Evlilige 1 ay kala bunlari yasamam normal mi ?

Yok psikolog değilim, sadece bu konuda çok araştırma yapmıştım. Toksik ve kötü davranılacağınız bir ilişkiye çekilmeniz ailenizden geliyor. Ben de benzer şeyler yaşadım. Ruhunuzun o şamar oğlanına dönmüş kısmı sürekli darbe yemek istiyor, onunla tatmin oluyor. Bir de medya, filmler, şarkılar bize aşk ile acıyı birbirinin eşi gibi öğretiyor. Bence hazır farkındalığınız başlamışken daha da yol katetmek için en uygun zaman. Bol bol araştırma yapıp mümkünse bir uzmanla görüşün.

ay yapicam kesinlikle zaten kendimi biliyorum ben biraz ciddilesse bana kotu davransa off ben buna asigim derim o yuzden cocuktan ayrilmak istemiyorum tamam sirilsiklam asik degilim ama seviyorum yani

Konunun ilk mesajında bana kötü davransa peşinde koşarım minvalinde yazdığı için öyle demiştim. Ama evet sizin yazdığınız ayrıntılara dikkat etmemişim. O zaman maskülen feminen dengesiyle de alâkalı olabilir.

sırılsıklam aşık olanlarda bile bu hisler oluyorsa sizde olması gayet doğal bi de bence zaten deli divane aşıkken evlenilmez psikologlar da öyle der

Bunlar söylenerek yaptırabileceğiniz şeyler değil. Karşıdakinin kişiliği, karakteriyle ilgili.
of iste benim nisanlimda onlar yok ben ne dersem yapar ben kizar soylenirim o susar soylenincede sana kiyamiyorum kizamiyorum diyor zaten kizma diyorum sadece sinir ciz diyincede yapamiyorum kaybetmekten korkuyorum diyor

Evet olabilir peki bunlari asabilir miyiz acaba ? ayrica surekli yanimda oldugu icinde oluyor olabilir mi mesela bazi gunler canim cikmayalim diyorum illa cikmak istiyor yanima geliyor arkadaslarinla ciksana biraz sosyalles diyorum yine bana geliyor mesela durmadan opuyor seni cok seviyorum diyor bunlar birazda bikkinlik getiriyor insana

Sevmedigimi dusunmuyorum ya evet asik olmadigimi soyluyorum ama sevgi var bence ne bileyim onu kiskaniyorum en basidinden mesela bir yemek yapiyorum o yiyor ben seviniyorum cinsellik yasiyorum vsvs
O zaman mantık olarak kafanda oturmayan şeyler vardır. Nişanlın yeterince güven mi vermiyor? İş durumu mu sıkıntılı? Veya ailelerden kaynaklı bir durum mu var? Yoksa sadece kendini evliliğe hazır mı hissetmiyorsun?

canim ben tek kizim acik konusayim is yaptirmazlardi bana bazen yardim ederdim 17 yasindan calismaya basladim ben isleri hep annem yapardi aslinda dogrudur evlilik korkumda var sorumluluk sonucta

Bazı kadınlar tam olarak kendini ifade edemiyor bu yüzden bana kötü davranan adamları seviyorum diyorlar.

Evlendikten sonra bu mıçmıçlık geçer bence, o yönden rahatlarsın. Tabii rahatlamak istiyorsan.

Diğer bazı yorumlar mantıklı geldi. Nişanlın " höt zöt" diye bir tip olsa sana daha çekici gelirdi muhtemelen. Bir de bundan önceki ilişkilerindeki tipler öyle " höt" diyen adamlarsa aşina olmadığın bir durum olduğu için bilinçaltın ister istemez bunu yadırgıyor olabilir. Halk tabiriyle sana " rahatlık batıyor" gibi. :))

Bir de artık romantik ilişkide " ölüyorum aşkımdan" evresini geçip daha çok mantığınla hareket etmeye başlamış olabilirsin. Misal ne kadar çok sevsen de sana küfreden adamdan direkt ayrılırsın, belki geçmişte ayrılmazdın.

Belki evlilik için erkendir? Şu ana kadar okuduğum mesajlarınıza bakarsam 1) kendinizi iyileştirip iyice tanımanız 2) sevgi dilinizin ne olduğuna karar vermeniz lazım. Bazı insan dip dibe olarak sevgisini gösterir, bazısı kaliteli vakit geçirme imkânı yaratarak, bazısı güzel sözler söyleyerek, bazısı hediye alarak. Bu durumda 3. adım da sevgi diliniz kiminle uyuyorsa onunla evlilik düşünmek olabilir.

kesinlikle eski ben olsam simdiye serseriyle nisanlanmistim ve sanirsam o cocuksu duygular o heycan bende kimseye karsi olmuyor eskiden cok guvenim kirildi ondan sanirim :)

canim ben tek kizim acik konusayim is yaptirmazlardi bana bazen yardim ederdim 17 yasindan calismaya basladim ben isleri hep annem yapardi aslinda dogrudur evlilik korkumda var sorumluluk sonucta
Bu da var. Nişanlılık döneminde her şey açık açık konuşulmalı. Sizden "hizmet" bekleyen, ailesinden ayrılamayan, kimseyi kıramadığı için sizi zor durumda bırakan biriyle zaten yapamazsınız bir evin tek kızı olarak büyüdüyseniz. Misalen bu örnekleri verdim. Sizin aklınıza takılan neyse onu nişanlınızla mutlaka konuşun.

Nisanlim tek bana oyle her dedigimi yapar mesela cok kormacidir annesi birgun bir laf sokmaya calisti hemen atladi korudu beni benim konusmama bile gerek kalmadi

kesinlikle eski ben olsam simdiye serseriyle nisanlanmistim ve sanirsam o cocuksu duygular o heycan bende kimseye karsi olmuyor eskiden cok guvenim kirildi ondan sanirim :)
Ben de benzer durumdayım. Bendeki degişim yaş aldıkça oldu. Sevgi önemli tabii ama tek başına yeterli değil. Bir erkeği sırf çok seviyorum diye her dediğini onaylayamam veya benim için ne yaparsa yapsın vazgeçilmez değildir.

ne guzel olgunlasmisiz iste eski ben olsam asik olmadigim adamla bir sey dusunmezdim ama simdi sevdigim adamla beraberim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…