Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

Halleyyyyyyyyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2022
1.199
1.353
Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Atar kendini, sineklik koruma falan yoksa açmayın lütfen

Orangegreysky Orangegreysky kedi annesi, yanıtlar görünce konunuzu.

Ben olsam kedinin sahiplerini arar, kediyi aldırmalarını isterdim çünkü cam açık olursa atlar. Tüy, koku diyorsunuz bir hafta ne size zehir olsun ne hayvana. Emrivakiyle kedi mi emanet edilir, aldırsınlar hayvancağızı

Ben de kedi sahibine çok kızdım. Sizin gibi kediler hakkında hiçbir şey bilmeyen bir insana kedi emanet edilir mi? Tabii ki atlar kedinin iradesi yok ki. Kuşu görür peşine atlar. Koku konusunda da günlük kumunu temizlerseniz o kadar kokmaz. Keşke kedi sahibi deneyimli birine hayvanı emanet etseymiş. Şöyle sorumsuz insanlar kedi sahiplenmesin ya

Ay ne ayıp ya, yuh. Biz de cam çerçeve açmıyoruz da kedi 6 senelik bizim kedimiz, başkasından emrivaki bu hassasiyeti beklemek çok ayıp.

Evet kedi atlar maalesef, kuş görür peşine atlar korkak bi kediyse korkup bile atlayabilir. Başka şansınız yoksa ki yok galiba şu an kediyi bi süre odaya kapatıp evi havalandırıp kediyi başka odaya koyup o ilk kaldığı odayı havalandırabilirsiniz.

Kum normalde kokmaz ama sık değiştirmeniz lazım tabii kirli kum mu bıraktılar size acaba?

Bi daha da yaptırmayın böyle bi şey tavrınızı koyun, ayıp baya

Merhabalar öncelikle

Kedi kokar evet. İstediği kadar temiz olsun onların kendine has bir kokusu olur. Biri cins ikisi tekir olmak üzere farklı zaman araliklarinda üç kedi besledim. Kumu da maması da kokar. Ki alışık olmayana daha fazla kokar. Cam açmadan zor olur açıkçası. Benim kediler cam açık olsa da atlama eğiliminde bulunmuyordu. Ama size getirilen kediyi bilemem, bazı kediler atladığı için sineklik çekerler camlara. Şimdi atlarsa ölürse kaybolursa vs sahibi size patlayacak haliyle. Size kolaylıklar diliyorum.

Size emanet etmek yerine anahtarı verseydi, her gün iş çıkışında eşiniz uğrayıp kedinin kumunu mamasını suyunu değiştirir biraz oynar eve dönerdi. Bir hafta böyle bir şey için çok da uzun bir zaman değil. Ayrıca kedinin vakit geçirmesi için kedi oyuncaklari da var onlarla da oynar kedi sıkılmazdi. Bilemedim.

Bir hafta kedi evde tek basina durur ya, esiniz 2-3 gunde bir gidip suyunu, mamasini, kumunu takip etse olurdu. Biz oyle yapiyoruz, 3-5 yere su kabi, mama kabi, bol bol oyuncak, ne olur ne olmaz 2 tane tuvalet kabi almistim ben, aileden biri 2-3 gunde gelip kontrol ediyordu. 1 ay idare ettik oyle. Zavalliyi baska eve goturup huzursuz etmeye gerek yoktu aslinda.

Kedi kokar evet. İstediği kadar temiz olsun onların kendine has bir kokusu olur. Biri cins ikisi tekir olmak üzere farklı zaman araliklarinda üç kedi besledim. Kumu da maması da kokar. Ki alışık olmayana daha fazla kokar. Cam açmadan zor olur açıkçası. Benim kediler cam açık olsa da atlama eğiliminde bulunmuyordu. Ama size getirilen kediyi bilemem, bazı kediler atladığı için sineklik çekerler camlara. Şimdi atlarsa ölürse kaybolursa vs sahibi size patlayacak haliyle. Size kolaylıklar diliyorum.
O kadar sinir oldum ki, bırakacak kimseleri yokmuş, yahu kadın iki aydır tatilde, kocası işte ve kedi zaten günlerdir evde bir başına. E giderken götürseydin madem. Haksız mıyım?

Size emanet etmek yerine anahtarı verseydi, her gün iş çıkışında eşiniz uğrayıp kedinin kumunu mamasını suyunu değiştirir biraz oynar eve dönerdi. Bir hafta böyle bir şey için çok da uzun bir zaman değil. Ayrıca kedinin vakit geçirmesi için kedi oyuncaklari da var onlarla da oynar kedi sıkılmazdi. Bilemedim.
Ne kadar oyuncak ıvır zıvır varsa yollamış odanın birini ona tahsis ettik, banyo zaten onun oldu. Sanki o ev sahibi biz misafiriz🫤

Kedi kokmaz ilk önce şunu belirteyim 4 senedir bakıyorum ne gelen misafirlerim ne de başk biri kedi kokuyor demedi ama kumu temiz tutmalısın o koku yapar sizede ayıp etmişler ne o öyle emreder gibi ayrıca atlarlar hele kuş görsünler tutmanız mümkün olmaz Orangegreysky Orangegreysky dediği gibi yapabilirsin bir odaya kapatıp diğerini havalanırabilirsin bende ilk başlarda öyle yapıyorum sonra file yaptırdım

Ne kadar oyuncak ıvır zıvır varsa yollamış odanın birini ona tahsis ettik, banyo zaten onun oldu. Sanki o ev sahibi biz misafiriz🫤
Eşinize söyleyin arkadaşı evin anahtarını postalasın size. Eve bırakın kediyi kendi ortamı hem. 2 günde bir gidip mama su verin tamam işte. Eşiniz eşimin alerjisi çıktı diye bahane uydursun bidaha da almasın.

X