Evlat sahibi olmak için hırs gösterilmemeli...

kirmizisilgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
1.257
1
Zaman gazetesinde okudugum bir yazi... sizlerinde okumasini tavsiye ediyorum. ben dahil, bir kismimiz sanirim cogu zaman isyan ediyoruz...

Son düzenleme:
hem yazı çok güzel hemde nuraycım senin yaptığın yorumlar her ikinizdende allah razı olsun....

çok güzel aydınlatıcı bir yazı. insanın içini ferahlatıyor. gerçekten dinimiz herşeyi çok güzel açıklıyor. elimizden geleni yapıp tevekkül etmemiz gerek. hayattaki tek gayemiz çocukmuş gibi davranıp sadece ona odaklanıyoruz bazen. bu da mutsuzluk ve hayal kırıklığını beraberinde getiriyor, biz üzülünce eşlerimiz de üzülüyor.
inşallah rabbim hayırlısıyla nasip etsin bizlere ama herşeyi en iyi bilen o olduğuna göre takdir de o'nundur.

evet çok güzel bir yazı allah herkeze herşeyin hayırlısını versin evladın bile allah kulu için herşeyin iyisini verir bence hayırlısı ne zamansa o zaman olacak deyip zamanına bırakmak lazım ve dua etmek lazım hepimiz için hayırlısı kızlar

evet kendimizi bu kadar zorlayarak ham kendimizi hem de çevremizdekileri üzüyoruz!Allahım nasıl uygun görüyorsa herzaman benim kabülümdür...O okadar yücedirki hikmetinden sual sorulmaz!

Bu yaziyi yazdiran rabbim buyuk.. Okudugunuz icin ben de size tesekkur ediyorum, cok kotu bir ruh haliyle bu yaziyi okuyup rahatladim...
"hem bu dünyada evlat sahibi olamayanlar cennette evladla müjdelenmiştirler''... demissin gulluper, bilmiyordum bunu mesela, dunya hayati goz acip kapayincaya kadarmis ya, eger bu dunyada kavusamazsak otelerde evladimiza kavusmakta umut bizim icin..

evet kızlar inanın bende çok etkilendim. çünkü bebeğim olsun diye kaç aydır hırs yapmıştım. olanlara bakıp üzülüyodum. sonunda gebe kaldım ama dış gebelik. ve iki aydır hala bitmedi dertlerim.

gerçekten rabbimden hayırlıysa diye istemek lazım kızlar. hayırlıysa ve hayırlı zamanda...

Cenâb-ı Hak, evlat isteyen kimselerin samimi dualarına da icâbet edip onlara istedikleri çocuğu lutfedebilir. Fakat, bu konudaki aşırı istek maksadın aksiyle tokat yemeye de sebebiyet verebilir. Mesela, ısrarlı talep neticesinde öyle bir çocuk dünyaya gelir ki, âsî mi âsî, anarşist mi anarşist olur ve anne-baba için büyük bir hüzün sebebine dönüşür. Hatta onlara, "Ah ölse de kurtulsak!" dedirtecek kadar şerli bir insan halini alır. Bundan dolayı, kadın ve erkek, çocuklarının olmayışını hemen mutlak şer olarak görmemeli ve Allah Teâlâ'dan haklarında hayırlı olanı dilemelidirler.
Alıntı.......................

Herzaman böyle düşünmüşümdür.Allah hayırlısı neyse onu versin.

rabbim herşeyin hayırlısını versin....
rabbimin vardır bi bildiği...
aydınlattığın için sağ ol arkadaşım...
ne güzel anlatılmış....
ne yalın sözlerle...
kafaları karıştırmadan...
kızlar devamını da okuyun mutlaka...

tabi bunlar yazılanlar,kaleme dökülenler....
bide o anı yaşamak vardır.yıllarca dua edip senden çoook çoook küçüklerin o masum cennet kokulu bebeklerini eline alıyosun ya....işte o zaman ne okudukların nede bunlar sonra böyle davranmalıyım,artık üzülmiycem,ağlamıycam diye kendini koşullamaların çare olur,ne de etrafındakilerin sana acı bakışları seni durdurabilir...koyverirsin....
işte bu ölye büyük ci acıdır ki keşke yazdıklarımı :,özlemle yanıp tutuşan yüreğime anlatabilsem......bide o canının içi eşini üzmemen lazımdır.evliliğini sağlam tutman lazımdır...
yıllar geçtikte acın büyür gözyaşların azalır,çocuklardan bile uzalaşmıssındır haberin yoktur.dışarıdan bakınca son derece güçlüsündür,ayaklarının üzerinde duruyorsundur ama için güvercin gibi pır pır hassas...kırılgan...bu yıllar yılı yakar içini.....
elden gelen bişey yoktur..rabbim böyle tayin etmiştir....bize düşen SABRI ifa etmektir....

silgicim Allah razı olsun..bize hergün geliyo zaman gazetemiz..gerçekten güzel yazılar var,aile ile ilgili,daha birçok konuyu özenle işliyorlar..evet gerçekten hırs yapmamak,isyan etmemek lazım..Rabbim cümlemize hayırlısıyla hayırlı zamanda versin inşallah...amiiiiinnnn

X