fazla folik asit kualanimile ilgili lutfen cvb?

nihanhawa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2020
19
4
34
ben 8 haftalik hamilayim 4 haftadan biri belamadan 5mg folik asit kulaniyorum bebeğmi bir zarari olmuşmu lutfen çok endişaliyim cvb veren her kesi çok tşk edarim

Doktor önerdiyse kullanın ki bebekten 3 ay önce başlatıyorlar ve 3aylık olana kadar da kullanın diyorlar.neden bu kadar panik yaptınız

Dr unuz o şekilde önermedi mi? Folbiol kullanıyorsunuz sanırım. Günde 5 mg biraz fazla. 400 mikrogramlık günlük dozun yeterli olduğu söyleniyor.

Normali 400 Mg canım Bi keresinde çok folik asit in otizm e sebep olduğunu duydum ama bir etkisi olduğunu sanmıyorum gebeliğin çok başındasın hemen o ilacı bırakıp 400 Mg olan ilaç kullanırsınız tedirgin olmayın gebelikte böyle stres iyi değil

Benim doktorum da en başından folbiol başlattı tüp bebek profesoruydu 5mg kullandım. Fazlası atılır diye biliyorum bende neden riske atsın doktor

Benim doktorum da en başından folbiol başlattı tüp bebek profesoruydu 5mg kullandım. Fazlası atılır diye biliyorum bende neden riske atsın doktor
analdim canim bende korktum fazlasi zarar diye ben yanlişlikta kyalandim canim sen kaçinci ay kadar kuladin şimdi kaçinci aydasin içim rahatladi biraz

Normali 400 Mg canım Bi keresinde çok folik asit in otizm e sebep olduğunu duydum ama bir etkisi olduğunu sanmıyorum gebeliğin çok başındasın hemen o ilacı bırakıp 400 Mg olan ilaç kullanırsınız tedirgin olmayın gebelikte böyle stres iyi değil
evt biraktim hemen yaklaşik 3 hafta kadar kulandim acaba fazla zarari olmuşmu? bazilari folibol doktor yaziyor oda 5mg yani zarari olsa yazarmi

inşalah bir zarari olmamiştir zatan yaklaşik 3 hafta kylandim bşraktim
Ben kendimde 2 ay önceden kullanmaya başladım şuanda da kullanıyorum hamilelik bekliyorum bata göre bir haftam var banada aile hekimi verdi inşaAllah bir sıkıntı olmaz folbiol 5 mg

inşalah bir zarari olmamiştir zatan yaklaşik 3 hafta kylandim bşraktim
kullandigin ilactan emin olamiyorsan baska bir folik aside gecebilirsin eczaci da sana yardimci olacaktir. Ben folidays kullanmistim 12. haftaya kadar

12. haftaya kadar 800mg sonrasinda emzirikende 400mg kullaniyoruz Almanyada. 5 mg daha cok folik asit eksikligi varsa kullanilir birde tup bebek tedaviainde kullanildigini duydum. Fazlasi idrarla atiliyormus

12. haftaya kadar 800mg sonrasinda emzirikende 400mg kullaniyoruz Almanyada. 5 mg daha cok folik asit eksikligi varsa kullanilir birde tup bebek tedaviainde kullanildigini duydum. Fazlasi idrarla atiliyormus
anladim canim bende bilamadan kulandim yani eger zarari olduysa tup bebkte kulamilmazmiş?

X