Evlilik arifesinde..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birlikte bir yol almasaniz bile inşallah ikinizde doğru yolu bulursunuz namazı cokk basite indirgiyerek tabir etmişsiniz üzüldüm açıkçası hakinzida hayırlısı olsun

Biz Sünni ve Türk’üz. Kardeşimin eşi Arap Alevi. Çok iyi anlaşıyorlar. Anlaşma sebepleri ikisinin de seküler yapıda insanlar olması. Gelin TİP’e kardeşim Zafer’e oy veriyor. Onda bile dalga geçiyorlar birbirleriyle. Aileler de anlayışlı, karışmaz hiç. Böyle olacaksa devam edim. Olmayacaksa şimdiden yolunuza bakın.

Öyle. Eğer kendi seçerse ısterse 40 kere vaftiz olsun umrumda olmaz. Ben elimden geldiği kadar dinimi en güzel şeklinde öğretmeye çalışıyorum. Eşimde ayni şekilde. Belkide çocuk ateist olmayi seçer.
Bilemeyiz.
Bizim gibi ailelerin zorlukları tabiki oluyor. Kücük şeylerde bile ortak nokta bulmak zorunda kalıyoruz.
Ne bilim, evde haç bulundurmuyoruz ama eşim kolye olarak taşıyor. Saygi duyuyorum. Oğluma takmıyorum.

İnşallah güzel gider ilişkiniz . öyle söz söylemesi biraz akılı bulandırıyor tabi

Eşimde bende Aleviyiz. Ben daha bağlıyım, orucumu tutarım, lokmamı yaparım vs. Eşime göre daha inançlıyım yani. İkimizde Aleviyiz ama ikimizin bambaşka alışkanlıkları var. Birbirimize kötü gelmiyoruz, eşimin umrunda değil diye ben oruç tutmamasşık yapmıyorum, çünkü bu benim inancım. Ama size daha yolun bu kadar başındayken aynı evde yaşamazken, aynı hayatı paylaşmazken bunu yüklemesi çok saçma. Bu evlilikte, çocuk doğduğunda çok zorlaşır. Kendi istedikleri şekilde yapabilir yetiştirebilir ama siz yapmıyorsunuz diye tavır almaya devam edecektir

Olmaz bu iş. Seni illa ki sıkıştıracaklar. Saçma sapan sorular soracaklar. Milletin yanında alevi amaa.. diye konuya girecekler hiç gerek yok. Aklı fikri ufku açık insanlarla birlikte ol. Sana bakıyorum vicdan azabı çekiyorum. Düne kadar yaşam tarzin benimle ayniydi ne oldu yani ? Arkadaşımin eşi yabanci annesi 5 yıl konuşmadı neymiş müslüman değilmiş ? Dedim x abla namaz kılmıyorsun, oruç tutmuyorsun, alkol içiyorsun, oğlun 3-4 yıldır kızla aynı evde sesin çıkmıyor, gıybet dedikodu gırla şimdi sen MUSLUMAN O GAYRİMÜSLİM mi oldu ? Ne farkın var ? Sustu. Oh icim eridi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…