eylül anneleri ne gibi şikayetleriniz var ????

-aixsxe-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2008
86
1
selam eylül anneleri hamilelikte ne gibi şikayetleriniz var ?
ne olur yazın ...
bende çok aşırı derecede bel ağrısı ,mide yanması ve göğüslerle karnımın arasında bir acı oluyor sizlerde de var mı?

Bendede geceleri uyuyamama ve bazen bel agrisi sikayeti var..Sicaklardan nefes alamiyorum yattigim zaman..:nazar:

merhabalar canım, bendede bol bol mide yanması ve bel ağrısı şikayeti var, unutmadan tabii ayaklarımda artık çok acıyo çünkü çok ağırlaştım ben ya....

Bendede geceleri uyuyamama ve bazen bel agrisi sikayeti var..Sicaklardan nefes alamiyorum yattigim zaman..:nazar:

canım yastığını yükseltmeni öneririm :1rolleyes:

ALLAH cc hepimizin yardımcısı olsun gerçekten havalarda çok sıcak .ama anlamadığım bu göğüslerle karnımın arasındaki acı ne oluyor .bazen o kadar darlanıyorum ki iç çamaşırı bile takamıyorum kafamçokkarıştı

bende sadece bu sıkıntılar bende oluyor sanıyordum... inanın yaşadıklarıma tercüman oldunuz...
özellikle dün gece sabaha kadar uyuyamadım. nefes darlığı çektim... göğsümde acaip bi ağrı... bide mide ekşimesi oldu... midem yandı...
ne zaman geçer ?

Mide yanması,göğüsde ağrı,nefes darlığı bebeğin her geçen gün biraz daha büyüyüp,ciğerleri ve mideyi yukarı doğru itmesinden kaynaklanıyor bu şikayetler ancak doğumla beraber geçecek diye biliyorum.
Bu arada ben de çok fazla ağrı,nefes darlığı ve mide yanması yok. Benim en büyük problemim ayaklarımla,artık çok ağrıyorlar biraz fazla ağırlaştım :) Bir de sıcaklardan dolayı şişiyorlar:KK43: Ayrıca bu yaşıma kadar hiç kramp girmeyen bacaklarıma gece uykumda kramp girmeye başladı :KK43:

hiç sormayın benimde bel agrımlarım cok var.bunun yanında vajina bölgemde de cok agrılarım oluyo.ayagımı dizime cekip giyinirken cok zorlanıyorum agrıdan.ayak altları cok agrıyan var mı bu arada off nede cok sikayet ettim
ama bebişelerimiz için deger diye düşünüyorum.onları kucagımıza aldıgımı zaman hepsini unutup gideriz

benimde bebiş inmiş galiba kasıklarımda feci bir baskı var böyle giderse yakında idrarımı tutamıycam bide göbeğimde çatlaklar oluşmaya başlamış senağlama

ha bide benimde ayak altlarım çok ağrıyo kumralım özellikle sabahları kalktığımda zor basıyorum Allah yardımcımız olsun

ayyyyyy geceleri sürekli uyanıyorum ve sonra uyuyamıyorum

amma şikayetim varmış :)

Son düzenleme:
benim de karnımla göğsüm arasında kalan bölge çok sert ve de arada çok ağrıyo sanki sıkışıyo gibi.bir de kasıklarıma ara ara özellikle de akşamları sancılar giriyo herşeyi bırakıp hemen uzanıyorum.geceleri çok zor uykuya dalmaya başladım,çok sık idrara çıkıyorum,bir de akıntım fazlalaştı sanki.:1no2:galiba zor günler başladı ama herşeye değer Rabbim hayırlısıyla kurtarsın hepimizi inşallah:nazar:

kızlar aynı problemler bende de var sabahları ayağımın üzerine zor basıyorum ayrıca göğsüm ile karnım arasında da çok ağprı oluyo sıcaklardan uyuyamıyorumm...nasıl geçecek bakalım....

Kızlar otururken dik oturmaya ve ayaklarınızı sık dinlendirmeye özen gösterin.Eeeh arada kocalarınızdan yardım isteyin azıcık ayaklarınızı kremle ovsun birde belinize el atarsa biraz rahatlıyo insan..yerimseniben Nefes alma problemi bende de var ama genellile uzanınca oluyo...Rahim göğüs kafesine yaklaştığı için zorlanıyoz nefes konusunda..Kramplara gelince ayak masajı sonrası olmuyo ama doktorunuza iletin bunu magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyo...Bende söyleyeceğim doktoruma da kendisi cuma gelcek tatilden randevum cumaya...Bebecikler için katlanıcaz yeterli sağsağlim sağlıkla kucaklarımızı dolduralım kuzucuklarımızla:emir_bebek: Herkese sağlıklı huzurlu gebelikler diliyorum :nazar:Hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alalım bebeciklerimizi İnşallah Amin...:nazar:

arkadaşlar hepinize ayrıca teş. ederim demekki hepimizde oluyormuş aynı sorun bende birtek bende var zannediyordum :)
ALLAH cc hepimize kolaylıklar ihsan eylesin hayırlısı ile bebeciklerimize kavuştursun bizleri AMİN...

meraba.arkadaşlar ben 29 haftalık hamileyim.ve dün ilk kez gece idrarımı kaçırdım. bir an suyumun geldiğini sandım ama şimdilik böyle bir sorun yok sanırım. sizdede böyle sorunlar oluyor mu yoksa başka bir sebebi mi var anlayamadım.

bel ağrısı, özellikle uyurken bacalarıma ve ayaklarıma gıren korkunc kramplar.. :bbo:
midem le ilgili şikayetlerim benım her zaman var cunku gastrit+reflü m var zaten.. kafamçokkarıştı
bazen üşütüyorum sanırım göğsüme bıcak saplanır gıbı sancı oluyor butn gun oluyor.. :sm_confused:
ve ağırlaştım ıyıce bır an once doğurmak ve kendımı duzene sokmak ıstıyorum.. :kahve:

gündüzleri iyiyim Allaha şükür, sadece son bir kaç gündür çatı kemiğim sanırım bir tuhaf ağrı var, sanki baskı var gibi,yürürken acıyo:KK43:
ama akşamları tam bir kabussss
karnım şişiyorrr
nefesim daralıyor ve belim ağrıyor
ayaklarımda fazla şişme ve kramp yok şükür şimdilik
ama hiç akşam olmasın istiyorum hele yatmak tam bir eziyet..
ne yapalım meleklerimiz için katlanıcaz
anne olmak kolay değilmiş cidden

hıı birde akıntı problemim var kızlarr, içtiğim demir ilacından kaynaklandığını düşündüğüm tuhaf birde kokusu oluyor idrarımın:KK43: (çok afedersiniz)

vantılatörden sanırım suan kendımı cok kotu hıssedıyorum mıdem çok kötü oldu..
dunde göğsüme bıcak saplanıyor gıbı agrıdı butun aksam..
vantılator cok kotu yapıyor benı ama havalarda cok sıcak ne yapıcam bılmıyorum.. offff midem berbatttt

vantılatörden sanırım suan kendımı cok kotu hıssedıyorum mıdem çok kötü oldu..
dunde göğsüme bıcak saplanıyor gıbı agrıdı butun aksam..
vantılator cok kotu yapıyor benı ama havalarda cok sıcak ne yapıcam bılmıyorum.. offff midem berbatttt

betülcüm sorma benim de midem fena hemde çok fena artık yemek yemeye korkar oldum reflüm azacak diye, geceleri de uyutmuyor artık bir yandan da burun tıkanıklığı var nefes de alamıyorum sen ne ilacı kullanıyorsun reflü için ben "gaviscon şurup" içiyorum ama 1 -2 saat sonra yine başlıyor asit gelmeye umarım gebelikten sonra geçer...
kızlar benim de göğsümde sıkışma var 3 - 4 gündür çünkü bebek dönmüş artık. bebek döndükten sonra biraz daha zor olmaya başlarmış hamilelik.
umarım bu günleri de sağ salim atlatırız...:emir_bebek:

delikız benim bebişim de göğüs kafesime batıyor
bunun sebebi bebeğin doğum pozisyonu alması mıymış ? ben de merak ediyordum neden böyle oluyor diye ??

sanırım öyle canım çünkü benim bebeğim yeni döndü bu şikayetim de yeni başladı

hımm anlıyorum canım benim de kaç zamandır göğüs kafesime dayanıyor ve çok acıtıyor özellikle oturduğumda..senin de acıtıyo mu canını ? sanki kemiğime eliyle bastırıyo gibi çok garip bi his...

X