eylül anneleri ne gibi şikayetleriniz var ????

meraba.arkadaşlar ben 29 haftalık hamileyim.ve dün ilk kez gece idrarımı kaçırdım. bir an suyumun geldiğini sandım ama şimdilik böyle bir sorun yok sanırım. sizdede böyle sorunlar oluyor mu yoksa başka bir sebebi mi var anlayamadım.

merhaba yaren benim böyle bir sorunum olmadı şimdilik ama okumuştum gebeliğin son üç aylık döneminde idrar kaçırma yaşayan anneler olabilir diye..mesane kaslarımız gevşiyormuş ve idrarımızı tutamamaya neden olabiliyormuş..

betülcüm sorma benim de midem fena hemde çok fena artık yemek yemeye korkar oldum reflüm azacak diye, geceleri de uyutmuyor artık bir yandan da burun tıkanıklığı var nefes de alamıyorum sen ne ilacı kullanıyorsun reflü için ben "gaviscon şurup" içiyorum ama 1 -2 saat sonra yine başlıyor asit gelmeye umarım gebelikten sonra geçer...
kızlar benim de göğsümde sıkışma var 3 - 4 gündür çünkü bebek dönmüş artık. bebek döndükten sonra biraz daha zor olmaya başlarmış hamilelik.
umarım bu günleri de sağ salim atlatırız...:emir_bebek:

canım benım zaten gastrit+reflüm var.. :1no2:
ama bana gaviscon hıcbır zaman fayda etmıyor.. rennie alıyorum doktorum vermıtı o nu normaldede kullanıyordum hamıleykende kötüleşince atıyorum.. ama benden sana tavsıye sırtını hıc usutme uyurken dıkkat et sırt ustunce mıde cok daha kotulesıyor o gun daha hassas oluyor eksıyor fılan.. yerimseniben

yazdığınız şikayetlerin birçoğu bende var.aslında 1 haftadır falan yoğunlaştı. bir de bazen karnım bir geriliyor anlatamam.korkuyorum çünkü kasımalrın belirtisi bazılarında karnın gergin hissedilmesiymiş.nebileyim gazdan mı yoksa bebek büyüyor da ondan mı..bu da bende yürüme, nefes alma, kasık ağrısı vb gibi sorunlar yaratıyor. hepimize allah kolaylık versin..

arkadaşlar yatarken belinizin altına (boşlukta kalan yerinede) bir adet küçük yastık koyun gerçekten bel ağrısına ve mide batmasına çok iyi geliyor .
kramplar tam bir kabus ama hamd olsun bunda kızımda olduğu kadar olmuyor.
birde yatarken genellikle sol tarafınıza yatınız zira kalp atışına ve kan dolaşımına çok iyi geliyormuş.bende öyle yapıyorum ve inanın çok rahat :)
sıcaklar dolayısı ile vantülatör , klima ,ve ceryan yapan açık kapı pencerelere dikkat .
ALLAH cc korusun hastalanırsak birde ilaç içememe boyutu var ona göre ...
bebişler için biraz daha sabır :KK70:

- gece 3-4 kere kalkıp tuvalete gitme,geri yatarken de başucumdaki sudan tekrar içme, yani bir nevi kısırdöngü :)
- akşam yemekten sonra karnımda sanki kaya yutmuşum gibi bir ağırlık,sertlik, çatlama hissi ve uyku hali.
- su içsem yarama
- tembellik, halsizlik, bitkinlik, mıymıntılık..
- kahkaha atarken eskisine oranla daha bir "hah hah hah hah hah.".. gürül gürül bi kahkaha :)
- gece uykuda ayağımı uzatayım derken carttt diye baldırına bir kramplar girmeler bi şeyler...koca uyanır masaj yapar Allah razı olsun..
- kalçamda eğilip doğrulurken azıtan devamlı bir ağrı, etime batma duygusu. sakatlık hissi...
- fazla sıvı alınca reflü olması...ıyy çok iğrenç oluyo bu..
- sabahları ve akşamları parmaklarda eklem ağrıları,bükememe hissi
- ayakların şişmesi, yüzün şişmesi...

-

- gece 3-4 kere kalkıp tuvalete gitme,geri yatarken de başucumdaki sudan tekrar içme, yani bir nevi kısırdöngü :)
- akşam yemekten sonra karnımda sanki kaya yutmuşum gibi bir ağırlık,sertlik, çatlama hissi ve uyku hali.
- su içsem yarama
- tembellik, halsizlik, bitkinlik, mıymıntılık..
- kahkaha atarken eskisine oranla daha bir "hah hah hah hah hah.".. gürül gürül bi kahkaha :)-
gece uykuda ayağımı uzatayım derken carttt diye baldırına bir kramplar girmeler bi şeyler...koca uyanır masaj yapar Allah razı olsun..(AYNEN :)

- kalçamda eğilip doğrulurken azıtan devamlı bir ağrı, etime batma duygusu. sakatlık hissi...
- fazla sıvı alınca reflü olması...ıyy çok iğrenç oluyo bu..
- sabahları ve akşamları parmaklarda eklem ağrıları,bükememe hissi
- ayakların şişmesi, yüzün şişmesi...

-

canım bu kırmızı yazanlar bendede var..
ama en cok su gulme sıkayetıne bıttım.. :roflol:
gecen gun arabada esımle konusuyorken bırsey soyledı allahım benı bır gulme tuttu nefesım kesıldı nerdeyse gozlerımden yaslar sesım cıkmıyor
artık cıkan tek ses var oda '' hır hır hır hır''.. :roflol:
ya bırde bunlardan zıyade bugun dus alırken farkettım kalcamın ıkı yanında kısa kısa kızarıklıklar var dagılmıs bır sekılde damar gıbı ama ne dır kı o anlamadım
kalıcımıdır gecer mı acep sınır oldum.. Kötü Kazen

bilmiyorumkı daha once hıc catlamadım.. :sm_confused:
ama duz cızgıler değil oyle catlak olmaz heralde..
kan toplamıs damar gıbı kırmızı ve kıvrık kıvrık yanı şimşek işareti vardır ya onun gıbı..
ay nası tarıf edıcem bılemedım yahu.. :roflol:

bilmiyorumkı daha once hıc catlamadım.. :sm_confused:
ama duz cızgıler değil oyle catlak olmaz heralde..
kan toplamıs damar gıbı kırmızı ve kıvrık kıvrık yanı şimşek işareti vardır ya onun gıbı..
ay nası tarıf edıcem bılemedım yahu.. :roflol:

Aynı bölgede aynı şekilde bende de oluştu,çatlak diye düşünerek çatlak kremimden o bölgeye de sürmeye başladım ama bir yararı olmadı şimdilik. (Çatlama olan bölgede kaşıntı olur gerilmeden dolayı ama bunda kaşıntı falan da yok)

Aynı bölgede aynı şekilde bende de oluştu,çatlak diye düşünerek çatlak kremimden o bölgeye de sürmeye başladım ama bir yararı olmadı şimdilik. (Çatlama olan bölgede kaşıntı olur gerilmeden dolayı ama bunda kaşıntı falan da yok)

evet canım ben onarın catlak oldugunu sanmıyorum dalga dalga orumcek ağı gıbı kırmızılıklar..
sadece kalcamın yan kısımlarında var..
çatlak olsa once karında olması gerekmezmı kı kalca ne alaka..:sm_confused:
catlak oldugunu sanmıyorum o baska bırsey.. doktora gıdınce sorayım bakayım.. CADIARZU

Ben bugün farkettim bacaklarım ve kalçam acaip çatlamış çok kötü yaa,iyice moralim bozuldu zaten buay 4 kilo birden almışım kendimi hiç ama hiç beğenmiyorum artık nasıl gidecek bu kilolar bilmem

canım bu kırmızı yazanlar bendede var..
ama en cok su gulme sıkayetıne bıttım.. :roflol:
gecen gun arabada esımle konusuyorken bırsey soyledı allahım benı bır gulme tuttu nefesım kesıldı nerdeyse gozlerımden yaslar sesım cıkmıyor
artık cıkan tek ses var oda '' hır hır hır hır''.. :roflol:
ya bırde bunlardan zıyade bugun dus alırken farkettım kalcamın ıkı yanında kısa kısa kızarıklıklar var dagılmıs bır sekılde damar gıbı ama ne dır kı o anlamadım
kalıcımıdır gecer mı acep sınır oldum.. Kötü Kazen

betül, o kısa çizgiler halinde dalgalı ve kırmızı şeyler bende de var.. göğsümün alt kısımlarında ve karnımda kasıklardan başlıyor..onlar çatlak canım işte ..şu anda cilt gergin olduğu için öyle.. kızarıklıklar geçince onlar beyaz beyaz kalacak.. nereden mi biliyorum :)) ergenlik döneminde hızlı büyümekten bacaklarımın üst kısmında oluşmuştu ve şu anda beyaz beyaz çizgi halinde duruyolar..ama fazlar belli olmuyo.. inşAllah seninkiler çatlak değildir canım :eek:

betül, o kısa çizgiler halinde dalgalı ve kırmızı şeyler bende de var.. göğsümün alt kısımlarında ve karnımda kasıklardan başlıyor..onlar çatlak canım işte ..şu anda cilt gergin olduğu için öyle.. kızarıklıklar geçince onlar beyaz beyaz kalacak.. nereden mi biliyorum :)) ergenlik döneminde hızlı büyümekten bacaklarımın üst kısmında oluşmuştu ve şu anda beyaz beyaz çizgi halinde duruyolar..ama fazlar belli olmuyo.. inşAllah seninkiler çatlak değildir canım :eek:

ya benım sanırım dedıgın gıbı fazla kılo aldıgım zamalarda catlamıs olsa gerek basen kısımlarımda dedıgın gıbı beyazımsı cızgılerden var ıkı uc tane..
ama goze batmıyor ten rengı yanı..
ama bunların catlak olmadıgını ıddıa edıyorum ben belkıde anlatamıyorum ama gorsenız kesın degıl dersınız sanırım.. fisfisfis
cunku nasıl deyim ya ben görümcemde fılan gordum catlaklarını daha 3 ay oldu dogum yapalı netten fılanda baktım catlak cok daha farklı.. fisfisfis
bu damarlarım kan toplamıs gıbı bırsey..damar yanı sankı ne bılıyım ya ben anlayamadım ne oldugunu..
doktora kesın gostermem gerek merak ettım..
çatlaksa eger bı benımkı boledır heralde.. :roflol:
bakayım arastırayım bıraz netten.. CADIARZU

Son düzenleme:
ya benım sanırım dedıgın gıbı fazla kılo aldıgım zamalarda catlamıs olsa gerek basen kısımlarımda dedıgın gıbı beyazımsı cızgılerden var ıkı uc tane..
ama goze batmıyor ten rengı yanı..
ama bunların catlak olmadıgını ıddıa edıyorum ben belkıde anlatamıyorum ama gorsenız kesın degıl dersınız sanırım.. fisfisfis
cunku nasıl deyim ya ben görümcemde fılan gordum catlaklarını daha 3 ay oldu dogum yapalı netten fılanda baktım catlak cok daha farklı.. fisfisfis
bu damarlarım kan toplamıs gıbı bırsey..damar yanı sankı ne bılıyım ya ben anlayamadım ne oldugunu..
doktora kesın gostermem gerek merak ettım..
çatlaksa eger bı benımkı boledır heralde.. :roflol:
bakayım arastırayım bıraz netten.. CADIARZU

hımm.. o zaman o damarlanma olmuştur sende.. spider nevüs :) o da geçiyormuş doğum sonrası üzülme sırnaşık şey bende oluşanların da görüntüsü o damarlanma gibi ama daha kısa kısa ve ciltte daha derinlemesine oluşmuş.. sıkıldığında, sanki deri yarılmış gibi duruyo..doğum sonrası karnım inince, çatlağa dönüşecek ne yazık ki :a015:

a.so kırmızı örümcek gibi dediklerin varis oluşması bazı vitaminlerden bide hızlı kilo alımından kaynaklanıyodur.sanırım beyaz tenlisin beyaz tenlilerde daha sık rastlanıyormuş.ama hamilelikten sonra geçiyormuş bence fazla kafana takma zaten kendimizi yeterince kötü hissediyoruz.beğenmiyoruz kilolardan dolayı ama bebeklerimiz buna değer sanırım.bide masaj iyi gelebilir dene bence bende de damarlar belirginleşmeye başladı.bileklerimdeki damarlar çıkıntı şeklinde nabzımı dokunmadan sayabilecek konumda elim erkek eline benzedi.

ya kızlar boşverin çatlaksa da çatlak olsun yaaa ne var yani ??
çok da tınn..
bikini güzeli olmıycaz ya, anne olucaz Allahın izniyle..

doğru dıyorsunuz arkadaslar..
ben catlaklarıda cok takmıyorum suan hıc catlagım yok ama olsada cok uzulmem benım derdım fazla kılo o kadar..
cunku catlaklar bır zaman sonra tenının rengını alıyor.. hıc goze carpmıyor kı..
düzenli spor ve egzersız yaptıktan sonra ben kılolarımı verıyım de onlar sorun degıl..
ama yınede cıkmasa daha ıyı olur tabı.. naniknanik
ama bu ara belımde bır acı var bazen uzanıyorum duzlemesıne kalkmaya calısırken dunya gozumde buyuyor kalkamıyorum bı turlu..
belımın sol kısmı sadece allahım gecen salondan kalkıp yataga gıdemedım 10 dk kalkmaya calıstım sonunda emekleyerek gıdıp yattım yataga..:1shok:
nıye acaba doktora sorucam gıdınce..:sm_confused:

Son düzenleme:
duygu o bel sorunu bende de var özelikle de sol adımımı atarken belimin soluna sanki bıçak saplanıyor gibi oluyor çok zorlanıyorum üzerine basamıyorum

X