Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

ya bune miktiri moktan bi finaldi öyle yaa
yine o çiyan mustafayı gözümüzün içine içine soktular
kerimle fatmagül aşkını hiç işlememişler,varsa yoksa sonundada çiyan göz mustafa yuh pes,
resmen dalga geçti bu senaristler seyirciyle

Suskunlar'ı izledik biz, reklam aralarında baktım Fatmagül'e ama her baktığımda 'Allah Allah bi yanlışlık mı var acaba' dedim, resmen ilk bölümün tekrarını izlettirdiler,
mahkeme sahnesini izleyemedim, sadece mezarlık sahnelerini gördüm o kadar herhalde orda da bitmiş?
Ne kadar aceleye gelmiş bir finaldi öyle

bu neydi simdi finalmi iyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

zaten bu diziden hic tat almadim

bitmesine nedense hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic üzülmedim

nerdeyse 1 sezondur izlemiyorum izlememekle hiçbişe kaybetmemişim finalle anladım ​

igrenc bir finaldi hic begenmedim ilk bolumleri izledik
bence BEREN SAAT aski memnu tarzindaki dizilerde oynasin
zaten aski memnu kadar reyting almadi bu fatmagul

Beren' bol entrikalı diziler daha çok yakışıyor bknz. Aşk-ı Memnu
Hatırla Sevgili de Fatmagül'de çok basit geldi bana nedense,
daha doğrusu cici kız rolleri yakışmıyor Beren'e bence.

diziyi baştan sona hiç izlemedim,beni çekmemişti..iyi ki de izlememişim, kimse memnun değil finalden..kaç sezon vakit kaybı yaşayacakmışım..

Acelece yapılmış bir final. İlk bölümü izledik nerdeyse... Bari doğursaydı bebesini görseydik, tanıtım fragmanlarında Fatmagül ün doğum hikayesini gösterdiler falan, son bölüm bomba olacak sandım ama fos çıktı. Fatmagül ün yerine kendi kızının doğum hikayesini çekseydiler bari.

Araya birde alternatif son gibi bir şey sıkıştırmışlardı sanki. Kerim o gece Fatmagül ü gördüğünü söylemiyor, Fatmagül Mustafayı uğurlayamıyor, Kerim yanına geliyor ve konuşuyorlar. "Nişanlıyım ben" "Tüh kaçırdık senin gibi kızı" bunlara ne gerek vardı...

anneolmak böyle bişey canım,katil de olsa tecavüzcü de olsa sonuçta o senin oğlun.yaptığı bir hata evladının hayatına mal oluyor,ne hayallerle emeklerle büyüttüğün evladın en genç en güzel 18yılını hapiste geçirecek,bu çok acı ve bir anne için çok zor

Şimdi ben finali beğendim,huzurlu mutlu uyudum,çünkü çok ağladığım için deşarj oldum rahatladım diycem ama burda saldırıya uğrıycam.
Valla da beğendim,billa da beğendim.e ne bekliyordunuz ki,zaten uzatmaları oynuyorlardı kaç bölümdür,saçma sapan ayrıntılarla uzatıp durmadılar mı.
Eskiyi göstermelerini bile beğendim,vuralın,mustafanın,mustafanın anne babasının,yani ölmüş kim varsa konuk olarak katılması ayrı bir hoşluktu.evet mahkemede kararın açıklandığı sahneye kadar önemli bişey yoktu ama ondan sonrası bana yetti,çok ağladım orda,keşke gerçek hayatta da böyle olsa,kötüler hep cezalarını bulsalar dedim.
Kerimin hayal ettiği sahne de güzeldi,hep diyordu ya fatmagülü onlara ilk ben gösterdim o gece,ben göstermesem bunlar olmayacaktı diye.adam ömür boyu hep bunu düşünecek,keşke ses etmeseydim,fatmagül geçip gitseydi,belki ben onun gönlünü çalmayı başarırdım diye düşünüp duracak kendini suçlayacak hep.hepimizin keşkeleri yok mu hayatta,bu da kerimin keşkesi işte.niye alternatif final miydi bu da diye yadırgayanlar var ki anlamadım.

Sanki final değilde Sezon finali yapmış gibi oldular...

Bi ara internetten izlerken acaba birinci bölümümü izliyorum diye ama veda yazıyordu sol altta...

Erdoğangillere sevindim ben Fatmagülle birlikte sırıttım dava bitene kadar

Keşke muko en azından 6 ay hapse girseydi çıkışta hala triplerdeydi... Dizi devam etseydi keşin Fatmagülü suçlardı

Hayatımızdan bir Fatmagül geçti gitti

ilk 1 saat çok sıkıldım. ne gerek vardı geçmişe dönmeye. tamamen süreyi doldurmak için yapmışlar

resmen seyirciyi afedersiniz salak yerine koydular.
ilk bölümü uzun uzadıya yayınlamanın ne anlamı vardı yani.
bu kadar uzayınca acaba finali yarım saat 1 saat uzatacaklar mı dedim.
dizi sponsorlarının bitimine kadar izledim bir yerden birşeyler çıkar mı diye.
fikir olarak güzeldi baştan başlaması ve kerimin fatmagülü orda gördüğünde içinden söyleyeceğini söyleyip durdurmaması halinde olacakları gösterip insanların küçük tercihlerinin bile aslında geleceklerini nasılda değiştirebileceğini bize izletmeleri, adalet sistemimizdeki yanlışları göstermeleri ancak bunu dizinin yarısından çoğunu ilk bölüme bağlayarak yapmaları ne büyük saçmalık.
madem yazamıyorsun bölümün içini dolduramıyorsun 1 bölüm önce bitirseydin.
arkanızdan bu kadar sövmezdi millet hiç değilse.
önceki bölümün içine milyon tane gereksiz konu eklemişlerdi.
çıkarsalardı onları önceki bölüm bitirselerdi.
hadi senarist yazdı verdi yönetmen demiyormu ne oluyoruz arkadaş.
yada 1 kişi bile uyarmıyor mu millete 1. bölümü niye izletiyoruz.
zaten bizim dizilerin sorunu bu yaz yaz yaz son bölümde içine et bitir.
millet duygusallık bekliyor, fatmagülle kerimin gelecekteki mutlu yuvalarını aşklarını görmek istiyor ama sunulana bak.
2 yıl millet aşklarını bekledi herbir evresini izledi bu iki insanın, tam tepe noktasını göstereceksin artık iyice duygusala bağlayacaksın ama yok yok yok.
aşkı memnuda da yaptılar bunu.
hop bihter öldü.
hastane yok birşey yok.
behlül mezarına geldi.
kimse de dememiş ki
"hacı bu behlülün saçı sakalı olmamış şunu baştan düzenleyin."
"bu mezar sahnesi duygusaldan çok komik oldu baştan çekin."
"şu insanların 3-5 yıl sonrasını da gösterin"
ayıp gerçekten ayıp.
diğer dizilerin sezon finali bile bu dizinin finalinden daha iyi bitti.

Son düzenleme:
Dün benim Suskunlar günümdü, ama ben merakımdan Fatmagül'ü seyrettim. İyi mi yaptım? Evet, cok bekledigim gibi olmasa da güzeldi.

Mahkeme sahneleri güzeldi, hele ceza aldıklarından sonra Fatmagül'ün o sevinci, bakışları.. Kerim'in hala bu olayın altında ezilişi için gercekten değerdi.. Mahkemeyi bende agzım kulaklarımda izledim nihayetinde

Ama gel gelelim, eski sahneleri gereksiz uzattılar.. Muko ceza aldığında nasıl ağladı dedim heralde vicdana geliyor ama yok cezası paraya cevrilince nasıl da eski muko oldu, hele kadın senin su vicdanli hallerini bi 2-3 sene altalıp gösterivereydiler yaaa

Ayrıca bana Vuralı görmek de cok iyi geldi yaa :26: özlemisim çok.

Aslında yarım yamalak izledim misafir vardi, gene de güzeldi..
Hele Kerim'in annesinin mezarında ağlayışı, tv nin içerisine girip onu şevkatlı kollarımla sarmak istedim ahh ahh kerim :123:

Haa bu arada Fatmagül deniz kenarına doğru koşuyor ve Kerim onu görüp birşey diyor, Fatmagül de nişanliyim diyor. Ora ne alaka yaa? Birden öyle bir sahne hortladı anlamadım ben?

Son düzenleme:
bence konu kalmadi artik yazacak birsey kalmadi

o zaman finali daha önce yapsaydılar ya canım bizi niye beklettiler bu kadar hiç bir şey bulamasalarda fatma gülü doğurtabilirlerdi daha çok aşk ve sevgi dolu bir final yapabilirlerddi tek güzel şey suçluların cezalarını almassıydı gerisi dizi tekrarı gibi oldu ben hayal kırıklığına uğradım

Haa bu arada Fatmagül deniz kenarına doğru koşuyor ve Kerim onu görüp birşey diyor, Fatmagül de nişanliyim diyor. Ora ne alaka yaa? Birden öyle bir sahne hortladı anlamadım ben?

O bölüm hayali kısımdı... Hakim dedi ya orda hiç bir şey yapmamış olsanız bile olaya engel olmadığınız için bile ceza alırsınız... Kerim kafasında o günü canlandırdı... O gece Fatmagülü gören ilk Kerim di ve Fatmagüle bağırdı diğerleri de Fatmagülü farketti... Eğer Kerim Fatmagüle seslenmese sessizce onu takip etseydi bunlar olmayacaktı mantığına bağladılar...

Son düzenleme:

Soru: Fatmagül'ün suçu ne?
Cevap: Fatmagül'ün suçu yok bütün suç Kerim'im,

Olayı buraya getirdiler yani

Ne kadar ilginç değil mi..
Eğer o gece Kerim haber vermeseydi,o pis olay gerçekleşmeyecekti..
VE Fatmagül'gille Kerim'gil hiçbir zaman kavuşamayacaktı..Yolları kesişmeyecekti..
Kerim karşısına çıksa bile,Fatmagül tersleyip atacaktı.. (ki o kadar bir bölüm gösterildi son bölümde..)
Muhtemelen Mıstıfay'la evlenecek ve onun dalavereleriyle uğraşarak,aldatılarak vs vs vs çocukları için göz yumarak yaşayacaktı hayatını Fatmagül'gil..
Kader..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…