evlilikte kazançlar

Labbella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2018
300
264
merhaba herkese ben çok duygusal biri değilim ve ilişkilere mantık tarafından da oldukça bakarım. Maddi ve manevi olarak güçlü bir erkek istiyorum karşımda yanlış anlaşılmasın lütfen zengin olsun illa demiyorum ancak en azından benden az da olsa çok kazansın isterim bir nevi korunma içgüdüsü olabilir statüye, eğitime de önem veririm. Tutup da zengin diye eğitimi bana denk olmayan insanlarla da olmuyorum zaten Şimdiki erkek arkadaşımla statümüz ve maaşımız aynı ama ben yükselmek için çalışıyorum hala yani ilerde maaşım falan artacak haliyle erkek arkadaşımsa ben böyle iyiyim fazlasını düşünmüyorum diyor. Tabiki bunlar hesap ama söz konusu evlilikse herşeyi düşünmek gerekiyor kaldı ki şu an aşkımdan ölmüyorum. Ben huyumu bildiğim için bu tarz ilişkilere baştan bile başlamıyordum ama merhametli biri olması,sahiplenici olması etkiledi beni.

Saçma mı düşünüyorum aranızda var mı eşinden çok kazanan bu durumu nasıl aşabilirim ( ben aynı kazanma durumunu bile aşmaya çalışıyorum zaten )

edit: neden benim 2-3 katım kazanan kişilerle ya da holding patronlarıyla olma hayallerim varmış gibi yorumlar var anlayamıyorum ben az da olsa fazla kazansın isterdim sadece.

Son düzenleme:
Bence bir erkeğin karım benden az kazanmalı kompleksi ne kadar saçmaysa sizinki de o kadar saçma.Evet denklik önemli fakat olcusturerek ilişkiye başlamak evlenmek biraz tuhaf.

Doktor bi arkadaşım var, eşi öğretmen. Çokta mutlular, hatta kız hamileymiş dün öğrendim.

Bence bir erkeğin karım benden az kazanmalı kompleksi ne kadar saçmaysa sizinki de o kadar saçma.Evet denklik önemli fakat olcusturerek ilişkiye başlamak evlenmek biraz tuhaf.

Doktor bi arkadaşım var, eşi öğretmen. Çokta mutlular, hatta kız hamileymiş dün öğrendim.

aslında haklısınız biraz algısal sanırım ya da aşık olmadığım için böyle şeyler gözüme geliyor.Benim lisanstan bir kaç arkadaşım eğitimleri de maaşları da daha düşük insanlarla evlendi ve mutlular bilemiyorum

aslında haklısınız biraz algısal sanırım ya da aşık olmadığım için böyle şeyler gözüme geliyor.Benim lisanstan bir kaç arkadaşım eğitimleri de maaşları da daha düşük insanlarla evlendi ve mutlular bilemiyorum
Bu biraz da eşinize bağlı bence bunu dert edip aşağılık kompleksine girebilecek bir insan mı? Bir de genelde kadınlar kendilerinden maddi olarak daha üst kişilerle evlenirler sizin iş ortamınızdaki kadınlar da bu şekilde evli olacaklar ve onların hayat standardı sizden daha yüksek olabilir bunu dert eder misiniz? İki Kadın aynı işi yapıyoruz neden o benden rahat diye dertlenir misiniz? Yoksa yanımda sevdiğim güvendiğim insan olsun gerisi önemli değil mi dersiniz ki sevgilinizin de bir kariyeri var sadece hırsı pek yok anladığım kadarıyla

herkesin isteğine kimse karışamaz ama ben asıl şeye takıldım: ileride kesinlikle yükselip maaşınızın artacağından nasıl emin oluyorsunuz ? yaşınız kaç bilmiyorum ama o kariyer işleri sandığınız gibi hedefimi koydum, çok da çalışıyorum matematiği ile yürümüyor her zaman.
ben de böyle hırslıydım işimde, bir anda evdeki hastalık ve ölümler herşeyi altüst etti. geldiğim noktadan düşüp yeniden başladım. üstelik terfi arifesindeyken.

bence öncelikle sabitlendiğiniz bu fikri değiştirin. çünkü hayal ettiğinizi elde edemeyince diğer konular daha da anlamsız olacak. yada kendi mutsuzluğunuzu yanınızdakinden çıkaran biri olacaksınız.

bu konulara esnek bakabilmeye çalışın. gerekirse theta healing yada meditasyon gibi şeyler deneyin - inanır mısınız bilemem tabi..
veya bir terapistle görüşebilirsiniz.

Bu biraz da eşinize bağlı bence bunu dert edip aşağılık kompleksine girebilecek bir insan mı? Bir de genelde kadınlar kendilerinden maddi olarak daha üst kişilerle evlenirler sizin iş ortamınızdaki kadınlar da bu şekilde evli olacaklar ve onların hayat standardı sizden daha yüksek olabilir bunu dert eder misiniz? İki Kadın aynı işi yapıyoruz neden o benden rahat diye dertlenir misiniz? Yoksa yanımda sevdiğim güvendiğim insan olsun gerisi önemli değil mi dersiniz ki sevgilinizin de bir kariyeri var sadece hırsı pek yok anladığım kadarıyla

beni çok iyi anladınız evet genelde iş yerimde olsun onun dışında olsun arkadaşlarımın eşleri hep kendilerinden daha çok kazanan kazanan insanlar ve tabiki bu durum hayat standartlarımı çevreminkinden düşürecek bunu dert ederim gibi geliyor.

Merhaba ,
Bana mantıklı geliyor bu söylediklerin.Çünkü kadınların kariyeri ve kazancı ,hamilelikte ve bebek doğduktan sonra alınan izinlerle sekteye uğruyor.
Seni anlıyorum, illa zengin olsun güçlü olsun demiyorsun. Sorumluluk alabilecek, çalışkan,hakettiğini kazanabilen biri istiyorsun ki bu normal :KK66: :KK50:

Kazandığım her kuruşu özel derslerim dahil alır almaz getirip ortaya koyarım. Hatta bundan 4 5 ay kadar önce tv de bir bilgi yarışmasından güzel bir para kazandım onu bile hesabıma yatar yatmaz eşime yolladim . Eşimin de maaşı iyi çok şükür. Ondan çok kazansaydım da umurumda olmazdı . Evlilik böyle bir şey değil . Ha para isteseydim çok zengin birinin arayışına girerdim .

Evlilik bu değil.
Babam evliliğinin ilk zamanlarında annemden çok az kazanmış. Sonra ama annem doğumlar dolayısıyla ara vermiş. Geri döndüğünde babam kendi işyerini açmıştı çok kazandı. Yani hayat bir döngü gibi. Ne getirir ne götürür bilemezsiniz. Komple işsiz kalsa sokağa mı atacaksınız adamı? Ç
Çok çağdışı bir bakış açısı. Kadını da alçaltan bir bakış açısı. O zaman mağara zamanına dönelim siz hiç çalışmayın eşinizin getirdiğiyle geçirin. Kariyer yapmayın yani. Ne gerek var erkek “sahiplenecekse” komple sahibiniz olsun bu bakış açısıyla

Bazı fikirler sabittir,ne kadar aşmaya çalışsanız da hatta aştığınızı düşünseniz de en ufak bir boşlukta tekrar ortaya çıkar.Bence kendiniz için de karşınızdaki beyefendinin mutluluğu için de daha fazla duygusal bağlanma olmadan bitirebilirsiniz.
İleride statü kavgaları yaşanması muhtemel gözüküyor.

dedim ya zengin taliplerim de oldu zenginlik ilk ölçütüm değil sadece daha çok kazansın istiyorum .

konuyu gereksiz yerlere çekmenin manası yok.
İşte hem zengin olsun hem merhametli olsun hem yakışıklı olsun .. Olmuyor bir de hepsinin bir arada olduğu aday için siz ne ifade edeceksiniz ?

Adamı sevmiyorsunuz, sevseniz bu kadar para hesabı yapmazsınız. Salın gitsin. Kendi kriterlerinize uygun birini bulun. Allah kimseye de sizin gibi bir eş nasip etmesin. Evlilik denen şeyin kötü günü de var ve siz bu günleri birlikte aşabilecek birine benzemiyorsunuz.

X