Eve hirsiz girdi hamileyim psikolojim bozuldu..

Evi ne yapmaliyim.

• Ankete Katılan
    58
Çok geçmiş olsun, bizimde apartmanda bir daireye hırsız girdi, yeni tasındığımız bir yer ve aşırı stresliyiz ve bende hamileyim. çocuk kildiniz nasıldı? bizde balkon kapılarına arkadan surgu taktırmayı düşündük. o bile carydırıcı olmuyormu yani :KK43:
Bizima rka tarafa kalan camalr hep demirli, ön tarafta bir balkon ve cam açık, oralarada sürgü düşündük, arıca gece yatarken ve evden çıkarken demirsiz odaların kapısını kilitliyoruz. en azından belki o kapıyı açıp içerilere gidemez diye.
Baya stres olduk bizde. Allah korusun hepimizi.
Benim d3 ayni sizin gibi salon ve balkon harici heryer demirli. Tum camlarda ve balkonda cocuk kilidi var bu simdiki dugmeli bas cevir olan cocuk oyuncaklarindan degil. Baya zorlamali cevrilen bir kilit esim bile buyuk kuvvvet uygulayarak aciyo. Ama hirsiz disardan acmayi basarmis. Ben komsumdan cift mentese olayini ogrendim. Mentesenin aynisini birde camin acilan kisminada taktirmislar. Cami accaklari zaman menteseden demiri ciksriyolar cikarmadan kimse acamaz o cami. Ondan yapti4acagiz sanirim. Birde alarm taktiracagiz.

Kapıyı kırmadı ise nasıl açtı ki kilitleri

sonuçta o kilitler demirli değil mi

böyle eskiden onlara kol demiri denirdi

şimdi de pimapene takılıyor

iki tarafta giriş yerleri var arasına da demiri koyunca açılmıyor kapı
Bendeki kilitler cevirmeliydi demir aparatla pimapen kapiyi kastirmis bi sekilde o kilitleri acmis bende soklardayim nasil yapti biz zor cevirip acarken disardan nasil acti hala aklimiz almiyor.

öncelikle sakin olman gerek hızlı karar verip evinizi değerinin çok altına satmayın... bir müddet bu tedbirler yeterli gibi balkonunuza ekstra tedbirler alın çift menteşe gibi... panik yapıp bebeğinize zarar vermeyin...

Evini bos birakma hirsiz bir kez girdigi eve bir daha girmez.:110:

Bu seçeneği biz çürüttük. 2 kez girdi evime.Birincisinde yakaladı polis ve bi süre sonra serbest bıraktı. İkincisinde sonradan yakalandı,bi kaç ay sonra yine serbest bırakıldı.:işsiz:
Üzülmeni istemem canım ama,o evin o tarumar halini ben hiç unutamadım. Aynı şeyi iki kere yaşadım.İmkanın varsa ister kiraya ver ister sat,mümkünse yaşama.Ama imkanın yoksa da tedbir alarak,daha güvenli bir şekle getirmeye çalışın.

Gecmis olsun. Bence satin. Bir sefer insanin ici soguyunca ne kadar guvenligi de arttirsaniz iciniz rahat etmeyecek. Doguma kadar annenlerde kalıp o arada elden cikarmak mantikli geldi bana

Çok geçmiş olsun ama evi satmak yerine biraz daha bekleyip korkunuzun geçmesini bekleyebilirisniz sonuçta hep boyle kalmicak ilk zamanlarda boyle.olmasi çok normal başka yerede tasinsaniz hırsız bu girer buna mani olmak için daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

Sizin taktirdiklariniz farkli olabilir ama benim taktirdigim kilitleri esim dahil cok buyuk kuvvet uygulayarak aciyoruz. Sizinkiler muhtemelen diger heryerde gordugum dugmeli basip cevirilenden. Ama benimki oyle degil iste. Bilip bilmeden yorum yapmazsaniz sevinirim.
Özel üretim herhalde sizin çocuk kilitleri. Biliyoruz siz kafanızı buna yormayın. Güvenlik tedbirleriniz için yorun. Kolay gelsin

Bende 6 aylik hamileyken evime hirsiz girmisti hemde ben evde yalniz uyurken .uyanip farkettigimde Korkudan dilim tutulmustu. Uzun sure korktum uyanip etrafima bakinip geri uyuyordum surekli.yeni yeni gecmeye basladi.kapini bacani kilitle korkma evin satilinca tasin bence

Evini bos birakma hirsiz bir kez girdigi eve bir daha girmez.:110:

Bu seçeneği biz çürüttük. 2 kez girdi evime.Birincisinde yakaladı polis ve bi süre sonra serbest bıraktı. İkincisinde sonradan yakalandı,bi kaç ay sonra yine serbest bırakıldı.:işsiz:
Üzülmeni istemem canım ama,o evin o tarumar halini ben hiç unutamadım. Aynı şeyi iki kere yaşadım.İmkanın varsa ister kiraya ver ister sat,mümkünse yaşama.Ama imkanın yoksa da tedbir alarak,daha güvenli bir şekle getirmeye çalışın.
Evi satiliga cikarnistik bu olay yasaninca daha hizli satilsin diye biraz daha fiyat dusurduk canim. Valla ben gozumu kapadigim an evi gordugum o.savas alani hali geliyo aklima. Kalbim bi anlik duruyo. Bu his gecmeyecek benden biliyorum. :KK43:

Özel üretim herhalde sizin çocuk kilitleri. Biliyoruz siz kafanızı buna yormayın. Güvenlik tedbirleriniz için yorun. Kolay gelsin
Aynen canim.ozel uretim gittim cizdirdim yaptirdim taktirdim. Benim derdime bak senin derdine bak. Yazik sizin gibilere. Cozum uretmeyeceksen kalabalikta yapma. Hoscakal.

Sizin taktirdiklariniz farkli olabilir ama benim taktirdigim kilitleri esim dahil cok buyuk kuvvet uygulayarak aciyoruz. Sizinkiler muhtemelen diger heryerde gordugum dugmeli basip cevirilenden. Ama benimki oyle degil iste. Bilip bilmeden yorum yapmazsaniz sevinirim.
Boşver canım üzülme hırsız bu hırsıza kilit mi dayanır istersen 20 kat yaptır,20. Kata bile giriyor hırsızlar,çelik kapıyı bile çok kolay açıyorlar,benim de çok korkmuştum ilk girdiklerinde üstelik öyle gece yarısı vs değil akşam üzeri topu topu en fazla 2 saatte eve döndük büyük ihtimalle takip ettiler,bizim döndüğümüzü görünce çıktılar,çünkü bazı eşyaları pencere kenarında bırakmışlardı isteseler götürürlerdi,evini satlığa çıkardıyssn sakın değerinin altında verme varsın geç satılsın olmazsa kiraya çıkarsın bir süre.

Boşver canım üzülme hırsız bu hırsıza kilit mi dayanır istersen 20 kat yaptır,20. Kata bile giriyor hırsızlar,çelik kapıyı bile çok kolay açıyorlar,benim de çok korkmuştum ilk girdiklerinde üstelik öyle gece yarısı vs değil akşam üzeri topu topu en fazla 2 saatte eve döndük büyük ihtimalle takip ettiler,bizim döndüğümüzü görünce çıktılar,çünkü bazı eşyaları pencere kenarında bırakmışlardı isteseler götürürlerdi,evini satlığa çıkardıyssn sakın değerinin altında verme varsın geç satılsın olmazsa kiraya çıkarsın bir süre.
Simdi demir taktiriyoruz balkona. Ama satilmadan icim rahat etmeyecek canim. Kirayida dusundum. Hamileyim.hadi kiraya ciktim burayi kiraya verdim diyelim. Alici ciksa kiraci magdur olcak ben kucuk bebekle tasinmak zorunda kalcam. Bilmiyorum boyle kendimi cikmazda hissediyorum tek dilegim bir an.once satilmasi.

X