okudu.Bu hatırlatmaya göre vitamini yazdı.Kan ilaçları kabız da yapar.

Oğlumda kullandığımda dişleri çıkmıştı.Ne yazık ki dişlerini lekelemişti.Ön dişleri ve çok çabuk çürümüştü.Arkadaşlarımda da bu şekilde olmuştu.

Öğünleri de sorduğumda bana bir broşür verdi.SMA markasının hazırlamış olduğu ''Bebeğinizin tamamlayıcı beslenme rehberi''adında bir kitapçık ve güzelce öğünler anlatılmış.Artık nasipse bunları yapacağız.Herkese kolaylıklar dileriz.Sevgiler.

canim ya bıngildak en az 18 ayinda tamamen kapanıyor..seninki neden bukadar erken kapanmiş.cok cabuk degilmi ya?doktor iyi muayene edebildimi acaba biraz tuhaf geldide bana:uhm:

Ya kızlar yenı konu nereden baŞlatıyoruz bılgısı olan yazarsa sevınırım sÜper bı konum var duydunuzmu bılmıyorum emzırme ÖdeneĞı devlet emzıren annelere asgarı Ücretın 3 te 1ını verıyormuŞ araŞtırıyorum Şuan bılen arkadaŞlar varsa paylaŞsın lÜtfen

Ya kızlar yenİ konu nereden baŞlatıyoruz bİlgİsİ olan yazarsa sevİnİrİm sÜper bİ konum var duydunuzmu bİlmİyorum emzİrme ÖdeneĞİ devlet emzİren annelere asgarİ Ücretİn 3 te 1İnİ verİyormuŞ araŞtırıyorum Şuan bİlen arkadaŞlar varsa paylaŞsın lÜtfen

canim yeni konu anasayfanin sol üst kısminda yeni konu açdiyebi yer var ordan cçiyosun..ama ben buna bayıldim nerden duydun canim..merak ettim valla:uhm:

canim saol paylaştigin iyi oldu..ama bu eşimin vizite kagidiylami oluyor..yani ben çalişmadigim için orasini anlamadim

eşinin sigorta güvencesinden sen yararlanıyorsan sorun yok yalnız eşin kamu görevlisi ise yani memursa vermiyor diye okudum bazı sitelerde
gerekli olan evraklar vizite kağıdı doğum belgesi ile işyerinin bulunduğu sosyal güvenlik kurumuna başvurup alınabiliyormuş

ferrumu daha 3 gün oldu vermeyeli başlayalı (daha önce kabul etmiyordu) kızım ferrum yüzünden ishal oldu neşesinden bişey kaybetmedi onu etkilemedi ama acayip derecede pişik oldu kızım 9 aylık ferrumu verene kadar pişik hiç olmamıştı ferrum başladıktan sonra pişik oldu yavrumun poposu 1gün içinde kevgire döndü çok canını yaktı o yüzden kestim vermicem ben...

ferrumu daha 3 gün oldu vermeyeli başlayalı (daha önce kabul etmiyordu) kızım ferrum yüzünden ishal oldu neşesinden bişey kaybetmedi onu etkilemedi ama acayip derecede pişik oldu kızım 9 aylık ferrumu verene kadar pişik hiç olmamıştı ferrum başladıktan sonra pişik oldu yavrumun poposu 1gün içinde kevgire döndü çok canını yaktı o yüzden kestim vermicem ben...

evet canim yapabilir..bide kakasi kara bişekil alıyor ferrumdan dolayı..peki canim kızına kan testi yaptirdinmi.9.aya kadar çoktan yapmalari gerek.kansiz degilse ferrumu zaten kullanmiyosun.

X