Fake manyaklar toplanma ve barınma derneği 🤌🏻

Yok balım bende yarından itibaren tüp bebek araştırmasına başlıcam işte nasıl yapılıyor süreç nasılmış diye adetim yakın sanırım ona göre de doktora gitcem
Evet . Ben tüp bebek tedavisi gördüm ve herşeyi net biliyorum kuzum aklında soru olunca sorabilirsin . İlkin adetinin 2.ya da 3.gunu gitmelisin bütün hormon değerlerine bakmalı Dr. Birde ultrason da muayane edecek ona göre sana seçenek sunup başlayacaklar ne zaman istersen ? Ama ilaçlara iğnelere tüp bebek aşamasında da adetli iken başlanıyor dozu ona göre ayarlanıyor vs dilerim Rabbim en kısa hayırlı zamanda ikimize de nasip eder

Aminn canım benim Allah razı olsun inşallah. Çok sağol canım sorarım emin ol çünkü hiç bilgim yok işte önümüz de ramazan beklesek diyorduk önce ama eşimin işleri daha yoğun olacak o yüzden ilk adette gidelim dedik bakalım önce çok korkuyordum bi arkadaş sağolsun baya korkuttu ama buraya girince o korkumu yendim hevesle heyecanla bekliyorum bakalım

Hayır asla ... Tüp bebekte hiçbir sorun yok ki ? Neyini korkutuyolar anlamiyorum . Rutin hormon tahlilleri iğneler ilaçlar o kadar sonra opu yumurta toplama oluyor yumurtaların çoksa toplayıp rahme göre dinlendirme 1 2 ay sürüyor sonra transfer ve benimde öyle idi . Kaldı ki benim hiç bilenim ,akıl fikir verenim yoktu tüp bebek için buraya bile girip araştırma yapmamıştım. Kuzum inan o kadar normal ve heyecanlı ki sürec ben çok çok umutlu idim Allah şahit doktorumda ama düşükle nasip olmadı . Olabildiğince buarada dengeli beslen güzel düzgün beslen doğal şeyler yemeye bak şuanda adetli isen bol bol su iç ve yürüyüş yap , psikolojikmen hep pozitif ol hem hormonların iyi olsun hem yumurtaların yoğurt ye bolca , karbonhidrat az tüket şekerden asitli içeceklerden uzak dur

Ss aldım tavsiyeni balım dikkat ederim inşallah Allah razı olsun ya yaptıran arkadaş seneler önce yaptırmıştı tabi o zamanın teknolojisi ile şimdiki bir değildir ama yok şöyle ağrılıydı böyleydi felan ister istemez etkilenmiştim

14 tane yumurta çıktı bende . Ve ağrım sadece sonraki 1 2 saatte oldu . Ve gayet sağlıklı idim ama dikkatte ettim ,kg almamaya bak ben o süreçte diyette idimde sırf doktorum kg vermelisin dedi opu da yani yumurta toplandığı zaman ve transfer edildiği zaman aralığında 2 ay vardı ben 2 ay içinde incecik olmuştum 90 lardan 60 Lada düşmüştüm ama sağlıklı olarak karşımdaki prof bir beydi ve biliyor musun adam şok oldu inanamıyorum dedi sen nasıl bu hale geldin , dedim hocam ben inandığım şeyi yaparım ,zoruma giden eşimin yaninda sürekli kg ver demesi idi ... Eşimde bir tartışmada kendisinden muzdarip olduğumuz halde benim üzerime yıkıp kgdan ötürü olmuyormuş dedi o kadar üzülmüştüm ki sana anlatamam ... Sadece gebeliğim sağlıklı olsun diye o kadar çabaladım ki o aylar sürecinde zaten Haziran da başlamıştım (94 idim) diyete, temmuzda yumurtalar toplandı ve eylulde 61 gördüm ... Ona rağmen dikkat ettim bu süreçte ,sonrası belimden amelîyat oldum fitiktan ötürü sakat kalıyordum vs . Halen zoruma gider düşündükçe meğer ne çok içime attım herşeyi . Bebeğim için çaba verdim halen ayni çaba ve yavruma Rabbim elbet nasıp edince kavuşacağım inanıyorum. Çok sıkıntılı dönemlerde tek başıma herşeyi yaptım inan o kader güçlü psikolojim vardı ki herkes eşiyle Dr giderken benim eşim bir sperm vermede gelmiştir bir transfer olunca embriyolarimiz... O yüzden diyorum psikoloji çok önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…