Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Aslında zaman kalmadı hiç, en iyi ihtimalle 1 ayda geliyor mobilyalar ki baktığım yerler 1.5- 2 ay diyor. 1 ay da havalanacakmış. Sonrası da doğum zaten :KK43:
Benim mobilya olarak sadece şifonyer almam lazım. Şifonyer alalım, kıyafetleri yıkayıp ütüleyip çanta hazırlayım diye aynı şeyleri her gün eşime tekrarlıyorum. Yarın doktor sonrası ve cmt biraz cikicaz bakmaya inşallah bir aksilik çıkmazsa. Strese girdim artık...

Benim mobilya olarak sadece şifonyer almam lazım. Şifonyer alalım, kıyafetleri yıkayıp ütüleyip çanta hazırlayım diye aynı şeyleri her gün eşime tekrarlıyorum. Yarın doktor sonrası ve cmt biraz cikicaz bakmaya inşallah bir aksilik çıkmazsa. Strese girdim artık...
Bana mobilyacıdakilar şifonyer yetmez tek dedi, ondan hadi dedim almışken beşik, şifonyer ve dolap full alayım. Ben de her gün eşime tekrarlıyorum, olur hallederiz yetişir dert etme, klasik erkekler böyle sanıyorum :)
ben de umarım ctesi çıkartacağım eşimi. yasaklar ve iş de olunca onu da hafta içi bir yere götürmek iyice zor oluyor.

Aynı şekilde bizde de durumlar 🤷🏼‍♀️ Çok geriyor beni zamanın kısalması

Bana mobilyacıdakilar şifonyer yetmez tek dedi, ondan hadi dedim almışken beşik, şifonyer ve dolap full alayım. Ben de her gün eşime tekrarlıyorum, olur hallederiz yetişir dert etme, klasik erkekler böyle sanıyorum :)
ben de umarım ctesi çıkartacağım eşimi. yasaklar ve iş de olunca onu da hafta içi bir yere götürmek iyice zor oluyor.
Takım alman güzel derli toplu olur, güzel görünür. Bebeğin odasına gömme dolap yaptırdık biz, simdi tek çocukken o idare eder onu. Şifonyere de katlamalı eşyalarını falan koyacağım. Benim eşim de işten geç geliyor, yasaklar da olunca çıkamıyorduk. Onlara göre daha zaman var tabi 🤭 Ben de erken doğarsa ne yapıcaz korkusu 🤭

Takım alman güzel derli toplu olur, güzel görünür. Bebeğin odasına gömme dolap yaptırdık biz, simdi tek çocukken o idare eder onu. Şifonyere de katlamalı eşyalarını falan koyacağım. Benim eşim de işten geç geliyor, yasaklar da olunca çıkamıyorduk. Onlara göre daha zaman var tabi 🤭 Ben de erken doğarsa ne yapıcaz korkusu 🤭
sizin dolap hazırsa beşik de var çok stres olmana gerek yok bence, nasılsa o dolaba kıyafetler yerleşir güzelce :)

Yazılarınızı eennn baştan eennn sona okudum kızlar çok yararlı bilgiler edindim fotoğraflar çektim, Notlar aldım çookkk teşekkürler hepinize ellerinize sağlık 🙏🏼🙏🏼🙏🏼😊😊

Bir de sizlere sorum var. Bebek arabası araştırıyorum bu ara. Travel sistem kullanışlı, fonksiyonel, sağlam, dayanıklı olsun. En az 2 çocukta kullanabileyim 😁3-4 arası fiyatta bakıyorum. Önerilerinize açığım.
Ben kendim Kanz x-go modeline baktım beğendim var mı kullanan bu marka nasıldır? Birisi de peg pregonun bir modelini yazmış o da benimkine yakın beğendim 👍🏼 bakacağım😊

Yazılarınızı eennn baştan eennn sona okudum kızlar çok yararlı bilgiler edindim fotoğraflar çektim, Notlar aldım çookkk teşekkürler hepinize ellerinize sağlık 🙏🏼🙏🏼🙏🏼😊😊

Bir de sizlere sorum var. Bebek arabası araştırıyorum bu ara. Travel sistem kullanışlı, fonksiyonel, sağlam, dayanıklı olsun. En az 2 çocukta kullanabileyim 😁3-4 arası fiyatta bakıyorum. Önerilerinize açığım.
Ben kendim Kanz x-go modeline baktım beğendim var mı kullanan bu marka nasıldır? Birisi de peg pregonun bir modelini yazmış o da benimkine yakın beğendim 👍🏼 bakacağım😊
Travel sistemin hafif olmasına çok dikkat edin bence. Bazı modeller gerçekten çok ağır. Biz chicco duo goody plus aldık. Tek tuşla açılıp kapanıyor, hafif de. Puset de takılabiliyor ilk 6 ay için. Aklıma takılan tek şey acaba çift yönlü mü alsaydım dedim, ama abartı harcama yapmak istememiştim. 6 aydan sonra dışarı bakmak istiyormuş bebekler, pusetle de küçükken bize doğru bakar hallolur diye düşündüm alırken. Fiyatı indirimle 5 gibi bu sıralar.

Arkadaşlar ben bugün hastane çantamızı da hazırladım küçük bir bavul bebişime orta boy bir bavul da kendime hazırladım aldığım keseler ve bavul organizerleri çok işime yaradı bebeğim için giysi keselerine üç tane hastane çıkışı koydum hepsinde zıbın, alt üst takım, çorap, eldiven, şapka ve penye battaniyesi var birer adet de bebek bezi ve alt açma ekledim bir keseye de fotoğraf için tütü etekli takımı koydum bez kesesine 5 adet yedek bez, alt açma bezi, pişik kremi, pamuk, ıslak mendil koydum bakım kesesine süt sağma makinesi, göğüs kapakları, kaşık biberon, mama, emzik, ağız bezi, omuz bezleri, göğüs ucu kremi koydum bir organizere fotoğraf çekimi yastığını bir adet örgü ve bir adet nohut battaniyesini ve müslin bez koydum diğer organizere 1gecelik takımı ve 1 pijama takımı, 2 adet lohusa kilodu ve emzirme sütyeni, terliğimi, iki adet çorap bir adet havlu koydum bir keseye tarak, ayna, lohusa taçlarım, makyaj malzemesi, lohusa pedi, göğüs pedi koydum bir keseye süt yapması için hümana çay, malt içeceği ve atıştırmalık bebe büsküvisi ile kuruyemiş koydum hepsinin son kullanma tarihleri 2022 ayrıca tansiyon ölçer, ateş ölçer, elektirikli cezve , kağıt havlu, pilastik çatal kaşık, kağıt bardak, tabak ve çöp poşeti koydum ve tabi puset ve emzirme yastığı 😊 ne çok detay varmış işinize yarar diye buraya yazayım dedim ben de hep izlediğim videolardan yola çıkarak liste yapıp ona göre hazırladım çok şükür benim bir işim kalmadı bundan sonra inşallah bir sıkıntı yaşamadan keyifle geçer zaman 🤲🥰

Eklentiler

• IMG_20210611_003640.jpg
    IMG_20210611_003640.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20210611_003823.jpg
    IMG_20210611_003823.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 70
Arkadaşlar ben bugün hastane çantamızı da hazırladım küçük bir bavul bebişime orta boy bir bavul da kendime hazırladım aldığım keseler ve bavul organizerleri çok işime yaradı bebeğim için giysi keselerine üç tane hastane çıkışı koydum hepsinde zıbın, alt üst takım, çorap, eldiven, şapka ve penye battaniyesi var birer adet de bebek bezi ve alt açma ekledim bir keseye de fotoğraf için tütü etekli takımı koydum bez kesesine 5 adet yedek bez, alt açma bezi, pişik kremi, pamuk, ıslak mendil koydum bakım kesesine süt sağma makinesi, göğüs kapakları, kaşık biberon, mama, emzik, ağız bezi, omuz bezleri, göğüs ucu kremi koydum bir organizere fotoğraf çekimi yastığını bir adet örgü ve bir adet nohut battaniyesini ve müslin bez koydum diğer organizere 1gecelik takımı ve 1 pijama takımı, 2 adet lohusa kilodu ve emzirme sütyeni, terliğimi, iki adet çorap bir adet havlu koydum bir keseye tarak, ayna, lohusa taçlarım, makyaj malzemesi, lohusa pedi, göğüs pedi koydum bir keseye süt yapması için hümana çay, malt içeceği ve atıştırmalık bebe büsküvisi ile kuruyemiş koydum hepsinin son kullanma tarihleri 2022 ayrıca tansiyon ölçer, ateş ölçer, elektirikli cezve , kağıt havlu, pilastik çatal kaşık, kağıt bardak, tabak ve çöp poşeti koydum ve tabi puset ve emzirme yastığı 😊 ne çok detay varmış işinize yarar diye buraya yazayım dedim ben de hep izlediğim videolardan yola çıkarak liste yapıp ona göre hazırladım çok şükür benim bir işim kalmadı bundan sonra inşallah bir sıkıntı yaşamadan keyifle geçer zaman 🤲🥰
Maşallah, hiçbir detayı atlamamışsın. Allah güzel güzel sağlıkla kullanmayı nasip etsin. ♥️

Travel sistemin hafif olmasına çok dikkat edin bence. Bazı modeller gerçekten çok ağır. Biz chicco duo goody plus aldık. Tek tuşla açılıp kapanıyor, hafif de. Puset de takılabiliyor ilk 6 ay için. Aklıma takılan tek şey acaba çift yönlü mü alsaydım dedim, ama abartı harcama yapmak istememiştim. 6 aydan sonra dışarı bakmak istiyormuş bebekler, pusetle de küçükken bize doğru bakar hallolur diye düşündüm alırken. Fiyatı indirimle 5 gibi bu sıralar.
Evet ona da baktım ama birkaç özelliğini beğenmedim örneğin tenteni çok yukarıda kalıyordu tamamen örtülmüyor bu benim için çok önemli bir özellik zira 7/24 rüzgarlı bir yerde yaşıyorum 😊 travellerin çoğu aynı ağırlıkta oluyor bakalım en hafifini bulmaya çalısacağız artık😀

Oo maşallah, her şeyden fazla fazla hazır, devlet hastanesinde mi doğum yapacaksınız, elektrikli cezve koydugunuz göre, çünkü özellerde ısıtıcı oluyor odada,,bu arada normal değil de sezeryan doğum yapacaksanız kahve de koyun, anezteziyi atabilmek için kahve içmeyi onarıyorlarmış.

Kızlar kıyafet alışverişinde nelerden daha çok aldınız? En başta hoşuma giden şeyleri alıyordum, zaman yaklaştıkça ilk zamanlar daha işe yarayacak şeyleri halledeyim dedim. Mesela yenidoğan olduğu ilk bir iki aylık zaman için kaçar takım, kaçar zıbın vs. aldınız? Genelde cok alma diye herkes frenliyor. Ama 3 takımla 2 ay geçer mi diyorum artık😄 genelde 3 ay kıyafetlerini artık doğduktan sonra ihtiyaca göre alırım diye cok almamaya çalıştım. Sizler neler yaptınız bu konuda?

Selam, nihayet hazırlıklarla ilgili listemi hazırlayabildim çünkü gardrobuna yerleştirdim eşyalarını. Odasını düzenlemeye başladım.

Eksik kalan şeyleri de yazayım;
Emzik: almayı hiç düşünmüyordum ama bazen de 1 tane olsa mı diye aklıma geliyor, kararsızım.
Bebek çikolatası: Doğuma yakın yaptıracağım için listede yok.
Bir de liste yapınca fark ettim tek parça tulum az almışım halbuki çok da yakıştırırım bebeklere tulumu, ama şimdi çok kıyafeti olduğundan daha fazla almayacağım.
Yazlık kıyafet de aldım o zamanki yaşına göre ama onlar böyle aa çok tatlıymış alayım diyip aldığım şeyler yakın dönemde ihtiyaç olmadığından yazmadım inşallah bir dahaki yaza giydirmek nasip olur.

1 tane 10lu hastane çıkışı
1 tane 5li hastane çıkışı
4 tane alt üst takım yenidoğan
1 tane tulum, zıbın, bere takımı yenidoğan
3 tane patikli tek alt yenidoğan
5 tane kolsuz çıtçıtlı body yenidoğan
5 tane uzun kollu çıtçıtlı body yenidoğan
5li iç zıbın
5 tane uzun kollu çıtçıtlı body 0-3 ay
1 kolsuz yelek 0-3 ay
3lü tulum 0-3 ay
5 tane patiksiz tek alt 3-6 ay
5 tane sweatshirt 3-6 ay
3 tane çok kalın tulum 3-6 ay
1 şişme yelekli takım 3-6 ay
2 kapüşonlu hırka 3-6 ay
6 tane patikli/çoraplı tek alt 6-9 ay
2 tane alt üst takım 6-9 ay
3 tane body/alt takım 6-9 ay
1 uyku tulumu 12-18 ay
Çeşitli örme yelek ve hırkalar
1 gömlekli şık kıyafet 1 yaş
1 adet kapüşonlu mont 6-9 (3-6 aya uygun)
3 tane patik/ayakkabı
9lu yenidoğan çorap
12li 0-3 ay çorap

10lu ağız mendili
3lü ter havlusu
Bebek temizleme pamuğu
Bebek tırnak/saç bakım seti
Kulak kurulama çubuğu
2 adet banyo havlusu
Küvet seti
Köpüklü banyo filesi ve sünger
Kiraz çekirdekli gaz yastığı
Nevresim takımı yastık
Cibinlikli uyku seti
2şer adet pike ve müslin battaniye/örtü
Bebek reflü yatağı
Perde halı avize takımı

Avent antikolik 2li biberon
Mustela şampuan krem yağ pişik kremi seti
Sleepy bebek bakım örtüsü
Sleepy yenidoğan ıslak mendil bambu
Prima premium care 1 beden bez

Bebedor & avent göğüs pedi
Bebedor göğüs koruyucu
Lansinoh göğüs ucu kremi
Milkway süt saklama poşeti
Avent 10lu süt saklama kabı
Emzirme önlüğü
Avent elektrikli göğüs pompası

2 pijama 1 gecelik takımı ve sabahlık
2 emzirme atleti 4 emzirme sütyeni
Depend lohusa külodu
Lohusa tacı ve terliği
Çorap ve çamaşır
İsimli kapı süsü
Valiz orta boy
Doğum çantası için 6lı hurç

Green Clean Baby bitkisel çamaşır deterjanı
Green Clean baby bitkisel yumuşatıcı

Anne yanı beşik
Concord neo travel sistem araba
Wellgro oyuncaklı anakucağı
Xiaomi güvenlik kamerası

Şunu keşke şöyle alsaydın, bu marka aslında daha iyiymiş vb her türlü fikre açığım.

Allah sağlıkla kullanmayı nasip etsin hepimize💐❤️

X