Evinizde tozla nasıl baş ediyorsunuz?

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
967
334
25
Yaz diye camların hepsi açık bu yüzden eve toz doldugu yetmiyormuş gibi eşim gitti birden odalara yeni halı aldı halıları yıkadık yine aynı şekilde toz toz tüyler heryerde. Hergün ev süpüremiyorum bebek olduğu için robotumu açıyorum ama yetersiz kalıyor. Gittim evdeki toz azalsın diye kurutma makinesi aldım yok yine toz. Bu dyson süpürgelerin iyi çektiğini halıdaki havları güzel aldığını söylüyorlar. Böyle bişey alsammı. Kesin bir aya kırarım diye almıyorum. Çünkü iş yaparken hızlı olucam diye elimde ki temizlik malzemeis ne varsa çarpıyo düşüyo. Böyle bir süpürge kullanıp evdeki tozun azaldığını fark eden var mı? Ya da ne yapmalıyım öneriy eihtiyacım var.

Edemiyoruz. Yatak odamda pencereyi açarsam sadece üstten açıyorum. Perdesi hep kapalı. Ama oda iki günde bir sanki bir aydır hiiiç süpürülmemiş gibi toz biriktiriyor. Masanın üstü, yerler her yer toz. Küçük el süpürgem var, saçlarımı kuruttuktan, taradıktan sonra mutlaka onunla dökülen saçları süpürüyorum, o ara ortalığı süpürüyorum dip köşe olmasa bile. Ama inanılmaz tozlanıyor her yer.

Bir yakınımda uyuz halılar var. İllallah etmelik. Halı alınalı kaç sene olmuş, devamlı tüy oluyor her yer. Daha yeni süpürülmüş. Yere oturup kalksam üstüme yapışmış. Halıyı fırçalayınca azalır belki. Diğer ihtimal de üstüne örtü serin veya halıları kaldırın.

Vurdulu kırdılı hareketleriniz varsa Dyson'a yazık olur

Yatak odası zaten battanşyeler örtüler yastıkalrdna ötürü çabuk tozlanıyor. Ben bir de ütüyü orda yapıyor iyice her yer toz mobilyamda siyah benim bi çözüm bulmam lazım. Bebişten önce bi ara her gün süpürge makinesi açıyordum o zaman bu kadar toz yoktu. Bir de ben komodin şifoniyerlerin üstlerinde süpürüyorum

Edemiyoruz şekerim, rutin şeyleri tekrar ederek idare ediyoruz işte

Bir de tozu boşver sahilin kumunu temizlendiğini düşün Rüzgar basbaya sahilden kum taşıyor. Balkon günlük yıkanıyor günlük aynı ev desen öyle artık bıraktım belki biraz erken pes ettim ama düzeltemeyeceğimi çok hızlı fark ettim.

Hmm kurutma makinesi kullanınca kışın hiç toz olmadı bizim ama öyle kalın battaniye falan kullanmıyoruz. Battaniye yorgan makineye sığmıyorsa çok tozlanıyor evet

Kışın daha çok sahil kumu temizliyordum yaz geldi yine azaldı biraz ama denize bakan balkon ve balkon camları vs silip bembeyaz yapsam bile iki haftaya sanki yıllardır silinmemiş gibi toz ve kum doluyor. Pencere açtığımız için pencerenin iç kısımları çok kirleniyor hem çalışıp hem de cam pece derdine düşmek çok zor. Keşke kumsal değil de taşlı bir sahilin önünde oturuyor olsaydık dedim.

Dyson kablolu supurge kullanıyorum çok iyi çekiyor halidaki tozları. Ancak ev toz oluyor yani bu normal birsey bir gün supurmeyeyim silmeyeyim masanın üstü toz oluyor birde kot farkı varsa benim gibi yolun altında oturuyorsanız eyvah eyvah

Yani evin konumundan katından yada kullandıgım aletlerdenmı bılmıyorum ama supurge hergun yapılsa yapılır ama ıkı uc gunde bır supurur haftada bır sılerım
Tabi misafir gelmiyosa
Ayaklarımın altı fılan toz olmaz
Ama annemın evı yakınında kömürcü var,fırın var
Onlardan dolayı evın ıcı kurum doluyor hergun sılmesen rezıl olursun
Kurutma makınası var oyle ahım şahım toz bitti diyemem ,dyson var gercekten güzel süpürüyor dediginiz gibi o halı havlarınıda topluyor
Ama illa toz ıcın dyson alın dıyemem

çok sinir bozucu ya dysonu alıcam galiba. Ben hurra kullanıp kırıcam kesin ama olsun denemedim demem

Benim de aynı. Siliyorum akşamına tozlar var. Cam açık bizim artı arabalar, insanlar sık geçiyor. Robot süpürge düşünüyordum ben de faydası olur mu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…