Evlilige olan inancimi kaybettim

iylik perisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
233
215
Merhaba,
ben aska olan evlilige olan inancimi kaybettim ..
artik evlenmek istemiyorum kimseyle...gercek sevgi diye bir sey var mi insanlar sadece sevdigi ickn evlenemez mi merak ediyorum..

2016 yilinda hayatima dokunan , hayat boyu unutmayacagim ve unutmak da istemedigim bir birlikteligim oldu
Benim okulumun bitmesini ve ise girmemi bekledik evvlenmek icjn
Annem hic onaylamadi bu iliskiyi
Inanilmaz karsi cikti sevgilim askerdi tek gerekcesi buydu annemin ben asker olsun istemiyorum diye kestirip atti
Ama biz vazgecmedik tam 6 sene suedu bu iliski ben calismaya basladim sonra da surdurduk , bazi gerekcelerimiz vardi hemen evlenmemek icin ben kpssyi ve atanmayi istiyordum kendi ayaklarim uzerinde daha rahat durmak istiyordum sevgilim beni hep destekledi ailem de param bittigi zaman para gondermek , benim ihtiyaclarimi karsilamak gibi sevsigim seyleri almaya caljsmak gibi kendilerince memnun etmeue calisan bir aile oldu hep sevgllim hep onj istemediklerini bilmesine ragmen oletisim sorunu disinda senin ailen cok fedakar insanlar asla kotu degiller derdi
Ama ben annemden nefret etmeye basladim..
biz hep birbirimize uzak bir aile olduk..
Birbirimizi hic anlamadik..
Annem beni hic anlamadi ..
En son karari verip konusalim dedigimizde annem bana siddet gosyermek istedi ben de evden ayrildim
Baska bir sehre yerlestim
Biz yine iliskimizi surdurduk
Annem geri adim atmadi , ama gorusmemeyi de asla kabul ertmedi seni evlatliktan red ederim dedi
SEvgklime kendi imkanlarimizla evlenelim dedigimizde ise
BEN ARTIK YORULDUm sorunsuz bir evliliknsorunsuz bir yasam istiyorum dedi
Evlenmeknistemedi benimle
Onun annesi benim arkamdaydi halbuki
O kadar uzuldum ki..
Bir daha beni aramamasini istedim ondan
Aylarrca gorusmedik
Annem bir gram pisman olmadi
Seni sevse seninle bana ragmen evlenirdi gerceklerden kacma dedi bana
Onun manevi baskisiyla girusuyorum ne de olsa annemdir diyerek
Ama yuzum hic gulmuyor
Sanki uasamiyorum ve annem hala nasil eskisi gibi olabilecegimizi dusunuyor anlamiyorjm

Yoksa gercekyen annem hakli mi bilemiyorum
Ama yasadiklarim o kada rgercekti ki o bana karsi cok fedakalrik yapti bir kere yanlis yapmadi
Ben senin icim yasiyorjm derdi hep

Beni nasil unutur nasil...

Sonra arsdan zaman gecti ben biriyle gorusmeye bqsladim gorusmej de sayilmaz onunla oldugumiz gibi degildik

Bu kisi de ona bitti gorusmeyelim artij dedigimde pesimi birakmadi uzun sure rahatsiz etti
( annem babam bu kisiye onay vwrmisti)
bana fiziksel zarar da verdi ne yazij ki sikayetci oldum ama araya kardesi girmese sikayetimden vazgecmeyecektim
O da beni xok sevdigini iddia ediyor, icimden guluyorjm

Ben sevgiyi eski sevgkimle tattim
Biz evli gibiydik
Beni ben yapan oydu

Biz evl3nseydik cok maddi sknti cekecektik yurumeyecekti ailenin manevi destegi llmadan seninle riza disi evlenemem dedi ustelij baska birileriyle de gorusmus sevgilinolmak istemis

Biz buncq zorluga gogus gerdik..senelrce aileme ragmen gorustuk
SImdi beni nqsil unutur
Neden birakir
Ben kime nasil guvenebilirim artik..
Evkenmek istemiyorjm

Biri daha beni uzsun istemiyorum

Yari yolda biraksin, ayni seyelri yasayayim istemiyorjm

Merhaba,
artik evlenmek istemiyorum kimseyle...gercek sevgi diye bir sey var mi insanlar sadece sevdigi ickn evlenemez mi merak ediyorum..

2016 yilinda hayatima dokunan , hayat boyu unutmayacagim ve unutmak da istemedigim bir birlikteligim oldu
Inanilmaz karsi cikti sevgilim askerdi tek gerekcesi buydu annemin ben asker olsun istemiyorum diye kestirip atti
Ama biz vazgecmedik tam 6 sene suedu bu iliski ben calismaya basladim sonra da surdurduk , bazi gerekcelerimiz vardi hemen evlenmemek icin ben kpssyi ve atanmayi istiyordum kendi ayaklarim uzerinde daha rahat durmak istiyordum sevgilim beni hep destekledi ailem de param bittigi zaman para gondermek , benim ihtiyaclarimi karsilamak gibi sevsigim seyleri almaya caljsmak gibi kendilerince memnun etmeue calisan bir aile oldu hep sevgllim hep onj istemediklerini bilmesine ragmen oletisim sorunu disinda senin ailen cok fedakar insanlar asla kotu degiller derdi
En son karari verip konusalim dedigimizde annem bana siddet gosyermek istedi ben de evden ayrildim
Annem geri adim atmadi , ama gorusmemeyi de asla kabul ertmedi seni evlatliktan red ederim dedi
O kadar uzuldum ki..
Aylarrca gorusmedik
Ama yuzum hic gulmuyor
Sanki uasamiyorum ve annem hala nasil eskisi gibi olabilecegimizi dusunuyor anlamiyorjm

Ama yasadiklarim o kada rgercekti ki o bana karsi cok fedakalrik yapti bir kere yanlis yapmadi

Sonra arsdan zaman gecti ben biriyle gorusmeye bqsladim gorusmej de sayilmaz onunla oldugumiz gibi degildik

Bu kisi de ona bitti gorusmeyelim artij dedigimde pesimi birakmadi uzun sure rahatsiz etti
bana fiziksel zarar da verdi ne yazij ki sikayetci oldum ama araya kardesi girmese sikayetimden vazgecmeyecektim

Biz evli gibiydik
Beni ben yapan oydu

Biz evl3nseydik cok maddi sknti cekecektik yurumeyecekti ailenin manevi destegi llmadan seninle riza disi evlenemem dedi ustelij baska birileriyle de gorusmus sevgilinolmak istemis

SImdi beni nqsil unutur
Neden birakir
Evkenmek istemiyorjm

2016 yılı diyorsunuz çok uzun zaman olmuş gerçekten hala unutamamanızdan belli ne kadar çok sevdiğiniz. Günümüzde bir çok kişi askerle evleniyor ailenizin bu kadar karşı çıkmasının sebebi neydi doğuda görev yapacağı için mi ? Veya denizciyse seyire gideceği için mi? Mesleğin hayati tehlikesi için mi? Bu kadar karşı gelmelerine anlam veremedim. Benimde erkek arkadaşım asker ancak annem öyle bakmıyor. Ama sevgiliniz yaptığıda hiç olmamış siz onla olmaya o kadar engele rağmen razıyken yarıyolda kalmışsınız. Her ne olursa olsun hayatta kendinizden baska kıymetliniz yok ilişki yaşamadan bir süre belki sosyal cevrenizle vakit gecirmek size daha iyi gelecektir.

Başlığı ve ilk satırları görünce Doktorlar Levent'i andım 🥲 Eski sevgiliniz haklı ben olsam ben de uğraşmak ve beklemekten yorulurdum. Siz de bahsettiğiniz kadar sevseydiniz başka biriyle görüşüp işi şiddete vardıracak kadar mesafeyi ihlal ettirmezdiniz. Bu kadar drama queen olmak yerine kendinizi ezdirmemeyi öğrenin bu nedir bi eski sevgili şiddet uyguluyor bi anneniz şiştim okurken.

2016 yılı diyorsunuz çok uzun zaman olmuş gerçekten hala unutamamanızdan belli ne kadar çok sevdiğiniz. Günümüzde bir çok kişi askerle evleniyor ailenizin bu kadar karşı çıkmasının sebebi neydi doğuda görev yapacağı için mi ? Veya denizciyse seyire gideceği için mi? Mesleğin hayati tehlikesi için mi? Bu kadar karşı gelmelerine anlam veremedim. Benimde erkek arkadaşım asker ancak annem öyle bakmıyor. Ama sevgiliniz yaptığıda hiç olmamış siz onla olmaya o kadar engele rağmen razıyken yarıyolda kalmışsınız. Her ne olursa olsun hayatta kendinizden baska kıymetliniz yok ilişki yaşamadan bir süre belki sosyal cevrenizle vakit gecirmek size daha iyi gelecektir.
Annem cok dar gorusli biri ,bir sure terapiye gittim bubsorunlar yuzunden psikolog annemde kisklik bozuklugu oldugu dusunuyor bazen benim mutlu olmami istemiyor gibi dusunuuorum anlam veremedim normalde dd bana hep laf soyleyen kuculten degersizlistren biri
Bir laf soyler degersizlestirir mesela
Annem beni sevmiyor diye dusunurim
Sonra sana elbise aldim der bir bakmiskm onceden begendigim birseyj almis
Sosyal cevrem var , goeusmekbisteyenler de oluyor
Ama ben bana onun sevgiliyken davrandigi gibi davranan biribolsun istiyorum
Evlenmek istemese bile o bana karsinhep cok iyi bir yol arkadasi oldu
Onun gibi birine rastlamak iatiyorum
Ama tabi sonu mutlu bitsin istiyorum
Ama inancim yok

Annem cok dar gorusli biri ,bir sure terapiye gittim bubsorunlar yuzunden psikolog annemde kisklik bozuklugu oldugu dusunuyor bazen benim mutlu olmami istemiyor gibi dusunuuorum anlam veremedim normalde dd bana hep laf soyleyen kuculten degersizlistren biri
Bir laf soyler degersizlestirir mesela
Annem beni sevmiyor diye dusunurim
Sonra sana elbise aldim der bir bakmiskm onceden begendigim birseyj almis
Sosyal cevrem var , goeusmekbisteyenler de oluyor
Ama ben bana onun sevgiliyken davrandigi gibi davranan biribolsun istiyorum
Evlenmek istemese bile o bana karsinhep cok iyi bir yol arkadasi oldu
Onun gibi birine rastlamak iatiyorum
Ama tabi sonu mutlu bitsin istiyorum
Ama inancim yok
Siz bu anlattıklarınız dışında bir daha hiç iletişime geçtiniz mi erkek arkadaşınızla? Bence bu kadar çok onun gibi birini istemenizin sebebi ona olan birikmiş duygu ve siniriniz bunu atamadınız mı? Yeterince konusmayarak mı ayrıldınız?

Başlığı ve ilk satırları görünce Doktorlar Levent'i andım 🥲 Eski sevgiliniz haklı ben olsam ben de uğraşmak ve beklemekten yorulurdum. Siz de bahsettiğiniz kadar sevseydiniz başka biriyle görüşüp işi şiddete vardıracak kadar mesafeyi ihlal ettirmezdiniz. Bu kadar drama queen olmak yerine kendinizi ezdirmemeyi öğrenin bu nedir bi eski sevgili şiddet uyguluyor bi anneniz şiştim okurken.
Ayrildiktaysak ne yapayim yeterince uzuldum
UNutmak zorundayim
Sevgilim olmak zorunda degildi
Ama hep gorusmek isteyen birileri oluyor
Bej normal arkadas olmak isterken karsi taraf sevgili olmak ostiyor denemek istedim
Taniyinca vazgectim
Siddetten kastim da gece eve gelmesi israrla kapiyi calmasi vurma yok ama bana gore israrli takip de bir nevi siddet

Kendim aradim
Gorusmek istedigimi ima ettim
Ama umut vermeknistemedigini soyledi acikca
İçinizdeki duyguyu ve hislerinizi dökememeniz onda takılı kalmanıza sebep olmuş bence ve belkide ailende hissetmediğin o sevgiyi ondan görmüşsün. Atlatmak zor olacak ama hiçbir şey kalıcı değildir mutlaka unutacaksın. Olumsuz duygulara girmemeye calış

Ayrildiktaysak ne yapayim yeterince uzuldum
UNutmak zorundayim
Sevgilim olmak zorunda degildi
Ama hep gorusmek isteyen birileri oluyor
Bej normal arkadas olmak isterken karsi taraf sevgili olmak ostiyor denemek istedim
Taniyinca vazgectim
Siddetten kastim da gece eve gelmesi israrla kapiyi calmasi vurma yok ama bana gore israrli takip de bir nevi siddet
Hayır takip şiddet değil olsa olsa taciz olur. Şiddet deyince insanın aklına başka şeyler geliyor. Üniversite de okumuşsunuz annenize karşı nasıl bu kadar kendinizi ezdirebiliyorsunuz? Yeni birilerini tanımak elbette normal, anormal olan kalbinizde bi başkası bu kadar büyük yer kaplarken birini yarabandı yapmaya çalışmak.

Hayır takip şiddet değil olsa olsa taciz olur. Şiddet deyince insanın aklına başka şeyler geliyor. Üniversite de okumuşsunuz annenize karşı nasıl bu kadar kendinizi ezdirebiliyorsunuz? Yeni birilerini tanımak elbette normal, anormal olan kalbinizde bi başkası bu kadar büyük yer kaplarken birini yarabandı yapmaya çalışmak.
Bilmiyorum kavga etmemek icjn bazen susuyorum kavgaci bir insan cunku
Ayri sehirlerde oldugumiznicij bir nebze rahatim
Haklisiniz belki de yanlisti baska biriyle horusmek
Onunla oldugu gibi olmayacagini anlayinca unutamadigimi hazir olmadigomi soyledim ve bitirdim
Zaten bu noktada olmamizda kendimi daha suclu goruyorum ben

Bilmiyorum kavga etmemek icjn bazen susuyorum kavgaci bir insan cunku
Ayri sehirlerde oldugumiznicij bir nebze rahatim
Haklisiniz belki de yanlisti baska biriyle horusmek
Onunla oldugu gibi olmayacagini anlayinca unutamadigimi hazir olmadigomi soyledim ve bitirdim
Zaten bu noktada olmamizda kendimi daha suclu goruyorum ben
Anneniz çok sorunlu bir insan, yetişkin birinin hayatına bu kadar müdahale edilemez. Kavga çıkarsa çıksın siz bu adamı unutup başkasıyla evlenseniz bile anneniz rahat vermez size, önce o sorunu çözün.

Anneniz çok sorunlu bir insan, yetişkin birinin hayatına bu kadar müdahale edilemez. Kavga çıkarsa çıksın siz bu adamı unutup başkasıyla evlenseniz bile anneniz rahat vermez size, önce o sorunu çözün.
Evet biliyorum
O yuzden ayri bir sehre tasinmak bana iyi geldi
AYda bir kere falan gorusebiliyoruz gidip gelmelerine bir sey demiyorum o kadar
KArdesim de mesafeli bayramda ikimiz de gitmedik
Hayatimiza ailemizj dahil etmedsn yasamaya calisiyoruz
Kardeskm de ben de

Annen sorunlu tamam bu cepte ama sevgilinde gerçekten seni sevseydi annene rağmen evlenirdi. Bence onu bahane etmiş esasen kendisi istememiş.

Merhaba,

O kadar uzuldum ki..
Aylarrca gorusmedik
Ama yuzum hic gulmuyor

Biz evli gibiydik
Beni ben yapan oydu

SImdi beni nqsil unutur
Neden birakir
Evkenmek istemiyorjm

Böyle bir konuya yorum yaptım banlandım. Daha da yapmam🙄

Annen sorunlu tamam bu cepte ama sevgilinde gerçekten seni sevseydi annene rağmen evlenirdi. Bence onu bahane etmiş esasen kendisi istememiş.
Artik oyle dusunuyorum ben de
Ama hepbyanimda olmustu
Beraber bunca yasanmisligimiz var
Evlenmedik ama biz evli insanlar gibi senelerimizi paylastik birbirimizle
Skmdi boyle yaptigi icin " o bile yaptiysa " psikolojisi olustu ben de

Artik oyle dusunuyorum ben de
Ama hepbyanimda olmustu
Beraber bunca yasanmisligimiz var
Evlenmedik ama biz evli insanlar gibi senelerimizi paylastik birbirimizle
Skmdi boyle yaptigi icin " o bile yaptiysa " psikolojisi olustu ben de
Yasin kaç bilmiyorum ama neler neler geçiyor kimler unutuluyor. Ben günlerce haftalarca kendime gelemedim ağlamaktan hatta aylarca. Neden ayrıldık neden böyle oldu diye. Simdi diyorum iyiki olmamış ben Allah'ın sevgili kuluymusum da olmamış. O zamanlar aynen senin gibi üzülüp irdeliyordum. Şimdi diyorum iyiki eşimle evlenmisim. Öyle inancımı kaybettime falan inanmıyorum başka birisine aşık olana kadar geçerli bu söz 😁

X