Eve hirsiz girdi hamileyim psikolojim bozuldu..

Evi ne yapmaliyim.

• Ankete Katılan
    58
Demir parmaklık en güZeli kapınızda çelik kapıysa eşin çıkınca kilitlesin veya siz kalkın kilitleyin çelik kapılarda kolay açılıyor :KK66:
Eşim işe giderken hep dışardan kilitleyip gider
Balkonda demir parmaklik yok malesef salondada yok. Sadece cocuk.odasi ve yatakodasinda var. Esimde her sabah cikarken arkamdan kilitler kapiyi ama iste hirsiz biz evde degilken balkondan girince daha tuhaf korkar oldum.

Bizim evde aynı şekilde. Balkondan hırsız girmişti. Ben bi süre annemde kaldım. Sonra mecbur eve döndüm. Demir falan yaptırdık şükür sorun yok. Ek kilit falan yaptırsan korkun geçmez mi? Evi satmaya gerek yok.
Evi zaten satiliga cikarmistik 1 ay kadar once bu simdi geldi basimiza. Hem cok korktum hem dahada sogudum evden. Esim simdi alarm sirketleriyle gorusmeye basladi ama ne bileyim sanki esim evden gidince beni umursamayip gircekmis gibi geliyo korkum suan cok taze yenemiyorum.

Benim ev sahibimde alarm var.birgun evden cikiyordu, alarmı kurarken sanırım alarm çalmaya başladı kapattı gitti.iki dk sonra polis geldi kapıya.vay be dedim ne güzel teknoloji.

Yok öyle düşünme. Bende başta çok korktum kaç gece uykusuz kaldım ama alıştım. Evi boş bırakmak ta iyi fikir değil zaten. Hamilesin rahatlamaya çalış biraz.

Evi zaten satiliga cikarmistik 1 ay kadar once bu simdi geldi basimiza. Hem cok korktum hem dahada sogudum evden. Esim simdi alarm sirketleriyle gorusmeye basladi ama ne bileyim sanki esim evden gidince beni umursamayip gircekmis gibi geliyo korkum suan cok taze yenemiyorum.

Canim balkona pvc yaptir yada parmaklik yaptır
Bana en mantklisi bu geldi
Kolau değil tasinmak.ev satmak kiraya cikmak
Eger pencerende korkarsan pencereyede parmaklik taktir

çocuk kilidi dediğin ne?
pimapen değil mi kapı?
içerden kalın çivi gibi bir zımbırtıyla alt ve üst tarafına taktır. pimapenciler biliyor.

Evi seviyosan boydan boya demir yaptir ,balkonu camlari oh,kapiya da kur alarm sistemi ve kamerayi . yok sevmiuom diyosan sat guzel bi ev bak .

bunlar bir girdiği eve bi daha giriyorlar maalesef yakalanmıyorlar da
bir an önce karar verirsiniz umarım geçmiş olsun

Kapidan girse bu kadar korkmazdim ama balkondan girince asiri bir korku olustu icimde. Demir yoktu malesef 3 tane kilit vardi sadece balkon kapisinda.
Demir yaptırın en azından caydırıcı olur vr Allah korusun tekrar gelirse gürültüsüne dikkat çeker korkma

geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın
kiraya çıkmanız mantıklı görünüyor ama bir süre de evinizi satmamanız gerekiyor kiracıyı mağdur etmemek için

Demir parmaklık neden sadece iki odada var onu anlamadım. Evin tamamında yoksa bir anlamı yok bence.

Kalan odalara da yaptırın. Bir de alarm sistemi kurdurun.

Eğer ben yine de oturamam diyorsanız evin fiyatını biraz daha düşürüp satmak daha mantıklı. Kiraya verip kiraya çıkarsak ev satıldığında kiracı mağdur olacak demişsiniz, o halledilir yasal olarak. Alan kişi yatırım amaçlı alır bu durumda.

Ama siz şimdi kiraya çıksanız sonra ev aldığınızda o evden çıkıp tekrar kendi evinize geçseniz ekstra nakliye işi çıkacak. Hem masraf hem eşya yıpranması hem de hamileliğinizin son zamanı ya da bebeğiniz küçükken taşınma işi olacak.

Ev satılsa siz kirada kalsanız bu sefer de elinizdeki parayı harcamış olacaksınız.

8 senedir giris kattayim
3 kere tasindim 3u de giris

Oncesinde de hep mustakil evde yasadik

Guvenlik sistemlerini artirin. Gecer korkunuz zamanla.

Acikcasi alcak katlardaki bir evi cocuk kilidiyle korumak bana degisik geldi.

Heryere demir parmaklık taktır ohh rahat bişey olmaz korkmayın. Bende zemin katta oturdum . Heryerim demirliydi. Hatta balkonda demir vardı birde balkon kapısına da yaptırdım bende korkarım çünkü. Önleminizi aldıktan sonra allaha emanet korkmayın. Bu sebepten düzeninizi bozmayın

8 senedir giris kattayim
3 kere tasindim 3u de giris

Oncesinde de hep mustakil evde yasadik

Guvenlik sistemlerini artirin. Gecer korkunuz zamanla.

Acikcasi alcak katlardaki bir evi cocuk kilidiyle korumak bana degisik geldi.
Çocuk kilidi nasıl birşey ya. Çocuk harici herkes açar onu o vakit.

Oy kullanmadım çünkü bu evi satsanız bile her evde olması gerekenleri yazmamışsınız. Giriş kat bahçe katı yüksek giriş ve hatta 1. Kat evlerde kesinlikle Demir parmaklık olmalı. he güvende hissetmek için bir alarm sisteminiz olmalı , eğer durumunuz müsaitse kamera da taktırabilirsiniz. Ama öncelik alarm olmalı evin içindeyken bile alarm kurulu olduğunda daha güvendesiniz. Kamera bir nebze caydırıcı oluyor ama onda da hırsız yüzünü gözünü kapatıp girip çıkıyor. Alarm da alarmınız kurulu olursa kapıyı pencereyi açmayı denediklerinde bile alarmınız çalar ve herkes ayaklanır. Üstelik ambulans itfaiye polis gibi tuşları da mevcut bunlara basılı tuttuğunuzda yönlendirmeler de yapılır adresinize .geçmiş olsun

ben bu konuda pek bir rahatım herhalde :KK70: evime bir kere hırsız girmeye kalkıştı bir kerede girip cüzdanımı boşaltı. bu arada eşimde polis. ne dalga geçmişlerdir polisin evini soyduk diye :KK70:
neyse hala aynı evdeyim. eşim de geceye gidiyor üstelik. geceleri yatak odamı kilitleyip oğlumla yatıyorum. ben lojmandayım sanırım 1 yıl daha böyle takılırım.
ha senin yerinde olsam kirayla asla uğraşmam . evin satılmasını beklerim. ev sahibiyle de kiracıyla da uğraşmak zordur.

Belki biraz endişelendireceğim sizi ama oradan geçerken şans eseri girmiş gibime gelmedi bana. Belli ki takip etmiş, eve girişi çıkışı, evdeki aile üye sayısını falan filan, herkesin çıktığını görünce ve belli bir süre gelmediğini anlayınca bence girmiş. Bir süre daha takipte kalabilir ya da çaldıkları pahalı şeylerse bubların devamı da olabilir diye tekrar deneyebilir. Eğer takip etmiş gündüzleri tek olduğunuzu görmüşse ışıktır, sestir gözü kara hırsızı caydırmaz, hamile bir kadın ne kadar hırsızı zorlayabilir ki diye de düşünebilir. Bunların çoğu madde kullanıyor ve kafaları yerinde olmuyor , madde parası çıksın diye yapamayacakları şey yok. Ben evden soğurdum ve satılana kadar sanırım aileme taşınırdım.

Ben hırsız korkumdan güvenlikli siteden ev aldım. Hem site dışından hırsız girmesi çok zor hem içerden olabilecek her şey neredeyse kamera ile kontrol altında, tabii bir de 10 katlı binanın 6. Katındayım, kafam daha rahat.

Evlendigimin birinci yilinda girdi butun altinlarim gitti 8 senedir ayni evde oturuyorum cok gecmis olsun parmaklik yoksa mutlaka taktirin

Çocuk kilidi nasıl birşey ya. Çocuk harici herkes açar onu o vakit.

14 aylik oglum var. O da aciyor.
Plastik bir sey. Dolap kapaklarina takiyorsunuz ki acip karistirmasin diye

Google amcaya bir sorun. Istemsizce guleceksiniz gorunce :)

tek farkimiz ben hamile degildim. giris katta otururken camin demirini sokup girmisti hirsiz. bayram oncesi. bayram zegir olmustu. sonrasinda da hic evde duramiyordum. evi ederinden dusuge sattik ve ciktik

X