evlilikten önce ilişkinin yıpranması konusu

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Uzun sureli beraberliklerde - diyelim ki 3 yıl 5 yıl - iliski yipranir mi? Evlilik yolunda ilerlerken sirf zaman uzadigi icin iliski neden yipranir? Gercek bir ask olmadigi icin mi? Gercek asklar zamana dayanma gucune sahip midir? Yoksa ask bittigi icin mi ya da karsindaki insanin eksi yonlerini de gormeye basladigin icin mi?

Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum...

yıpranma ancak saygı biterse olur diye düşünüyorum. ama tabiki tanıdıkça hoşuna gitmeyen yönler ortaya çıktıkça soğuma da olabilir. fikir yürütüyorum sadece tecrübem yok :KK66:

sonuçta çıkarken farklı evlerde oluyor insan farklı bir hayat yaşıyor bazen farklı şehirlerde oluyor...aşkta istenen şey ise hep beraber olmak hiç ayrılmamak ve birlikte yaşanılmaya başlanılacak o gün bekleniyor hep...e o günü seneleeer ve seneleerce bekleyince de tabiiki yıpranmalar oluyor...

7. yılımızın içindeyiz.2 yıldır da nişanlıyız:asigim::asigim:yıpranma, soguma yok.Ama tabiki ilk günlerdeki gibi de değil..İlk zamanlarda heyecandan ölürdüm görüşeceğimizde şimdi ise heyecanlanmıyorum.yani aşk bitti yerini dostluk,güven ve sevgi aldı.İnşallah bundan sonraki yıllarda kalanlar elimizden gitmezfisfisfis

vazgeçtim nazar değmesin =):nazar:

Yıpranma gerçekten anlaşabilenlerde olabileceğini sanmıyorum.

Yıpranmak ancak kişiliklerin uyuşmadığı durumda olur gibi. Başta herşeye olur diyorsun, herşeyi kaldırır gibi görünüyorsun, değişir diyorsun ama insanlar hiç değişmiyor aksine birbirini tanıdıkça daha çok gerilmeler oluyor. İşte o zaman yıpranmalar başlıyor, diyorsun ki evlenince düzelir geçer ama insanın kendini kandırmasından başka bişey değil evlenince daha kötü oluyor diye düşünüyorum

bizde yıllardır beraberiz tek erkeğim oldu hep onda tanıdım aşkı sevdayı herşeyi tarışmalarımız çok oldu ama 1 günümüz bile sesini duymadan geçmedi ne kadar yıpransamda hep sevdim tam sevdim.asla sıkıldığımı bilmem elini tutmadan durmam off puff yapmam yanında onu seviyorum ömrümün her anı onundur...

Uzun yıllar birlikte olduğunda birbirinin herşeyini biliyorsun..Nerde nasıl davranıyor.Ne yiyor ne içiyor.Ne sever ne sevmez.......

Evlilikte karşındakinin bişeylerini keşfetmek daha güzel olur kanımca..

yaa uzun yıllar süren ilişkilerde şu oluyo bir tartışma anında "ben ne dersem o bunu der" yaniii onun aklından geçenii bikonuşmada agzından çıkacak kelime harfi harfine biliyosun artık... onu çok iyi tanıyosun ve zamanlaaa aa bunun bu huyu kötüymüş diyosun ve işte o adama koyuyoo wallaaaaa.. zamanla kötü huylarını görmek çok kötü.. ben 5 seneyi aşkın bi ilişkim var 6.senemizin içindeyiz.. sevgi aşk tutku var tamam ama ileriye bakınca evlilik düşününce acabaa diyorum kendi kendime.. şimdi bi kavgada tutup bagırabilecek duruma geldik.. yeri geliyo agzımıza kötü kelimelerde alabiliyoruz.. ozaman diyorum şimdi böyleyse ilerde ne olur ?? ondan daha iyileri var çevremde neden bi sevgi uğruna onunla evleniyim.. yanlışlıkları agır basarsa eger karsındakinde işte ozaman çokkkk kötü o vijdanınla başbaşa gelmeye korkuyosun.. mantıgınla yüregin arasında kalıyosun.. . .. neyse çok uzattım ama bu konularda konuşsam sabaha kadar konuşurumm..

yok güzelim böyle bir genelleme yapılamaz...benim de 5 yılllık ilişkim var yeni sözlendik ben uzun süreli ilişki yaşamaktan çok memnunum her anlamda tanıyorsun onu ve daha doğru kararlar alabiliyorsun.Önemli olan kişilerin birbirlerine olan saygısını yitirmemesidir.Bir ilişkiyi zaman değil kişiler yıpratır bunu unutma..

:içelim:kesinlikle evlilik öncesi uzun bir ilişki şart ....evlilik çocuk oyuncağı değil çünkü sonradan bişeyleri görüp sıkılıp gidemessin onun için önceden herşeyi görmek lazım : teselli :

Tabiki ister istemez yıprandıgımız olaylar oluyor, bu çok normal...
Asla ilişkimizi zedelicek şekilde olmadı buna izin vermedik:kahve:

ocağın 4 ünde 5, yılımıza gircezŞeniz.ben hayatıma girecek insanı cok zor severim kolay kolay ısınamam :eek:bnde o konuda (sadece sevgili) baya bir sogukluk var benim yapım kısa süre tanısıp evlenmeye uygun değil bence. herşeyiyle tanımam lazım ki tanıyorum seviyorum aşığımmmm
AŞKIN ÖMRÜNE 3 YIL DİYORLAR BEN 5 YILDIR ASIGIM HALA:asigim:

CANIM BAK BU KONUYA EN İYİ ÖRNEK.BEN EŞİMLE TAM YEDİİİİİ YIL FLÖRT ETTİM.HEMDE YEDİ YIL BOYUNCA HERGÜN GÖRÜŞTÜK SAATLERCE HATTA SABAHLARA KADAR TELEFONLA GÖRÜŞTÜK.ÇOK MUTLU HUZURLU VE BURAM BURAM AŞK KOKAN GÜNLER YAŞADIK.ŞİMDİ ARTIK EVLİYİZ ....DEĞİŞEN NE Mİ OLDU............................SEVGİM,AŞKIM,BAĞLILIĞIM,TUTKUM,SAYGIMM İNAN BANA 10.MİLYON KAT DAHA ARTTI.ONA BAKARKEN 7-8 SENE ÖNCEKİ AŞKIN DAHA AĞIRINI DUYUYORUM ŞU AN.TELEVİZYON İZLERKEN BİLE EL ELE İZLİYORUZ.YAPIŞIK İKİZLER GİBİYİZ EŞİM NEREYE GİTSE NE YAPSA BENİ DE ÇAĞIRIR GEL SENSİZ CANIM SIKILIYOR DİYE.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ÇOK MUTLUYUZ ARTIK İLİŞKİMİZDE HERŞEY FAZLASIYLA OTURDU BU GÜVENİ,AŞKI ,SEVGİYİ DAHA DA ARTTIRDI.
AMA SANIRIM BU KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞEBİLİR.ÖNEMLİ OLAN DOĞRU İNSANLA BERABER OLMAKŞeniz

Bu olay tamamen ilişkisini yaşamak isteyip yaşamayı bilenlere bağlıdır bence :) Aşkın ömrü yoktur arkadaşlar sadece gizlenen kişiliklerin ömrü vardır...Onlar ortaya çıkınca ilişkiler boyut değiştirebilir...Bikere bi programda mankelerimizden biri bu konuda "hergün aynı pasta yenmez dedi" yani olaya bakış açısı :) Ben çok mutluyum Rabbim nazarlardan korusun...Herkes de çok mutlu olsun inşallah

X