Femara çatlatma iğnesi

Zenen

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
41
11
28
Merhaba arkadaşlar. Ben pcos yüzünden yumurta tembelliği yaşıyorum doktor önceden 1 ay klomen kullandı hiç bir büyüme olmadı. Daha sonra femarayı 5 gün günde 2 adet kullandım yine etki etmedi doktor cok dirençli direnci kırıcaz diyip ilaca devam ettirdi günde 3 adet 5 gün kullandım ve bu sefer 1 yumurta büyüdü yani ben toplam 25 adet femara içtim düşünün ve ardından çok uğraştık şansa bırakamayız diyerek çatkatma iğnesi verdi normalde çatlatma iğnesi kullanmaya karşıymış. Cumartesi iğne oldum 36 saat sonra pazar ilişki dedi ardından pazartesi ilişki sonrasında 1 gün aralıklı devam dedi. Sanırım yumurta boyutuna göre saati belirliyorlar sanırım benim yumurta 15 18 civarı boyutu vardı ona göre 36 saat sonra çatlayacağını düşündü çünkü bazı kadınların 22 24 olup hemen ilişki diyor doktorlar. Benim sorum şu arkadaşlar çatlatma iğnesinden sonra 40. Saat yumurtamın büyüdüğü tarafımda kasığımda ağrı sancı hissettim bu ne anlama gelir bunu yaşayan var mı bu ağrı yumurtanın çatlamak üzere baskı yapacak büyüklüğe eriştiğini mi yoksa o an çatladığını mı gösterir veya döllenmeyi mi gösterir bu ağrı ne anlama gelir? Bir de iğne sonrası 3. 4. 5 gün civarı şiddetli bel ağrıları ne anlama gelir

İlaçlar ve iğne etkisinden kasık ağrıları ara ara hep hissedeceksiniz telaşlanmayın hatta regl gecikmesi bile yaşayabilirsiniz hamilelik olmasa bile

Selam kızlar öncelikle kendimden bahsedeyim sizlere 11 aylık evliyim ve bu hayatta hiçbir şeyi kolay yoldan çabalamadan elde edebilmiş biri değilim bu yüzden bebeğimi kucağıma almanında kolay olmayacağını başından biliyordum :) şimdi neler yaptığımı neleri kullandığımı anlatmaya çalışacağım. 9 ay önce doğum kontrol hapını kullanmayı bıraktım. Eşimde korunmuyordu. Doğal yoldan gebe kalamadığımı Mayıs ayında anlamış oldum. Doktora gitmeye başladık. Pkos hastasıyım. Haziran ayında takibe başladık ve femara kullanmaya başladım. Folikasit olarak doktorum diofol önerdi onu kullanmaya başladım. Testlerimizi yaptırdık eşiminde benimde her şeyimiz normaldi. Eşimde proxed kullanıyordu. Yumurtam olgunlaştı fakat döllenmedi. Temmuz ayında ek bunlara ek olarak multiferplus başladım. Buda olmadı. Ağustos ayında bunlara ek çatlatma iğnesi oldum ve progestan kullanmamı söyledi ve yine bu ayda olmadı. Bende vakti değil daha diye düşündüm ve kullandığım her şeyi bıraktım :) Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah koca karı kürleri deniyor ama bir kür’e başladım eğer işe yararsa tekrar yazacağım Aslında buraya çift çizgiyi görünce yazmak gibi bir niyetim vardı ama olsundu nasip böyleymiş. İnst Z zatendemerakli aklınıza takılan detay sorularını sorabilirsiniz kızlar seve seve yanıtlarım

Allah en kısa zamanda hayırlısıyla sağlıklı sekilde isteyen herkese nasip etsin en kısa zamanda gönlünüzdeki isteklerinizi Allah kabul eder inşallah amin. Bundan sonraki süreçte aşılama mı deneyeceksiniz? Eşinizin sperm testi normal miydi bir de femara tipi ilaçları en fazla 6 ay deneyebiliyoruz diye duydum neden kısıtlı bir süresi var ne gibi zararı var femara vb ilaçların biliyor musunuz

İyi gunler araniza yeni katildim. 2 yillik evliyim. Cocugumuzun olmamasindan kaynakli olarak doktora gittik.esiminde benimde degerlerimiz cok iyidi
Gecen ay femera kullandim adetin 5.gunu basladim sabah aksam ictim gebelik olmadi.bu aydan yine ayni sekilde ictim.doktorum muayeneye gelmeden iliski demisti sabahina gittik 04.08.2022 yumurtam 2.11 mm olmus rahim kalinslasmis dedi ovitrella verdi sabah 10.00 da yaptir bu aksam ve onumudeki 4 aksam saat 22.00da iliski dedi.bu arada sag yumurtam dominantti. Sonrasinda da sık sık iliski dedi. Yumurtlama takvimime gore 11.08.2022 yumurtlama gunu gorunuyordu ama igneden 5 gun sonra siddetli kasik agrim ve akintim oldu 11 inde hicbirsey olmadi Bugun ignenin 16.gunu sadece kasik agrisi akintim var goguste sislik var ama renk degisiimi yok genel olarakda Kendimi cok sis hissediyorum test ne zaman yaptirmaliyim.

16 gün olmuş varsa çıkar testinizde

Cok sevindim rabnim kucaginiza almayi nasip etsin catlatma ignesiyle mi gebe kaldiniz umut etmek icin soruyorum
Amin inşallah. Yok canım 3 ay yumurta takibiyle çatlatma denedik olmadı. Üstüne 2 ay aşılama yine olmayınca sonraki ay artık tüp bebek denedik oldu. Tabii herkesin sorunu vs farklı bizim pcos ve sperm sayısı azdı o yüzden ilk yöntemlerle gerçekleşmedi

Hayirlisi olsun saglikla gelsin bebegin

Hayirlisi olsun saglikla gelsin bebegin
16 gün olduğu için kanda çıkar. Bazılarının fazla büyüyünce kiste dönüyormuş ondan adet gecikiyormus o nedenle beklemeye devam etmeyin kanınızı verin varsa vardır zaten en azından baska sıkıntılı durumlar yasamadan doktora danışmış olursunuz. İnşallah hayırlısıyla gebeyizdir benim de bugun cuma 14. günüm regl olmadım pazartesi 17. Günüm kan vermeye gidicem ben de senin gibi acele etmedim varsa vardır yoksa hafta sonu regl gelir zaten diye pazartesiyi uygun gördüm kan için. Bende akıntı olmadı pek arada beyaz yoğun akışkan olmayan sekilde oldu iğne sonrası 2.3. Günler bel ağrısı yasadım onun dışında kasık ağrısı yaşamadım. Sadece iğne vurulduktan sonra 40. Saatte belirgin bir sancı yaşadım yumurtalık kısmında o zaman çatladı diye yorumladım kendimce. Allah herseyi en hayırlısını en güzel zamanını bilir kardesim varsa vardır yoksa bir daha deneriz sıkıntı etme ben de 2 senelik evliyim olmadı henüz

Allah sağlıkla hayırlı güzel doğum nasip etsin inşallah sağlıklı sekilde bebeğinize kavuşursunuz

Herkese merhaba. İlk defa ovulasyon yapiyorum. Aksam 7 civari yaptim ardindan 8 saat sonra testi tekrarladim. İki testi de buraya atiyorum. Catlamis mi demek?

Eklentiler

• 21FCB7F9-9F1E-4F65-9FE3-46C09B51D8E7.jpeg
    131,9 KB · Görüntüleme: 102
  • 46203BA6-F514-4547-8EA6-27B815347531.jpeg
    153,7 KB · Görüntüleme: 90
İnsAllah ikimizde hayirlisi ile hamileyizdir pazartesi yaptiralim kan testini bakalim ne olacak

kızlar merhaba bende bugün femaraya başladım günde iki kez 5 gün kullanıcam pazartesi tekrar doktora gidicem size gelişmeleri yazarım

İnsAllah ikimizde hayirlisi ile hamileyizdir pazartesi yaptiralim kan testini bakalim ne olacak
Ben değilim canım 18. Gün regl oldum doktor hsg çekecek bu ay anestezili mi anestezisiz mi olsam kararsızım bakalım hakkımızda hayırlısı olsun. Senin umarım vardır güzel haberini alırız

Ben değilim canım 18. Gün regl oldum doktor hsg çekecek bu ay anestezili mi anestezisiz mi olsam kararsızım bakalım hakkımızda hayırlısı olsun. Senin umarım vardır güzel haberini alırız
Kesinlikle anestezili çektir. Bende öyle çektirdim. Anestezi almadan çekilen hepsi çok acı çektiğini söylüyor verdikleri ilac yakarak tüpleri dolaştığı için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…