Evimizin anahtarını bizden saklayan kv'dem .

Hemen fesat dusunmeyi sevmem.
Belkide ayni gun buldular anahtari.
Ki bence oyle.
Bidahakine bisey lazim oldugnda onlarin anahtari buldugundan yola cikarsiniz.

Hemen yalanci yerine koymak. Cok ayip!

1. Kilidi değistir.
2. Değiştiremezsen, eğer odalarına rahat girebiliyorsan, öncelikle gir anahtarı çekmeceden al ve yanlarına çık. Ben bu anahtarı alıyorum. Benimki kayboldu. Siz kullanmıyorsunuz nasıl olsa. Geçen aradık yok dediniz dersin.

Bana art niyetli geldi.
Bence siz kendi anahtarınızı yok edin. Eşinize anahtarı kaybettiğinizi söyleyin. Ardından ekleyin artık zaman kötü. Bulan vermedi acaba biri bilerek mi aldı takip etmiş olabilir mi falan gibi paranoyakça ama makul şeyler söyleyip, anahtarı değiştirin ve hiç bir koşulda anahtar vermeyin.
Benim başıma gelse ben açık açık söylerim gerçi.
İnsana evinde huzur vermiyorlar.

sapsik58 aynı gün bulma gibi bir durum söz konusu değil.
Gecen sene yok dediler bu ay içinde çekmecede gördüm.
Bugünde gecen seneki yalanı söylediler aynı şekilde ama daha bir hafta önce evime girmek üzereler iken karşılaştık . Senede iki kez aynı şekilde kaybolmuyor sanırım bu anahtar .

Hemen yalanci yerine koymak. Cok ayip!

Üzgünüm ama yalan söylediklerini malesef biliyorum :/ direk yüzlerine karşı neden yaşlan söylüyorsunuz diy hesap sormak istemiyorum benden çok büyükler ve tartısmalarıyla uhrasıp doğum öncesi kendimi strese sokmak istemiyorum . Ama yalan söylediklerini anladığımı çaktırmadan da olsa belli edicem z

İletisiminizi bilmiyorum tabiki, eger zaten oyle huylari varsa acikcasi yuzune vurmak lazim bazi seyleri. En iyisi arkadaslarin da dedigi gibi kilidi degistirin, herhangi bir aciklama yapmak zorunda da degilsiniz, en nihayetinde orasi sizin eviniz mahreminiz anne baba dahi olsa sizden izinsiz evinize hicbir sebeple giremez girmemeli. Eger yine de yuzune vuramayacaksaniz anahtarimi kaybettim guvenli olmaz diye kilidi degistirdim diyebilirsiniz

Kibarca halıyı nasıl alacaktınız ben siz de anahtar var sanıyordum de. Bu kadar kocana falan söyleme direkt onlara sor

Benim de bi zaman ilk evlendiğimde aynı muhabbet dönmüştü .Güvenemedim kapıyı içerden sürgüledim hep bir de kapının iki kişiyi vardı hem üst tarafta hem de normal kulp kısmında .üst kısımda ki anahtarlar yoktu onlar da .Bende bi yere giderken ikisini birden kitliyordum.Ne olur Ne olmaz bi saatlik uzaklıktayız habersizegelirler falan diye böyle bi önlem almıştım

Oyle sorma da , onun yerine aa anahtarimi bulmussunuz iyi yaptiniz ya lazim olur de.
Sonra da bi bahane ile iste. Ama ben isteyememistim.
Bunun yerine ust kilidi degistirmistim. Alt kilit ayni kalmisti cunku bisey olur molur dursun diye.
Ben de vajinismustum . Bende kayinvalidem eve girmez saniyordum ama girdigini farkedince cok sinirlendim. Sonucta ben alistirma yapiodum ve oyle karsilasmak istemezdim bende onun yerine boyle bir sey yaptim. Yani ust kilidi degistirdim soranlara da bozuldu dedik. Cift anahtari var baska yok dedik. Belki bunu ddneyebilirsin

Ben kayinvaliden ve kayınpederinin anahtar onlarda olmasına rağmen ve canları istediginde kullanmalarına rağmen elektrikli sobayı açık unuttugunuzu söylediğiniz de "kaybettik" demelerine çok bozulurdum.Buyuk olasılıkla o gün zaten gidip baktılar eve ve yine de anahtarın olmadığını söylediler.Bu konuda yalan söyleyen daha pekcok konuda da yalan söylüyordur

Ben olsam kapının arkasına anahtarı takardışarı çıkardım sonra ‘Aa anahtar kilidin üstünde kaldı’ derdim. Mecbur değişirdi. Onlar vermek isteselerde artık işe yaramazdı yani . Sonra belki yedeğini yaptırmışlardır ne malum.

Vay beee
İnsanlar KENDİ evlerine, KENDİ kişisel yaşam alanlarının mahremiyetini koruma HAKkına sahip çıkabilmek için ne bahaneler üretmişler...

Ne gerek var?
Orası kendi eviniz değil mi?

Kilidi değiştirin olsun bitsin.

Kimseye açıklama yapmak zorunda hissetmeyin kendinizi lütfen.

“Açamadık kapıyı, kilidi mi değiştirdin” derlerse cevap: hı hı evet değiştirdim

“Bize de versene bir tane, acil durumlar için”. Cevap: gerek yok anne

Bitti

Çok gereksiz bi susma olmuş. Çekmecede görmüşsünüz, “aa bu bizim değil mi anne?” demekten daha doğal ne var? Yada neden evin kapısını açtıklarında “anahtarı mı buldunuz, bize çok lazım oluyor anne 2.si. Hazır gelmişken alayım da oğluna vereyim” deseydiniz.

Yeri geldiğinde susup gereksiz bir yerde laf açmanın bi anlamı yok bence.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…