Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Mütemadiyen masaj yaptığımı hatırlıyorum 😂 tecrübesizdim de çok çektim. Ama iki bitkisel damla vardı çok iyi geliyorlardı. Doktor önermişti.
Herkes bunu çok övüyor. Hatta çok fazla görünce favorilerime ekledim trendyolda. Her ihtimale karşı alırım diye.

Eklentiler

• IMG_20210411_002131.jpg
    IMG_20210411_002131.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 26
Yaa kolikten bahsetmissiniz benim oglum fena haldeydi ilac falan da vermek istemedik bebege sadece ne iyi geldi biliyomusunuz hem hic zarari yok hem inanilmaz faydasini gordum
Adaçayi yaği diger adı acı elma yagi bunu bebegin topuklarina damlatip masaj yapiyordum ohhh mis gibi oluyordu tavsiye ederim
Onu ben de kullandım ama direk kullanmak zararlı onu susam yapında seyreltmek gerekiyor.

Benim kızım da protein alerjisi vardı. Bağırsak tepkiliydi kolikten beterdi. Kakasında hep km geliyordu. O dönem denemediğim şey kalmadı. Biogaia, zinco, nurse harvey, sab simplex hepsini denedim. En iyi sab simplex geldi. Acı elma yapıyla susam yağını karıştırıp sürüyordum ayağına kiraz çekirdekli torbayı koyuyordum ayağının altına. Bir de bebek yağıyla YouTube tan izlediğim gaz masajlarını yapıyordum. Ben her yemek sonrası bir kaşık kimyon yutardım yendiğim gaz yapmasın diye ay çok zordu o günler umarım bu sefer gazsız olur 🙏

Onu ben de kullandım ama direk kullanmak zararlı onu susam yapında seyreltmek gerekiyor.
Bitanem 2 damla basparmagina damlatiyosun bebegin topuguna masaj yapiyosun
Zaten seyreltilmis oluyo ki ekstra bisi yapmana gerek yok bebegin ayaklarini sokmuypruz icine
Kaldi ki bebege ilac icirmekten karnina sicak bisi sarmaktan iyidir 😉

Bitanem 2 damla basparmagina damlatiyosun bebegin topuguna masaj yapiyosun
Zaten seyreltilmis oluyo ki ekstra bisi yapmana gerek yok bebegin ayaklarini sokmuypruz icine
Kaldi ki bebege ilac icirmekten karnina sicak bisi sarmaktan iyidir 😉
Ben de topuğuna sürüyordum ama başka bir yağla seyreltilecek daha az zararı olurmuş güçlü bir yapmış deriye zarar verebilirmiş yine bir bak istersen benimki sadece bir tavsiye

Ben de topuğuna sürüyordum ama başka bir yağla seyreltilecek daha az zararı olurmuş güçlü bir yapmış deriye zarar verebilirmiş yine bir bak istersen benimki sadece bir tavsiye
Cok arastirdim ben de bu konuyu benim esim doktor en masumu bunu bulabilmistik tabi simdi aradan 8 sene gecti daha guzel seyler cikmistir umarim

Kızlar dün söylediğim lohusa takımı. 35 tl bulunca ne rengine baktım ne bedenine baktım direk kaptım valla 🤣
M bedenmiş biri demişti hamilelikten önce hangi beden giyiyorsan lohusa takımı o beden alınıyor diye. +30la doğuma gitsem yine olur baya bol 🤭
Bi tane de elbise gecelik alcam. Büyük ihtimalle sezaryen doğum yapacağım için dikişlerle belki pijama altını giymek zor olur diye.
Bu fiyata çok iyi 😍 güle güle kullan💕

Kızlar özellikle tecrübeli anneler, ağustos anneleri topiginde çıtçıtlı badiler göbeği düşene kadar kullanılmaz 6 aydan sonra alın demişler. Ben bir sürü çıtçıtlı badi aldım kullanılmayacak diye çok üzüldüm. Doğru mu bu?

Kızlar özellikle tecrübeli anneler, ağustos anneleri topiginde çıtçıtlı badiler göbeği düşene kadar kullanılmaz 6 aydan sonra alın demişler. Ben bir sürü çıtçıtlı badi aldım kullanılmayacak diye çok üzüldüm. Doğru mu bu?
Canım göbek 5-10 günde düşüyor. Kullanılıyor yani çıtçıtlı badiler. Bebekler çok uç boyutta iri olmadıkça olur kıyafetler 😊 zaten bebeklerin ikiz çok iri doğmazlar tahminen. Benim oğlum 2500 doğmuştu kıyafetlerini rahat rahat giymişti 😊

Ben kullanmıştım göbeği düşmeden önce de dikkatli olunca sorun olmaz bence. Hem 4-5 güne düşüyor. 6 ay boyunca ne giydirecekler bence saçma olmuş kim söylemişse

Çokta rahat kullandım ben her halükarda göbek düşene kadar temkinli olunuyor zaten, kullanırsın hiç üzülme

Ne alaka ya onlarin gobekleri 6 ayda mi dusmus🤣

Canım göbek 5-10 günde düşüyor. Kullanılıyor yani çıtçıtlı badiler. Bebekler çok uç boyutta iri olmadıkça olur kıyafetler 😊 zaten bebeklerin ikiz çok iri doğmazlar tahminen. Benim oğlum 2500 doğmuştu kıyafetlerini rahat rahat giymişti 😊
Yenidoğan kıyafetleri bile bol gelecek muhtemelen birkaç gün 3 kilo bebeğe bile bol geliyor. Göbeği düşmeden kullanabilir miyim yani iç zıbın almak istemiyorum ayrı olarak

X