Evinde kedi besleyen hamileler

susuzsuzi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
457
1
Merhaba,

İlk hamileliğim 6 cı haftanın içindeyim.
Evimde 8 yıldır benimle yaşayan bir kedim var.
Aşılı temiz ve sadece kuru mama ile besleniyor.
Dışarı ile hiç bir bağlantısı yok.Kendim adıma kedimden korkmuyorum.
Kan testimde Toxoplasma negatif çıktı.Yani daha önce kapmamışım
dolayısıyla bağışık değilim.
iki veterinerimiz var.ikisiyle de görüştüm.
8 yıldır bunu kapmadıysam kedimde olmadığını ve korkmam gereken bir şey olmadığını söylediler.
basit hijyen kurallarına uyarak bir problem yaşamayacağım söylendi.
bişey yemeden önce elimi yıkamak,
çi sebze ve meyveleri güzelce yıkayıp tüketmek,
az pişmiş et yememek,
dışarıdan beslenmemek gibi.

benimle aynı durumda olanınız varmı?tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

teşekkürler

Komşumun da vardı, kumuna dokunmamak, mümkünse temizliğini başkasına yaptırmak gibi kuralları vardı onun

benim kedim ben hamile kalmadan önce öldü (hala aklıma geldikçe ağlarım) neyse hamile kaldıktan sonra da annemlere gittim orda 2 kediyle kaldım aylarca
kedilerin bütün aşıları tamdı .ben de aynen senin gibi hiç geçirmemişim toksoplazma senelerce kedilerle yaşadığım halde şükürler olsun hamileyken sürekli baktırdım toksoplazmaya bişeycik olmadı. yalnız dediğin gibi çiğ ete dokunmadım ,yeşillikleri 50 defa falan yıkadım, kedilerin kumlarının yanına bile yaklaşmadım ya da yapmak zorundaysan mutlaka eldiven kullanmanı ve ağzını kapatmanı tavsiye ederim yani diyeceğim odur ki dikkat edersen hiç bişey olmuyor. bu arada hamileliğin hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın umarım

bu gün doktora sordum eşim baya bi korkuyor ikna etmesi de epey zor haliyle.
Doktor en azından ilk 3 ay uzak kalabilirsin dedi.3 aydan sonra kapma ihtimali en aza iniyomuş.sanırım diranç meselesi falan.
bu akşam ablama vericez bayrama kadar.çok mutsuz ve üzgünüm.8 yıldır ilk defa ayrı kalıcaz. ((

bu gün doktora sordum eşim baya bi korkuyor ikna etmesi de epey zor haliyle.
Doktor en azından ilk 3 ay uzak kalabilirsin dedi.3 aydan sonra kapma ihtimali en aza iniyomuş.sanırım diranç meselesi falan.
bu akşam ablama vericez bayrama kadar.çok mutsuz ve üzgünüm.8 yıldır ilk defa ayrı kalıcaz. ((

Ben de su anda 29 haftalık hamileyim ve evimde 2 tane bol tüylü kedim var :)))) hamile olduğumu öğrenmeden önce yaptırmıştım testi, sorun çıkmadı. Bana da doktorum ve veterinerimiz yalnızca kumundan uzak durmamı söylediler. Onlar hayatımın neşesi, her seferinde kardeşiniz olacak diyorum onlara :) gelip tam da bebişimizin üzerine yatıyorlar valla :)))

Merhaba, bende dün hamile olduğumu öğrendim. 2 aşılama ve 1 tüp bebek tedavisi sonrası kendiliğinden hamile kaldım.Hala inanamıyorum mucize gibi birşey. Allah isteyen herkese nasip etsin.Benimde 5 yaşında bir kedim var. Aşılarını düzenli yaptırırız ve kuru mama dışında birşey yemiyor ve dışarı çıkmıyor.Ben toxo geçirmişim.tabi uzun zamandır bebek istediğimiz için hamilelikten önce baktırdım. 3 yıl önce ilk bebek istediğimiz zaman toxo testimde o sıra geçiriyor çıkmıştım ve hamileysem diye çok korkup paniğe kapıldım.Fakat veterinerim korkumun yersiz olduğunu, kedimle ilgisi olmadığını yediğim bir salamdan, yada iyi pişmemiş etten, iyi yıkanmamış sebzeden daha kolay bulaşacağını söyledi.Kedimden toxo geçmesinin imkansız olduğunu söyledi. Şimdi oğluşuma kardeş gelecek inşallah.Biz 5 yıldır onunlayız hayatımızın neşe kaynağı.Ondan ayrılmayı düşünemiyorum bile.Oğlum oğlum diye sevip duruyoruz evde.Yalnız bebeğin doğmasına yakın traş ettirmeyi düşünüyoruz.Sanırım tüy sorunundan biraz olsun kurtuluruz.İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.İçin rahat etsin kedilerimiz bizden temizler bence.İçin rahat edecekse ve iyi bakacak birisi varsa bir süre kalsın orda.Ama eminim onun varlığı psikolojik olarak daha iyi ve mutlu edecektir sizi...

canım tebrik ederim.allah heppimizinkini hayırlısıyla tamamına erdirsin :))

kedim hala evde kocamın ısrarına dayanamazsam ablama vericem bir aylığına ve bunu düşündükçe bile mahvoluyorum.
çok ta zararsız evde varlığı yokluğu bir.bana aşık zaten nasıl ayrı kalırız bilmiyorum.bakalım (

kedili hamileydim,şimdi kızım kediyle arkadaş gibi. kimseye kendini sevdirmeyen kedim,kızıma hiç ses çıkarmıyor,oyunlar oynuyorlar. kızım bayılıyor ona, kıkır kıkır gülerek kediyle boğuşmasına da ben bayılıyorum.
kurallar belli, kedi toxo açısından iyi yıkanmamış maydonozdan daha masum. kumunu elleme, ellemek zorunda kalırsan elini iyi yıka yeter. parazit kontrolleri yapılan, çiğ et yemeyen ve dışarı çıkmayan kedidenzarar gelmez. hatta evdeki kedi, stresi azaltır.

ha, bu arada yüksek riskli bir gebeliğim vardı buna rağmen dr kediye bir şey demedi, kurallara uymam şartıyla. tr'de doktorların genel tavrı kediyi uzaklaştırmak. ama bakıyorum dünyanın her yerinde hamileler hayvanlarla iç içe bebekler de. gebeliğini hayvanla geçiren annerin bebeklerinde astım ve allerji riski de azalıyormuş.

Ben de kedili hamilelerdenim, hiç sorun olarak görmüyorum. Esin kediyi dert ediyorsa söyle kum temizliği işini o üzerine alsın. Çiğ et ellemek bence kediden daha riskli. Hamileliğin zorlukları stresi oluyor, kedim öyle anlarda büyük psikolojik destek oldu bana. Yollama kedini, bosuna üzme kendini. Dışarıya çıkmadıktan, başka hayvanlarla temas etmedikten, sırf kuru mama yedikten sonra bir şey olmaz.

yazılanları hep okuyorum eşime :))

hormonlardan mıdır nedir yazdıklarınızı okudukça hep gözlerim doluyo :)))
öğrendiğim bünden beri dikkat ediyorum,eşimde sağ olsun hep o temizliyor kakasını.

zaten kuma yapmıyor.küvete yapıyor.bizde peçeteyle alıp tuvalete atıyoruz sadece.
hijyeni daha kolay.birazçamaşırsuyu ve su hemen temizliyoruz :)
bakalım hala evde kızım :))) buda güzel kızım Ahu

Benim de bagisikligim olmadigi testte ortaya cikti. Doktorum kedilerin yanindan dahi gecmememi soyledi.

şu kedilerin garip uyumalarına hastayım

maşşalah çok tatlı

aslinda kediler toxo açısınan son sırada olmalı. çünkü genede yavruykan toxoyu geçirir ve atlatırlar. çiğ et,iyi yıkanmamış sebze gerçekten daha tehlikeli. kontrolleri yapılan,dışarı çıkmayan ve çiğ et yemeyen kediden bir şey olmaz.

Çok tatlıymış kuzucuğun :) Adı da güzelmiş.Bende bayılıyorum o şirin hallerine. Uyurken şekilden şekle giriyorlar...

Benim de hem eşim ( ilk bana kedi alan kendisi :)) hem de annem (ki 2 tane kedisi var:)) kedilerimi vermem için çok baskı yaptılar direndim. Eğer doktor da hayvan sevgisi yoksa direkt ver tabii kedileri diyor ama aslı yok böyle bir şeyin. Bizimkiler iran olduğu için boool tüylüler, yalnızca doğumdan önce bizde tüylerini kırptıracağız o kadar.. Artık onlarsız hayat zorr. Üstelik bebeğim için de ne büyük şans hayvanlarla büyüyebilecek olması :))

Tabii bu arada eşimin desteği olmasa olmazdı, o sadece verirmiyim acaba kedileri diye şansını denedi bence o da çooook seviyor. kumlarıyla bakımlarıyla eşim ilgileniyor canım benim..

Bende bizim ülkemizdeki bu anlayışı anlayamıyorum.Benim psikiyatristim bebek düşünmeye başladığımızda kediyi ver dedi.İnanamadım.Çünkü kedim benim psikolojime acayip iyi geliyor.O olmazsa ben çok mutsuz olurum.Bunu bildiği halde böyle dedi.Bende vermeyeceğimi söyledim. Yaa avrupada amerikada her evde var bir hayvan.Bebeklerle iç içeler. Bişeycik de olmuyo.Köylerde insanlar hayvan bakıyo.Üstelik aşısız kedi köpeklerle yaşıylacağı varsa parkta olur, bahçede olur.Sebzeden, etten olur.Ben böyle düşünüyorum.Ayrıca bende hayvanlarla büyümüş biri olarak, hayvan sevgisine sahip biri olarak çocuğumun da bir hayvanla büyümesini, içinde hayvan sevgisi olmasını çok istiyorum.

evet katılıyorum,hayvanları sevmiyolarsa yada ilgisi yoksa direk uzaklaştırın,parazit kaprsın,çocık kıl yutar vs...
fakat veterinerden dinleyince hiç te öyle değil.bir keresinde bana demiştiki sen hiç kedi köpek kılı yuttu da kanser oldu diyen birini duydynmu dedi.
yada hiç toxo kaptı bebeği düşürdü diye duydunmu.belki teklikesi vardır gerçekten ama dikkat ve özveri ile hallolacağını düşünüyorum.

beninde buhranlı ve sıkıntılı zamanlarım oldu kedimin bana yaptığı şeyi hiç kimse yapmamıştır.ona dokunmak onu sevmek,
gözümün içine bakması ve ona sarılıp uyumak.göğüsünde 3 kilo ağırlıkla nası uyuyosun diye hayret ediyolar,ama o ağırlığı hissetmenin verdiği huzuru ben tarif bile edememki.

kediğiciğim şimdilik kaynadı :) en azında son baharar annem köyden gelene kadar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…