Evlilik Aşkı Öldürüyormuş

ilk evlendiğiniz zamanlarda oluyor bunların hepsi bu duyguları yasıyorsunuz ama aradan zaman geçtikten sonra taşlar biraz daha yerine oturmaya başlıyor. ailesiyle de çok zıt gitmemeye çalışın sonuçta eşinizi tanıyan da sizsiniz bence biraz daha huyuna giderseniz durum değişebilir.
evlilik sevgililik gibi değil.

ilk evlendiğiniz zamanlarda oluyor bunların hepsi bu duyguları yasıyorsunuz ama aradan zaman geçtikten sonra taşlar biraz daha yerine oturmaya başlıyor. ailesiyle de çok zıt gitmemeye çalışın sonuçta eşinizi tanıyan da sizsiniz bence biraz daha huyuna giderseniz durum değişebilir.
evlilik sevgililik gibi değil.

Ailesiyle iyiyim aslında.Ancak hepsi çok baskın karakterlere sahip.Çok mükemmelliyetçiler gösteriş yapmayı seviyorlar insan beğenmiyorlar.Bende bunlardan hoşlanmıyorum.O yüzden sürekli problem yaşıyoruz.Eşime de çok düşkünler.Evde birşey yapılacaksa alınacaksa bana sormaz fikrimi almaz ya annesini yada ablalarını arayıp fikir alır.

Ailesiyle iyiyim aslında.Ancak hepsi çok baskın karakterlere sahip.Çok mükemmelliyetçiler gösteriş yapmayı seviyorlar insan beğenmiyorlar.Bende bunlardan hoşlanmıyorum.O yüzden sürekli problem yaşıyoruz.Eşime de çok düşkünler.Evde birşey yapılacaksa alınacaksa bana sormaz fikrimi almaz ya annesini yada ablalarını arayıp fikir alır.
Yaptığı doğru değil bunu Güzelce Konuşmayı denediniz mi ?

Baktınız olmuyor sizde ona aynı şekilde Karşılık verin mesela biryere gideceksiniz annenize danışın o zaman belki anlar hatasını

Yaptığı doğru değil bunu Güzelce Konuşmayı denediniz mi ?

Baktınız olmuyor sizde ona aynı şekilde Karşılık verin mesela biryere gideceksiniz annenize danışın o zaman belki anlar hatasını

Anlamıyor ki zaten anlamadığı için bu noktaya geldik çok söyledim yani aniden aldığım bir karar değil.

Çok zor bir dönemden geçiyorsunuz emin olun çoğu insan böyle bir durumda geçmiştir veya geçiyordur.
Ben kaynanamla birlikte yaşıyorum 5 senedir.
Ben hepsinin huyunu aldim azcik geri planda durup gözlemledim.Hemen atlamadım ve taktığım şu oldu aman ne güzel hiç kendimi yormuyorum ben hazıra konuyorum diye diye onları bu huylarından vazgeçirdim şimdi onlar yoruldular ve herşeyi tamamen bana bıraktılar.
Esim artık hep benim sözüme bakıyor.Arada annesine aldıktan sonra beğendim mi diye soruyor o da formalite.Biraz uzak durun ve hep yalandansa olsa neşeli olun onların zoruna gidecek.
Esinizin gözlerinin içine fazla bakmayın ve hiç ilgilenmeyin bakın o size dönecek.ne kadar umursan o kadar zorlaşıyor herşey.Bu hayat satranç oyunu gibi doğru hamle yapın hemen pes etmeyin.
Herşey gönlünüzce oldu.

Esinize sizin 2 kisilik yeni bir aile oldugunuzu anne babalarinizin artik sulale statusune girdigini kiyaslama karsilastirma yapmak yerine yeni kurdugunuz ailenin kurallarini kendinizin belirlemesi gerektigini anlatin.
Evlilk aski öldüruyor genellemesine asla katilmiyorum.
Kisiler aşkı yok eder sadece

Merhaba kızlar ,
Kimsenin vaktini almak istemem.Bu bir soru değil.Bu yazı iç ses rahatlaması yada iç ses çığlığı.

Evlilik aşkı öldürüyormuş gerçekten.Hemde sinsi sinsi ama hamleleri kuvvetli.Eski whatsap konuşmalarına baktım da bugün ne söylenen sözler , ne hayaller , ne verilen umutlar hiçbiri yok ortada.Sadece bencil ego savaşı derdine düşmüş , öfkeleri sevgilerinin önüne geçmiş iki insan var ortada

Nerede hata yaptığımı gerçekten bilmiyorum.Neyi eksik yada neyi fazla.
Eşim bir sene önce attığı iyi geceler mesajında senin saçlarının kokusuyla uyuyacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum yazmış.Oysa biz bu zamana kadar hiç aynı anda yatağa bile girmedik.Ben kendimi hiç güvende hissedemedim.Mutlu uyumak varya yada uyanmak.Bende biri hep birini yarım bıraktı.

O kadar çok kırgınım ki , sanki hiç kırılmayacakmışım gibi söylenen sözler o kadar canım yaktı ki. Sanki plastik vazoymuşum ne olursa olsun kırılmıyormuşım gibi. Oysa bende gerçekten kırılıyorum.Paramparçayım kırılmaktan

1 Sene önce ki gibi değil hiçbirşey.Bana aşkla bakan adamın gözlerinin ışığı söndü.Yanyanayız ama o kadar uzağız ki elim hep boşlukta kalıyor.

Artık beni yeni bir hayat bekliyor.Hemde kimsenin beni zavallı gibi sevmesini beklemeden.Resmen sahibinin başını okşamasını bekleyen bir bir kedi köpek gibiyim.Ama artık tasmamı çıkarıyorum

Güncelleme : Sorun şu kızlar eşim beni sürekli ailesiyle kıyaslıyor.Hiçbir konuda benim fikrimi almıyor önemsiz çünkü benim fikirlerim.Ben hep iyi olmak zorundayım.Kızdığım üzüldüğüm birşeyi cesaretle söyleyemiyorum bile çünkü sonunda ya nankör oluyorum ya art niyetli.Sürekli evde aşk kelebeği gibi gezmek istemem değil sorun.Sadece fark edilmek ve önemsenmek istiyorum.
aşkı bitiren evlilik değildir aşk bitmeye mahkumdur o kadar kimisi 1 yılda kimisi 3 veya daha fazla yılda biter kimisi hiç bitmez(öyle zannedilir) çünkü kavuşamamıştır
evlilik sevgi saygı ve cinsellik üzerine kuruludur
ama önce saygı gelir
acaba eşinizle saygınız mı bitti ?
farkında olmadan çok mu eleştirdiniz eşinizi yada ailesini ?
evlilik öncesi dönem de taraflar rahat oluyorlar maddi yükümlükleri az oluyor
ama aynı çatı altına girince işin rengi değişiyor
misal bir kadın sevgilisinin karşısına saçı dagınık ev pijamaları yada gündelik kot ve tşörtle makyajsız çıkmazken evliligin 1. veya 2. ayından sonra birden makyajı giyimi kuşamı değişiyor eşine değil düğüne işe giderken şık giyiniyor markete giderken bile dakikalarca süslenip giyinip kuşanırken eşine gündelik eşofman altı ve tşörtle çıkıyor malesef bu her kadın yapıyor
erkekde aynı
işte burada sevgi ve saygı devreye giriyor
hayat zor evlilik kolay değil tıpkı hayat gibi ama binbir zorlukla kurulan yuvaların yıkılmaması için az da olsa özveri sabır ve dua gerekiyor
eşinizi sevin tartışmaktan kaçının

Esinize sizin 2 kisilik yeni bir aile oldugunuzu anne babalarinizin artik sulale statusune girdigini kiyaslama karsilastirma yapmak yerine yeni kurdugunuz ailenin kurallarini kendinizin belirlemesi gerektigini anlatin.
bu konuşma daha kötü olur malesef erkekler bunu kabullenmiyor

evlilik şans gibi evlendikten sonrası da şans.
bende milyon kere dedim benimki kendine has bir tür kulağınla dinlemiyor özellikle benim dediklerimi

Neyi kabullenmiyor? Yeni bir aile kurduklarini mi?
Zaten bunu kabullenmeyen erkek evlilige hazir degil ve evliligi taşıyamayacak olan erkektir.
kendi ailesini saf dışı bırakmayı bi çok kadın bende dahil (zamanında yaptım) biz evlendik aileni değil beni seçmelisin ben önceliğin olmalıyım diyoruz
ama olmuyor olmaz çünkü eşlerden önce anne baba kardeşlerimiz vardı bunu demek istedim

kendi ailesini saf dışı bırakmayı bi çok kadın bende dahil (zamanında yaptım) biz evlendik aileni değil beni seçmelisin ben önceliğin olmalıyım diyoruz
ama olmuyor olmaz çünkü eşlerden önce anne baba kardeşlerimiz vardı bunu demek istedim
Saf disi birakmak degil ki benim dedigim.biz yeni bir aileyiz diyebilmek.
Kendi kurallarimiz kendi yasam tarzimiz kendi belirledigimiz planlarimiz var,olmali.
Elbette ki herkesin bir ailesi vardir.yeni aile kurma bilincinde olan herkes cekirdek aile olayinin vasiflarini yerine getirmeyi bilir.
Eskiden evin kizi ogluyken simdi yeni yuvada evib hanimi beyi pozisyonu gercek olan.

Babam beni hep birileriyle kıyaslardı eskiden. Bende onu kıyaslamaya başlayınca düzelmişti. Nezaman şunun çocuğu böyle dese, bende şunun babası araba almış bunun babası şunu yapmış derdim susardı direk. Çabucak pes ederseniz hiçbir zaman mutlu olamazsınız. Biraz savaşın.

Böyle değişen erkeklere yapabilceniz tek şey : dişlerini çıkarmak.
Başka çözüm bulanina rastlamadım.
Ya diş ya şut başka secenek yok.

Merhaba kızlar ,
Kimsenin vaktini almak istemem.Bu bir soru değil.Bu yazı iç ses rahatlaması yada iç ses çığlığı.

Evlilik aşkı öldürüyormuş gerçekten.Hemde sinsi sinsi ama hamleleri kuvvetli.Eski whatsap konuşmalarına baktım da bugün ne söylenen sözler , ne hayaller , ne verilen umutlar hiçbiri yok ortada.Sadece bencil ego savaşı derdine düşmüş , öfkeleri sevgilerinin önüne geçmiş iki insan var ortada

Nerede hata yaptığımı gerçekten bilmiyorum.Neyi eksik yada neyi fazla.
Eşim bir sene önce attığı iyi geceler mesajında senin saçlarının kokusuyla uyuyacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum yazmış.Oysa biz bu zamana kadar hiç aynı anda yatağa bile girmedik.Ben kendimi hiç güvende hissedemedim.Mutlu uyumak varya yada uyanmak.Bende biri hep birini yarım bıraktı.

O kadar çok kırgınım ki , sanki hiç kırılmayacakmışım gibi söylenen sözler o kadar canım yaktı ki. Sanki plastik vazoymuşum ne olursa olsun kırılmıyormuşım gibi. Oysa bende gerçekten kırılıyorum.Paramparçayım kırılmaktan

1 Sene önce ki gibi değil hiçbirşey.Bana aşkla bakan adamın gözlerinin ışığı söndü.Yanyanayız ama o kadar uzağız ki elim hep boşlukta kalıyor.

Artık beni yeni bir hayat bekliyor.Hemde kimsenin beni zavallı gibi sevmesini beklemeden.Resmen sahibinin başını okşamasını bekleyen bir bir kedi köpek gibiyim.Ama artık tasmamı çıkarıyorum

Güncelleme : Sorun şu kızlar eşim beni sürekli ailesiyle kıyaslıyor.Hiçbir konuda benim fikrimi almıyor önemsiz çünkü benim fikirlerim.Ben hep iyi olmak zorundayım.Kızdığım üzüldüğüm birşeyi cesaretle söyleyemiyorum bile çünkü sonunda ya nankör oluyorum ya art niyetli.Sürekli evde aşk kelebeği gibi gezmek istemem değil sorun.Sadece fark edilmek ve önemsenmek istiyorum.
Canim bizde tam tersi oldu nisanliken cok tartisirdik ufak tefek seylere evlendik 4 senemize girdik evlendigimiz gunden beri esim cok degisti ama iyi olarak hic tartismayiz sozumden cikmaz ne desem olur der bni kirmaktan uzmekten korkar disari çıksak elimi hic birakmaz uyurken bana sarilmadan uyuyamaz evlendigime sukur cok mutluyum...

Gerçek aşkı herkes bulamıyor maaalesef... öyle olsaydı Aşkın kiymeti kalmazdi zaten.

Eşim bir sene önce attığı iyi geceler mesajında senin saçlarının kokusuyla uyuyacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum yazmış.Oysa biz bu zamana kadar hiç aynı anda yatağa bile girmedik.

İlk günden bu yana var mı bu hakaretler, değer vermemeler, boşvermişlikler? Bir anda mı oldu?

Evliliğin suçu yok. Suç insanlarda. Bir tarafta veya iki tarafta.. Ama sorunları yürümeyen evliliğin suçunu evlilik kurumuna atmak doğru değil..

Bu derece mutsuz olduğunuz yerde daha fazla zamanınızı çaldırmayın zaten.. İnşallah bundan sonra daha güzel bir hayatınız olur..

X