Evli erkeklerin bekar kadınlara asılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Goldsparkle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
395
651
Girdiğim bir çok ortamda ve işyerinde karşılaştığım bir durum bu. Erkekler bu özgüveni nerden buluyor ? Bekar erkekler bile beğenisini utana sıkıla ifade ederken, evli erkeklere ne oluyor ? Gerçekten çok doldum. Birkaç gün önce işi bıraktım bu yüzden. Birbiriyle akraba ve yakın arkadaş adamlar hepsi aynı şeyi söylüyorlar. ‘ Evliyim, karımı boşayamam sana bunu vadedemem, ama senden çok hoşlanıyorum.’ Bu nasıl bir terbiyesizliktir ? Hepsinin de birbirinden haberi var. Oltamızı atalım hangimizinkini tutacak diye mi konuşmuşlar aralarında acaba? Ben anlayışla karşılamaya çalışıyorum kınamayayım diyorum ancak karşısındakine değer veren insan gerçekten bir şey hissediyor dahi olsa onu tanıdığının 3. gününde yine de açılamaz açılmamalı bence. Bir şey vadedemediğiniz bir kadın neden sizinle olsun erkekler? Ben bu teklifi yine reddettim ve en sonuncusu yüzünden işimden ayrıldım. Ben birşey hissetmediğimi belirttiğimde bile ‘ Büyük konuşuyorsun bak yine’ dedi. Yani davranışları çok hadsizce ama ben ‘Kesinlikle senden hoşlanmıyorum hoşlantı değil seninki de dürtüdür.’ dediğimde büyük konuşmuş oluyormuşum. Dayanamadım söyledim ‘Ağzının kokusu 50 cm mesafeden rahatsız ediyor beni, sana çocuk doğuran kadına minnet et bence.’ dedim. Bi taraftan çok öfkeliyim ama bi taraftan da kınadım acaba başıma böyle bir şey gelecek mi diye korkuyorum. Erkekler evli oldukları için çekici olduklarını mı düşünüyorlar? Ya da ne düşünüyorlar ki bekar bir kadınla olabileceklerinin hayalini kuruyorlar? Bence evli erkek çekiciliği diye bir şey yok ama evli erkek yavşaklığı kesinlikle var. Bunları göre göre artık arkadaşlık bile kurmak istemiyorum erkeklerle gerçekten psikolojimi bozacak kadar çok maruz kaldım bu gibi davranışlara. Ayarında nasıl davranacağımı nasıl bu adamlardan kurtulacağımı bilemiyorum. Hiçbir vasıfları olmamasına rağmen nasıl böyle bir özgüvene sahip olduklarını neye güvenerek teklifte bulunduklarını anlamıyorum. Benimde konuşmam davranışlarım falan da dümdüzdür. Hani cilveli bir yapım olsa da desem ki ufacık beyinleriyle bundan cesaret alıyorlar ama o bile yok. Bakışları bile tecavüz eder gibi, hitap şekilleri de ben yaşça kendilerinden küçük olmama rağmen ‘abla’. Bir de dokunarak iletişim kurup bunu normal sananlar, taciz olarak görmeyenler var ki( İfade ettiğimde art niyet yok huyum diyorlar ama erkeklerle bu şekilde iletişim kurmuyorlar) kendimi eve kapatasım geliyor yıldım tükendim artık yaşama sevincim kalmadı yıllardır ve kazandığım para da ancak günümü kurtarıyor bu kadar eziyete.

Nasıl toparlayacağımı bilemedim konuyu, aklım ve duygularım gibi karma karışık oldu biraz. Beklentim ne bunu buraya yazarak onu bile bilmiyorum.

Bence evli erkek çekiciliği diye bir şey yok ama evli erkek yavşaklığı kesinlikle var.
😁😁
Hakikaten ya var böyle bir özgüvenleri. Bu yazıyı okuyunca farkettim yalnız. Nedenini ben de bilmiyorum ama.Eskiden çalıştığım yerleri düşünüyorum, herkese asılan, olta atmaya çalışan sapıklar hep evliydi. Allah korusun ya

20 senelik eğitim ve 3 senelik çalışma hayatımda hiçbir erkeğin bu veya buna benzer bir teklifte bulunduğunu hatırlamıyorum.

Bu sebeple fikir veremiyorum.
Fikir veremeyeceğinizi hiç yazmayarak da gösterebilirdiniz. Bunun yerine 23 yıldır iş ve eğitim ortamında bulunduğunuzu belirterek bunu deneyim edinmediğini söylemeniz ‘Hatayı kendinde ara’ iması mı ?

Girdiğim bir çok ortamda ve işyerinde karşılaştığım bir durum bu. Erkekler bu özgüveni nerden buluyor ? Bekar erkekler bile beğenisini utana sıkıla ifade ederken, evli erkeklere ne oluyor ? Gerçekten çok doldum. Birkaç gün önce işi bıraktım bu yüzden. Birbiriyle akraba ve yakın arkadaş adamlar hepsi aynı şeyi söylüyorlar. ‘ Evliyim, karımı boşayamam sana bunu vadedemem, ama senden çok hoşlanıyorum.’ Bu nasıl bir terbiyesizliktir ? Hepsinin de birbirinden haberi var. Oltamızı atalım hangimizinkini tutacak diye mi konuşmuşlar aralarında acaba? Ben anlayışla karşılamaya çalışıyorum kınamayayım diyorum ancak karşısındakine değer veren insan gerçekten bir şey hissediyor dahi olsa onu tanıdığının 3. gününde yine de açılamaz açılmamalı bence. Bir şey vadedemediğiniz bir kadın neden sizinle olsun erkekler? Ben bu teklifi yine reddettim ve en sonuncusu yüzünden işimden ayrıldım. Ben birşey hissetmediğimi belirttiğimde bile ‘ Büyük konuşuyorsun bak yine’ dedi. Yani davranışları çok hadsizce ama ben ‘Kesinlikle senden hoşlanmıyorum hoşlantı değil seninki de dürtüdür.’ dediğimde büyük konuşmuş oluyormuşum. Dayanamadım söyledim ‘Ağzının kokusu 50 cm mesafeden rahatsız ediyor beni, sana çocuk doğuran kadına minnet et bence.’ dedim. Bi taraftan çok öfkeliyim ama bi taraftan da kınadım acaba başıma böyle bir şey gelecek mi diye korkuyorum. Erkekler evli oldukları için çekici olduklarını mı düşünüyorlar? Ya da ne düşünüyorlar ki bekar bir kadınla olabileceklerinin hayalini kuruyorlar? Bence evli erkek çekiciliği diye bir şey yok ama evli erkek yavşaklığı kesinlikle var. Bunları göre göre artık arkadaşlık bile kurmak istemiyorum erkeklerle gerçekten psikolojimi bozacak kadar çok maruz kaldım bu gibi davranışlara. Ayarında nasıl davranacağımı nasıl bu adamlardan kurtulacağımı bilemiyorum. Hiçbir vasıfları olmamasına rağmen nasıl böyle bir özgüvene sahip olduklarını neye güvenerek teklifte bulunduklarını anlamıyorum. Benimde konuşmam davranışlarım falan da dümdüzdür. Hani cilveli bir yapım olsa da desem ki ufacık beyinleriyle bundan cesaret alıyorlar ama o bile yok. Bakışları bile tecavüz eder gibi, hitap şekilleri de ben yaşça kendilerinden küçük olmama rağmen ‘abla’. Bir de dokunarak iletişim kurup bunu normal sananlar, taciz olarak görmeyenler var ki( İfade ettiğimde art niyet yok huyum diyorlar ama erkeklerle bu şekilde iletişim kurmuyorlar) kendimi eve kapatasım geliyor yıldım tükendim artık yaşama sevincim kalmadı yıllardır ve kazandığım para da ancak günümü kurtarıyor bu kadar eziyete.
Bu erkekler İtalyan değil mi? Türk erkekleri yapmaz...

Fikir veremeyeceğinizi hiç yazmayarak da gösterebilirdiniz. Bunun yerine 23 yıldır iş ve eğitim ortamında bulunduğunuzu belirterek bunu deneyim edinmediğini söylemeniz ‘Hatayı kendinde ara’ iması mı ?
Ima değil . Açıkça yazdım onu.

Ama sizi kırmak için değil.

Belki de siz farkında değilsinizdir.

Belki sınırları yeterince net çizemiyorsunuzdur. Bunlar sizi suçlu yapmaz. Sadece ihtimallerin hepsini degerlendirebilin diye yazıyorum.

Ha şu da bir gerçek. Bahsettiğiniz erkekler yok mu ... var. Çok var. Benim karşılaşmamış olmam onların olmadığı anlamina gelmez.

Sizin bir baş selamını dahi yanlış anlayabilen erkekler vardır. Ama buna her zaman her yerde rastlamak hayatin olağan akışına aykırı düşüyor..

Olaya bir de bu açıdan bakın.

Evli erkekler mesafeyi koyamiyorsa siz koyun. Iş haricinde konuşmayın.

Başka çare gelmiyor aklıma.

Ima değil . Açıkça yazdım onu.

Ama sizi kırmak için değil.

Belki de siz farkında değilsinizdir.

Belki sınırları yeterince net çizemiyorsunuzdur. Bunlar sizi suçlu yapmaz. Sadece ihtimallerin hepsini degerlendirebilin diye yazıyorum.

Ha şu da bir gerçek. Bahsettiğiniz erkekler yok mu ... var. Çok var. Benim karşılaşmamış olmam onların olmadığı anlamina gelmez.

Sizin bir baş selamını dahi yanlış anlayabilen erkekler vardır. Ama buna her zaman her yerde rastlamak hayatin olağan akışına aykırı düşüyor..

Olaya bir de bu açıdan bakın.

Evli erkekler mesafeyi koyamiyorsa siz koyun. Iş haricinde konuşmayın.

Başka çare gelmiyor aklıma.
Hayatın olağan akışına bu kadar ters düşmesinin bende yarattığı hayal kırıklığı ve yılmışlık nedeniyle öfke ve üzüntü içindeyim zaten. İş yerinde bile mecbur kalmadıkça konuşmayan arkasından buzdolabı denilen bir tipim.

Hiçbir zaman evli erkekler ilgi alanıma girmedi. Kimin evli oldugunu öğrensem, duysam anında kilometrelerce uzaklaşırım.
Bu durumu binlerce insan yaşıyor. Sadece evli erkekler değil bekar kadınlarda evli kadınlarda bir şekilde evli erkeklere ilgi duyabiliyor. Hepsinden türlü türlü var.

Yapı ve karakter meselesi yetiştirilme tarzı işte.

Adamlar hasbelkader birini bulup evlenince "ulan ben bunu bulduysam bundan iyisini de bulurum" diyorlar galiba.
Bir arkadaş fabrikadaki 55 yaşından büyük ustanın 20-25 yaşındaki bütün mühendis ve stajyerlere asıldığını söylemişti. Neyin özgüveni anlamak güç ama var böyle bir özgüven.

Ben böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım açıkçası. Böyle tiplerin sizi bulması için bir sebep gerekmiyor ama kendinizi gözden geçirin yine de.
Belki fazla yumuşak, sessiz görünüyorsunuzdur. "Reddetse bile başıma iş açmaz, başım ağrımaz" diyorlardır.
Neticede işten çıkan siz olmuşsunuz, onlara bir şey olmamış.

Ama yalan yok. Ben de olsam kendime güvenirim.

Neticede kendilerine güvenlerinden şikayet ettiğiniz bu erkekler, türlü çeşitli öküzlükleri, 110 cmlik kıllı göbekleri ve 170 boyları ile 180lik sarışın Alman ve slav kadınlarıni düşürüp Avrupanın nüfusunu katlıyorlar .

Lütfen küçümsemeyin 😂

Bence bu malesef yozlaşma, biz her şeyi işimize geldiği gibi anladığımız için modernleşmeyi ve batılılaşmayı da sınırsız özgürlük olarak aldık, halit ziya uşaklıgilin , insan zaaf, dürtü ve acizliğini anlattığı kitabından , aşk dizisi çıkardı bu millet, bihter ve behlüle ağladı, evli bir adamla ilişki yaşayan kadını fenomen yaptı. O kadar normalleşti ki kadın olsun erkek olsun, artık her insan her haddi kendinde bulmaya başladı. O yüzden yazdıklarınıza şaşırmadım.

Çok özel değilse hangi sektörde oluyor bu durumlar?

Çünkü bende epey evli yada bekar olup kanı bozuk erkek gördüm ama direk cesaret edip söyleyebilene henüz rastlamadım. Belki çalışma sektörüyle alakalıdır bu durum diye düşündüm o yüzden.
Aslına bakarsanız tek alakalı olduğu durum sektör yüzünden olabilir. Yani diğer sektörlerde bu durum yaşansa bile bu denli değildir diye düşündüğüm oluyor. Hizmet ve eğlence sektörlerinde çalıştım şimdiye dek.

Aslına bakarsanız tek alakalı olduğu durum sektör yüzünden olabilir. Yani diğer sektörlerde bu durum yaşansa bile bu denli değildir diye düşündüğüm oluyor. Hizmet ve eğlence sektörlerinde çalıştım şimdiye dek.
Bu sebepten sormuştum biraz da, çünkü böyle karaktersiz insanlar çoğu yerde ve her iki cinsiyetten de var aslında.Ama erkekler bazı sektörlerde daha pervasızca davranabiliyor olabilir. Belki de işyerindeki rahatlıktan ve ortamın galeyana getirmesinden arka bulup saçmalamış olabilirler. Siz mesafenizi koruyup farklı sektörde iş bakmaya çalışın ,umarım düzgün insanlarla karşılaşırsınız bundan sonra .

Senin işten ayrılman onlara daha fazla ozguven vermiştir keşke ayrılmasaydın da ağzının payını verseydın
Bunaldım ne yapayım. Yeterince savaştığımı düşünüyorum zaten gücüm kalmadı o pozitif kız gitti; agresif, tahammülsüz, patlamaya hazır bir bomba geldi yerine. Ekonomim el verirse bir daha girmeyeceğim bir ortam. Başka sektörden iş arıyorum şuanda da zaten sağolun hepiniz.

20 senelik eğitim ve 3 senelik çalışma hayatımda hiçbir erkeğin bu veya buna benzer bir teklifte bulunduğunu hatırlamıyorum.

Bu sebeple fikir veremiyorum.

Ne mutlu öyleyse size.

Evli erkekler maalesef kendilerinde bu haddi buluyorlar ve arsız arsız gevşek davranmaya devam ediyorlar.

Başımda bir patron ve bir de koordinatör var böyle.
Gereken cevabı vermeme rağmen 2 gün sonra yine aynı yüzsüzlük. Ve kalabalık ortamda da eşleriyle tatil programlarını anlatırlar sanki 2 gün önce bana asılan onlar değillermiş gibi. Ki eşleriyle çocuklarıyla tanışıyor olmama rağmen. Arsızlık yüzsüzlük hepsi bunlarda. Adamlar 50'sinden sonra kuduruyor, çenesine vuruyor.

İşten ayrılamıyosun piyasa çok kötü. Senelerini vermişsin bir tarafta tazminat olayın var. İş yerinden ve işinden memnunsun ama böyle tipler var.

Yapılacak şey, net olmak, sert olmak, taviz vermemek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X