Evinde kedi besleyen hamileler

Benim de bagisikligim olmadigi testte ortaya cikti. Doktorum kedilerin yanindan dahi gecmememi soyledi.

Ama o farkli bir durum, Turkiye'de sokak kedisi cok, asisi suyu buyu olmayan, avlanip kendini besleyen. Onlardan hepimizin uzak durmasi lazim. Burada bahsi gecen disari cikmayan, asilari tam, kuru mama yiyen ev kedileri, riskler cok farkli.

Siyam mi bu? Benimki de siyam, adi da Nazli, tam ismiyle musemma bir kedi :)

Benimde kedim var. Toksoplazma negatif çıktı. Doktor iki ayda bir tekrar tetkik yaptırmamı söyledi. Kumu eşim değiştiriyor. Çiğ etten uzak durup sebzeleri de iyi yıkamak gerekir. Aşılı ve temiz kediden değil dış etkenlerden bulaşma riski daha çok bence.

Benimde evimde 1 iran kedim birde siyam kedim var.. onlardan ayrılmayı asla düşünemiyorum.. eşim kaptan ve yurt dışında çalışıyor.. kedilerimin kumunu hergün ya arkadaşım temizliyor yada ablam gelip temizliyor onun dışında sürekli beraberiz.. koynumda yatıyolar.. benim testim pozitif çıktı yani öncesinde hastalığı geçirmişim.. ama zaten ben sokak hayvanlarındanda kopamıyorum hergün çıkar sokaktaki kedileri köpekleri de beslerim.. benim endişem hamilelikte değilde bebek doğduğu zaman .. çünkü kedilerim çok kıskanacaklar sanırım :)

benimde evimde pisim var hemde hamileyim biz çok mutluyuZ) toksoplazma bağışıklığım var hoş olmasada ayrı kalamam kızımdannnnn o benim bebişim koyun koyuna yatıyoruz:)

merhaba, benim de iki kedim var. biri 8 diğeri de 5 senedir benimle beraber. kendimi bildim bileli sokaktaki kedilerle de haşır neşir olurum. bu güne kadar evime bir çok defa sahiplendirmek için sokaktan aldığım kediler de misafir oldular. hal böyleyken ve ben hiç bir şekilde sakınmıyorken toksoplazma negatif çıktım. kedilerime hiç test yaptırmadım bile çünkü dedim ki bu kadar sakınmazken bulaşmadıysa ya bu hayvanlarda toksoplazma yok, ya da bu hastalık öyle kolay kolay bulaşmıyor. kedilerimi uzaklaştırmayı düşünmüyorum. dışarda yeşillik yemiyorum, pişmemiş etten yapılan salam sosis gibi yiyecekleri yemiyorum. bunlardan bulaşma olasılığı çok daha yüksek.

Kedim mantar oldu.Bende hamileyim.Bundan 7-8 ay öncede olmuştu.O zaman veteriner tüylerinden örnek alıp test yapmıştı bulaşıcı bi tür çıkmadı.Zaten bizede bulaşmamıştı.Mantar kremi ve şampuanıyla uzun zamanda geçirebildik. Şimdi veterinere götürmedik.Eşim mantar kreminden sürüyor fakat şampuanla yıkayamıyoruz çünkü asabi kedi olduğundan eşim tutuyordu bende şampuanlıyordum.Şimdi hamile olduğumdan mantarlı yerlerine dokunmamaya çalışıyorum. umarım bir sorun olmaz.Çok takmamaya çalışıyorum ama zaman zaman endişelenmiyor da değilim.Bana da bulaşmaz değil mi?

evdeyiz hep beraber.zaten benimle pek işi yok.Siyamlar biraz burnu havada hayvanlar.Ancak kendini taratmak için çağırıyor beni :)
Bizim kedi küvete yapıyor eşimde peçeteyle alıp klozete atıyor.Üstünede çamaşır suyu atıp duruluyornduşla.
Çok pratik bu şekilde alışması.
Dışardaki kedileri hiç ellemiyorum,birde sebze meyveleri sirkeli suda bekletip bol su ile duruluyorum

hayvanlari seviyorum onlarda canli ama evde bakilmasina helede hamile yada bebek olan evde bakilmasina sicak bakamiyorum
cig ettede risk var elbette ama sicak suyla sabunla yikayinca sebzeleride sirkeli suda bekletince hic bir sey olmaz
ama kedi oylemi olurda herzamanki yerine degil baska yere tuvaletini yaparsa ve sen ona farketmeden bir sekilde temas edersen
yada bebegi kiskanir ona zarar vermek isterse ki hayvanlarda cocuk gibi olabilir kardes kiskancligi yasayabilir
yani ben cok tehlikeli goruyorum.
bebekleri bu riske atmaya degmez diye dusunuyorum.

Hayvan sevgisi anladım ki uzaktan olacak şey değilmiş.Onlarla yaşamayan anlayamazmış. onlar da evimizin kuzuları değil mi.
eşler yardımcı olursa Allahın izniyle hiç bir şey olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…