Evime aldığım yavru kedilerin üzeri pire dolu :(

Fatmaffff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
129
167
Kedilerin üzeri pire dolu 3 yavru bi de anneleri var. Kediler yavru diye bırakmak istemiyorum çünkü yan bahçeye falan girdiklerinde annesi enselerinden tutup getirmiyor Evde de tutmak istemiyorum aşırı huylandım ama dışarı taşıyınca da yarın öbür gün kaybolurlarsa vicdan azabı çekerim. Evleri yeni temizledim ve tek yaşıyorum ilaçlamaya verecek ne para ne zamanım var şuan ne yapayım ben bu kedileri ?

Odnın kapısı kapalı ama daha önce kanepe vardı odada koku yapınca çıkardım hemen. Diğer odada muhabbet kuşlarım var. Ne yapayım ben bu hayvanları yemek verdim geldim az önce hızlıca üzerime falan geçer ya da kanepeye yumurtladıysa diye korkuyorum

Kediler kalsın, veterinere götür dış parazit yapsın İki güne pire mire kalmaz çünkü üstlerindeki pireler Yüksek ihtimalle toz piresi değildir. Eve yayılmaz onlar kolay kolay ben çok kedi besledim hepsi sokaktan pireli geldi eve dkdjdkd merak etme yani

Yaa şunun tipine kurban olurum,korkmayın size geçmez.Biran önce iç,dış parazit ilaçlarını yaptırın.Çok fazla bir maliyeti yok sanırım.

Sokaktan sahiplendiğiniz için doğal olarak yavrular pireli veterinere götürdüğünüzde iç dış parazit damlası ve ya aşısını yaptırdığınızda 1-2 güne dökülecektir tertemiz olacaktır..ayrıca sokağa atmak istemiyorsunuz evde de tutmak istemiyorsunuz nerde tutmayı düşünüyorsunuz?
Yavru kedi daha çabuk alışır büyük kedilere göre..gerçi her şekilde alışıyorlar ama biraz zor..kakası ve çişi az kokuyor kaliteli mamada aşıları olucak aynı bizim çocuklarımız nasıl ilk zamanlar can dostlarımızda aynı şekilde
Onlar sizin kısmetinizmiş bu yüzden bakın derim

Sahiplenmedim camımın yanına doğurmuş anneleri ve çocuklar elleyip duruyor diye eve aldım. Annesi reddetmesin sütten kesilmesinler diye. Biraz canlansınlar 2 ay sonra bırakırım diye düşünüyordum.

Kum piresi dediğiniz ne bilmiyorum ama odada daha önce hiç böcek vs yoktu kediler geldiğinden beri siyah minik böcekler öldürdüm bir sürü duvarda ve yerde geziyorlardı

Sahiplenmedim camımın yanına doğurmuş anneleri ve çocuklar elleyip duruyor diye eve aldım. Annesi reddetmesin sütten kesilmesinler diye. Biraz canlansınlar 2 ay sonra bırakırım diye düşünüyordum.
Anladım kusura bakma :)
Düşünme vallahi nasıl mutlu ediyorlar

Kedi seven bakabilecek ve bırakmayacak bir tanıdığınız vardır mutlaka, iyi düşünün. Bir hayır sizi bulmuş lütfen tamamlayın, yarım bırakmayın.

Kedi seven bakabilecek ve bırakmayacak bir tanıdığınız vardır mutlaka, iyi düşünün. Bir hayır sizi bulmuş lütfen tamamlayın, yarım bırakmayın.
Yalnız yaşıyorum ev büyük ve temizlemek zor. Kediler sokak kedisi zaten ve burdaki bütün kedileri mahalleli besliyor kedilerin hepsi şişman ve insanlara yaklaşıyor kendilerini sevdiriyor. Köpeklere yaklaşmazlarsa araba motorlarına girmezlerse yaşarlar. Bayram biter bitmez bir firmayla görüşüp evi ilaçlatıcam. Burda dışarda yaşamaları evde yaşamalarından çok daha konforlu diye düşünüyorum ancak şu iki ayı sağlıkla atlatırlar umarım

Toz piresi ile kedi piresinin görsel olarak farkı nedir nasıl anlarım ne piresi olduğunu Google görsellerden bulamadım da

Toz piresi ile kedi piresinin görsel olarak farkı nedir nasıl anlarım ne piresi olduğunu Google görsellerden bulamadım da

Hayvan piresi insana geçmiyor fark bu. Evi silip , süpürerek temizleyebilirsiniz. Şimdiye kadar kedi piresinden evini ilaçlatması gereken kimseye denk gelmemiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…