Evliliğindeki bitmeyen sorunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

merve3834

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2024
10
-3
34
Kızlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var 3 senelık evlıyım benım ılk evlılıgım esımın 2 evlılıgı esımın ılk evlılıgınden 1 oğlu var 10 yaşında velayet annededeydı çocuk sadece tatılerde bıze gelıyordu ama çocuk tam bır dışarı çocuğu ılgısız cıddı egıtım alması lazım bızde 2 ay önce sehır degısıklıgı yaptık benımde 19 aylık bır kızım var esımın eskı karısı evlenmıs çocuk kaynanamdaydı neyse annesının bu 3 evlılıgı her babadan bır çocuk suan evlendıgınde de hamıle ılk çocuğuna anneanne bakıyor ıkıncısıne de kaynanam kendı yenı evlılıgınde rahat suan çocuğu zar zor kaynanamın ordakı okula yazdırdık anne denmez ılgısız alakasız sadece çocuk doğurup bırılerın üstüne atıyor evlenırken sorun yapmadım zaten tatıllerde gelıyor dıe kendı evladımdan da ayırmadım ama son geldıgınde çantamı karıştırıp bana aıt olan 1000 lırayı almış bıde bu yaşta çok ıyı yalan konuşan bırı tüm günü dışarda olsun yada tv ızleyım derdınde olan egıtımle alakası olmayan bırı benım yanındayken farketdım kı kardeş duygusunu ogretemıyorum baba desen ısle meşgul son yaptığı durum benı endıselendırdı paramı alması babası tabı baya kızdı sonra bız sehır degısıklıgı yaptık esımın ısı nedeniyle çocuğuda kaynanama bıraktık düşüncem okul zamanı alırlardı ama oyle olmadı kadın zaten konuştuğu kısıyle 1.5 sene nıkahsız yaşadı devletden her yardımı alıyordu çocuğa hamıle kalınca nıkah kıymak zorunda kaldı anlıcanız bırıne annaane bakıyor dıgerıne kaynanam ama konu suan esımın velayetı almak ıstemesı kaynanam bu sene okulu burda okur ben yaşlıyım dıger sene sızın yanınıza gelır dıyor esımde bu durumda kararlı ben ne kadar sorumluluk almak ıstemesemde olay mecbur duruma düştü bu çocuk geldıgınde benım yapmam gereken ne tam olarak kendı kızımı nasıl korucam ınanın bılmıyorum çocukta egıtım hıc yok yalan hırsızlık ıftıra bıle varken gelecegı dusunemıyorum bana yardımcı olurmusunuz

Onu evlenirken düşünecektiniz, kocanızın çocuğu var hafta sonu gelir sadece görmem düşüncesi ile birlikte evlenmeniz çok hatalı zaten. Sonuçta hayat bu eşinizin eski karısı ölse ya da bakamayacak durumda olsa da size gelecekti . Bi de eski karısı için doğurup başkalarının başına atıyor demişsiniz , başkaları dediğiniz kendi kanından canından insanlar.
Tabi ki annesi olmadığınız bir çocuğun sorumluluğu zor, ama işte o zaman çocuğu olmayan biri ile evlenecektiniz. Şimdi siz çocuğa bakmak istemyorsanız, kocanıza söyleyin bakalım kimi seçecek sizi mi oğlunu mu?

Konuyu tam anlamadınız sanırım sorun egıtım almamış söz dınlemeyen bır çocuk kadın her evlılıgınden bır çocuk yapıp bırılerın basına atıyor çocuk laf dınleyen bır çocuk degıl bu durumda ne kadar tek basına bır çocuğun sorumluluğunu alabılırım baba ıste sureklı ben zaten basında kabul etdım ama çocuğun skıntılı olması problem ve benım çantama bıle el atıp parayı çalması pekı ben ıkı gün sonra sureklı bırseylerımı saklıcam bırılerının doğurup kenara sokağa atdıgı çocuk başkalarının canını yakıyor bız buna anne demıyoruz

Annesız evlat ayrı ben hep bır anne gıbı yaklaştım geldıkce ama son davranışlar benı endişeye düşürdü hakkım olarak egıtım verılmemıs sadece kendı çıkarları uğruna anne olup sokağa atana anne dıyemem ben kusura bakılmasın sokak çocuğunu evınıze alın egıtım vermeye çalışın tek basınıza nereye kadar verebılırsınız dedıgım çocukta aynı sekılde ıyı yalan konusabılen hırsızlığı annemden öğrendim dıye ıftıra edebılen bır çocuktan bahsedıyorum anne ıstemıyor çünkü rahat çocuksuz hayatda anneanne annenın ılk çocuğuna bakıyor zaten babaanede yaşlıyım dıyor sonuç üvey anne dedıgınız kısıye kalıyor bunun neresı doğru pekı yargılarken bu sekılde yargılayın benımde evladım var ama tek saç telıne dünyayı yakarım herkez anne olamıyor ama yargılarken üvey anne modelını ıyı yargılıyorsunuz bılıp bılmeden

Anne bakmıyor, baba da mi bakmasin? O çocuğa bakmayan baba sizden olana bakar mi peki? Bunlari bastan dusunecektiniz. Ortada kazanilmasi gereken bir cocuk var, umarim daha cok heba olmaz.

Koca yaptiginiz adam da o çocuğun annesinden çok farklı değil. Sen de bu adamı tekrar baba yaptin. Sevveee sevvveeee kabul edeceksin ! O çocuğun babasının evi. Çocuklu adamla EVLENMESEYDİN.

Çocuk zaten babaanneye verilmiş anne yetiştirmiş sayılmaz ki ! kocanız baba olsaydı da egitseydi madem ! Tek başına mı yaptı o çocuğu ? Anne ,anne olamamış da babası ?? Üstelik sizin de çocuğunuzun babası!

siz sunu anlamıyorsunuz. anne doğurup sokağa atmadı, babasına verdi. siz de bu adamın cocugunu kabullenip evlenmissiniz. yarın bir gün sizin çocuğunuz da kötü alışkanlıklar edinebilir, onu iyi yönde eğitmek yerine yine kurtulmaya mı çalışacaksınız?

sizin cocukla bir bağınız olmayabilir. ama annesi bakmıyorsa babası bakmak zorunda. yapacak bir sey yok. evlenmeden önce daha iyi düsümseydiniz keske.

Üffgh annesine laf edip durmuşsunuz da eşiniz olacak baba sıfatındaki insan iy baksaydı çocuğuna madem.
Sanki tek olan çocuğuna iyi bakmış gibi koşa koşa evlenip tekrar baba olmasaydı mesela?
Kadına laf atıp duruyorsunuz ama bakarsak aynı kişiyi baba olarak seçmişsiniz siz de yani.
Ama babaya tek laf yok.
Aslında bir yerde haklısınız çocuk hem anadan hem babadan gülmemiş ama siz anne tarafını baz alıyorsunuz sadece.
Bırakın alsın velayeti ama kendisi baksın bir anasına bir şimdiki eşine-size- baktırmasın çocuğu.

Anne bakmıyor, baba da mi bakmasin? O çocuğa bakmayan baba sizden olana bakar mi peki? Bunlari bastan dusunecektiniz. Ortada kazanilmasi gereken bir cocuk var, umarim daha cok heba olmaz.
Ortada kazanılması gereken bır çocuk var dıkkat ederseniz bende geldıgınde nasıl davranılırım yazdım son durumları benı şüpheye düşürdü dedım baba faktörü sadece baba olarak var kadın kocamı aldatmış belgelı sekılde bunlar kadınım ılk evlılıgınden de ılk çocuğu kendı kocasından degıl belgelı sekılde ayrıca baba alsın sorumluluğu ama sadece baba dışarda çalışan bırı geriye kalıyor hersey bana anlatabıldımmı tek basına sorumluluk oluyor sadece

Yapacak bir sey yok, o cocuga mecbur en guzel sekilde bakacaksiniz. Ne soylerseniz soyleyin boş. Annesi bakmiyorsa babasi alip bakacak, tartismaya kapali.

Annenın bu 3 evlılıgı ılk evlılıgınden çocuğu kocasınından degıl ıkıncı evlılıgınden kocam aldatılmış belgelı bu evlılıgıde aldattığı adamla dost hayatı yaşadıktan sonra mecbur olan durum bır bak bakalım bırı yanlış ıkı yanlış budamı gol degıl kadın sadece erkek uzerıne kurulu hayatı doğur kenara at anne ol belgeler var hanım efendı kım suçlu bu durumda

Eğer evlenirken, velayeti almanı kesinlikle istemiyorum diye kesin olarak konuşmadıysanız şu an bunları söylemeye hakkınız yok. Evet başkasının çocuğuna bakmak kolay değildir, hele ki belli bir yaştaysa. Huyunu suyunu bilmezsiniz, ilişki kurmak zordur ama günün sonunda o çocuk eşinizin evladı. Çocuklu biriyle evlenirken çocuğunun çok iyi huylu olacağının garantisini kim verdi ki size? Söz gelimi kendi çocuğumdan ayırmadım diyorsunuz ama tabiki öyle değil, zaten bahsediş şeklinizden belli. He eğer gerçekten evladınızdan ayırmıyorsanız, annesi gibi hissediyorsanız da sürekli bahsettiğiniz eğitimi siz verin. Pedagoga götürün, doğruyu, güzeli anlatın, sorumluluk verin. Zaten çocuk anne baba olmaması gereken kişilerin eline doğmuş, ordan oraya savrulmuş. Ne olmasını bekliyorsunuz evliya mı?

Siz de eğitimli değilsiniz. Eğitimli olsanız ana baba varken annannede kalan çocuğun üstelik yeni bebekler de olmuşken! Nasıl içler acısı bir iç dünyası oluşmuştur bilirdiniz! Allah hepinize bunun hesabını çok iyi soracaktır inşallah!
Çocuğu alın psikoloğa gidin. Düzenli terapiler alması lazım ama merdiven altı yere değil. İyi güzel gerçekten nam salmış bir yere!

Yapacak bir sey yok, o cocuga mecbur en guzel sekilde bakacaksiniz. Ne soylerseniz soyleyin boş. Annesi bakmiyorsa babasi alip bakacak, tartismaya kapali.
Ben bakma tarafındayım zaten ona lafım yok hanım efendı geldıgı zaman evladım neyse benım ıcın o benı kızdıran annenın davranışları sadece bunuda dıle getırdım suçlu oldum

O çocuğun annesini bu kadar eleştiriyorsunuz da, bu çocuk babasız mı doğdu , ağaçta mı büyüdü. Babası var. Sokağa atıyor dediğiniz babasının bakması , babasıdır ilgilenecek bakacak tabi ki. Daha küçük bir çocuk , zaten ergenlik zamanı. Siz sanıyor musunuz sizin kızınızın ergenliği dikensiz gül bahçesi olacak. Ergenlik bu, asilik laf dinlememek hele ailesi boşanmış bir çocuk da beklenen şeyler. Siz başında kabul ettim demişsiniz ama siz çok akıllı uslu laf dinleyen , süt dökmüş kedi ve sizin hayatında arada sırada olmasını kabul etmişsiniz.
Para çalmak evet yanlış bişey ama bu ergenlik zaten hata yapma süreci . Babası da kızmış zaten , daha ne yapılmasını bekliyorsunuz hapse mi atsınlar? Aynı şeyi yaparsa ne olur Çocuk hata yaptığında ne yapılırsa onu yapacak babası. Siz hayır ben bakamam yapamam ilgilenemem diyorsanız bunu kocanıza söyleyin , bakalım ne cevap verecek?

E sanane? Evlenmeseydin böyle bir kadının eski artığıyla o zaman? Bir de koşa koşa çocuk yapmasaydın! Hep ana mı bakacak sanıyodun sen?

Ben bakma tarafındayım zaten ona lafım yok hanım efendı geldıgı zaman evladım neyse benım ıcın o benı kızdıran annenın davranışları sadece bunuda dıle getırdım suçlu oldum
Anneyi degistiremezsiniz, cocugu da sokağa atacak haliniz yok, ne kadar sinir olursanız olun yani, babasi ve dolayisiyla siz bakacaksiniz, sorun ne?

Anasi oyle boyle şöyle demenin manasi ne yani? Anladik anasindan fayda yok, sabaha kadar sövün durun yani, napalim? Ne diyelim?
Sonu ne yani bu konunun? Amaciniz ne?
Tekrar ediyorum, esinizin o cocuga davranisindan, kendi cogunuza pay cikarin. Ona faydasi olmaz ise sizinkine de olmaz demektir.

Bence pedagog destegi alin cocuk icin. Cocul dogru dürüst aile ortami belli ki yasamamis. Yalan söylemesi, calmasi felan.bunlar hepsi o cocugunun bulundugu durumun sonuclari. Toparlanabilir, ama bunu siz tek basiniza yapamazsiniz..babasina muhakkak bunu sart olarak kosun. Madem cocuk evinize gelecek bunu iki tarafi yormayacak bir sekilde yapmak lazim. Cocugun annesine de Allah akil fikir versin. Kocalar gidince cocuklarin baglama misyonu biter gibi Saga sola birakmis.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…