Evinizde bolluk bereket olsun diye ne yaparsınız, ne uygularsınız?

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
mesela bişey asar mısınız, rüzgar çanları falan kullanırmısınız
yada mutfakta iç tahıl dolu cam şişeler falan kullanır mısınız

neler yaparsınız, inanır mısınız bu tip uğurlara
:hulya:

ruzgar canlari mi? !!!!!......
oda ne ki? hic duymadim da gormedim de...
hic oyle ugurlarim olmadi, oyle seylerede pek inanmam zaten sadece Allah'ima sukrederim ve dua ederim, birde israftan kacinmaya calisirim mumkun oldugunca...
ama mutfagimda tahil dolu suslu bir cam sisem var ama sadece dekor icin kendim yaptim...zaten bunun ugur icin degil dekor icin kullanildigini saniyordum...!!!

dua ayrı konu canım, duamızı zaten ederiz,
ben uğuru olanlar var mı yada inanmasa da böyle objeler kullananlar var mı merak ediyorum
kimisi sıra fil, yada balık aksesuarları kullanır mesela
:hulya:

Ohhh tam benlik bir konu yıllardır bu konuda araştırma yapar ve uygularım.Hatırladıklarımı yazayım.

Canım benim mutfak kapımda Sivastan aldığım el yapımı,ipe dizilmiş toprak bereket kapları var gerçektende mutfağım çok bereketlidir.

Salonumda tv ünitemin rafında filler var bunları odanın giriş kapısı yönüne bakacak şekilde dizdim böylece kısa sürede bir ev sahibi olurmuşuz.:)))))

Ayrıca salonumun balkon kapısında cam gibi görünen aslında plastikten yapılmış melek figürlü rüzgar çanım var.

Misafir geleceğinde nazara karşı evimin giriş kapısının eşiğine sirke dökerim.

Yine nazara kem gözlere karşı hem de bereketi artırması için arada üzerlik otunu biraz tavada tütsüler,dumanlar üzerindeyken evimin tüm odalarında gezdiririm.

Bolluk-bereket için nar bulundur mutfakta,ister resim ,ister bir porselen istersen meyve olsun.Benim buzdolabımda her daim bir nar bulunur.

Kullanacağın renklere,eşyalarını koyduğun yönlerede çok dikkat etmelisin.

Ayrıca wc lerin kapıları ve asri tuvaletin kapağı mutlaka ama mutlaka kapalı olmalıdır.

Birde banyoda bulunan su gider deliklerinin üzerini kapatmalısın.Ben 3 yapay nilüfer çiçeğiyle kapattım.

Evin giriş kapısının tam karşısına su motifli şelale,deniz....vs bir tablo asarsan enerji akışı mükemmel olur bereket çoğalır

Birde uzun bambu ağaçcıkları var yapı marketlerde falanda satılır,onlardan çift sayıda al bir vazoya koy,sonrada hop evinin güzel bir köşesine.

Ben yaptığım herşeyin olumlu enerji akışı sağladığına inanıyorum.Tek sorun evimiz o kadar huzurlu ve rahat geliyor ki eşimle evden çıkmak istemiyoruz:)))))))

Bir ekmek kırıntısı, bir pirinç tanesini bile çöpe atmam.
Artık yemekleri karıştırır çorba yaparım.
Bayat ekmekleri kurutup ufalar, köfte içi yaparım.
Kemikleri sokak köpeklerine yediririm.
Kalan yemek sularına ekmek doğrar kedicikleri doyururum.

annemde bereket ıcın fıl aldı ama fıllerın popoları kapıya bakıyor burun kısmımı kapıya bakıcak bılgı verın lutfen...

bu tarz şeyler hep ilgimi çekmişdir inanırım da...
nazar boncuğu ve filler benim favori ev aksesuarlarımdır...mutfakda bulaşık burakmamaya dikkat ederim ortalıkda..ya hemen yıkarım ya makineye yerleştiririm tabi temzilik de önemli...
temizlik olmayan bir ev de bereket olamayacını düşünüyorum...
evin ferah ve havadar olmasınada dikkat ederim mutlaka her yeri sabah havalandırırım...
yemekleri ve ekmeği ziyan etmem yiyeceğimiz kadar yaparım zaten iki kişiyiz...eğer bişey oldu
kaldıysa ve bozuk değilse sokak hayvanlarına yediririm...
kapımın girişinde ayna yok onu bu ara kafama takdım bi ayna lazım...
ayrıca sirkenin her şeye faydası olduğu inancındayım mutfağımdan eksik etmem...
şimdilik bu kadar ama bu konu süper aklıma geldikçe yazarım yeni şeyler öğrenmek de hoş :KK66:))

Hanimlar madem boyle bir konu acildi bende kendi fikirllerimi ve uyguladiklarimi yazayim.
Fil olayini ve ruzgar canlarini ilk duydum boyle seylere hiç inanmam.

Ben mutfagimda bereket için sirkeyi hiç eksik etmem.
ayrica efendimizn bu konudaki hadisini yazayim.

Sirke ne güzel bir katıktır.Allah'ım sirkeyi bereketlendir. Zira sirke benden önceki peygamberlerin de katığı idi. Sirke bulunan ev, katık sıkıntısı çekmez. (Hz. Muhammed s.a.v)

Ohhh tam benlik bir konu yıllardır bu konuda araştırma yapar ve uygularım.Hatırladıklarımı yazayım.

Canım benim mutfak kapımda Sivastan aldığım el yapımı,ipe dizilmiş toprak bereket kapları var gerçektende mutfağım çok bereketlidir.

Salonumda tv ünitemin rafında filler var bunları odanın giriş kapısı yönüne bakacak şekilde dizdim böylece kısa sürede bir ev sahibi olurmuşuz.:)))))

Ayrıca salonumun balkon kapısında cam gibi görünen aslında plastikten yapılmış melek figürlü rüzgar çanım var.

Misafir geleceğinde nazara karşı evimin giriş kapısının eşiğine sirke dökerim.

Yine nazara kem gözlere karşı hem de bereketi artırması için arada üzerlik otunu biraz tavada tütsüler,dumanlar üzerindeyken evimin tüm odalarında gezdiririm.

Bolluk-bereket için nar bulundur mutfakta,ister resim ,ister bir porselen istersen meyve olsun.Benim buzdolabımda her daim bir nar bulunur.

Kullanacağın renklere,eşyalarını koyduğun yönlerede çok dikkat etmelisin.

Ayrıca wc lerin kapıları ve asri tuvaletin kapağı mutlaka ama mutlaka kapalı olmalıdır.

Birde banyoda bulunan su gider deliklerinin üzerini kapatmalısın.Ben 3 yapay nilüfer çiçeğiyle kapattım.

Evin giriş kapısının tam karşısına su motifli şelale,deniz....vs bir tablo asarsan enerji akışı mükemmel olur bereket çoğalır

Birde uzun bambu ağaçcıkları var yapı marketlerde falanda satılır,onlardan çift sayıda al bir vazoya koy,sonrada hop evinin güzel bir köşesine.

Ben yaptığım herşeyin olumlu enerji akışı sağladığına inanıyorum.Tek sorun evimiz o kadar huzurlu ve rahat geliyor ki eşimle evden çıkmak istemiyoruz:)))))))

çok güzel öneriler canım, bunları araştıran tek benmiyim diye düşünmeye başlamıştım, teşekkür ederim, feng shui de var sanırım bu önerilerin içindea.s.

Bir ekmek kırıntısı, bir pirinç tanesini bile çöpe atmam.
Artık yemekleri karıştırır çorba yaparım.
Bayat ekmekleri kurutup ufalar, köfte içi yaparım.
Kemikleri sokak köpeklerine yediririm.
Kalan yemek sularına ekmek doğrar kedicikleri doyururum.

teşekkürler canıma.s.

bu tarz şeyler hep ilgimi çekmişdir inanırım da...
nazar boncuğu ve filler benim favori ev aksesuarlarımdır...mutfakda bulaşık burakmamaya dikkat ederim ortalıkda..ya hemen yıkarım ya makineye yerleştiririm tabi temzilik de önemli...
temizlik olmayan bir ev de bereket olamayacını düşünüyorum...
evin ferah ve havadar olmasınada dikkat ederim mutlaka her yeri sabah havalandırırım...
yemekleri ve ekmeği ziyan etmem yiyeceğimiz kadar yaparım zaten iki kişiyiz...eğer bişey oldu
kaldıysa ve bozuk değilse sokak hayvanlarına yediririm...
kapımın girişinde ayna yok onu bu ara kafama takdım bi ayna lazım...
ayrıca sirkenin her şeye faydası olduğu inancındayım mutfağımdan eksik etmem...
şimdilik bu kadar ama bu konu süper aklıma geldikçe yazarım yeni şeyler öğrenmek de hoş :KK66:))

canım kapımın girişi derken tam olarak neresi, kapıyı açtığında tam karşıda ayna olmamalı diyollaaa kaydirigubbakcemile3 ne kadar doğru bilemiyorum tabii:hulya: teşekkürler yorumun içina.s.

sirke olayınıda ilk defa duydum ama zaten ben hep, her tür salataya sirke koyduğum için hiç eksik olmaz:hulya:

hemen bi fil sürüsü almalıyımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

allahin verdigi nimetlere nekadar cok sukrederseniz bereketiniz de odenli artar buna inaniyorum

çok güzel öneriler canım, bunları araştıran tek benmiyim diye düşünmeye başlamıştım, teşekkür ederim, feng shui de var sanırım bu önerilerin içindea.s.

teşekkürler canıma.s.

canım kapımın girişi derken tam olarak neresi, kapıyı açtığında tam karşıda ayna olmamalı diyollaaa kaydirigubbakcemile3 ne kadar doğru bilemiyorum tabii:hulya: teşekkürler yorumun içina.s.

bunalrı uygulayan arkadaşlarım var hakikaten işe yarıyoo :))

X