EVLÂT ISTEME DUASI

1- annesinineseri annesinineseri
2- nursevdi nursevdi
3- C cansu_tr
4- nyks_42 nyks_42
5- Edanur86 Edanur86
6- V Vavin
7- A almasy

Arkadaşlar listede bu kadar kişi kaldı. C cansu_tr da çıkmak istiyordu ama bir düşün derim ben. Evet sayı azaldıkça okumamız gereken dua sayısı artıyor. Ama bence zaten yapılan edilen duaların sayısı değil içten ve de yürekten yapılması önemlidir. Gün süresini uzatalım 3 gün değil de 5 gün yapalım. Ben mesela mazeretliyim ama Allah kısmet ederse iki güne ben de okumaya başlayabilirim. Ne derseniz onu yapalım.
duayı anlatır mısınız? yeni katıldım ne yapmam gerekiyor?

beni de ekler misiniz (Meliha) diye

duayı anlatır mısınız? yeni katıldım ne yapmam gerekiyor?

Eklerim tabiki. Duanın tam ve net anlatımı birinci sayfada var. Ben biraz anlatayım ama siz yine de o kısmı da okuyun.
Enbiya Suresinin bir ayeti var "RABBİ LA TEZERNİ FERDEN VE ENTE HAYRUL VARİSİN".
Anlamı “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın”. Bu duayı listedeki her bir arkadaşımız için toplamda 4774 defa okuyoruz.
Listede kaç kişi varsa toplam dua sayısını (4774) o sayıya bölüyoruz. Her kişi ne kadar okuyacaksa onu belirliyoruz.
Ama bu dua kimin için yapılacaksa öncesinde ve duanın bitişinde bir sadaka veriyor ya da ayırıp sonradan da verebilir.

Eklerim tabiki. Duanın tam ve net anlatımı birinci sayfada var. Ben biraz anlatayım ama siz yine de o kısmı da okuyun.
Enbiya Suresinin bir ayeti var "RABBİ LA TEZERNİ FERDEN VE ENTE HAYRUL VARİSİN".
Anlamı “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın”. Bu duayı listedeki her bir arkadaşımız için toplamda 4774 defa okuyoruz.
Listede kaç kişi varsa toplam dua sayısını (4774) o sayıya bölüyoruz. Her kişi ne kadar okuyacaksa onu belirliyoruz.
Ama bu dua kimin için yapılacaksa öncesinde ve duanın bitişinde bir sadaka veriyor ya da ayırıp sonradan da verebilir.
anladım seve seve okurum Rabbim hepimizin duasını kabul etsin insallah

2- nursevdi nursevdi
3- C cansu_tr
4- nyks_42 nyks_42
5- Edanur86 Edanur86
6- V Vavin
7- A almasy

Arkadaşlar listede bu kadar kişi kaldı. C cansu_tr da çıkmak istiyordu ama bir düşün derim ben. Evet sayı azaldıkça okumamız gereken dua sayısı artıyor. Ama bence zaten yapılan edilen duaların sayısı değil içten ve de yürekten yapılması önemlidir. Gün süresini uzatalım 3 gün değil de 5 gün yapalım. Ben mesela mazeretliyim ama Allah kısmet ederse iki güne ben de okumaya başlayabilirim. Ne derseniz onu yapalım.

Canım Allah razı olsun emeğine sağlık.
Benim için sayı fark etmiyor yeterki bir birimize dua etmeye devam edelim.
İnşallah katılımımız çoğalır ne kadar cok olursak okadar dua edenemizi fazla olur.
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah.

Son durum nedir bilmiyorum ama ben Sadakami ayirdim arkadaşlar. Olurda arkadaşımız gelirse öncelik onun olsun tabi. Benim için farketmez. Önemli okan dua kardeşliği. ❤

annesinineseri annesinineseri arkadaşımızdan ses çıkmadı. Sanırım onun bugünlerde transfer işlemleri vardı. İsterseniz biz şimdi sıradaki arkadaşımız nursevdi nursevdi için başlayalım o da eğer sadakasını ayırdıysa nursevdi nursevdi nin duası bitince tekrar annesinineseri annesinineseri arkadaşımızın duasını okuruz.

Fikrinizi söylemenizi bekliyorum arkadaşlar.

annesinineseri annesinineseri
nursevdi nursevdi
C cansu_tr
nyks_42 nyks_42
Edanur86 Edanur86
V Vavin
Evet canım transfer işlemim vardı o yüzden yazamadım kusura bakmayın.. nursevdi nursevdi için okuyalım döneriz sonra bana:)

Son durum nedir bilmiyorum ama ben Sadakami ayirdim arkadaşlar. Olurda arkadaşımız gelirse öncelik onun olsun tabi. Benim için farketmez. Önemli okan dua kardeşliği. ❤

Evet canım transfer işlemim vardı o yüzden yazamadım kusura bakmayın.. nursevdi nursevdi için okuyalım döneriz sonra bana:)
Yarın sabah o zaman başlayalım nursevdi nursevdi arkadaşımız için. Ben sayıları hazırlarım. annesinineseri annesinineseri sizin de inşaallah hayırlı güzel haberlerinizi alırız.

nursevdi nursevdi arkadaşımız için 596 okuyoruz. Okumaya başlayabiliriz.

2- nursevdi nursevdi
3- C cansu_tr
4- nyks_42 nyks_42
5- Edanur86 Edanur86
6- V Vavin
7- A almasy
8- R rengerenkcicekler

nursevdi nursevdi arkadaşımızın duası için sanırım 5 gün yeterlidir. Sonrasında annesinineseri annesinineseri arkadaşımız için okuyacağız.

Canım eline sağlık.
Nursevdi arkadaşımızın gercek isminide yanına yazsan daha iyi olur.
kendi acımdan söylim böyle nicklerlen dua edince eksik varmış gibi geliyo,gercek ismini bilerek dua okusak daha iyi olmazmı.

Canım eline sağlık.
Nursevdi arkadaşımızın gercek isminide yanına yazsan daha iyi olur.
kendi acımdan söylim böyle nicklerlen dua edince eksik varmış gibi geliyo,gercek ismini bilerek dua okusak daha iyi olmazmı.
evet ben de katılıyorum gerçek isimlerle daha iyi oluyor bende ismimi yazmanızı rica edecektim Meliha ismim

X