Evinde Kedisi olanlar help!

FatmaaS

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
48
17
32
Arkadaşlar merhaba ;
Evinde kedi dostu olanlar yardım ederse çok sevinirim bir yaşında dişi henüz kısırlaştırmamış kızım var. Son birkaç haftadır kedim garip davranıyor telefonla konuşurken kedim sürekli ısırma girişiminde bulunuyor. ısırmaktan kastım oynamak niyetinde değil sanki. Bazen dişlerini koluma kitliyor, canımı çok acıtıyor. İnler gibi miyavlıyor veterinerime danıştım acaba bir sağlık sıkıntısı olabilir mi diye ancak o anormal bir şey olmadığını söyledi. Birkaç kez gözlemledim ancak bir anlam veremedim., daha önce böyle bir şey başına gelen var mı ya da konu hakkında bilgisi olan duyan? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

burası veteriner mi fatma hanım buraya sorana kadar veterinere götürseydiniz keşke

İlgi istiyor olabilir kaç aylık kediniz gün çok mu yakanız kalıyor

kızgınlık dönemine girmiş. Kızgınlık dönemi bittikten sonra kısırlaştırabilirsiniz yada minik hanıma bir eş :KK39: bulmanız lazım aksi takdirde bu belirtiler i sık sık yaşarsınız

burası veteriner mi fatma hanım buraya sorana kadar veterinere götürseydiniz keşke

veterinere sormuş zaten guzgunesi hanım yorum yapana kadar okusaydınız keşke.

Arkadaşlar merhaba ;
Evinde kedi dostu olanlar yardım ederse çok sevinirim bir yaşında dişi henüz kısırlaştırmamış kızım var. Son birkaç haftadır kedim garip davranıyor telefonla konuşurken kedim sürekli ısırma girişiminde bulunuyor. ısırmaktan kastım oynamak niyetinde değil sanki. Bazen dişlerini koluma kitliyor, canımı çok acıtıyor. İnler gibi miyavlıyor veterinerime danıştım acaba bir sağlık sıkıntısı olabilir mi diye ancak o anormal bir şey olmadığını söyledi. Birkaç kez gözlemledim ancak bir anlam veremedim., daha önce böyle bir şey başına gelen var mı ya da konu hakkında bilgisi olan duyan? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

annemin de kedisi var 1 yaşına girmeden o da böyle yapıyordu kızgınlık dönemi sanırım. çiftleştirdik doğurdu sakinledi. şimdi artık kısırlaştırmayı düşünüyoruz.

Acı acı miyavliyor mu?
Gogus kısmını yere değdirip poposunu yukarı kaldırıyor mu?
Eğer öyle değilse kızgınlıkla değildir. Olunca inanın o kadar belli eder ki-anlamamaniz imkansız.
Arasıra huy değiştirir kediler. İlgilenmeyin de aliskanlik etmesin...benimki de arasıra çantalarıma isiyor. Niye yapıyor bilmiyorum ama her sene 5-6 defa yaşanıyor bu problem.
Kedidir ne yapsa yeridir, sorgulamiyorum bile ben

Eklentiler

• Screenshot_20171012-134031~2.png
    Screenshot_20171012-134031~2.png
    433,8 KB · Görüntüleme: 280
veterinere sormuş zaten guzgunesi hanım yorum yapana kadar okusaydınız keşke.

annemin de kedisi var 1 yaşına girmeden o da böyle yapıyordu kızgınlık dönemi sanırım. çiftleştirdik doğurdu sakinledi. şimdi artık kısırlaştırmayı düşünüyoruz.

gündemde kalmak icin benimle polemige girmeye calismayin tmaam mi isinize bakin hadi

Acı acı miyavliyor mu?
Gogus kısmını yere değdirip poposunu yukarı kaldırıyor mu?
Eğer öyle değilse kızgınlıkla değildir. Olunca inanın o kadar belli eder ki-anlamamaniz imkansız.
Arasıra huy değiştirir kediler. İlgilenmeyin de aliskanlik etmesin...benimki de arasıra çantalarıma isiyor. Niye yapıyor bilmiyorum ama her sene 5-6 defa yaşanıyor bu problem.
Kedidir ne yapsa yeridir, sorgulamiyorum bile ben

Kum dışına çiş mutlaka rahatsız olduğu bir durumun göstergesi..fiziksel yada psikolojik olarak birşeyden etkileniyor kediniz..bu arada karikatüre kahkaha attım :)

Benim kedim dişi değil erkek,ama aynısını o da yapıyordu. kızgınlık döneminde kediniz. böyle durumlarda da hep kola takıyorlar kafayı nedense :KK70: ısırarak çeneyi kitliyorlar ya o vaziyette bir tuhaf oluyorlar falan. normal yani bütün kediler yapıyor,bir arkadaşımın kedisi battaniyeye kafasını takmış mesela. eş lazım kedinize

Arkadaşlar merhaba ;

Benim kedim erkek ve kısır, bazen çiftleşmek istediğinde bi kumaş parçasını ya da kolumu ısırıyor sonra çiftleşmeye çalışıyor. Erkek kediler dişinin ensesini ısırdığı için öyle yapıyordur ama dişi neden yapıyor onu bilemicem, kızgınlığa da girmiş olabilir, veterinere danışın. Eğer oyunsa ısırmasına izin vermeyin de alışkanlık olarak kalmasın bari.

Kızgınlık döneminde,kısırlaştırılma için gün aldınız mı?
Normalde öyle olmayan kediler kızgınlık döneminde oluyor böyle,benim oğlumun olduğu gibi :KK70:
O da öyle bu aralar.
Isırmasına izin vermeyin,alışmasın,sonrası kötü oluyor.

Kum dışına çiş mutlaka rahatsız olduğu bir durumun göstergesi..fiziksel yada psikolojik olarak birşeyden etkileniyor kediniz..bu arada karikatüre kahkaha attım :)
Benim kedim zaten travmali bir kedi, psikolojisi bozuk.
Onu çok zor bir durumda sahiplendim, ameliyattan sonra sahibi olmadığı için aylarca kafeste durmakta yürümeyi unutmuş bir kediydi.
Bizim aile hariç bütün insanlardan tiksinir, misafir geldi mi saklanır...pek çok insan evde kedi besledigimize inanmıyor, görmediği için :))
Ama genel olarak mutlu bir kedi- bizimle beraberken. Sadece bazen küçük büyük..pisletiyor evin muhtelif yerlerini.
Alıştım artık ben. Arap sabunuyla silince çıkıyor sidik kokusu :p

Benim kedim zaten travmali bir kedi, psikolojisi bozuk.
Onu çok zor bir durumda sahiplendim, ameliyattan sonra sahibi olmadığı için aylarca kafeste durmakta yürümeyi unutmuş bir kediydi.
Bizim aile hariç bütün insanlardan tiksinir, misafir geldi mi saklanır...pek çok insan evde kedi besledigimize inanmıyor, görmediği için :))
Ama genel olarak mutlu bir kedi- bizimle beraberken. Sadece bazen küçük büyük..pisletiyor evin muhtelif yerlerini.
Alıştım artık ben. Arap sabunuyla silince çıkıyor sidik kokusu :p

Pislettiği yerleri sirkeli suyla silerseniz, yaptığı yerdeki çiş kokusunu alamaz birdaha aynı yere yapmaz.çantalarınızı bu şekilde silin derim. :KK66: Huysuzu ıslak burnuşundan çok çok öpüyorum :KK15::KK200:

X