Evimi sinek bastı ne yapacağım yardım edin 😥😥

beyzinggg

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
202
72
26
Arkadaşlar çok uzun zamandır evime çiçek almak istiyordum en sonunda aldım, 2 metre difenbahya. ama sineklendi! her yer minik sineklerle dolu ve ne yapayım

Muhtemelen toprağinda vardı. Güvendiğiniz bi yerden yeni toprak alıp toprağını değiştirin. Toz tarçın da iyi geliyor çiçek sineklerine

etrz etrz toprağı nasıl değiştireyim? saksım çok büyük

Toprağı çok nemli bırakınca da oluyor sanırım. Biraz balkona çıkartın diycem ama soguktan olumsuz etkilenebilir. Bence de toprak degistirmek daha makûl gibi.

Saksının içine taş koymak önlüyormuş sinekleri
Market toprağı değil de bulabilirseniz normal dışarıdan bi toprak koyun o zaman sinek olmaz
Normalde çok su içmeyen çiçekleri çok sularsanız kalanşo gibi onlar da sineklenir toprağı ne olursa olsun

Topragin degismesi gerek diye biliyorum
Cunku mevcut sineklere cozum bulunsa bile toprakta yumurtalari varsa yine ureyecekler ortaya cikacaklar

Toprağı kaliteli bitkiye uygun bir toprakla değiştirin, saksısı yeterli gelmiyorsa onu da değiştirin, bir süre de balkonda tutun. Daha sonra sulamaya da dikkat edin genelde fazla sulamaktan oluyor.

Ben bu mutfakdaki küçük siyah sinekler için bişey yapıyorum ölüyolar hemen .

Bi kabın içine 1 tatlı kaşığı şeker atıyorum onu eritecek kadar sıcak su koyuyorum azcık, eritiyorum şekeri içine sirke, bulaşık deterjanı döküyorum karıştırıyorum . Sonra normal su döküyorum suyu çoğaltıyorum bi köşeye koyıyorum 1 hafta içinde bütün sinekler o kabın içine birikip ölüyo

Ben bu mutfakdaki küçük siyah sinekler için bişey yapıyorum ölüyolar hemen .

Bi kabın içine 1 tatlı kaşığı şeker atıyorum onu eritecek kadar sıcak su koyuyorum azcık, eritiyorum şekeri içine sirke, bulaşık deterjanı döküyorum karıştırıyorum . Sonra normal su döküyorum suyu çoğaltıyorum bi köşeye koyıyorum 1 hafta içinde bütün sinekler o kabın içine birikip ölüyo
Cadı kazanı gibi olmuş:))

Birkaç tane sigara izmariti koyun saksıya. Gömmeyin ama bırakın sadece. Benim çiçeklerim de sineklenmişti hemen geçti

Sinek ilacını toprağa sıkın öldürüyor. İzmarit,limon suyu aklınıza gelecek herşeyi denedim. Sinek.ilaci çözdü sadece

X