Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

türkiyemizde maalesef kadinin kendini korumasi bir mecburiyet, koruyamazsa suc oluyor.
suc tecavüzcülerde degil, o saatte orda gezende, acik giyinende...
niye adami tahrik ediyorsun ki?
neden kendini koruyamadin?
düsünceleri belkide toplumumuzun yüzde 70nde mevcut.

ALLAH göstermesin böyle bi durum yasandiginda ilk suclanacak olan her zaman kadindir...
aslinda fatmagülün yengesi bizim toplumumuzun düsüncelerini tamamiyla yansitiyor...

ya oyle bir memleket ki burası eğer kadin altında kotla tecavüze uğruyorsa kadin direnmedi muamelesi görüyor!!böyle sacma bir şey var mı?!

Zamanında Sıdıka diye bir dizi vardı. Bir bölümünde Sıdıka genelevler kapatılmasın diye 900'lü hatlardan oy gönderiyordu. Babası da sen bizim başımıza hayat kadını mı olacaksın diye dövmüştü Sıdıka'yı hatta :) Herşeyi yanlış yorumlamada üstümüze yok.

Ben bu dizinin toplumun kanayan yarasına çok iyi parmak bastığını düşünüyorum. Arkadaşlar buraya yazarken olanları değil olması gerekenleri söyleyelim lütfen. Burayı Fatmagül'ler de okuyor. Bunu unutmayalım ve hepsi suçsuz. Maalesef bir erkek kabullenmez demeyelim kabullenemeyeceği hiçbir şey yok diyelim. Ki öyle. Fatmagül'de değil de, sevdiği kadının başına böyle bir olay geldiğinde arkasını dönüp gidende arayalım haysiyetsizliği. Tecavüze uğrayan erkekler de var ayrıca. Kaldı ki istatistikler gösteriyor ki onların toparlanması daha uzun zaman alıyor. Kadın erkek meselesi değil bu aslında insaniyet meselesi.

Erkekler nasıl kabullenmiyorlar artık bu devirde o zihniyetde erkekler var mı acaba..Sonuçta kız mağdur olmuş, hiçbir suçu yok..Erkeğe de kızın yaralarını sarıp sahip çıkmak düşer..Sen kirledin artık demek müslümanlığa da sığmaz bence bunun hiçbir dinde yeri de yoktur..Aksini yapan erkek karaktersizdir..

Şu yenge varya şu yenge klava: tecavüzcülerden çok koyuyor hareketleri.. hani bir tabir vardır ya el kızı, el kızı işte zalim...mustafa kızı soruyor tlf o hala sen bunu nasıl karı diye alcan diye kırıtıyor orda bile kötülemenin derdinde fatmagülün en büyük kadersizliği anasız olması, annesi olsa ,sahibi olsa böylemi olurdu hiçlmaz:

Fatmagül yaşadığı yere, hergün adım adım gezdiği yollara güvenip gece yarısı çıktı evden.
Sonuçta gündüzde hayvan otlatmak için o ıssız yerlere tek başına gidiyordu, alışmıştı artık.
Mustafa'da yarım ağız ''gelme'' dedi ama son ana kadar gözü yolda Fatmagül'ün onu geçirmeye gelmesini bekledi.Çünkü Mustafa bile Fatmagül'ün başına böyle bir iş gelebileceğine ihtimal vermiyordu.

Gerçektede birçok insan güvendiklerinin kurbanı oluyor zaten.
Her konuda duygusal düşünebilen bayanların Fatmagül'ü suçlamasına şaşırdım...

Simdi Nasreddin Hocanin evine hirsiz girmis, evini bosaltmis gitmis. Sonradanda komsular evine dolmus zaten üzgün olan hocaya kizip duruyorlarmis: Efendim pencereleri niye kapatmamis, iste kapiyi niye saglamlastirmamis, nasil olmusda uykuda duymamis.. sunu niye böyle, bunu niye böyle etmis, hirsizin evine girmesine sebep olmus! diye herkes vermis veristirmislerki hoca birden isyan etmis: YA HIRSIZIN HIC MI SUCU YOK?! diye..

olabilir, fatmagülün hic sucu yok dedik, ama diyelimki sucu var.Diyelim fatmagül kötü bir kiz, gece evden cikiyor geziyor, isterse mini etek olsun isterse, isterse dekoltesi göbegine kadari, hatta hayat kadini olsun isterseniz, ama yinede bu durum ona kimsenin tecavüz etmesine izin vermiyor, hakli kilmiyor. Fatmagül dünyanin en sapik kadini bile olsa, onun rizasi olmadan onun sacinin teline bile dokunmalari günahtir, yanlistir, suctur!!

Ayrica bir üniversteli arkadasim anlatmisti, kiz arkadaslariyla 1 hafta yunanistana gitmisler sonrada 1 hafta türkiyeye tatile. Yunanistanda heryerleri acik sacik gezmisler plajlarda, erkekler hep bunlarla flört etmisler, cok güzel gecmis. Ama türkiyede burunlarindan gelmis, sarkintilik, cirkin teklifler, korkutmalar, üc gün zor durmuslar sonra erken dönmüsler geri Avrupaya. Birde hepsine sorsan müslümanim derler. Avrupadakilerin cogunu bilmeden müslümanligi yasiyorlar...

orda burda kız başına dolaşırsa eeeee lmaz: ne demek bu yaa bu memlekette kadınlar istedikleri gibi dolaşamıcakmı her an bir pislik gelip tecavüz etcek diye evdemi oturucaz bumu yani hangi devirde yaşıyoruzz yaa bazılarımız gerçekten hiç düşünmeden konuşuyoo yaa tmm dizi sonuçta ama bunlar gerçekte olan şeyler fatmagülün yaşandığını yaşıyan çok genç kızımız var :enbuyukkk:

Senin başına gelirse seninle evlenmek isteyene de söyle bunu ve çek git hatta intihar et olur mu

katılıyorum :umursamaz:

bi kere bu dizi %100 gerçekleri de yansıtıyo. yani gazetede tv da gördüğümüz haberlerdeki iğrençliklerin sadece bir tanesini ortaya koymuşlar.

erkek olsa evlenmezmiş.. Allah kimseye vermesin ama ona da yapılsa yarın bigün terkedilince hak da verir şimdi o..ben kirlendim artık evlenme benimle diye..

Allahım ya ne insanlar var ; insanlar mı ?

kendisine yapılsaydı görürdük burda dert bölümünde konu açıp ah vah ederdi..tövbe ya daha neler dicemde banlanmıyım....

bence o çocukları alsınlar yatırıp bağlasınlar ellerini ayaklarını o mukaddeside salsınlar
sempatiksalakcinni

kısasa kısas

İşte bu yoruma koptum alkisalkisalkis
:jeyyar:
Mukaddes onları ham yapar delikafadulden

esma09 kullanıcısından alıntı
erkek olsaydım '' evlenmezdım '' ..

Yarın birgün bu kişi anne olup erkek evlat yetiştirecek ve belki de bizim kızımız bu kişinin oğluna aşık olacak. Çok acı...

Atatürk boşa dememiş önce kadınlarımızı eğitelim ki ülke kalkınsın...

2.blümü arkadaşlarla izledik mahvolduk.. Ben çoğu yerde gözyaşlarıma hakim olamadım.

Keşke bu olay sadece filmlerde, dizide olan birşey olsaydı, sadece beyaz camlarda kalsaydı. Ama ne yazık ki 14 aylık bebekten 93 yaşındaki teyzeye hatta erkek çocuklaırn bile başına gelen bir hadise. Sadece 3.kişiler değil ensest yani aile içi, akraba tecavüzü de çok yaşanıyor ama fazla açığa çıkartılmıyor, özlelikle devlet tarafından saklanıyor. Hatta bir devlet görevlisi öyle bir araştırma sonucu çıktı ki olduu gibi açıklasak yer yerinden oynar demişti..

Tplum olarah hem cahillik hem de cinsel büyük bir cinsel açlık var.. Neden kadınlarına bu ladar düşman bir milletiz. Öyle bir milletiz ki kadınına çekinmedne kuyruk sallayan köpek diyen, namusu da kadının üzerine atan bir milletiz.. Topluca hem tedaviye hem de eğitime ihtiyacımız var...

çok doğru söylüyorsun arkaşım,her kelimen doğru...
çok üzülüyorum bu mantıktaki insanlarla aynı ülkede yaşadığımız için:1no2:

Buyrun:

8 çocuk 2 bebeğe tecavüz etti, 1'ini öldürdü!.. CNNTurk.com

17 aylık bebeğe tecavüz
17 Aylik Bebeğe Tecavüz

Ve hala sırf daha önce Bihter rolu oynadı diye, sapık sapık, gerzek gerzek konuşan insnalar var. Erkekleri kasdediyorum gerçi bunda kanalı da sorumlu tutuyorum. O rol başka bir oyuncuya verilseyi böyle sapkın muhabbetler dönmeyecekti, olayın vehameti ve dramı ortaya çıkacak, bu iğrenç olaya dikkat çekilecek ve herkes bi düşünecekti. Ama kanal milletin cinsel açlığını çok iyi kullanıp Bihter'i oynattı. Böyle aç bi millet sizce tecavüz kötüdür bunu mu düşünürdü, hayır...

çok doğru söylüyorsun arkaşım,her kelimen doğru...
çok üzülüyorum bu mantıktaki insanlarla aynı ülkede yaşadığımız için:1no2:

Ve böyle düşünenler kadın.. Tecavüzde kadını suçlayan, üzerindeki elbiseyi, tecavüz saatini sorguluyor.. Kimse üzerine alınmasın ama maalsef böyle bu toplumda kadın kadını korumuyor maalsef. Kadın kadının düşmanı derler ya öyle.. Ve bu kişiler kendileri gibi sapkın düşüncede evlatlar yetiştirip topluma salıyor.

Az önce bir yerde okudum kanunlar da resmen tecavüzyü koruyor..

Bir tecavüzcü kızla evlenirse cezası ciddi oranda düşüyormuş. Ve malesef kızlar namus temizlensin diye tecavüzcüleri ile evlendiriliyorlar, zorla.. NAMUSU TEMİZLENSİN DİYE...

Kız evlenmezse tecavüzcü 3-5 yıl yatıp çıkıyormuş..

Offf of nerden tutsam elimde kalıyor...

Ve hiçkimsede düşünerek konuşmuyor. Annelerimizin bilinçli, merhametli, izan sahibi vicdan sahibi evlatlar yetiştirmeleri dileğiyle...

Bu yasa hala geçerli miymiş ? Fatmagül'de geçerli değil o eskidendi dediler dizide..

Yazan kişi ilgili kanunun da yazmış.

Şöyle:

Anayasadan evet çıktı ya, kadın çoluk çocuk korunacak ya, dövletimiz kaldırır öyle bir maddeyi artıkın...

evet ben de her yerde gördüğüm bu iğrenç -espri!- den nefret ettim artık...fatmagülün suçu ne?eskiden bihter olması
gerçekten de kanal özellikle bu seçimi yapmış olabilir,bihterin başına gelince insanların daha bi dikkatini çekti herhalde:umursamaz:
bi arkadaş daha yazmış..türk toplumunun olaya genel bakışını yansıtan portre yengedir...maalesef öyle,çok acı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…