Evlilik kurumuna uygun değilmişim

yorulan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2017
165
76
31
Kizlar merhaba
Fikirlerinizi gerçekten ciddi anlamda ihtiyacım var.Hemen konuya gireceğim.

1 hafta önce kvlere çaya gittik ben köye gidicem çocuklar falan dedi.Esimde tamam anne bende gelecem dedi.Herhengi bir şekilde yorulan bizde gidelim mi ne dersin yada bende gideyim mi diye nezaketen de olsa fikrimi sormadı ki genelde sormaz ben her zaman uyum sağlamak zorundayım.

Neyse sonra bende kendisine gelmek istemediğimi zaten haziranda ve temmuzda gideceğimizi eşlik etmek istemediğimi söyledim hemde köyde inşaat işleri var benlik birşey yok yani.Benim öyle bir tercihim yokmuş istesem de istemesem de gitmek zorundaymışım , bir bahanem yokmuş ( bu arada bir tek ben goturuluyorum fikri sorulmadan ayrıca kızlar yaklaşık 2 senedir evliyim 8 9 kere gittiğim yer yani sürekli ariza çıkarmıyorum gitmemek için)

Sonuç olarak direndim ve gitmedim kızlar.Esim gitti 3 gündür orada.Bugun 1 saat telefonda konuştuk benim oraya gitmemek için bir sebebimin olmadığını, ama gitmek için en büyük sebebin kendisi olduğunu söyledi.Evlilik kurumu böyle birşey değilmiş onu yalnız bırakmamalıymışım.Demek ki beni yabancı gibi davet etmesi gerekiyormus.Bana güvenip yola çıkmamalıymış bir sürü şey söyledi.Bundan sonra benimle hiçbiryere gitmeyecekmiş benim gibi özgür takilacakmis.

Şuan gerçekten sinirlerim bozuk.Onu tek gönderdiğim için zaten vicdan azabı duyuyordum.Ama su an ofkeliyim.Gitmeme sebebime gelince benim adına karar vermesinden nefret ediyorum.Su hayatta ki tek vasfim eş olmak değil.O kadar bencil geliyor ki bana yaptığı şey yanlış düşünüyorsam lütfen yanlışsın diyin.Evlilik herşeyi tolere etmek mi.Yada sana danismadığı fikrini almadığı halde bencilce karar vermesine ragmen gölge gibi takip etmek mi.Bu mudur evlilik kurumu.

O kadar bunaldim ki.Ne yapsam olmuyor beni gerçekten önemsemediğini düşünüyorum.Derdimi de anlatamıyorum.Donunce konuşacaz ne demeliyim nasıl problemimi söyleyebilirim.Lütfen yardım edin.

Şu eşlerine "o zaman bende böyle söyle özgür takılırım" diye şantaj yapanları arka bahçeye ağca bağlamak lazım. Sadece boş sindirme taktikleri. Gelmesin beyefendi.illaha evlilige zarar vermek istiyorsa buyursun. Ve evlilik onun anlattığı birşey değil. Eşler birbirine şantaj edemez, baskı kuramaz sırf lafını geçirmek için

Eşler çanta gibi birbirlerini her yere taşımak zorunda değil.
Gitmek istemiyorsanız istemiyorsunuzdur, bir sebebi olması gerekmiyor. Öğrenciymişsiniz gibi izin kağıdı da versin bari.

Size danışmadan aldığı hiçbir karara uymak zorunda değilsiniz. Emrivaki yapmayı bırakmadığı sürece geri adım atmayın.

Haklısınız ve gitmemekle de iyi yapmış kararlı durmuşsunuz.
Evliliği kafasına göre yorumlamış eşiniz. Sadece kendi işine geleni almış:) eşler birbirine danışmadan karar vermemeli.
Size sorsa, fikrinizi söyleseniz ve saygı duyup ona göre bir karar alsa hiç bu kırgınlıklar olmayacak.

Şu eşlerine "o zaman bende böyle söyle özgür takılırım" diye şantaj yapanları arka bahçeye ağca bağlamak lazım. Sadece boş sindirme taktikleri. Gelmesin beyefendi.illaha evlilige zarar vermek istiyorsa buyursun. Ve evlilik onun anlattığı birşey değil. Eşler birbirine şantaj edemez, baskı kuramaz sırf lafını geçirmek için

Bende aynısını söyledim telefonda ama kesinlikle anlamıyor.Duygusal baskı yapıyor bana şuanda bilemiyorum ne yapacağımi.

Eşler çanta gibi birbirlerini her yere taşımak zorunda değil.
Gitmek istemiyorsanız istemiyorsunuzdur, bir sebebi olması gerekmiyor. Öğrenciymişsiniz gibi izin kağıdı da versin bari.

Size danışmadan aldığı hiçbir karara uymak zorunda değilsiniz. Emrivaki yapmayı bırakmadığı sürece geri adım atmayın.

Huzursuzluk çıksın istemiyorum.Ama çıkarmadıkça da ben huzursuz oluyorum.Vallahi bir anlasam nasıl olacağını.

Haklısınız ve gitmemekle de iyi yapmış kararlı durmuşsunuz.
Evliliği kafasına göre yorumlamış eşiniz. Sadece kendi işine geleni almış:) eşler birbirine danışmadan karar vermemeli.
Size sorsa, fikrinizi söyleseniz ve saygı duyup ona göre bir karar alsa hiç bu kırgınlıklar olmayacak.

Kesinlikle öyle Benim sorunun gitmek değil zaten .Hicbir şekilde fikir danışmamasi.Sonucta benim de bir yasam şeklim düşünce yapım kararlarım var.Ama ben suçluyum uyum sayamadığım için.

Bana fikrimi sormadan direk gideceğiz dediğin içindi bu tepkim eşin olarak benimde fikrimi alsaydın eşlik et deseydin seni kırmamak için bile olsa gelirdim deyin. Oturup konuşun rahatsız olduğunuz konuları sarılın barışın sonrada eşiniz kafası ses anlıyan biri gibi

Sacmalamasin yaa ne isiniz var hem bu havalarda köy yerinde, yagmur camur hem de insaat isleri varmış cok sıkıcı gitmek zorunda asla değilsiniz.
Evlilik böyle birşey değil
Hadi bayram seyran olur neyse
Ben o işe de karşıyım gerçi. En sevmedigim sey aile akraba ortamı
Kendisi sizin fikrinizi sormadan gitmiş,siz onun gölgesi gibi pesinden gidicek değilsiniz.
Ayrıca 8 9 defa gitmişsiniz bence ömür boyu bile gitmeseniz olur 😀😀

Huzursuzluk çıksın istemiyorum.Ama çıkarmadıkça da ben huzursuz oluyorum.Vallahi bir anlasam nasıl olacağını.

Benim bu forumda hep görüp de anlam veremediğim bir şey bu.
Ben huzursuzum ve huzursuzluk çıkmasın diye huzursuzluğumu dile getiremiyorum. Neden?
Ortada bir sorun var. Beni huzursuz eden kişi huzur içinde otursun diye mi susayım?
Her türlü huzursuz olacaksam sorunum çözülürken huzursuz olayım, adam da keyif çatmaya ya da at koşturmaya devam edemesin.

Sizin yöntemi uygulayıp mutlu olan tek kadın görmedim daha burada.

Benim bu forumda hep görüp de anlam veremediğim bir şey bu.
Ben huzursuzum ve huzursuzluk çıkmasın diye huzursuzluğumu dile getiremiyorum. Neden?
Ortada bir sorun var. Beni huzursuz eden kişi huzur içinde otursun diye mi susayım?
Her türlü huzursuz olacaksam sorunum çözülürken huzursuz olayım, adam da keyif çatmaya ya da at koşturmaya devam edemesin.

Sizin yöntemi uygulayıp mutlu olan tek kadın görmedim daha burada.

Aslında su an zaten huzursuzluk çıkardım.Ama amacım huzursuzluk çıkarmak değildi sadece fikrimi beyan ettim.Haklısınız sorunlar anlatmadan çözülmüyor ancak bir adette anlayacak insan olsa sabit fikirli ne yazık ki eşim.

Yukarıda yazdıklarımda kavga çıkarın, bağırın çağırın, hayatı zindan edin demiyorum tabii.
Oturup sakince konuşun. Ne hissettiğinizi, ne beklediğinizi anlatın. Bu beklentiniz karşılanmadığı sürece göstereceğiniz tavır konusunda da net olun ama trip atarak değil. Trip atmak bir işe yaramıyor genellikle.
Hiçbir şey yokmuş gibi davranın ve bir dahaki emrivakisinde yine sakince geri çevirin. Bildiğinizi okuyun yani.

Bizde dışarı arkadaşlar çağırsa bile(- ki ben çok severim gezmeyi) İçişleri bakanına sormam lazım der bana sorar tamam dersem onaylar. Bir yere gidecekse bana sorar aynı fikirdeysek onu uygular. Oldu ki farklı fikirdeyiz. Artı eksi kim ne istiyor konuşulur ortak bir karar alınır. Duruma göre bir taraf feragat eder. Evlilik budur zaten 2 kişilik bir hayatla başlar.Sonra büyür kalabalıklaşır. Ama siz daha 2 kişiyken bu sorunlar olursa ilerde çocuklar eklenince işler karışıcak gibi görünüyor.
Bence sizinki biraz yok yok baya sizi evin dekoru olarak görüyor. Yada öyle istediği için baskı kuruyor. Normalinin bu olmadığını kendisine öğretin bence.

Yukarıda yazdıklarımda kavga çıkarın, bağırın çağırın, hayatı zindan edin demiyorum tabii.
Oturup sakince konuşun. Ne hissettiğinizi, ne beklediğinizi anlatın. Bu beklentiniz karşılanmadığı sürece göstereceğiniz tavır konusunda da net olun ama trip atarak değil. Trip atmak bir işe yaramıyor genellikle.
Hiçbir şey yokmuş gibi davranın ve bir dahaki emrivakisinde yine sakince geri çevirin. Bildiğinizi okuyun yani.
Katılıyorum

Sana nezaketen sormayıp senin adına karar almak acaba evlilik kurumuna uyuyormuymus? Boşver yaa bırak özgür takılsın. Ne manyaklar var.

Evlilik kurumunun nasıl bir şey olduğunu bilseydi, plan yapmadan önce sizin fikrinizi sorardı. Buna işkembeden sallamak denir. Çok da güzel yapmışsınız, taviz vermeyin. Evliliği kendi derebeyliği sanıyor herhalde.

Bazıları evliliği ‘yapışık ikizlik’ olarak algılıyor sanırım . Tabii ki tek başına aldığı kararlara ayak uydurmak zorunda değilsiniz. Hayat müşterek , bence sizin eşiniz bunun pek farkında değil ... insan bir yaştan sonra çocuğunun bile fikrini soruyor , ne demekmiş ‘istesen de istemesen de uymak zorundasın’ bence iyi yapmışsınız , zaten o da ailesine ‘ben de geleceğim’ demiş . Siz de gayet medeni bir şekilde gitmesine birşey dememişsiniz . 3 senelik evliyim, istemediğim hiç bir yere gitmem . İlk başlarda eşim de şaşırıyordu , çünkü onun ailesinde de evlilik yapışık ikizlik , ama onun ailesine ayak uydurmak zorunda değilim, biz kendimiz bir aile olduk Her ailenin kendi kuralları -görüşleri vardır. Şu anda herşey oturmuş durumda :KK66: alışır eşiniz merak etmeyin . Kararlı durun yeter ...

Resmen suç bastırıyor eşiniz. Yabancı gibi davranan sizi hiç yokmuşsuniz gibi saymayan o. Siz haklısınız

Bekar gibi davranip, evliliğe uygun olmadığınızı söylüyor bide. Uymak zorundaymışsın ha. Olur paşa kendi karar alsın sende uy. Önce kendi evlilik ne demek öğrensin.

X