Evlenemeyen arkadaşlar🥺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de bu şekilde düşünüyorum açıkçası ama bunu artık evlenmeyi hedef edinmiş herkesin anlamasını umarım. Umarım konum da farkındalık oluşturur.
Bunu kendinize misyon edinip bu konuyu açmanız harika. Toplum olarak böyle bir şeye ihtiyacımız vardı gerçekten. Bu farkındalık sayesinde kitlesel aklın bilincini de etkileyebilirakskajsksjjs şaka mısınız siz ya sabah sabah ne okudum ben dedirttiniz. 🥲

Sizden şöyle bir vibe aldım konu sahibi:
1690608752504.jpeg

Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Yanlış anlaşılmasın hepsi pırıl pırıl güzel kızlar.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu (arıyordum ama nasibi olmayınca olmadı).

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Bu da dert mi demeyin, derdim bu:KK43:

Çocuğu olmayanın yanında çocuktan, eşi olmayanın yanında eşten şikayet edilmemeli
Günlük yaşantımız içinde tabi derdimzi paylaşıyoruz ama bazen nispet gibi algılanıyor bence

Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Yanlış anlaşılmasın hepsi pırıl pırıl güzel kızlar.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu (arıyordum ama nasibi olmayınca olmadı).

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Bu da dert mi demeyin, derdim bu:KK43:
Anaa konuya bak :KK53:
Milletin derdine bu kadar düşme konu sahibi, bunalmak falan, ne bu abartı :KK53:
Ayrıca bu konuya ne cevap yazılır ki?
"Ay kuzum, hiç beklemediğin bi anda oluyo" :KK53:

Çocuğu olmayanın yanında çocuktan, eşi olmayanın yanında eşten şikayet edilmemeli
Günlük yaşantımız içinde tabi derdimzi paylaşıyoruz ama bazen nispet gibi algılanıyor bence
Sabahtan akşama birlikte olduğun insanlar muhakkak çok nadir de olsa bişey paylaşıyoruz.

Ne alakası var, ya sizin süper elist çevrelerinizde sizi böyle daraltan insanlar hiç olmamış sürekli iş yerinde gördüğünüz insaların her gün konuları bu olursa benim gibi bıkarsınız.
Süper elist nedir bilmiyorum ama gayet aklı başında insanlarmış, sizinkileri okuyunca anladım ahsjsjjs

Ay bu koca meraklıları da yani gerçekten iyice kafayı yiyorlar ben senin dediklerine inanıyorum.
Bekarlar mutsuz ay birini bulamadım yaşım geçiyor sen niye evlenmedin vs
Sırf koca olsun diye kendine hiç uygun olmayan adamlarla evlenip dert yanarlar falan sonrasında.
Ben hiç evlenmedim zaman zaman ben bile bu kişilerin etkisinde kalıyorum .
Mesafe koy boşver ya senin ne suçun var valla millet delirmiş.

Hızlı yazarken yanlış yazmışım ama siz ne demek istediğimi gayet iyi anladınız. Bu KK da bi kesim var sadece kaos istiyor anladım tamam bu dert değil de.
Kaos isteyenleri bilmem de, gereksiz duyar kasmak veya etkileşim almak için açılan konuları sevmiyor millet, haklı olarak.

Ay ne alakası var.
Evli arkadaslarım hep bana anlatır dertlerini dinlerim yorum yaparım hiçbir şekilde de bana hava atmak gibi bir dertleri yok valla.
Hatta evlilik şöyle böyle deseler de benim evlenmemi çok isterler tanıştırmaya çalışırlar birileriyle ben istedmediğim için artık onlarda pes etti aşırı seçici bir tipim çünkü 🤣
Arkadasın evli bekarı yok .
Arkadasım evlenince farklı bir boyuta geçmedi zaten.
Evlenince arkadaslığımız bozulan bir kişi oldu sadece oda kendince mesafe koydu umrum olmadı banane kendi bilir.
Onun dışında herkesle görüşürüm .

Ay bu koca meraklıları da yani gerçekten iyice kafayı yiyorlar ben senin dediklerine inanıyorum.
Bekarlar mutsuz ay birini bulamadım yaşım geçiyor sen niye evlenmedin vs
Sırf koca olsun diye kendine hiç uygun olmayan adamlarla evlenip dert yanarlar falan sonrasında.
Ben hiç evlenmedim zaman zaman ben bile bu kişilerin etkisinde kalıyorum .
Mesafe koy boşver ya senin ne suçun var valla millet delirmiş.

Sanırım benim sosyal çevremde çok olduğu için bunaldım. Bu dert değilmiş evli olduğum için konum bile nispetmiş 😂😂 şaka gibiler tanımadıkları insan hakkında ne güzel şeyler ben evliliğimden bile bahsetmedim ulan belki 3 gün sonra boşanıyorum ne bildini de beni suçladınız

Ay ne alakası var.
Evli arkadaslarım hep bana anlatır dertlerini dinlerim yorum yaparım hiçbir şekilde de bana hava atmak gibi bir dertleri yok valla.
Hatta evlilik şöyle böyle deseler de benim evlenmemi çok isterler tanıştırmaya çalışırlar birileriyle ben istedmediğim için artık onlarda pes etti aşırı seçici bir tipim çünkü 🤣
Arkadasın evli bekarı yok .
Arkadasım evlenince farklı bir boyuta geçmedi zaten.
Evlenince arkadaslığımız bozulan bir kişi oldu sadece oda kendince mesafe koydu umrum olmadı banane kendi bilir.
Onun dışında herkesle görüşürüm .
Konumuz sen değilsin işte senin gibi olmayan bir sürü insan var her muhabbeti evlenmek olan, sosyal çevrelerinizde olmaması olmadığı anlamına gelmez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X