Evinizde bolluk bereket olsun diye ne yaparsınız, ne uygularsınız?

bi tanede ben söyleyim ama benmki okunuyor canım olurmu :)

41 tane çörek otunu okuyup (1kere yasin) evin en yüksek yeri neresiyse oraya koyun vitrin üstü gibi
cüzdanda bereket olsun diyede de hani bu hacca gidenlerin getirdikleri hurmalar varya onun çekirdeğini cüzdanda saklayın.:KK9: hepinize bol bereketli günler ballıbörekler...

yemek,ekmek,yiyecekleri çöpe dökmek bence bir eve en büyük bereketsizligi getirir..
onun dısında bol bol bereket duası sonrasında rkadaşların tavsiyeleri en güzel yöntemler olacaktır..
evime cok nazar degdiginden kapının girişinin tam karsısına nazar boncugu koydum Allah yazılı dikkat ceksin diye boncuktan medet umdugumdan degil..
kapımın eşiginde de nazar boncugu stickeri vardır.. girişte hemen dikkat ceksin ki eve girenin gözündeki enerji evime yayılmasın diye..
taşlardan medet ummayalım ama dikkat ceciligini kullanabiliriz..
yakın zaman da da kısmetse okuma yapcam evimde ..yoksa bu nazarla başımıza yıkılacak ev Allah korusun.

file falan inanmam saçma geliyor bana.
çörek otu ve sirkeyi duymuştum başkalarından.

bence yemekleri israf etmemk ve cimri olmamak bereketi artırır.
misafir 10 bereketiyle gelirmiş 1 ini kendi alır götütür 9 unu ev sahibine bırakırmış. bence paylaştıkça artıyor.

yiyiniz içiniz ama israf etmeyiniz.

file falan inanmam saçma geliyor bana.
çörek otu ve sirkeyi duymuştum başkalarından.

bence yemekleri israf etmemk ve cimri olmamak bereketi artırır.
misafir 10 bereketiyle gelirmiş 1 ini kendi alır götütür 9 unu ev sahibine bırakırmış. bence paylaştıkça artıyor.

yiyiniz içiniz ama israf etmeyiniz.

Kesinlikle katılıyorum.

feng shui teorileri ben harfiyen uyguluyorum çok işe yarıyor ama inanmak da etkili sanıyorum. yani olumlu düşünceler olumluyu çekiyor. İnanıp inanmamak tercihiniz ben sadece paylaşayım istedim...

Zenginlik ve bereket sektörünü aktive etme

I Bölgedeki Chi’nin (olumlu enerji) her hangi bir engelle karşılaşmadan serbest dolaştığından emin olunuz. Bunun için odanın kapısından başlayarak, mekanı tüm çevrel uzunluğu boyunca geçiniz. “Gezintiniz” esnasında köşelere, dolap, sandalye, gereksiz eşyalara, düzensiz şekilde atılmış eşyalara takılmadıysanız, demek ki, her şey olması gerektiği gibidir ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Ama değilse, acilen yolunuzu temizleyiniz, çünkü tüm diğer sektörlerin doğru aktifleştirilmesi durumunda bile evinizin dalga alanında kaos oluşturacak, başarınız geçici ve istikrarsız olacaktır.

II Güneydoğu yönünde aşağıdaki eşyaların bulunmaması dikkat ediniz :

· Kırılmış eşyalar ve çalışmayan cihazlar. Bolluk ve bereket bölgesinde bunlar bir numaralı düşmandır. Feng shui’ya göre bu tür eşyalar hayatınızda her hangi bir değişim çabalarınızı sıfıra indirecek, çünkü etrafında başarısızlık alanını yayacaktır. Her kırık eşya bütünlüğünü kaybettiğinden dolayı negatif enerji üreticisidir. Kırık veya arızalı eşya bir anlamda ölüdür ve dolayısıyla çevresinde yok oluş bilgi alanı oluşturacak, basit bir dille etrafına her anlamda durma-ölüm yayacaktır. Kara delik gibi kırık veya arızalı eşyalar başarı ve şans enerjisini emecektir. Ayrıca, bölgeye taze Chi akımının girmesini engelleyecektir;

· Kullanılmış (eski ve antika) eşyalar. Eski eşyalar “fakirlik” damgasını taşımakta ve zamanla sefil dünya görüşünü oluşturur, daha sonra pekiştirir. Şans arayışı bir nevi balık tutmaya benzer; nasıl bir balık tutarsanız, onu yakalarsınız. Şayet “ikinci el”de tutmaya çalışırsanız, tutacağınız balık da aynen öyle olacaktır. Ne isterseniz onu çekersizin. “Sefil” dünyasından eşyaları kullanarak başarıya ulaşmak imkansızdır. Ayrıca unutmayınız ki, kullanılmış ve antika eşyalar daima önceki sahiplerinin ve bulunduğu mekanın dalga alanını üzerinde saklı tutacaktır. Dolayısıyla, kendiniz bile farkına varmadan size özgü olmayan davranışlar sergilemeye başlamanız kuvvetle muhtemeldir. Ama en tehlikelisi, bu tür eşyaların enerji alanının sürekli evinizin Chi akımıyla karışması, oluşmuş yapıyı temsil ettiklerinden (özellikle antikalar) bu akımın yönünü değiştirmesi ve aksi tarafa yönlendirmesi ve bu yüzden çevresine ancak bulunduğu alan sınırında etkili olacaktır. Sizin için nasıl bir tehlike oluşturur? Farz edin, tüm hareketlerinizi eleyip-dokudunuz, başarıya ulaşmak için birçok teknik ve yöntemleri öğrendiniz ve aşama aşama bunu uygulamaya giriştiniz, ama tüm girişimleriniz fiyaskoya uğruyor, hep “aynı tırmığa basıyorsunuz”. Meğer, en basit şekilde alandan çektiğiniz enerji gerekli yönde akmıyor, çünkü her seferinde “açılmış yola” kayıyor, yani antika veya kullanılmış eşyanın dalga alanının gösterdiği yönde akmaya başlıyor;

· Kaktüs, kurumuş bitki ve kuruluklar. Bunlar da kırık eşya ve çalışmayan cihazların bulunmaması gerektiği nedenlerle söz konusu bölgede bulunmamalıdır;

· Şömine. Bu bölgenin Ağaç elementiyle bağlantılı olmasından dolayı, yani tüm zenginliğinizi “yakabileceğinden” dolayı söz konusu bölgede kesinlikle bulunmamalıdır;

· Çöp kovası. Güneydoğu bölgesinde bulunması tehlikelidir. Kova, başarıyı elde etmeyi sağlayan enerjinin, dolayısıyla tüm maddi değerlerinizin (para, başarılı projeler) atılacağı bir nevi vakum, uçurum oluşturmaktadır, bolluk ve bereket hurdaya dönüşecek ve kısa süre sonra her hangi bir şeyi elde etmeniz bir yana sahip olduklarınızı bile kaybedebilirsiniz. Alan, sizin için paranın çöp olduğuna karar verecektir ve parayı kazanmak için size yardımcı olamayacaktır. Bu yüzden burada hiçbir uzlaşma kabul edilemez; başarıyı hayal ediyorsanız, çöp kovasını kaldırın, bolluk ve bereket sektörünü atık yığınına dönüştürmeyiniz;

· Buzdolabı. Buzdolabı konusunda farklı Feng shui okullarında çeşitli görüşler mevcuttur. Fakat bu görüşlerin hepsi, buzdolabının bolluk ve bereket sektörüne bulunmaması gerektiğinde hemfikirdir. Buzdolabı, bu sektörde gereksiz olan Yİn enerjisinin “jeneratörü” rolündedir. Ayrıca, sembolik olarak buzdolabı tüm projelerinizi donduracaktır, yani enerjiyi, hiç kötü bir şey olmayacak, ama iyi şeyler de bekleme şeklinde iki uç arasında takılıp kalacağınız şekilde dağıtacaktır. Mutfağınızdaki buzdolabını bu bölgeden kaldıramıyorsanız, içinin tertemiz olmasını ve en önemlisi buzluğunda buz birikiminin olmamasına, yani zaten var olan yin özelliklerinin güçlenmemesine özen gösteriniz. Ayrıca buzdolabında sürekli temiz sebzeler ve kaliteli ürünler bulundurulmalıdır. Böylece buzdolabını bir nebze de olsa başarınız için çalıştırabileceksiniz, içindeki ürün bolluğu bereketi temsil eder, demek ki alandan gerekli enerjiyi çekecektir. Ama eğer buzdolabınızı uzun süre boş bırakırsanız, kendinize küsünüz; bu durumda tüm negatif özellikleri “var gücüyle devreye girecektir”. En uygun çözüm, yine de güneydoğu sektöründen kaldırmak olacaktır. Ünlü deyimi biraz değiştirirsek, başarıdan uzak dursun!

III Bu alandaki enerjiyi maksimum aktive etmek için feng shui aşağıdaki eşyaların yerleştirilmesini önerir:

· Değerli taş ve metallerden yapılmış eşyalar. Bunlar size başarıya ulaşmak için gerekli enerjiyi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu tür eşyaları veya resimlerini söz konusu bölgeye yerleştirerek siz alana ve tüm Evrene ne istediğinizi bildirmiş, yani amacınızı net ve açık belirtmiş oluyorsunuz;

· Su dolu gümüş kap. Su gümüş ile birleştiğinde olumlu Chi çeken ve tüm daire veya evin içinde akımlarına yön veren çok güçlü “mıknatısa” dönüşecektir;

· Altın balıklı akvaryum. Sürekli para akımını sağlayacaktır. Akvaryumun özellikle yeni ayın doğduğu ilk günleri yerleştirilmesi iyi sonuçlar verecektir. Mutlaka akvaryumun suyunun temiz olmasına özen gösteriniz. Pis, durgun su mali sorunlar yaratacaktır. Bir veya iki balık aniden ölürse, paniğe kapılmayınız. Çin inancına göre, ölen balık başınıza gelebilecek kötü olayı önlemek için bedel olarak alınmaktadır. Bu durumda acilen birkaç yeni balık almaya bakınız, ölen balıkları ise kendi evinizin dışında defnedin, yoksa kötü olayları çekmekle kalmayacaksınız, sorunu zorlaştırarak ve uzun süre çözümleme imkanını yok ederek evinizde “gömmüş” olacaksınız. Ayrıca, akvaryumun gereğinden fazla olmaması gerektiğini unutmayın, çünkü aşırı miktardaki suda “para ağacınız” boğulabilir;

· Küçük oda fıskiyesi. Suyun sürekli sirkülasyonu alandan maddi alandaki değişimlere uygun tepki vermeniz, yani şansı yakalamanız için dalgalar çekecektir;

· Elektrikli cihazlar. Bir nevi bolluk ve başarıyı sembolize etmektedir;

· Bozuk Çin paraları. Bozuk paralar, bilincinizi fikirlerinize maddi şekil vermek için yeni arayışlara, yani hissedilecek ücrete ayarlayacak dalga alanının üreticisi olduğu aşikârdır. Bozuk paraları pencere önüne veya özel olarak ayırdığınız yerlere yerleştiriniz;

· Boru tipindeki rüzgar çanları. Yan özellikli enerjiyi çekecektir;

· Bitkiler. Feng shui uzmanları, bu bölgede ne kadar çok bitki ve altında saksı olursa, daha fazla başarı elde edebileceğiniz görüşündedir. Ayrıca, bitkilerin çevresindeki alana enerji etkisini güçlendirmek için saksının altına kırmızı kağıda sarılı birkaç bozuk para konulması tavsiye edilir. Bitkileri beslerken, solmuş yapraklarını kesmeyi ve zamanında bulamayı ihmal etmeyiniz.

IV Bu bölgeye “para” ağacını ekiniz. Bitki büyüdükçe, başarınız da artacaktır. Meyveli ağaçları tercih ediniz, fakat kesinlikle kavak, söğüt ve çam ağacını kullanmayınız. Bunlar vampir ağaçlardır ve aksine olumlu enerjiye negatif yöne çevirecek, bu da mutlak surette refahınızı olumsuz etkileyecektir. Dairede yaşıyorsanız “para ağacı” olarak sağlam gövdeli her hangi bitki, örneğin palmiye, limon, incir ağacı vs. işinizi görecektir.

V Bu sektörde daima ideal düzenin ve her zaman temiz havanın olmasına özen gösteriniz. Bunun için mekanı günde en az iki kez havalandırınız. Bu yeni enerjinin evinizin enerji yapısını yenilemeyi sağlayacak, dolayısıyla size başarı getirecektir.

VI Bolluk ve bereket sektörü günün her saati iyi aydınlatılmalıdır. Bu başarı yolunuzun aydınlık olmasını, gelişiminiz yönünü görebilmenizi ve asla “kör düğüm” durumlardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

VII Zenginlik ve bereket sektörünü tuvalet ve banyo ile temas edip etmediğine dikkat ediniz. Temas ediyorsa negatif Chi’lerin pasifize edilmesi için maksimum gayret edin. Örneğin, her dokunduğunuzda ses çıkaracak şekilde birkaç küçük çıngırak asınız. Çıngırak sesi alanı hep temizleyecektir.

Negatif Chi’yi bertaraf etmenin bir diğer yöntemi, tuvalet veya banyo kapısına mekanın sembolik olarak kaybolacağı şekilde ayna asınız, fakat bununla birlikte aynanın ailenin en yüksek ferdinin tepesini “kesmemesine” ve giriş kapı yansımayacak şekilde asılmasına dikkat ediniz.
Bunu yapmazsanız, bolluk ve bereket sektörü tuvalet veya banyoya “yenilecek”, demek ki paranız sürekli borular üzerinde kanalizasyona “akacaktır”.

VIII Bolluk-bereket sektörünün yatak odanıza denk düşmesi durumunda, hiçbir surette aktifleştirmemelisiniz. Bu, Feng shui’ye göre yatak odasında iyi bir istirahat ve güç toplamak için yin enerjisinin hakim olmasına bağlıdır. Enerjilerin karışımı streslere ve istirahat bozukluğuna sebep olabilecektir.

IX Bu bölgede birikimlerinizi, özellikle ayırdığınız günlük giderlerinizi saklayınız

ben dua eder ibadet yaparım...üstteki yazılanlar mantıklı gelmedi bana...:44:

her kim evine girdiğinde önce hiç kimseyle konuşmadan evde biri varsa ona selam versin SELAMIN ALEYKÜM diye evde kimse yoksa
bana selatü selam getirsin (ALLAHÜMMESALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYİDİNA MUHAMMED) sonra bir kere ihlas süresi (Kulhuvallahu ehad)
okusun böyle yapanın bereketi yerden biter gökten iner.

bir tanede ben paylaşayım dedim denemişim gerçektende öyle başımdan gecen olayları anlatayım çok sıkıntılı bir zamanımızdı faturalar vsler biriktikçe birikmişti
kira vs vs aniden ummadığım bi yerden toplu para geldi üstelik borç da deil RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN yaklaşık 4milyara yakın borç ödedik bir günde evde hiç para yok
alacak yerde yok:) birgün önceside cüzdanıma baktım alt üst ettim para deil ama halıcımın kartı vardı onu aradım didik didik ettim hemde 2 kez ogünde işte ALLAH TEALA BÜYÜK dedim. bir saat sonra olmadığını bile bile cüzdanı karıştırmaya başladım kartvizitlerin arasından 100 milyon çıktı nasıl sevindim YÜCE RABBİM dedim sen ne büyüksün daha dün alt üst ettim kaç kere tek tek de kart vizitleri çıkardım baktım çünki bi kartvizit arıyordum.fil falan hikaye böle şeylere inanıp dinden çıkmayın imanınızdan olmayın RABBİM dilerse sizi ev sahibi yapar çünki herşeyin sahibi o bizim bile sahibimiz o o dilemezsse yaprak kımıldamaz boş inançlar edinmeyin ALLAH rızası için başkalarınada kötü örnek oluıyorsunuz sizi duyan yapanın günahıda size yazılır

ayağına diken batsa üzülmiyceksin her şerde bi hayır her hayırda bi şer gizli bilemeyiz ne mutlu bana RABBİM diken batacak bir ayağım var diye ŞÜKRETMELi
saygı ve sevgiler bütün hanımlara

her kim evine girdiğinde önce hiç kimseyle konuşmadan evde biri varsa ona selam versin SELAMIN ALEYKÜM diye evde kimse yoksa
bana selatü selam getirsin (ALLAHÜMMESALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYİDİNA MUHAMMED) sonra bir kere ihlas süresi (Kulhuvallahu ehad)
okusun böyle yapanın bereketi yerden biter gökten iner.

bir tanede ben paylaşayım dedim denemişim gerçektende öyle başımdan gecen olayları anlatayım çok sıkıntılı bir zamanımızdı faturalar vsler biriktikçe birikmişti
kira vs vs aniden ummadığım bi yerden toplu para geldi üstelik borç da deil RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN yaklaşık 4milyara yakın borç ödedik bir günde evde hiç para yok
alacak yerde yok:) birgün önceside cüzdanıma baktım alt üst ettim para deil ama halıcımın kartı vardı onu aradım didik didik ettim hemde 2 kez ogünde işte ALLAH TEALA BÜYÜK dedim. bir saat sonra olmadığını bile bile cüzdanı karıştırmaya başladım kartvizitlerin arasından 100 milyon çıktı nasıl sevindim YÜCE RABBİM dedim sen ne büyüksün daha dün alt üst ettim kaç kere tek tek de kart vizitleri çıkardım baktım çünki bi kartvizit arıyordum.fil falan hikaye böle şeylere inanıp dinden çıkmayın imanınızdan olmayın RABBİM dilerse sizi ev sahibi yapar çünki herşeyin sahibi o bizim bile sahibimiz o o dilemezsse yaprak kımıldamaz boş inançlar edinmeyin ALLAH rızası için başkalarınada kötü örnek oluıyorsunuz sizi duyan yapanın günahıda size yazılır

ayağına diken batsa üzülmiyceksin her şerde bi hayır her hayırda bi şer gizli bilemeyiz ne mutlu bana RABBİM diken batacak bir ayağım var diye ŞÜKRETMELi
saygı ve sevgiler bütün hanımlara

çok doğru yazdıkların
bende Rahmetli ananemden dedemden gördüğüm kadarıyla sabah namazına kalktıklarında dış kapıyı açar selam verip kapatırlardı. derlerdiki açıklama olarak bereket rızk bu saatlerde gelir kapıyı açıp alırsan içeri evine girer yoksa geri döner

Piyasadaki çok sayıda yetersiz eğitimli feng shui danışmanı ve yazdıkları modern feng shui kitapları sayesinde feng shui tüm dünyada iyi bir yer edindi. Sundukları pratik çözümler ve kendi evinde kendin yap yöntemleriyle iyi bir pazarlama stratejisi geliştirdiler ve kitapları çok satıldı. Ancak bu modern feng shui danışmanları 5000 yıllık klasik feng shui’ yi orjinalinden çok uzak bir noktaya getiridiler. İşte bu yüzden bu yazıyı yazmaya ve gerçek feng shui’nin ne olduğunu anlatmaya karar verdim. İşte başlık başlık feng shui NE DEĞİLDİR;

BAGUA EVİ SEKİZE BÖLMEK; Mekanı o köşe aşk köşesi bu köşe zenginlik köşesi şeklinde ayırmak feng shuiyi insanların gözünde garip ve saçma gösterdi. 1970′lerde uyanık bir adam (Black Sect) evleri 8 bölmeye (kariyer, bilgi, aile, zenginlik, ün, çocuklar, yardımcı insanlar) ayırıp her bölümü ayrı bir elementle aktive edilebileceğini, bunun insanlara aşk, para, sıhhat getireceğini ileri sürdü. Ancak enerji (Qi) bir bütündür ve parçalanamaz. Gerçek feng shuide hesaplamalar pusula kullanarak başlar ve matematik ve fizik förmüllerine göre yapılır.

FENG SHUİ UYGULANIRKEN EVE UZAKDOĞU OBJELERİ KOYULUR; Feng Shui’yi uygulatırken istemediğiniz uzakdoğu objelerini kullanmak zorunda değilsiniz, bir faydasıda yoktur. Bunlar tamamen satış pazarlama taktikleri. Modernden klasiğe country’den rustiğe her tarz dekorasyonda feng shui uygulanır.

BEKAR KADINLAR YANLIZ RESİMLERİNİ KOYMAMALILAR; Feng shui’de sanat eserleri istendiği gibi sergilenmeli ve estetik değerleri takdir edilmelidir. Hayatınızın gidişatını belirlemezler.

EVİN GÜNEYİ ATEŞ ELEMENTİNE BAĞLIDIR; Bu da yanlış söylemlerden biri. Doğada hiçbirşey sabit kalmaz. Mevsimlerin ayların yılların döngüsü gibi ateş elementinin ait olduğu yön zamanla değişmektedir. Bunu söyleyen ve feng shui uzmanı olduğunu söyleyen kişiye inanmayınız.

GİRİŞTE AYNA ASILMAMALI; Feng shui hakkında bilinen en büyük yalanlardan biri aynaların enerjiyi yansıttığı söylemidir. Aynalar sadece ışığı yansıtırlar. Yanlış anlaşılmanın sebebi eski Çinde ayna olarak kalın, ağır ve saf bakır plakalar kullanılması ve modernize edilen feng shui ‘nin bu basit bilgiyi bile yanlış aktarmasıdır.

FENG SHUİ SADECE EVLERE UYGULANABİLİR; Feng Shui sadece ev hanımlarının yaptırdığı bir uygulama değildir. Coca-Cola, Trump Towers, Shell gibi dev şirketler binalarını feng shui kullanarak dünyanın manyetik enerjisine uyumlu şekilde inşa ettirmekteler. Okul, hastane, ofis gibi her çeşit kapalı mekanda yada arazide feng shui uygulanabilir.

FENG SHUİNİN İŞE YARAMASI İÇİN İNANMAK GEREKİR; Feng shui sadece uygulanır ve biter, fizik kuralları işler ve çalışır, yerçekimi gibidir inanmasanızda oradadır, sizin birşey yapmanıza gerek yoktur. Secret tarzı inanma ve isteme yöntemlerine feng shui’de gerek yoktur. Modern feng shui uzmanları bunu yaptıklarının işe yaramaması durumunda bahane olarak kullanıyor olabilirler.

KAKTÜS NEGATİF ENERJİ DAĞITIR; bu yanlış anlaşılmanın nereden kaynaklandığını anlamak zor. Kaktüsler ne radyasyon ne de negatif enerjiye iyi gelmezler.

EVİN GİRİŞİNE SU KOYMAK BEREKETTİR; Su sadece doğru yere yerleştirilirse bereket getirir, bu evin girişi yada başka bir yer olabilir. Her evi ve içinde yaşayan herkesi aynı varsayarak evin sol üst köşesine koyulmalıdır denemez. Ancak pusula okuması ve diğer hesaplamalardan sonra yer belirlenebilir. Binalarda su havuzunu kullanırlar, yerleşimi her binanın tamamlanma yılına göre bazen önde bazen de arkadadır.

FENG SHUİ BİR DİNDİR; Feng shui bir din, mistik bir uzakdoğu felsefesi yada büyü değildir. Budizm yada taoizmle bir bağlantısı yoktur. Enerji döngülerinin insan üzerindeki etkilerini inceleyen fizik temelli bir bilim ve sanattır.

KURU ÇİÇEK ÖLÜMÜ ÇAĞRIŞTIRIR; herhangi başka birşey de ölümü çağrıştırabilir. Feng shui sizin psikolojinizle değil fizik kurallarıyla ilgilidir.

KLOZET KAPAĞI AÇIK BIRAKILIRSA EVİN BEREKETİ GİDER; Bu saçmalığın feng shui ile bir ilgisi yoktur.

KIRMIZI KAPI ŞANS GETİRİR; Feng shuide kırmızı renk ateş elementini temsil eder. Pusula okuması yapılmadan evin enerji durumunu bilmeden ezbere girişe yerleştirmek fayda değil zarar vericektir.

RÜZGAR GÜLLERİ NEGATİF ENERJİYİ DAĞITIR; Yanlış bir söylem daha. Doğru olsa Trump Tower rüzgar gülüyle dolu olurdu.

DAĞINIKLIK FENG SHUİNİN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR; Birçok kitap feng shui’nin kompleks sisteminin okuyucuya aktarılması zor olduğundan basit şeylerden bahsediyor. Dağınıklıktan kurtulmak size iyi gelebilir ama bunun feng shui ile bir ilgisi yoktur.

TAVANDAN KRİSTAL ASMAK NEGATİF Qİ’Yİ AZALTIR; Bunu kristal satmak için uydurmuş olmasınlar? Kristallerin gücü buna yetmez. Binanın aldığı enerji çok daha fazladır.

BANYOLAR GİRİŞE VE MUTFAĞA BAKMAMALI; Bu sadece tasarımla ilglili. Feng shuiye göre avantajlı bir yerdeyse sorun yok.

MUTLAKA KÖŞESİZ MOBİLYA TERCİH EDİLMELİ; Köşeli mobilyalar yatak odası gibi çok aktif olunmayacak odalarda tercih edilebilir.

T-KAVŞAKLARDAKİ NEGATİF ENERJİ AYNAYLA ÖNLENEBİLİR; Aynalar burada işe yaramaz. Yapmanız gereken ana kapının yolun kavşakla kesişmesinin önüne geçmek. Gerekirse başka kapı kullanın, yada mümkünse bir duvarla yada bodur ağaçla bloke edin.

En önemlisi de okuduğunuz her feng shui kitabına inanmayın. Piyasada birkaç kitap okuduktan sonra özetleyip feng shui uzmanı olduğunu sanan insanlar var. Alırken klasik feng shui temellerinde yazılıp yazılmadığına bakın. Eğitim almak istiyorsanız klasik feng shui eğitimi veren bir yerden alın, diğerleri boşuna zaman ve para kaybı olacaktır.

SİNEM OKTAY dan alıntıdır

Kaç tane feng shui kitabı okudum,hala evimin hangi köşesi ne köşesi çıkaramadım.
Evimiz,o kitaplardaki gibi müstakil değil ve kare yapıda da değil.O şemalara uymuyor :)

Yine de kendime göre bazı prensipleri doğru buldum ve dikkat ediyorum.
Mesela yatak başlığının metal olmaması.Metal,manyetik enerjiyi çekeceği için,fizik açısından da doğrudur.
Veya yatağa bakan ayna olmaması,evde kurumuş çiçek bulundurmamak,köşeleri kristal veya bitki ile kırmak vs...
Renk enerjilerine de dikkat ederim.Mesela kırmızı,evde fazla kullanılmamalı.Hele banyo ve mutfak için hiç uygun değil çünkü ateş rengidir.Bu mekanlar ise su mekanıdır vs...

Bereket için,yılbaşında aklıma gelirse nar patlatırım.
Yine aklıma gelirse,at kestanesi toplarım.7 tanesini bir kaseye koyarım,yapma çiçeklerle süslerim.
Şimdi tam mevsimi aslında :)
Ha bir de poposu kapıya bakan bir yeşil filim var.
Ama bunlar olmazsa olmaz değil.

Bir ekmek kırıntısı, bir pirinç tanesini bile çöpe atmam.
Artık yemekleri karıştırır çorba yaparım.
Bayat ekmekleri kurutup ufalar, köfte içi yaparım.
Kemikleri sokak köpeklerine yediririm.
Kalan yemek sularına ekmek doğrar kedicikleri doyururum.

buna bayıldım.:KK9::KK9:

batil ve hurafelerle isim olmaz .. neselerden objelerden ve Allahtan baska hic birseyden yardim bekliyecek degilim Allaha sukur ..
Allahtan diler Allahtan isterim ..
dua cok onemlidir yer gok dua ile durur derdi babannem .. israftan kacinmaya calisirim ve cok misafir agirlarim ..
misafirlerim icinse en ozel ve en guzel seyleri ayirip yapip yedirmeye calisirim .. esimde bende misafiri cok severiz ozellikle ailedeki ve cevremizdeki yaslilara cok onem veririm dualarini almaya calisirim.. kapidan ugrayana bile bir kahve kucuk bi ikram yapmadan gondermemeye calisirim.. evimdende bereket bolluk asla eksik olmaz elhamdulillah

batil ve hurafelerle isim olmaz .. neselerden objelerden ve Allahtan baska hic birseyden yardim bekliyecek degilim Allaha sukur ..
Allahtan diler Allahtan isterim ..
dua cok onemlidir yer gok dua ile durur derdi babannem .. israftan kacinmaya calisirim ve cok misafir agirlarim ..
misafirlerim icinse en ozel ve en guzel seyleri ayirip yapip yedirmeye calisirim .. esimde bende misafiri cok severiz ozellikle ailedeki ve cevremizdeki yaslilara cok onem veririm dualarini almaya calisirim.. kapidan ugrayana bile bir kahve kucuk bi ikram yapmadan gondermemeye calisirim.. evimdende bereket bolluk asla eksik olmaz elhamdulillah

aynen canım bizde evimizde bereket olsun yada rızkımız artsın diye sadece dua ederiz fil tarzı hatta nazar boncuk bile asmayız israftan kaçınmaya çalışırız bugune kadar çöpe ne bir yemek dökmüşüzdür nede bayat ekmek tarzı şeyler bazen çöp kutularının içinde poşet poşet bayat ekmek görüyorum ve anında içinden çıkarıyorum rızkımız artsın diye dua ederken önce cümlemize sonra bizlere deriz hep

Bilmiyordum bu hadisi, öğrendiğim iyi oldu...
Hanimlar madem boyle bir konu acildi bende kendi fikirllerimi ve uyguladiklarimi yazayim.
Fil olayini ve ruzgar canlarini ilk duydum boyle seylere hiç inanmam.

Ben mutfagimda bereket için sirkeyi hiç eksik etmem.
ayrica efendimizn bu konudaki hadisini yazayim.

Sirke ne güzel bir katıktır.Allah'ım sirkeyi bereketlendir. Zira sirke benden önceki peygamberlerin de katığı idi. Sirke bulunan ev, katık sıkıntısı çekmez. (Hz. Muhammed s.a.v)

Rızıklar seher vaktı dagıtılır mümkünse uyumamalı bu vakitlerde.
Bir de vakıa suresini okuyan yokluk çekmez.

Bu konuda çok çalışmış biri olarak tamamen insanlara birikimimi aktarma amaçlı ve sıfır ticari beklentili bir blog açtım. Bereket ve maddi zenginliği hedefleyen ama tüm yaşantımızı bolluğa boğan uygulandığında hızlı sonuç veren uygulamalar. Adı bolluk kariyerim. Keşke orada yazdıklarımı buraya aktarabilsem.... Kısaca şunu söyleyebilirim sadece çok isteyin ve istediğiniz hayat sahipmişsiniz gibi hissedin. Deneyin...

Bu konuda çok çalışmış biri olarak tamamen insanlara birikimimi aktarma amaçlı ve sıfır ticari beklentili bir blog açtım. Bereket ve maddi zenginliği hedefleyen ama tüm yaşantımızı bolluğa boğan uygulandığında hızlı sonuç veren uygulamalar. Adı bolluk kariyerim. Keşke orada yazdıklarımı buraya aktarabilsem.... Kısaca şunu söyleyebilirim sadece çok isteyin ve istediğiniz hayat sahipmişsiniz gibi hissedin. Deneyin...

Ben bloğunuza baktım.neden devam etmiyorsunuz?

ez ez salça olsun, en azından alfa lipoik asit sayın mavili :/

X