Evlat sahibi olmak için Hz.Zekeriyanın Duası

24-25 Aralık Pazartesi-Salı deniz1717 için okuyoruz.

1.deniz1717.......................
2.gunslinger.......................
3.blk10.............................okudu
4.askbebek.......................
5.gnshusna.......................
6.zebebek........................
7.E_M_A..........................

hg.canim bu senin gorusun...bence duanin acamiyca kapi yoktur yeterki gonulden iste..dua olmadan insan nasil yasarki.dua Allahla konusmak gibidir derdini Rabbime arz etmeyip kime arz edebilirimki..savaslara hastaliklara gelince...onlarda birer sinavdir sabir ve dua ister...insanlarda er yada gec olecek..Allahtan geldik ve yine o na donduruleceyiz..ama herkesin bi olum sebebi var sadece bu kimi savasta kimi hastaliktan..sine sabir ve dua ister katlanmak icin...hayatin olumsuzluklarina ve gerceklerine katlanmak icin de yine sabir ve dua ister...bizler aciz insanlariz ne savaslari durdurmaya gucumuz yeter,nede hastakillari bitrmeye...yapilacak tek sey Rabbimden istemek o en iyisi bilir...

Duanın açamayacağı kapı yoktur ısrarla sabırla ve duam kabul olmadı demeden duaya devam etmek gerekir, olivia arkadaşım dua hakkında biraz araştırma yapmalı bence, evet yeryüzünde bir sürü olumsuzluklar var ama unutmayalımki burası imtihan dünyası tabiki sıkıntılar olacak. Allahın "isteyin veriyim" sözünü nasıl izah edicez o zaman, sadece herşeyin bir zamanı vardır
Benimde çocuğum olmuyor arkadaşlar sebepsiz infertiliteyim 6 yıldır bebek için uğraşıyorum şimdi meryem suresi okuyorum inşallah Rabbim hepimize nasip eder

Evet burası imtihan dünyası.Ve dünya dua üstüne.

İbrahim b. Edhem, Basra Çarşısı'ndan geliyordu. İnsanlar onu bulmuşken etrafına toplandılar ve sordular: "Allah’a dua ediyoruz da, O, bizim duamızı kabul etmiyor. Neden?" İbrahim b. Edhem şu cevabı veriyor:

Çünkü, sizin kalpleriniz on şeyden dolayı ölmüş:

1- Allah’ı bilirsiniz ama O'na kulluk etmezsiniz.

2- Kur'an okursunuz, ama onunla amel etmezsiniz.

3- Peygamberimiz’in ümmetinden olduğunuzu iddia edersiniz ama O’nun sünnetiyle amel etmezsiniz.

4- Allah'ın nimetini yersiniz, ama onun şükrünü eda etmezsiniz.

5- Şeytana düşmanlık iddiasında bulunursunuz fakat onu takip eder ve onun isteğine uygun hareket edersiniz.

6- Cennete girmek iddiasında bulunursunuz ama onun için hiç bir hazırlık yapmazsınız.

7- Cehennemin hak olduğunu söylersiniz ama ondan kaümazsınız.

8- "Ölüm haktır" dersiniz, fakat onun için hazırlık yapmazsınız.

9- Yataktan kalktığınızda insanların kusurlarıyla uğraşırsınız. Ama kendi kusurlarınızı unutursunuz.

10- Ölülerinizi gÖmersiniz ama onlardan ibret almazsınız. Allah sizin duanızı nasıl kabul etsin! Haydi, hemen Allah'a karşı işlerinizi düzene koyun ki, Allah da bütün hallerinizi düzeltsin."

1.mrvb......................okudu
2.RomaRoma..............
3.gunslinger..............
4.blk10.....................okudu
5.askbebek........................okuyor
6.gnshusna..............
7.sebilem..................okudu

merve canım çok özür ben çok yoğunum dualarımı yetiştiremiyorum
ben kendime gnshusna ve sebilem için okudum allah kabul etsin amin

hg canım yardımlaşarak okuruz merak etme

sağol canım senin grubun belli olduu... hadi hayırlı olsun

canım bu kadar katı olmaa...arkadaşlar yeterli açıklamayıı yaptı...istersen sende araştırıp öğrenebilirsinnn....eğer aynıı fikirdeysende senin bileceğin iş...bunlarda hayatın cilveleriii...herşeyy o kadar kolay değil maalesef...biz bu konuda mağduruz..kimii başka bir derttenn...umarım bu sınavdan yüzümüzün akıyla çıkmakk...herşey sebep ....duamızıda yaparız..tedavimizide....zamanı gelene kadarr rabbim uygun gördüğü bi an bi şekilde oluverir.....dua etmenin alllaha yönelmenin ne zararını gördün kiii.....

mavimenekşe canım benimkini okudum rabbim herkesini dileğini kabul etsin şimşek arkadaşınkine başlıyorum

Askbebek devam edecek mısın bu haftaki gruba

canım devam etmek istiyorum ama malesef yetiştiremiyorum ve geciktirdiğim için hakka giriyorum
diye bu haftalık ara vereyim ama sonraki gurup için bana özelden msj atarsınız eğer devam edebilirsem tekrar devam ederim

merve canım çok özür ben çok yoğunum dualarımı yetiştiremiyorum
ben kendime gnshusna ve sebilem için okudum allah kabul etsin amin

canım Allah razı olsun tüm dualarını kabul etsin inşallah; biran önce sıkıntından kurtulup bebişini kucağına alacaksın.
ne güzel hem çalışıyorsun hem bir sürü dua topiği maaşallahın var vallahi

askbebekten gelen haberler ve Allahın izniyle mrvb grubu ikinci turu da eksiksiz tamamlandı hepinizden Allah razı olsun hakkınızı helal edin arkadaşlar ben inşallah bir daha ki tura katılacağım :)))

Su1838 icin

1.başak2569kudu
2.tulay_20kudu
3.flzask2003
4.bahar85
5.nekadarzorkudu
6.blowhole25kudu
7.su1838kudu

Rabbim dualarimizi tez zamanda kabul etsin aratmadan bekletmeden hayirli saglikli meleklerimize kavustursun insallah AMİNNNNNNNNNNN

24-25 Aralık Pazartesi-Salı deniz1717

deniz1717 icin okudum kizlar
1.deniz1717.......................
2.gunslinger.......................
3.blk10.............................okudu
4.askbebek.......................
5.gnshusna.......................
6.zebebek........................okudu
7.E_M_A..........................

Okudukca boyle kendimizmi isaretliyoruz

Son düzenleme:
nisanbu 15-16 Aralık

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA iki günde bir, bir kişiye 1000 tane okuyoruz

1.kuzey28 =okudu
2.nisanbu =okudu
3.mavimenekşe =okudu
4.ecrin23=okudu
5-nurme=okudu
6.şimşek675=
7-

mavimenekşe 17-18 Aralık

RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA iki günde bir, bir kişiye 1000 tane okuyoruz

1.kuzey28 =okudu
2.nisanbu =okudu
3.mavimenekşe =okudu
4.ecrin23=okudu
5-nurme=okudu
6.şimşek675=
7-

ecrin23 19-20 Aralık

1.kuzey28 =
2.nisanbu =okudu
3.mavimenekşe =okudu
4.ecrin23=
5-nurme=okudu
6.şimşek675=
7-

nurme 21-22 Aralık

1.kuzey28 =
2.nisanbu =
3.mavimenekşe =okudu
4.ecrin23=
5-nurme=okudu
6.şimşek675=
7-

şimşek675 23-24 Aralık

1.kuzey28 =
2.nisanbu =
3.mavimenekşe =
4.ecrin23=
5-nurme=
6.şimşek675=
7.

gelin beraber birakalimmi?destek oluruz birbirimize ne dersiniz

ben 8 ay önce bıraktım. vede tavsiye ediyorum.. hiçde zor birşey değilmiş...bir daha başlamayı düşünmüyorum.. ama ara ara canım istiyor.. ama sadece canım istiyor.. hiç içmedim.bebeğim olması için bıraktım. inşallah mükafatını alacağım Yüce Allahım nasip ederse..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…