Evli bir adamdan hamile kaldım kürtajın süresi geçti bunlar kabus olsun lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabi ki ikimizde çocuk istemiyorduk çocuk istesek spiral mi taktırırdık sadece o değil ben de istemezdim çocuk ve evet adamın 4 çocuğu olmasına karşılık adam EVLİİİİİ

Konu sahibi istediğiniz kadar bahane sıralayın. Siz hamile olduğunuzu ilk ay da biliyorsunuz. Doğurmak istediniz adam istemediği için de gizlediniz.

annesi ve babasıyla kaldığını gösterdiği ev baya büyük geniş müstakil bir evdi. onun boşanmış çocuklu bir kardeşi vardı oda o evde yaşıyordu öyle anlatmıştı çünkü ev baya büyüktü bahçesi bile
Kardeşi dediği eşi yeğen dedikleri de çocuktu kesin. Ay bırak Allah aşkına iki dakikada Türk filmi yazdın.

Sizin gibi hayal dünyasında yaşadığımdan olabilir.19 yaşında diploma yok, meslek yok, ev bark yok, kucağında yeni doğan var ama arkasında hiç kimseyle yok. ne iş yapsın mesela?
Hayal dünyası mı ? Daha bebeğin babasıyla konuşmamış gelmiş burada akıl alıyor belki maddi imkan sağlayacak hemen evlatlık ver demeyi sizin vicdanınız alıyorsa benim onada diyecek hiç bir lafım yok sanki geçimsizliktenmi istemiyor şaka gibisiniz ya

Google'a spiral yazsan bile yüzde yüz koruduğu bilgisini vermiyor. Nasıl olur da bir doktor bunu söyler? Ayrıyeten hamileliğin birçok belirtisi var, nasıl olur da hiç şüphelenmezsiniz? Valla çok zor durum. Ben diğer üyeler gibi şöyle yap böyle yap diyemem. Tamamen vicdani.

Mümkün değil ya. Mutlaka kadın doğuma giderdi dört ay kanamaya. Kadın doğumcuya zaten implant için gittiğinde düzensizlikten bahsetmiştir. Doktor zaten o durumda tedaviye yönelir implant yapmaz. Bariz sallama insanlar da sahipsiz yazık diye üzüldü ama sahipsiz de olsa üniversite kazanan kız randevu aşıp jinekologa gidemez mi dört ay kanamaya.
Valla ben de rahim kalinlasmasi var ondan yoğun kanama oluyo reglilerim. Ayda 3 4 gün bak ona rağmen demirim o kadar düştü ki kafamda saç kalmadı dokule dokule. O kadar zun sure kanamayı kimsenin vücudu kaldirmaz

4,5 aylık bebeğin cinsiyeti bellidir, organları oluşmuştur hatta bazı anneler bebeğin karnının içindeki hareketlerni bile bu aylarda hissetmeye başlıyor tekmeler yavaştan başlar. 4,5 aylık bebek kürtajla aldırılmaz bu bir ‘cinayettir’ Allah aşkına konu sahibine kimse bu tarz akıllar vermesin.
Şuan yapacağınız tek şey eğer çocuğu istemiyorsanız doğurup güzel bi aileye evlatlık vermeniz, evlat hasretiyle yanıp tutuşan bir sürü aile var, kurumlarla şimdiden iletişime geçin doğuma kadar prosedür işlemler ilerler doğumdan sonrada hızlıca yeni ailesine kavuşur o bebek

Sizin gibi hayal dünyasında yaşadığımdan olabilir.19 yaşında diploma yok, meslek yok, ev bark yok, kucağında yeni doğan var ama arkasında hiç kimseyle yok. ne iş yapsın mesela?
Devletten daha iyi bakacak da değil şu haliyle. Kendine bakamıyo daha.

Soruyu sormak için buraya kayıt oldum nefes alamıyorum çok zor günler geçiriyorum ailemle çocukluğumdan beri görüşmüyorum hep orda burda büyüdüm akrabalarda ne zaman ki üniversitemi kazandım o zaman rahatladım ayrı eve çıkmıştım okulum ve bölümüm harikaydı

Biriyle tanıştım,çok aşık oldum onunda bana aşık olduğunu düşündüm ve aylar sonra beraber olduk.(Bahsettiğim şahıs okuldan değil,dışardan birisi hatta öğrenci değil)Nasıl korunalım dediğimde spiral taktıralım dedi ve spiral taktırmaya gittim çocukluğumdan beri adetim düzensizdir 3 ay olsam 5 ay olmam mesela bunun için dr.a gittiğimde birşeyin yok dediler herneyse spiralle korunuyorduk ve ben hamile kaldım adetim düzensiz olduğu için bunu fark etmedim ama vücudumdagarip tepkiler oluyordu mide bulantısı gibi ama bunu sınavlarım olacak onun stresidir dedim geçtim ve hızla kilo aldığımı fark edince 4,5 aylık hamile olduğumu öğrendim dra gittiğimde.Spiralin bana göre hamile bırakması imkansızdı inanamadım şok oldum hala daha şoktayım.

Ben daha bebeğin şokunu atlatamazken beraber olduğum insanın evli ve 4 çocuk babası olduğunu öğrendim.Şimdi ben ne yapayım nerelere gideyim ablalarım daha okulum bitmedi daha küçücüğüm ve üstelik aşkından öldüğüm adam evli barklı çıktı bana söylediği herşey yalanmş durumu o vicdansıza söylemedim çünkü ona haberi verecektim ulaşamadım,sonra iş yerinden arkadaşına ulaştım o söyledi herşeyi.Nasıl anlamadın evli barklı olduğunu demeyin inanın anlamadım niye telefonlarımı açmiyosun dediğimde iş güç yoğunum diyordu ne biliym hep bahanesi vardı.Hala bu bebek konusundan haberi yok çünkü o pisliği her yerden engelledim yüzünü dahi görmek istemiyorum.

Ben bu bebeği ne yapacağım ?
Nasıl aldırabilirim ?
Ne olur bana bir yol gösterin ne yapacağımı bilmiyorum kafayı yiyeceğim.Okulum daha bitmedi hayallerim herşey çöp oldu.Spiral nasıl hamile bırakabilir anlayamıyorum bu nasıl olabilir.
Allah aşkına spiral takan doktor sana bunun yüzde yüz koruyucu yöntem olmadığını söylemedi mi. Kesin söylemiştir.
Birde üniversite öğrencisi olduğunu söylüyorsun.
Ne tuhaf insansın.
Kusura bakma ama bu kadar cahillik çok fazla.
Aldırma işi geçmiş. Bundan sonra nasıl iyi bir anne olurum onu araştır...

Spiral hiç düşünmedim ama çocuğu olmayan birine genelde tercih etmediklerini biliyorum. Hani adet düzensizliği vs varmış ya. En uygunu doğum kontrol hapları olurdu gibime geliyor. Hem korunuyorsun + hem tedavi oluyorsun.
Diyelim ki spiral önerildi ve takıldı, %100 koruyor dememiştir. Hiç bir yönteme %100 denmez çünkü. Biraz sallamasyonlar var.

Konu gerçek dışı diye düşünüyorum
Bazı kişilerde dayanılmayacak kadar yanetki yapıyor.yan etkilere katlansan, sürekli ara kanama yapıyor, zaten sevişecek vakit kalmıyor ki.herşeyi çözümü o kadar kolay olsa hiç bu tarz sorunlar yaşanmazdı zaten.at hapı, keyfine bak olurdu.gerçekler bazı kadınlar için öyle olmuyor.spirali kabul etmeyen, sürekli kanama yaďayan kadınlar da var.

Bazı kişilerde dayanılmayacak kadar yanetki yapıyor.yan etkilere katlansan, sürekli ara kanama yapıyor, zaten sevişecek vakit kalmıyor ki.herşeyi çözümü o kadar kolay olsa hiç bu tarz sorunlar yaşanmazdı zaten.at hapı, keyfine bak olurdu.gerçekler bazı kadınlar için öyle olmuyor.spirali kabul etmeyen, sürekli kanama yaďayan kadınlar da var.
Normal şartlarda bu kişiye hap önerilirdi. Hem tedavi hem koruma amaçlı.
Tabi ki her şey, herkese iyi gelmez ama konu sahibi, direkt spiral önerilmiş - takılmış- %100 korur bilgisi verilmiş gibi konuşuyor.

Güzel kardeşim bana tek tek bi anlatır mısın? Kira barınma, beslenme, faturalar, bebeğin maması, giysisi, ilerde üstü başı okulu. Adamdan alacağı 2000 lira nafakayla mı yapacak bunlari? Bi anlatsana?
Ben de diyorumki babasıyla konuş bakalım ne diyecek maddi imkan sunacak belki ki sunmak zorunda anlatabiliyomuyum daha açık nasıl anlatılır onuda bilmiyorum ama anladığını umut ediyorum

Olan olmuş, bu saatten sonra yaptığın hatalar adına ne söylesek boş. Zaten daha 19 yaşındasın. Sana sahip çıkacak başta ne aile var ne bir yakın.
Şunu aklından çıkar ama, o bebeği artık aldırmazsın, kimse almaz. Merdiven altı yerlerde de ya hastalık kaparsın ya da ölürsün. O şerefsiz adam senin nasıl korunmanın gerektiğine kadar kendinde hak görebiliyorsan bebeğin bakımı içinde hak görsün bir zahmet.
Şuan ilk yapacağın şey babayı haberdar etmek. Engelleri kaldır ve konuş. Açmıyorsa telefonları mesaj at "evli olduğunu biliyorum bana acil mesaj at yoksa olacaklardan ben sorumlu değilim" diye. Haa bana kalırsa direk evine gidip ortalığı birbirine kat o ayrı ama adamın çocuklarına yazık.
Doğum dahil her masrafını karşılasın senin. Ondan sonra da kendine güveniyorsan, baba maddi açıdan destek olacaksa kendin büyüt. Yok öyle bir imkanın yoksa hemen şimdiden evlatlık vermek için gerekli bildirimleri yap, araştır. Ama bu süreçte bence o şerefsizin eşinide bilgilendir. En azından doğum sonrasında bile olsa o kadına anlat her şeyi. Yazık yahu o kadına da. Kaldırılmasın daha fazla.
Baktın adam destek falan olmuyor kadın sığınma evine git. Doğumunu yap devlete ver bebeğini.
Umarım konun sahtedir. Hiçbir bebeğin ailesiz büyümesini istemem. Hiçbir 19 yaşındaki kimsesiz çocuğunda bunlarla uğraşmasını istemem.
Ah be kızım, kendine bir adam için bu kötülüğü neden yaptın?!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X