fazla folik asit kualanimile ilgili lutfen cvb?

Suda eriyen vitaminlerin fazlası vücuttan atılır. Yağda eritenler tehlikeli. Onlar vücutta depolanıyor. Korkmayın birşey olmaz.

Yüksek dozlarda folik asit otizme neden oluyor demişti aile hekimim ama çok uzun süre kullanmamışsın birde hamilelikten haberin yokken yani günün geçmeden ictigin ilaçlar zarar vermiyor ya hep ya hiç.kurali geçerli

Yüksek dozlarda folik asit otizme neden oluyor demişti aile hekimim ama çok uzun süre kullanmamışsın birde hamilelikten haberin yokken yani günün geçmeden ictigin ilaçlar zarar vermiyor ya hep ya hiç.kurali geçerli
anladim canim evt erkenden biraktim ama bir arkadaş burdan dçyor doktorum kendisi folibol 5mg vermişti riskli olsa doktor verirmi?

canim yuksek dozac kulandim 5mg ondan fazlasi zararli diyorler
Neye göre kime göre yüksek.Benim doktorum prof.hemde riskli gebelik uzmanı.bana folbiol veriyor çocuktan 3 ay önce iç hatta hamile kalıncada 3.ayına kadar iç diyor.folikasit vücutta birikmez.Lütfen önce bi doktora danışın.o size uygun olanını verir.folik asit bebeğin gelişimi için çok çok faydalı.beyin gelişimi için önemli.yarın bi doktora gidin.

Neye göre kime göre yüksek.Benim doktorum prof.hemde riskli gebelik uzmanı.bana folbiol veriyor çocuktan 3 ay önce iç hatta hamile kalıncada 3.ayına kadar iç diyor.folikasit vücutta birikmez.Lütfen önce bi doktora danışın.o size uygun olanını verir.folik asit bebeğin gelişimi için çok çok faydalı.beyin gelişimi için önemli.yarın bi doktora gidin.
anladim canim ben bilmiyordum sonradan oğrendim 5mg fazla dozac int yaziliyor madem senin doktorunda vermişk riskli değimiş demek gidecem doktoruma tekrar sorCam çok sağolun

12 kat fazla folik var kullandığım hafta otizm yapıyor cocuklarda
o kadar kesin bir bilgi yok. Çocuğunuz otistik olacak diyemeyiz. Hiç folik asit almayıp nöral tubal defekt oluşmadan çocuk doğuran bir sürü kadın var. Hem siz daha gebeliğin başındasınız. Normal doza geçiş yapmışsınızdır. Folbiol sgk nın karşıladıpı bir ilaç. Devlet hastanelerinde onu yazıyorlar genelde.

X