Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Canım oğlumda ben de senin gibi düşünüyordum ama sonrasında hep içimde kaldı. Bu kez alıcağım lohusa takımı inşallah 😊
Hadi yaa 😊 bu da bi bakış açısı aslında sonrasinda ne düşünürüm bilemiyorum ben de.. içinde kaldıysa al tabi en güzellerine layığız 😍

Ensenin inceliğine takan da ilk defa görüyorum 😂 ya çok alemsin. İyi olan ince olması zaten. Maşallah diyip ses etme. 🧿
Kız yok takmadım aslında merak ediyorum🤣 Bi de kan sonucum daha çıkmadı ya biraz diken üstündeyim 🙏🏻 buna şükür ölçümler iyi çıktı en azından

Aynen ya hiç birini bilmiyoruz kii ama senin sağmaya biraz daha ihtiyacın olabilir ben de şimdi başlıcam ikiz annesi diye 🤣🤣 el pompasıyla yorulma diye diyorum hoş süt olacak mı o da bilinmiyo
Kızlar el pompasını hiç almayın derim ben, doğru dürüst memeyi boşaltmıyo bu sefer sütüm mü yok benim kafası başlıyor ki o lohusa döneminde en çok kafaya takılan şeylerden biri 🙄
Madela hastane tipi süt sağma makinasını aylık kiralamıştım gerçekten çok güzel boşaltıyor yalnız dikkatli kullanmak gerekiyor çok kuvvetli olduğu için meme ucunu zedeleyebiliyor sonrasında aventin elektriklisini aldım çokta memnun kaldım gayet güzel boşaltıyor hiç bi sorun yaşamadım, ve hatta benim nacizane tavsiyem doğum yapacağınız zaman çantanız da bulunsun, sütün geliş hızını ciddi anlamda arttırıyor. Elle pompalama için şöyle bir şey olabilir doğum yaparsınız baktınız sütünüz şakır şakır geliyor kimi arkadaşımın emzirirken diğer memesinden felaket süt fln geliyordu eğer öyle bir durum var ise elle pompa da sizin işinizi görür 🌸

Kızlar el pompasını hiç almayın derim ben, doğru dürüst memeyi boşaltmıyo bu sefer sütüm mü yok benim kafası başlıyor ki o lohusa döneminde en çok kafaya takılan şeylerden biri 🙄
Madela hastane tipi süt sağma makinasını aylık kiralamıştım gerçekten çok güzel boşaltıyor yalnız dikkatli kullanmak gerekiyor çok kuvvetli olduğu için meme ucunu zedeleyebiliyor sonrasında aventin elektriklisini aldım çokta memnun kaldım gayet güzel boşaltıyor hiç bi sorun yaşamadım, ve hatta benim nacizane tavsiyem doğum yapacağınız zaman çantanız da bulunsun, sütün geliş hızını ciddi anlamda arttırıyor. Elle pompalama için şöyle bir şey olabilir doğum yaparsınız baktınız sütünüz şakır şakır geliyor kimi arkadaşımın emzirirken diğer memesinden felaket süt fln geliyordu eğer öyle bir durum var ise elle pompa da sizin işinizi görür 🌸
Onun da garantisi yok ki biraz da erken olursa doğum süt gelmesi daha da zor olur en iyisi yine elektrikli pompa

Onun da garantisi yok ki biraz da erken olursa doğum süt gelmesi daha da zor olur en iyisi yine elektrikli pompa
Evet kesinlikle imkanlar dahilinde ise alınmalı, lansinoh elektirikliden de memnun kalan arkadaşlarım var, memeyi verdikten sonra üstüne sağım yapıyordum ilk zamanlar memeyi boşaltamıyor minikler, çokta memeye düşkün değil iseler kesinlikle sağım makinası hayat kurtarıyor

Evet kesinlikle imkanlar dahilinde ise alınmalı, lansinoh elektirikliden de memnun kalan arkadaşlarım var, memeyi verdikten sonra üstüne sağım yapıyordum ilk zamanlar memeyi boşaltamıyor minikler, çokta memeye düşkün değil iseler kesinlikle sağım makinası hayat kurtarıyor
Ücretsiz izin düşünüyorum eve olcam zaten acaba gereksiz mi dedim ama sanırım olmadan olmayacak

Ben Öğretmenim ve çok saçma bir dönemde doğum yapacam biraz erken olsa hele bebek 2 aylıkken iş başı yapmak zorunda kalacam makina şart bana ama iyi çeken bir şey lazım hem uygun hem iyi bulsak süper olur ben hemen almam ama bu sefer de bir denerim aventle ama çok değişiklik olacağını zannetmiyorum 7 yıldır da yatıyor öyle belki çoktan ölmüştür
Aynı durumdayım canım ben de öğretmenim rapor alamazsak 2 ay sonra iş başı 😔 süt sağma makinesi mecbur alacağım Hepsiburada sitesinde wee nin şarjlı olanını buldum yorumlarda herkes çok memnun fiyatı da iyi onu almayı düşünüyorum

Kızlar doğum zamanı hastanede ve sonrasinda evde gitmek için standart dantelli lohusa takımlarından mi alcaksiniz yoksa önü düğmeli normal pijama takımları mı düşünüyorsunuz? Trendyoldan baktim da çok şık pijamalar var, zaten alcaktm normal zamanda hamileyken giymek icin ama lohusa seti almasam da bikac takım önü düğmeli pijama takımı mı alsam dedim ne diyosunuz lohusa takımları bi tek bana mi gereksiz pahalı geliyo?
Bence de pahalı ve gereksiz bana görümcem hediye etti biraz büyüktü terzide daraltıp boyunu kısalttım artan kumaşla da bebeğime elbise yaptırdım bunu giyeceğim hastanede

Eklentiler

• IMG_20210323_180347.jpg
    IMG_20210323_180347.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 41
Ücretsiz izin düşünüyorum eve olcam zaten acaba gereksiz mi dedim ama sanırım olmadan olmayacak
Ya en basitinden benim başıma şöyle bir şey gelmişti, ilk etapta almadım hiç bir makina vb. Ben devamlı emziririm kafasındaydım oğlumda, gel gelelim oğlum memeye çok düşkün değildi bu sefer meme de az süt üretimi başlıyor ne kadar boş meme o kadar süt. 40 ım çıktı bi hastalandım o zaman gidip almıştık aventi, çok çok işime yaradı. Çok uzun süre sağarak süt saklayabildim, hasta olduğumda gece eşim sütümü biberonla verdi. 3 aylık iken sağdığım sütler sayesinde kendim dışarı çıktım eşim biberonla süt verdi, 1.5 yaşına kadar da emzirdim, kolaylıkları çok🥰

Sağol canım bilgilerin için acaba illa kullanmak gerekir mi diye düşündüm ama bu seferde süt fazla gelirse boşa gitmesin diye sağmak mantıklı gerçekten artık sütün gelişine göre hangisi uygunsa onu alırız umarım bol bol sütümüz olur 😊💞

Kızlar doğum zamanı hastanede ve sonrasinda evde gitmek için standart dantelli lohusa takımlarından mi alcaksiniz yoksa önü düğmeli normal pijama takımları mı düşünüyorsunuz? Trendyoldan baktim da çok şık pijamalar var, zaten alcaktm normal zamanda hamileyken giymek icin ama lohusa seti almasam da bikac takım önü düğmeli pijama takımı mı alsam dedim ne diyosunuz lohusa takımları bi tek bana mi gereksiz pahalı geliyo?
Normal önü dügmeli takim alacagim gerek yok lohusa takimina bence de.

Evet gereksiz pahali ama bir kere lohusa oluyorsun bence deger

Ay bilmiyorum kız ben hiç onları araştırmadım ama süt sağmak için istiyorum aslında el pompası yeterli olur mu
Bende de el pompası var .. elektrikli ihtiyaç olursa alırım diyorum.. inşallah bol süt ve bol emen bebişlerimiz olur da ihtiyaç olmaz 🤲🏻
Ben önü düğmeli pijama alacağım sonra da kullanırım diye.. üç dört takım alacağım ihtiyacımda var bahanesiyle işte 😂 lohusa seti olarak satılan ürünler gerçekten pahalı .. ama eğer fotoğraf çekimi filan için düşünülüyorsa o an ki durumu kurtaracak beyaz sade bir elbise bulunabilir uygun fiyata diye düşünüyorum.. ama onun dışında bir sebeple alınacaksa bilemedim 🤷🏼‍♀️

X