Femara,pkos ve aşılama

sehu03

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
226
48
22
Merhaba kızlar ben kendimi bildim bileli adet düzensizliğim var yıllarca doğum kontrol hapı kullandım.Bir sure sonra doktor karacigerime zarar verdiğini söyledi ve biraktik evlendikten sonra çocuk düşündüm için doktora gittim ve femara önerdi ilk ay yumurtalarım gelişmedi ikinci ay gelişti ve çatlatma iğnesi oldum malesef tutmadı.En son catlatmadan sonra 3 ay geçti 1 kere adet söktürücüyle adet oldum bir daha da olmadım bugün doktora gittiğimde bir yumurtalığım da en az 40 yumurta olduğunu ve yumurtaya çatlatacak kadar hormonun olmadığını söyledi 3. Kere femera denemeye gerek olmadığını bence direk aşılama düşünmemi önerdi.Esimin testleri normal ben ne yapacağımı bilmiyorum ve sizlerden fikir almak istiyorum sizce aşılama olmalı miyim yada aşılama oranı genelde düşük diyorlar yada farklı bir önerisi olan yada başına gelip hamile kalanlar var mı umut olun bana...

bende de pcos var. benim doktorum aşılamayı bize önermemisti. sans çok düsük diye. sperm sorunu olsa evet aşılama desteği büyük olurdu. ama onun dısında aşılamanın mantığı yüne spermleri tüplere en yakın yere bırakmak.

ama bu arada aşılamayla tutan kişiler de var. benim doktorum 3 ay femara denemsinden sonra tüp bebeğe geçmemizi önermisti. bence siz de iyice araştırın. ama devlette eğer tüp bebeği raporlu yapacaksanız öncesinde aşılama şartı var malesef.

bende de pcos var. benim doktorum aşılamayı bize önermemisti. sans çok düsük diye. sperm sorunu olsa evet aşılama desteği büyük olurdu. ama onun dısında aşılamanın mantığı yüne spermleri tüplere en yakın yere bırakmak.

ama bu arada aşılamayla tutan kişiler de var. benim doktorum 3 ay femara denemsinden sonra tüp bebeğe geçmemizi önermisti. bence siz de iyice araştırın. ama devlette eğer tüp bebeği raporlu yapacaksanız öncesinde aşılama şartı var malesef.
Açıkçası bana da aşılama çok mantıklı gelmiyor Çünkü tüp bebek oranı %60 iken aşılama oranı %20 diye biliyorum Kafam çok karışık Siz ne yaptınız Peki tüp bebek tedavisi mi

Açıkçası bana da aşılama çok mantıklı gelmiyor Çünkü tüp bebek oranı %60 iken aşılama oranı %20 diye biliyorum Kafam çok karışık Siz ne yaptınız Peki tüp bebek tedavisi mi
bizde femaradan sonra kendiliğinden gebelik oluştu çok sükür gerek kalmadı. ama olmasaydı eylül ayında tüp bebeğe başlayacaktık.

zaten %20 sans her korunmasız ilişkide var. yani aşılama biraz para ve zaman kaybı gibi geliyor bana. ama dediğiö gibi burda aşılamayla gebe kalanlar da yok değil

bizde femaradan sonra kendiliğinden gebelik oluştu çok sükür gerek kalmadı. ama olmasaydı eylül ayında tüp bebeğe başlayacaktık.

zaten %20 sans her korunmasız ilişkide var. yani aşılama biraz para ve zaman kaybı gibi geliyor bana. ama dediğiö gibi burda aşılamayla gebe kalanlar da yok değil
Çok şükür Senin adına çok sevindim Peki gebelik oluşması için yaptığım bir şeyler var mı?

Aynen öyle yani %20'lik bir şans için bu kadar zaman kaybına ve para kaybına gerek var mı Ben de bilmiyorum belki de doğal yollar denerim.

Çok şükür Senin adına çok sevindim Peki gebelik oluşması için yaptığım bir şeyler var mı?

Aynen öyle yani %20'lik bir şans için bu kadar zaman kaybına ve para kaybına gerek var mı Ben de bilmiyorum belki de doğal yollar denerim.
ben hamile kaldığım ay akdez diyeti ve pilates yapmistim. esim de o ay keçiboynuzu pekmezi ve doktorun verdiği vitaminleri kullandı.
bu arada bana da doktor takviye olarak pikassos vermisti.

X