evlenmek üzere olanlar bana yardımcı olabilirmi?

E

EU1

Ziyaretçi
Öncelikle herkese merhaba ben bu sitede yeniyim bu konu daha önceden açıldımı bilmiyorum açıldıysa özür dilerim.. Evlenmek üzereyim, müstakbel eşimi seviyorum,mutluyum. Ama ailesini hiç istemiyorum onlarda beni istemiyorlar. Onların yanında kendimi çok yalnız hissediyorum zaten çok soğuk insanlar nasıl davranacağımı şaşırıyorum. Bir de annemlerden ayrılmayı hiç istemiyorum. Sorumluluklar çok ağır geliyor bazen kendime şaşırıyorum evlenmek üzere olan ben miyim diyorum.. Eşimden vazgeçemiyorum evlenmekde istiyorum ama ailesiyle bir arada olmak istemiyorum bırakın bir arada olmayı yüzlerini görmek dahi istemiyorum ne yapmalıyım?

ozaman sen ne istediğini tam olarak bilmiyorsun güzelimm

ne kadar soguk olurlarsa olsunlar onlara güler yüz göstermek zorundasın tabi bu benım fikrim GÜLÜ SEVEN DİKENINE KATLANIR banel ama çok yerinde bir sözdür
ailenden ayrılmak istemıyorsan eşine söyle iç güvey alın
evlilik dedigimiz sadece eşinle geçen bir ömür değil ailesinide düşünmek zorundasın tabi oda senin aileni....

benim anlamadığım şuu eşin olucak kişiyi çok seviyosun ama sen onu doğuran büyüten yetiştiren aileyi sevmiyor istemiyorsunn nedeniyse seni istemiyorlar diye öylemii?? Kendini sevdirmeye çalışacak kendini onlara kanıtlicak kişi sensin canım neden zoru görünce bende istemiyorum diyorsun?? Eşin senin aileni istemese üzülmezmisin biraz empati kur tatlım

aynı evdemi yaşıyacaksınız evlenince :uhm:
böyle ise durum zorr demek

bu forum kayınvalidesini istemeyen ve sevmeyenlerle dolu canım...
ama ne yazıkki herkes sevmese de kabullenmek zorunda....
tek sevmeyen sen değilsin...
bir derdim var bölümünü okursan dolu sevmeyenler....
eğer sevdiğin adamı doğurmuş ve büyütmüş bir kadınsa bu kabul etmek zorundasın...
sevmeni kimse beklemez ama saygı duy....
ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin....
evlilik böyle bişey işte canım...
hayatın gerçekleri
...mirmirmirmir

konunuz olması gereken bölüme taşınmıştır
bilginize

Kusura bakmada eşinin ailesinin yüzlerini bile görmek istemeyen birini nasıl isteyebilirler ki.Ben onları istemiyorum onlar da beni demişsin. Herşey karşılıklı. Demekki senden güleryüz görmemişler ki soğuk davranışlar. Ne bekliyorsun ki. Müstakbel eşinn ailesini bırakıp içgüveyi gelmesini mi...
Yaşın herhalde küçük, olaylara çok basit yaklaşmışsın. Sadece eşinle değil ailesiyle de evleniyorsun, sırf eşinden dolayı onlara gereken saygı ve sevgiyi göstermek zorundasın. Evliliğin sorumluluklarını kaldıramayacağını düşünüyorsan da bu evlilik işini ertele derim....
Zaten söylediklerinden de evlenmek için gereken olgunlukta görünmüyorsun.

Birliktemi oturacaksınız evlendiğinizde?İlk önce bunu cevaplarsan ii olur...Diyelimki aynı evde yaşıycaksınız yukarda bir arkadaşımın dediği gibi gülü seven dikenine katlanır...Her evlilikte böle durumlar yaşanır...Sanırım sen çok rahat yetişmiş bir kızsın...Evde canın istediği saatte kalkan ne biliyim neşeli cıvıl cıvıl bir yapın varki sana evlilik bu denli ağır geliyor...Ve kaynana olayı seni kasıyor ...

Bak canım hiç bir ilişki 4/4 lük değildir...Seviyosan eş adayını annesine babasını sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorundasın...Eşinin yapısı bence en önemli olan şey...Sana arka çıkan bir tipse hiç korkma derim ailede kimmiş vız gelir...Onlar soğuk olsun boşver eşin sana sımsıcak olsun tatlım benim:)

merhaba (DİKKATLE OKUMANI RİCA EDERİM)
sadece şunu söylemek istedim.
benide eşimin ailesi hiç istemedi hatta eşim çok ciddi sorunlar yaşadı ailesi ile
hatta beni istemeye müdürü ile geldi.
istesem çok rahat eşimi tamamen onlardan uzaklaştırır bir daha görüşmelerini bile tamamen ortadan kaldırırdım ama ben öyle yapmadım.
tam 28 gün nişanlı kaldım ve bu süre zarfında kayınvaldemi yani annemi aradım ve ona kendimi anlattım.onun sadece bir tane gelini olduğunu (eşim tek oğlan) ben tanımak için bana bir şans vermesini istedim.
ve düğün günü gördüm kayınvaldemi canım ben ama hiçbir şeyi takmadım.
düğün günü o telefondan sonra ilk kez görmüştü beni
ve ondan sonra ayrılamadı benden :)
şu an gün içinde sesimi duymasa rahat etmez o kadar birbirimizi seviyoruz kendi annem kıskanır durumda.
anlayacağın pes etmek kolay ben kaçıp kolayı değil zor olanı seçtim.
şimdi eşim eşimin ailesi çok mutluyuz
umarım aynı yoldan gelirsin arkadaşım

sevgiler.

kim seviyor ki kaynanasini
o acidan bakarsak hic birimizin evli olmamasi gerekir

hic aciklayici anlatmamissin.
niye sevmiyorsun ne yaptilar ki sana yuzlerini gormek istemiyorsun
onlar seni niye sevmiyor
ne oldu ki iki taraf da birbirine boyle hissediyor

Sevmek zorunda degilsin...senide sevmek zorunda degiller..
burada ne çok insan var bir bilsen kayinvalidesinden igrenen ama yinede yuzgoz olmamaya çalisan (bendeniz mesela)
esinin ailesi..sen ne kadar gormek istemiyorum desen de, illa ki birgun gelecek bir arada olacaksiniz
el opmede, bayramda, seyranda
yapman gereken sey...eger aranizda sorunlar çiktiysa, mesafeli davranirsin
ama geldiklerinde de saygida kusur etmesin olur biter
esinin hatirina...

ve sakin unutma...nisanlilik devri ile evlilik çok farkli...nisanda ailesine karsi olan erkek evlenince aileci oluyor...yani tam olarak sorunlar nedir bilemiyorum ama kimse ailesini atmaz
yarin bir gun esin gidelim deyince hayir diyemiceksin...

evlilige gelince....evlilik yaklastikça insan geri donmek istiyor, agliyor sizliyor..kolaymi baba ocagindan ayrilip gitmek.
ama sevdin..evleniyorsun...ne guzel, sende yuvani kuruyorsun. rabbim gonlune gore versin
bizde hem agladik hem gittik
evlenince de agladik...ozlem çekiyor insan ama buda hayat iste

duygularina inan...

seni kıracak eşinle aranızı bozacak davranışlarda bulunmadıktan sonra bana dokunmayan yılan bın yıl yasasın dıyeceksın.....sevmek zorunda degıller sende sevmek zorunda degılsın...saygı cercevesını ıkı tarafta asmıyorsa problem yok ama asıyorsa ozaman guzelce bunu ıfade edersın esıne olay tatlıya baglanır.....

Ailesi seni bu kadar kızdıracak ve soğutacak ne yaptı doğrusu merak ettim... Yoksa önyargıylamı yaklaşıyorsun onlara.. Canım evlilik sadece eşlerin birbirini sevmesi ve iyi anlaşmasından ibaret değil.. Ailelerde de çok önemli.. Daha evlenmeden eşinin ailesi hakkında bu derece sevgisiz olman ilerde eşinlede aranı açabilir.. Tamam onları sevmeyebilirsin ama sırf soğuk davranıyorlar diye yüzlerini bile görmek istemiyorum demen çok yanlış belkide onların normal halleri öyledir...... Kendini sevdirmeyi dene belki onlarda sana ön yargılı davranıyorlardır....Birde eğer kendini hazır hissetmiyorsan sakın evlenme hem kendine hemde eşine çok zarar verirsin.. İyi düşün canım hayatının kararını veriyorsun...

yeni bir binbir gece masalları ve şehrazat hikayesi maşallah:nazar:

sizi niçin istemiyorlar ben onu anlamadım. neden sevgilerini kazanmaya çalışmıyorsunuz? neticede eşinizide kazanırsınız.zamanla düzelebilecek şeyler bunlar. kimse kimseyi sevmek zorunda deil. siz onlar istemesede evleniyosunuz zaten bu aşamada mı soğudunuz??:nazar:

sen ağaç kabuğundanmı çıktın güzelim....

onlara sevgini yeteri kadar gösterdinmi acaba düsündünmü hiç ....suratlılar demişsin empati yapıp kendi yüzünü gözünün önüne getiriyormusun....ben sevmiyorum banane demek sencede çözümmü....ya eşin senin ailen için onlarla yaşamak istemiyorum görüşmeyi düsünmüyorum derse....

kimseyi kimseden ayıramazsın.ha sevmek zorunda değilsin belki ama saygı göstermek durumundasın.yeri gelince katlanmak durumundasın senin vereceğin değer karşısında eşininde hem sana hemde ailene kıymet vereceğini unutma derim sana....

bu tavrını değiştir bence canım...evlilik içine girince farklı bir olay çünkü öyle laylaylom olmuyo bazı şeyler.senin istemen yada istememenlede yürümüyo işler...sevgiyi eksik etme kendinden ve hayatından, bugün bile her olayın altından sevmeyi bilmememiz çıkıyo malesef

ozaman sen ne istediğini tam olarak bilmiyorsun güzelimm

Bence de benneyaptımki
Ayrıca annenden hiç ayrılmak istemiyorsan nasıl alışacaksın canım sen şimdiden stres yapıyorsun
Hiç kimse annesinden ayrılmak istememiştir evlenirken ama zamanı gelince herkes yuvasını kurmak zorunda bir şekilde ayrılacaksın yanından ama bu öyle kötü bir ayrılık değil ki annen yine annen sadece sende kendi ahyatını kurmuş olacaksın
Eşinin ailesiyle ilgili bişey söyleyemicem
Allah yardımcın olsun:teselli:

cnm eşini sizin eve iç güveysi alın sorun kökten halolsun.şaka bir yana evlenmek için büyümek gerekir.çoğumuz bunun bilincine varmadan erken yaşlarda evlendik.istemediğin birçok şeyi yapmak zorunda kalabilirsin tabi.ama eşinle birarada olmak ona yemek yapmak.birlikte uyumak.kısacası sevdiğin adamla acı tatlı bir hayatı paylaşmak hem çok güzel hemde çok zor.sen kendinde bu gücü hissetmiyorsun sanırım.ama bu bir sorun bence.neden acaba?kendi evin kendi sorumlulukların olucak.yaşamadan bilemezsin.evleneyim ama annem hep yanımda olsun.bu çok doğru değil.

evlilik kolay değil gerçekten...

hele ki böyle acabaları fazla olan bir birlikteliğin evlilik süreci nasıl olur bilmiyorum...

hayat senin canım ne olursa olsun 2 dur 5 düşün ve sağlıklı kararlar vermeye çalış...

hakkında hayırlısı olsun...

X