evet kızlar ben dogurdum ama...........

irem tuana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2008
163
0
slm kızlar bılıyosunuz ben arlık annesıydım 2 arlıktı bızı dogum tarıhımız.aralık annelerı az cok benım hıkayemı bılırler.17 kasımda serlkajım acılmıstı ve dr dogumun her an olabılecegını soylemıstı bıze artık guzel kızımı sabırsızlıkla beklemeye baslamıstım.22 kasımda kontrele gıtıgımde 4santım acılmamm oldugunu ogrenmıstık ve dr bana 24 kasımda yanı pazartesı gunu buyuk ıhtımalle dogum yapacagımı soylemıstı ve sabah 8.30 da dogumhanede olmammı soylemıstı artı o buyukgun gelmıstı dun sabah kalkım bır guzel kahvaltımı yaptım annem ve esımle düstuk hastanenın yoluna.dr mun dedıgı gıbı tam 8.30 dogum haneye gırdım hemen bır serum akıldı saat tam 10 kadar nst ye baglı durdum ve cok hafıf sancılarım vardı bu arada dsarda benı bekleyen esım benı cok merak etmıs ve benı dogumhanenın kapısına cagırttırmıs neyse esımle son bır kez konustuk esıme dedımkı cok az sancım var heralde daha ıkı üc saat surer dedım
ve tekrar ıcerı gıtım ebe muayne edcegını soyledı ve masaya aldı benı baktı 6 santım acılma var ve dedıkı artık dogrucaksın benım suyumu patlattı orda hemen sakı korkmayın he anlamıyosun hıc nasıl oldugunu korkmayın emı.sonra bana dedıkı artık masadan kalkmıycaksın cok kıs bır sure sonra dogum yapıcaksı dedı ve benı yanyatırdılar bebek pozısyonunu alsın dıye bu arda 2 yada 3 tane ıgne yaptılar ve 10 dakıka sonra ben muthıs sancılanmaya basladım ve artık o buyuk an gelmıstı saat 10 .45 kızım dunyaya geldı.ınanın oanı yasamak herseye deger 51 santım boyunda 2950 gr agırlıgın dunyalar guzelı bır kızımız oldu ustelık en guzeli babasına ogretmenler gunu hedıyesı oldu.dogumum gayet guzel gecmıstı bugun 11de taburcu olduk evımıze geldık ve ben kucuk kızımı bır guzel yıkadım mısler gıbı oldu ama kzım usumesın dıye hemen uyutmustum onu koklamaya bıle kıyamamıstım ardından bende dus aldım ve begımle bırlılte benım yatagımda yatıyoduk bı ara bebegımın garıp sesler cıkardıgını duydum baktım bebek yutkunmaya cılısıyo ama bırturlu nefes alamıyo kzım elımde mosmor oldu heme cıglık attım evdekı mıafırler aldlar evırdıler cevırdıler v nefes almaya basladı tekrar ben hemen hastaneyı ardım dr hemen getırmemı soyledı gıttık hastaneye hemen fılım tahlıl falan yapıldı cok sukur bısey cıkmadı ama dr onlem olarak 1 yada 2 gece htanede yatıralım musahede altında tutalım dedı ben once bebgımı bırakmamk ısemedım cunku daha doyamaıstım yavruma ama sonra esımle hastanede yatmasının daha uygun olcanı dusunduk ve kızımı yatırdık hastaneye ve elımız bos donduk eve cok uzgunum bebegımı mısler gıbı yıkayıp uyutmustum kolamamıstım bıle usumesın dıye suanda bıle gozyaslarılm yazıyorum ınsallah alhın ıznıyle bısey cıkmazsa bebegımı 2 gun sonra cıkartcaz bu arada sutumu sagıp hastaneye goturcez hıkayemız boyle keske boyle bıtmeseydı ama ınsallah yavrumu alıcam gene kucama allah herkesı hayırlısıyla kurtarsın cok kotuyum daha fazla yazamıycam allaha emanet olun

canım öncelikle gözünaydın Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
sonrada geçmiş olsun diyeyim inş bebişine en kısa zamanda kavuşursun

canım öncelikle tebrik ederim analı babalı sağlıkla büyüsün inşallah..yeni doğan bebeklerde bu tür şeyler olabiliyor canım moralini her zamankinden yüksek tutmalısn unutma bebeğinin sana ihtiyacı var güçlü ol ve sakın kendini bırakma..bütün kalbimle inanıyorumki tatlı kızın gayet iyi olacak..Allah emanet ol güzel haberlerini bekliyoruz ..

canım, tebrik ederim...yeni doğanlarda bu tür durumların yaşanması olası....2 gün dayanırsın, sonra uzun uzun seneler öpüp koklaşırsınız..dua et, kalbini ferah tut...

canım benim öncelikle allah anneli babalı sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin inşallah hayırlı ömürlü olsun güzel bebeğin.çok sevindim doğum yaptığını görüdüğümde canım benim bebeğin sağlıkla evine dönecek buna canı gönülden inanıyorum doktor tedbir olsun diye hastanede kalsın demiş lütfen üzülüp hasta etme kendini sütünde kesilmesin sakın senide bebeğinide kocaman öpüyorum dualarım seninle.

canım seni anlıyorum,benim bebeğim de 4 günlükken sarılık olup 2 gün hastanede yatmıştı...eve boş dönünce çok üzülmüştüm,eşyalarına bakamamıştım...2 gece hiç doğru düzgün uyumamıştım...
ama iyiliği için hastanede,orda ona çok iyi bakıyorlar,biz iyi bakamamıştık sarılık oldu,hastanede toparlandı yavrum...sen de öyle düşün,emin ol hastanede bebeğine çok iyi bakıyorlar...
bu günler de geçiyor annesi,moralini bozma,bol bol sütün olsun,kızına ver inşallah...
bu arada doğumun çok güzel geçmiş,ne güzel maşallah...inşallah tüm bekleyenler kolay doğum yaparlar...

Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inş....
darısı başımıza ...
yenidoğanların çoğunda bu sorun olabiliypr geçmiş olsun...

canim benim gözünaydin,Allah anali babali büyütsün insallah...
insallah bebegini saglikla cikarirsin hastaneden merak etme annesi birsey olmaz insallah Allah korusun melegini...

hadi gözün aydın canımcım...
sen de aceleci aralık anneleri kervanına katıldın..
Allahım yavrunu ömürlü etsin..
bizleri de sağ slaim kavuştursun yavrularımıza inş...

canım allah analı babalı büyütsün:nazar:
allahım meleğini annesine babasına bağışlasın
sağlıkla evine gelir inşallah canım üzme kendini canım sonra sütün gelmez

Merhaba

Gözün aydın.ALLAH(CC)sevdiklerinizle birlikte hayırlı,bereketli bir ömür nasip etsin inşallah(amin). ALLAH(CC) bağışlasın ve hayırlısıyla şifa verip(kızına ve tüm şifa bekleyenlere)tez zamanda kavuşmanı nasip etsin(amin).Selametle.Sevgiler.
Darısı tüm hamilelere ve anne olmak isteyenlere nasip olsun,hayırlısıyla inşallah(amin).

canım gözün aydın
rabbim analı babalı büyütsün
üzülme anneciği hastanede meleğin daha iyi olup gelicek yanına o zaman inş. çokk kokluycaksın

canım benimde 5 buçuk aylık bi kızım var benim kızımdan doğumdan sonra 1 hafta yatmıştı hastanede seni çok iyi anlıyorum evimize geldik 1 hafta sonra kontrol diye gidipte onu hastanede bırakıp gelmek o kadar zorduki offfffffffff ama şimdi yanımda çok şükür
canım üzülme lütfen allah korusun sütün falan kesilir
bu gnlerde geçecek annesi kızın hep yanında olucak
rabbim kimseleri yavrusundan ayırmasın

allah yavrunu analı babalı büyütsün insallah en yakın zamanda bebeğin de sağlıyına kavusur

canım üzülmemeye çalış.. göreceksin bebeişinin hiç birşeyi yok .. evinize gelecek...yine kollarında olacak...

sen bolca dua et.. bizimde dualarımız seninle

canım gözün aydın allah analı babalı büyütsün sonrada cok geçmiş olsun herşey bebeklerimizin iyiliği içim değilmi allah ona şifalar versin

X