Evlenemedim diye stres yapiyorum

duursll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2023
57
-4
24
Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var

Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var
Tavsiyem 30-35 yaş aralığından önce evlenme genel de hata oluyor .

Bilgi belge yönetimi mezunuyum iş bulamadim malesef

Bence iş bulamadığınız için böyle hissediyorsunuz işiniz olsa kendi paranızı harcamanın tadına varsanız evlilik bir süre arkaplana düşer. Ayrıca bu zamanda işi olmayan kadın da erkek de evlenemiyor, herkes önce işine bakıyor. Ne iş yapıyor diye soruluyor. Ben de işinde gücünde düzgün bir erkek olsam eşim de öyle olsun isterdim o yüzden önce iş bulmaya bakın.

Yıl olmuş bilmem kaç artık ne diyeyim yani. Bir defa evlenmek bir meziyet değil. Kısmet vardır veya yoktur. Evlenmekte isteyebilirsiniz. Ama bunu hayatınızın merkezine koyup o hoca bu duaya koşmayın bunlar istismara açık durumlar. Herkesin hayat döngüsü farklıdır. Kimi 30 kimi 40 yaşın da evlenir. 24 yaşında bir genç olarak hayata daha güzel bakın. Bu günler geri gelmiyor doya doya yaşayın.

Önerim: akıl, fikir, izan ve vizyon.

Daha mesleğin yok koca derdine düşmüşsün.

Hadi dualar verdi burdaki üyeler ve evlendin baktın kocan aldatıyor ne yapacaksın?

Kapının önüne koydu istemiyorum seni dedi ne yapacaksın?

Kaynanan her şeyine karıştı oğluma kız çok kapı orda dedi ne yapacaksın?

Önce iş sonra eş. Sıralamayı değiştirme.

Koca konusunu kapat da atanmaya çalış.

Çufçuf hocaya git de seni bi çufçuflasın. Sonra patdadanak bulursun birini. 🙄

Ben de 24 yaşındayım tek derdim iş bulmak. Koca bulsan bile bu devirde tek maaşla geçinmek çok zor. Yarın öbür gün ekonomik sorunlar baş gösterince o zaman ne yapacaksın? Önce iş bulun mesleğiniz olsun. Sonra evlilik de olur. Evde kalmak diye bir şey yok artık. O eskidendi. Etrafımda 20 ve 23 yaşlarında evlenen iki akrabam simdi sanal kumar borcu ödüyor mesela. Böyle bir evliliğin olacağına hiç olmasın daha iyi.

Ben de 24 yaşındayım tek derdim iş bulmak. Koca bulsan bile bu devirde tek maaşla geçinmek çok zor. Yarın öbür gün ekonomik sorunlar baş gösterince o zaman ne yapacaksın? Önce iş bulun mesleğiniz olsun. Sonra evlilik de olur. Evde kalmak diye bir şey yok artık. O eskidendi. Etrafımda 20 ve 23 yaşlarında evlenen iki akrabam simdi sanal kumar borcu ödüyor mesela. Böyle bir evliliğin olacağına hiç olmasın daha iyi.
Bazen eşler de iş sıkıntısı yaşıyor, iki kişi çalıştığında işsizlik dönemleri daha kolay halledilir.

X