Femara 2. deneme , akıntı

ay inş sizin de güzel haberlerinizi alırız burdan <3 tam ne zaman belli olur sizinki şimdi , aşılama oldu dimi
inşallah :) 1. denemede sonuç alamadık şimdi 2. denemeye başlıycaz, yok aşılama değil benim yumurta takibi ve çatlatma iğnesiyle deniyoruz henüz

Güzel haberlerini bekliyorum inşallah :) 2. deneme ilk seferde reglken muayeneye çağırmamıştı, aşılama demedi henüz
Insallah iiiinsallah bende bekliyorum o güzel haberi🥰 yumurta takibi de yapsa reglken muayene yapar zaten dr. Daha önce yapmadi mi size muayene reglken ?

o yüzden akışına bırakmayı düşündüm lilys, masaj yapmıycam bakalım ne kadar zamanda büyüyecek :)
O da mantıklı 😊 kendi halinde de ilac etkisiyle zaten büyüyecektir. Yalnizca basta yavas büyüme olabilir. Çünkü vucudumuz ilaclara hemen alisiyor. Gec yanıt veriyor.

O neden peki? Yanlış anlamayın🤍 bilgim olsun diye soruyorum
Yok estağfurullah neden yanlis anlayim🥰 1 yıldır korunmasiz iliski sonrasi olmadığını soyleyince dr tahlillere hsg ye vs bakti ve aşılama uygun dedi. Direkt aşılamaya başladık. Zaten yumurta takibinde de aşılamanın aynısı yapılıyor. Yalnizca catlatma ignesi sonrasi aşılama islemi yapiliyor o da iliski ile ayni oranda tutma şansı var zaten. Yüzde 15 falan. Bende yaptirmakta bir sakinca görmedim. Çünkü zaten ilacla tedavi + çatlatma iğnesi yapılıyor bir de aşılama yapılsın ne kaybederim ki diye düşündüm 💙

Arkadaşlar aranızda yeniyim. İlk defa bir tedavi sürecine başladım. Femara verdi doktor. Bende de pcos var. Bir kaç sorum olacak. Femara kullanırken ilişkiye girilir mi doktor bu konuda bilgi vermedi. Üniversite hastanesine gidiyorum ve orda büyük ihtimalle bana bakan asistandı doktor değildi. Ilacı kullanıp 2 gün sonra kontrole gel aşılama mi olacak yoksa catlatma iğnesini yaptıktan sonra ilişki mi önerecez hoca karar verecek dedi. Sizin doktorlar mi karar veriyor hu duruma yoksa siz nasıl tercih ederseniz mi ?

Yok estağfurullah neden yanlis anlayim🥰 1 yıldır korunmasiz iliski sonrasi olmadığını soyleyince dr tahlillere hsg ye vs bakti ve aşılama uygun dedi. Direkt aşılamaya başladık. Zaten yumurta takibinde de aşılamanın aynısı yapılıyor. Yalnizca catlatma ignesi sonrasi aşılama islemi yapiliyor o da iliski ile ayni oranda tutma şansı var zaten. Yüzde 15 falan. Bende yaptirmakta bir sakinca görmedim. Çünkü zaten ilacla tedavi + çatlatma iğnesi yapılıyor bir de aşılama yapılsın ne kaybederim ki diye düşündüm 💙
Bana doktorum önce ilaç tedavisi sonra iğneyle deneyeceğiz en son aşılama deneyeceğiz dedi o yüzden sordum neden direkt aşılama dediler diye

Bu arada bugün kontrolüm vardı çatlamamış yumurta kalmamış kalsaydı ara verecektik bu ay dedi, şuan tedaviye çok uygun görünüyor bu ay femaraya geçelim dedi salı başlıycam bir sonraki ptesi de kontrole gel dedi inşallah bu ay sonuç alırız🤍

Bana doktorum önce ilaç tedavisi sonra iğneyle deneyeceğiz en son aşılama deneyeceğiz dedi o yüzden sordum neden direkt aşılama dediler diye
Her dr farkli ilerliyor hepsinin farkli yontemleri var. Benimki zaman kaybetmeyelim aşılamaya başlayalım demisti mesela 😊 asilamada da önce ilac tedavisi o olmazsa igne tedavisi oluyor ayni sekilde ilerliyor yani
Bu arada bugün kontrolüm vardı çatlamamış yumurta kalmamış kalsaydı ara verecektik bu ay dedi, şuan tedaviye çok uygun görünüyor bu ay femaraya geçelim dedi salı başlıycam bir sonraki ptesi de kontrole gel dedi inşallah bu ay sonuç alırız🤍
Hadi bakalim hakkinda hayırlısı olsuuun 🙏 hersey gönlünce olsun bu ay güzel sonuclar alacagimiz bir ay olur iinsallah 🙏😊 bir sorun olmadan tedaviye devam edebilmek bile çok güzel bisey. O yüzden hadi bakalm tam gaz kaldigin yerden devamm 😍🌸

Arkadaşlar aranızda yeniyim. İlk defa bir tedavi sürecine başladım. Femara verdi doktor. Bende de pcos var. Bir kaç sorum olacak. Femara kullanırken ilişkiye girilir mi doktor bu konuda bilgi vermedi. Üniversite hastanesine gidiyorum ve orda büyük ihtimalle bana bakan asistandı doktor değildi. Ilacı kullanıp 2 gün sonra kontrole gel aşılama mi olacak yoksa catlatma iğnesini yaptıktan sonra ilişki mi önerecez hoca karar verecek dedi. Sizin doktorlar mi karar veriyor hu duruma yoksa siz nasıl tercih ederseniz mi ?
Bence femaranın sonlarına doğru ilişkiye başlanabilir çünkü yumurtaların hızlı mı büyüyecek yavaş mı bilmiyorsun. Aşılama konusunda benim doktorum sıra sıra gidelim dedi önce femara kullanalım sonra olmaz 4 5 ay sonra aşılama deneriz dedi. Her doktor farklı ilerliyor olabilir. Açıkçası kimisi aşılama yüzde 20 ihtimal bebek oluşturuyor diyor pcosta çok önermiyor kimisi pcoslu oldugu halde aşılama ile hamile kalıyor. Yani femara, klomen, aşılama vs hepsi şans biraz da. Çünkü her ay tutma ihtimali belli bir oranda var ama hangi ay tutacak belli değil. Sana tavsiyem ben ilk femara kullanırken yumurtalarım başta çok yavaş büyüdüler sonra birden aniden hızlı büyüdüler çatlatma iğnesini geç almış oldum ve o ay tutmadı. 2 3 günde bir git baktır nolmuş diye büyüklükleri,kaçırmamak adına. Çünkü 18 20 en ideal zamanları yumurta döllenmek için en iyi bu boyutlarda oluyor. Bir de eşin mutlaka sperm testi versin zaman kaybetmemek adına.

Kızlar bugün adetimin 5 günü ve daha kullanmam gereken 4 tane daha femara var salı sabah bitecek. Cumartesi doktora gideceğim adetimin 12. Günü oluyor. Ama ovulasyon testi yaptım bu şekilde çıktı. Acaba erken mi yumurtluyorum, ilaç yüzünden mi bu şekilde oldu, cumartesiye kadar geç kalınır mı acaba? Kist vs yapmasından korkuyorum ya.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 25
Kızlar bugün adetimin 5 günü ve daha kullanmam gereken 4 tane daha femara var salı sabah bitecek. Cumartesi doktora gideceğim adetimin 12. Günü oluyor. Ama ovulasyon testi yaptım bu şekilde çıktı. Acaba erken mi yumurtluyorum, ilaç yüzünden mi bu şekilde oldu, cumartesiye kadar geç kalınır mı acaba? Kist vs yapmasından korkuyorum ya.
kuzum bir kere daha testi tekrarlasana, idrarı çok batırma. Çünkü bu yaptığından tam anlaşılmıyor

kuzum bir kere daha testi tekrarlasana, idrarı çok batırma. Çünkü bu yaptığından tam anlaşılmıyor
Şimdi sıvı aldım, akşam yapayım bakayım bi 2 saat sıvı almadan
bence de bi yap :) ama bana pikmiş gibi gelmedi, LH seviyen yüksek seyreden biri misin ondan da böyle çıkmış olabilir , hormonlarda baktırdın mı hiç lh a
evet canım geçen hafta baktırdım en son 3.23 çıktı, geçen ay falan ovulasyon yaptıgımda silik çıkmıştı hep bu ay böyle erkenden koyu çıkınca ilaç etkisi diye düşündüm

Benim ilk dusugumde catlatma iğnesi öncesi sag 18-20-23
Sol 14-17-18 idi doktorum hemen çatlatma yapmıştı ve tutmuştu.
Boyut 18 ve üstü olunca doktorlar şansı daha üstte görüyor diye biliyorum.
İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız da hepimiz pozitifim deriz

X