Evliliği araç olarak görmek

Elif dag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
136
-114
25 yaşında genç biriyim. Her genç gibi benimde hayallerim ve yaşamak istediğim hayat var. Lakin mesleğim yok şuan ve olsa bile iki sorun daha var. Birincisi bir kız olarak tek gezemem çünkü tehlikeli. İkincisi ben gezecek insan bulamıyorum. Yapı olarak sosyal biri değilim. Gezecek param olsa bile gezecek insan bulamıyorum. Bu u tecrübe ettiğim için söylüyorum. Geriye tek bir çözüm kaldı. Birlikte hayallerimi gerceklestirebilecegim gezebilecegim biriyle evlenmek. Şimdi bunun için evlenilmez diceksiniz. E eninde sonunda evlenicem en azından birliğe ülkemi ve dünyayı gezebilecegim biriyle evleneyim. Geriye tek çözüm olarak bu kaldı. Hem eşim hem erkek güvende olurum korkmadan gezerim. Gezmek benim ruhumu rahatlatıyor diğer türlü hayat çekilmiyor tekdüze hayat . Bunu bu kadar çok istiyorum mesela akşam yürüyüş yapmak istiyorum en basitinden örnek vereyim birliğe cikabilecegim kimse yok. Siz anlayın artık

Ikinizde çok boş yapmışsınız:d

Gezmeye diye kocan seni memlekete götürür geneli böyle bak hiç şaşmaz. Bayramlarda tatilllerde bi bakmışsın kv evinde çay servisi yapıyosunuz.
Mesleğiniz yoksa bile iş bulun çalışın gezin tozun.
Siz evliliği gezip tozmak sanmışsınız ama hiç öyle bir şey değil.

Bizim arkadaşın bi tanıdığı vardı kız tatil yapmaya Bodruma gittiğinde Sinema sanatçısı Bulut Aras'in oğluyla tanışmış evlendiler fellik fellik geziyorlar ama kızda çalışan biriymiş kendi durumları da iyiymiş. Nasip kısmet bu işler ama yinede dengi dengine oluyor bu işler birazda gerçekçi olmak lazım.

Evet evlenince sürekli gezip yürüyüş yapıyorsunuz aynen öyle bi hayat.

hakikaten evden cıkmayan, gezmeyı annesıne gıtmek olarak gören erkekler ıle evlılıkler yasandıgını gormuyor mu bu genc kızımız acaba !!

ayrıca şu ekonomık sartlarda, adam tek calısan olup gezmeye mı para mı bulacak, kırayı odedı de gezdırmesı kaldı..

ha evı arabası ısı gucu ıyıdır, bu kızımızın calısmasına da gerek kalmaz hıc. bırlıkte gezerler dıyecegım ama oylesını bulmak da zor yani

ağzınıza sağlıkkkk

Yazdıklarımı okursanız sizin için çok faydalı olur.

Bir kere akşam/gece gezmek sadece kadın için değil, erkek içinde tehlikeli. Tabi Güney Afrika gibi suç oranı yüksek ülkelere seyahat etmeyecekseniz gece gezmelerinde çokta tedirgin olmamanız gerek. Ben de akşamları tek başıma geziyorum, yıllardır bir tehlike ile karşılaşmadım.

Ayrıca gezmekten kastınız nedir? Türkiye/Dünya turuna çıkmak istiyorsanız, evleneceğiniz erkeğin ve sizin maddi durumunuzun ortanın üzerinde olmalı. Yaşınız küçük değil. Finansal okur yazarlığınız vardır, ekonomi takip ediyorsanız uçak biletlerinin vs ne kadar tutacağını bilirsiniz

Üstelik seni Dünya turuna çıkaracak zengin erkeği nereden bulacaksınız? Benim çevrem zengin diyorsanız orasını bilemem.

Hayata bakış açın çok sığ geldi bana. Daha olgun ve farklı bakman lazım biraz da

Kendi başına gezip eğlenmek, kendine arkadaş olman, kendinle mutlu olman gerek. İstediğin zengin erkeklerin geneli kendi başına mutlu olan kadınları tercih ederler

Ben sizin en çokta 25 yaşında olmanıza şaşırdım. Sadece gezmek için evlenmek, bir kadının akşam dışarıda olmasını tehlikeli bulmanız vs gerçeklikten uzak bir bakış açınız var. Gece 2 ye kadar gezmeyecekseniz sorun yok.

Ben misal 23 yaşındayım. Akşamları 24.00 kadar gezerim, hiç bir tehlike yaşamadım, kendi başıma da gezmekten mutluyum.

Kendi başıma gezemem sıkıcı demişsiniz. Ama siz daha kendinizle arkadaş bile olamıyorsunuz.

Hayatta ki ilk önceliğiniz şuan gezmeyi düşünmek değil kariyer olsun. Kariyer işini halledin sonra Türkiye/Dünya turuna çıkarsın.

Ki evlendiğiniz zaman her gün gezebilmek imkanınız olmayacak. Eşiniz ve siz işe gideceksiniz. Belli zamanlar tabi tatile çıkarsanız. Ama şu düşünceleriniz gerçeklikten çok uzakta.

Youtuber olma kısmı şöyle. O insanların önceden yatırımları var kira, arsa geliri o şekilde geziyorlar. Hani daha önce youtuber deneyiminiz yoksa düşündüğünüzden daha zor. Çünkü neden insanlar sizin kanalınızı izlesin? Düzenli bir işiniz olduktan sonra birde youtuber olarak kanalınıza baya bir emek vermeniz lazım.

23 yaşındayım en son aklım 15 yaşında havadaydi. Ama sen 25 yaşındasın aklının bu derece havada olması çok ilginç. Anladığım kadarıyla muhafazkar bir hayat tarzın var. Eğer gezmek için ailen izin vermiyorsa bunun çaresi evlenmek değil. Tek gezmeyi sıkıcı buluyorsan, bunun çaresi yinede evlenmek değil. Kendinle arkadaş ol.

Ülke ülke gezecek bi adam "kız başına nasıl gezeyim" diyen bi zihniyetle çok muhatap olmaz bence. Kız başına neler neler yapıyor insanlar.
İlginç olan bu kadın "25 yaşında" hani küçük bir yaş değil bence. Bu sığ zihniyetiyle zengin bir erkekle gezmek istiyor ama daha ekonomiden haberi yok çünkü orta halli birinin Türkiye/dünya turuna çıkabileceğini düşünüyor

Youtuber olacakmış öyle deme

Yorumlari okumadim. Mesajini gorunce aklima tek bi sey geldi, kapida evlenecek erkek kuyrugu mu var? Hadi diyelim cok iyi fikir evlen gezersin dedik, o zaman evlenecek misin ilk gordugunle, ya da o seninle evlenecek mi

Gezecegim yerlerde akşam olmayacak mı karanlık olmayacak mı hele ki yanımda kimse yok şahsen kendimi tehlikeye atmaktan da yanımda bir erkek yani eşim olsun isterim daha iyi

Sizin bakış açınıza göre tek başınıza arkadaşlarınızla kahveye bile çıkmamanız lazım çünkü tehlikeli. Gerçi arkadaşınız da yokmuş. Böyle tehlikeli diyerek nereye kadar evde oturacaksınız.

25 yaşında bir erkeğim. Bulunduğum çevre dolayısıyla evlenmeden önce cinsellik yaşamam imkansız zaten sosyal biri de değilim öyle sevgililerim olmadı. Ama cinsel ihtiyacım ağır basıyor. Eninde sonunda evleneceğim. Cinsellik ihtiyacımı giderebileceğim bir kadınla bir an önce evlenmem evliliği aracı görmek midir?

Napim diğer türlü kız başıma bunları yapamam hangi para ve hangi özgüvenle gezeyim ?
Erkek olacak,çok parası olacak,çalışmadan dünyayı gezecek üstelik size de finansör olacak,sizde olmayan müthiş özgüven onda olacak.... .İstediğiniz adama şu an ulaşılamıyor dünyanın bir tarafında geziyor bu yüzden kendinizi geliştirin böyle adamlar çarşıda satılmıyor......

Yanıyoruuuuum diye evleneni çok duydum ama gezeyim diye evleneni duymadım. Şükür o da oldu

Bakma biz evliler sosyallikten yıkılan tipleriz her gece yuruyus her ay bir yurtdısı, bilemedin yurtiçi seyahati madem sırf bu sebeple evleneceksin gelir durumunu ince eleyip sık dokuman lazım sonra kadın çalışmasına rağmen "bimde vip nescafe 5 lira neden ordan almadın " diyen kocaların konularını okuyoruz burda

Hiç de zengin olsun diye diretmiyorum. Annemin akrabasindan biri talip oldu bana evet deseydim kolumda altın bileziklerim altimda arabam olurdu üstelik ömür boyu çalışma zorunlulugum olmucakti. Kolaya kaçan biri değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…