Evlilik Aşkı Öldürüyormuş

Evlilik böyle ne biliyim ya sürpriz yumurta yada şans oyunu gibi bir şey; kupon alırsın ya kazanırsın ya kaybedersin yada ağzına ufak bir ödülle bir parmak bal çalınır onunla bir ömür mutlu olmaya çalışırsın. Umarım şansınız döner ve mutlu olursunuz.

Evlilik.aski öldürmüyor ... Aski ego ve saygisizlik öldürüyor.... Evli olupta saygi sevgi cercevesi icinde yurutebilen her cift hala birbirine asik....
Birde beklentiyi yuksek tutmamak önemli....esimden ayda 1 degilde her hafta cicek beklesem oda her hafta almasa uzulurum. Ama beklemedigim icin ve her hafta almicagini bildigim icin uzulmuyorum :KK70:

Kaç aylık evlisiniz? İkiniz de kaç yaşındasınız? Boşanıyor musunuz anlamadım ama sorularım şundan bende aynı şeyleri hissediyorum.
Benim derdim inanılmaz tembel.

Nitekim evlendiğimiz zaman çalışmamamı da kullanarak annesi muamelesi yapmaya başladı ve bende film koptu. 1 sene bitsin resmi olarak boşanıcam senden dedim. Şimdi ev işi de yapıyor yemekte yapıyor. Garantisi var mı yok ama asla ipleri elimden bırakmayacağım.

Çok eski arkadaşım geldi geçende o da eşimi çok sever evlenin sana çok değer veriyor belli her halinden diyen...anlattım böyle böyle olaylar oldu diye çok şaşırdı ama anneyi de az çok anlatmıştım zaten yorumu aynen şöyle:
Annesinin yüzüne küfürde etse annesi ertesi gün oğluna yemek yapabilecek bir kadın, kalk ütü yap der kalkar istediği gömleğini ütüler, gece gece alakasız bi yemek ister yapar da yapar ne isterse... böyle bir kadın ...ama aslında kendi oğluna saygıyı öğretememiş başta... ki gerçekten öyle...

(Bu arada evlenmeden önce yapabiliyor muydu?? mutfağa girip beraber yemek yapıyorduk benden önce giderdi,,, benim işim var toz alıcam dediğimde gelme dediğimde yine gelir birlikte toz alırdık)

Çok uzun oldu ama bende atamıyorum yaşadıklarımı içim döktüm :KK43:

Yani bir şekilde evlenince erkek sana sahip olduğunu sanıyor nasıl olsa onunsun ...Bu arada dalga geçtiği beğenmediği ailesi kıymete biniyor....
Erkek annesi (istisnalar kaideyi bozmaz) burnunu sokar da sokar ,, eşinin duruşu önemli ... artık onun ailesi sensin bunu oturtamıyorsa zaten bak yoluna ...

Ben eşime hala söylerim Türkiye'de yaşamıyor olsaydık birlikte yaşardım ölene kadar evlenmezdim diye...

Ailesiyle iyiyim aslında.Ancak hepsi çok baskın karakterlere sahip.Çok mükemmelliyetçiler gösteriş yapmayı seviyorlar insan beğenmiyorlar.Bende bunlardan hoşlanmıyorum.O yüzden sürekli problem yaşıyoruz.Eşime de çok düşkünler.Evde birşey yapılacaksa alınacaksa bana sormaz fikrimi almaz ya annesini yada ablalarını arayıp fikir alır.

işin çok zor Allah kolaylık versin canım. ben bunların aynısını ve daha fazlasını nişanlılık döneminde yaşadığım için düğüne bir ay kala ayrıldım. tam bir duvar çünkü karşındaki insan, hep sen iyi olmak zorundasın böylelerine

Aile isleri cok zor erkek aileleri ogullarini yonetmek istiyorlar ama kizlarjna karisilmasini istemiyorlar... Sanirim hepsi ayni ve aile lafina bakan ciftler birbirinden uzaklasiyor malesef :KK43:

Merhaba kızlar ,
Kimsenin vaktini almak istemem.Bu bir soru değil.Bu yazı iç ses rahatlaması yada iç ses çığlığı.

Evlilik aşkı öldürüyormuş gerçekten.Hemde sinsi sinsi ama hamleleri kuvvetli.Eski whatsap konuşmalarına baktım da bugün ne söylenen sözler , ne hayaller , ne verilen umutlar hiçbiri yok ortada.Sadece bencil ego savaşı derdine düşmüş , öfkeleri sevgilerinin önüne geçmiş iki insan var ortada

Nerede hata yaptığımı gerçekten bilmiyorum.Neyi eksik yada neyi fazla.
Eşim bir sene önce attığı iyi geceler mesajında senin saçlarının kokusuyla uyuyacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum yazmış.Oysa biz bu zamana kadar hiç aynı anda yatağa bile girmedik.Ben kendimi hiç güvende hissedemedim.Mutlu uyumak varya yada uyanmak.Bende biri hep birini yarım bıraktı.

O kadar çok kırgınım ki , sanki hiç kırılmayacakmışım gibi söylenen sözler o kadar canım yaktı ki. Sanki plastik vazoymuşum ne olursa olsun kırılmıyormuşım gibi. Oysa bende gerçekten kırılıyorum.Paramparçayım kırılmaktan

1 Sene önce ki gibi değil hiçbirşey.Bana aşkla bakan adamın gözlerinin ışığı söndü.Yanyanayız ama o kadar uzağız ki elim hep boşlukta kalıyor.

Artık beni yeni bir hayat bekliyor.Hemde kimsenin beni zavallı gibi sevmesini beklemeden.Resmen sahibinin başını okşamasını bekleyen bir bir kedi köpek gibiyim.Ama artık tasmamı çıkarıyorum

Güncelleme : Sorun şu kızlar eşim beni sürekli ailesiyle kıyaslıyor.Hiçbir konuda benim fikrimi almıyor önemsiz çünkü benim fikirlerim.Ben hep iyi olmak zorundayım.Kızdığım üzüldüğüm birşeyi cesaretle söyleyemiyorum bile çünkü sonunda ya nankör oluyorum ya art niyetli.Sürekli evde aşk kelebeği gibi gezmek istemem değil sorun.Sadece fark edilmek ve önemsenmek istiyorum.
herşey gibi evlilikte eskiyor...

Ben sizin gibi düşünmüyorum evlilik aşkı öldürmüyor sadece evlilikle birlikte aşk boyut değiştiriyor... sevgi çok önemli ama kişilerin birbirine duyduğu saygı herşeyden önemli. Asıl önemli olan eşlerin birbirinin hayatına ailevi ilişkilerine saygı duyması ve asıl aile olarak eşini ve kendini kabul etmesi o zaman hiç sorun kalmıyo gerçekten...

X