Eve hirsiz girdi hamileyim psikolojim bozuldu..

Evi ne yapmaliyim.

• Ankete Katılan
    58

Dodine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
2.056
2.191
33
Merhaba.. Kisaca yasadiklarimi anlatip sizden ciddi cozum olabilecek hayata gecirilebilecek oneriler bekliyorum. Suan ciddi anlamda psikolojim bozuldu hic iyi degilim.

Cuma gunu 3 yildir oturdugum evime hirsiz girdi. Eve esimle geldigimizde heryer savas alani gibiydi. Ben yuksek giriste oturuyorum ev kendimize ait ve suan odenen bir kredisi var. Balkondan girmis balkonda 3 adet cocuk kilidi vardi ve biz bile acarken cok zorlaniyorduk. Ama ne yapip edip hirsiz bir sekilde disardan acmis girmis. Bazi altinlarim ve pasaportumu calmis. Suan araniyor.

Benim derdim ailemden semt olarak biraz uzaktayim. Burada cift arkadaslarimiz var onlarda kaldim ettim ama nereye kadar. Esim sabah 7 de evden cikip en erken aksam 8 bucukta eve geliyor. Ben bu saat araliginda evde nasil kalacagim? Esim evden cikinca nasil uyuyacagim nasil evde tek dusa girecegim normal hayatima devam edecegim? 6 aylik hamileyim ve suan yasadigim stresin haddi hesabi yok. Esimle 1 ay once evimizi satiliga cikarmistik simdi bir an.once satilsin diye biraz daha fiyati dusurduk. Daha olmazsa burayi kiraya verip baska yere kirayami ciksak diyorum tam ciktik 1 ay oturduk kirada derken eve musteri alici cikarsa ve biz yeni eve giren kiraciya cik demek.zorunda kalirsak? Ben artik bu evde oturamam. Suan balkon isigini actim gunduzleri kapatip hava kararinca acmayi dusunuyorum kisa sureli bir cozum olarak ve balmonum mutfakta oldugu icin mutfagin kapisinida mutfakta isim yokken kilitliyorum. Ne yapabiliriz bize en hizli cozum olabilecek. Nolur yardimci olun. Tesekkur ederim.

Oyumu kiraya verden yana kullandım çünkü sana ne kadar korkma desek de korkmaya devam edeceksin. Ev satmak da kolay değil, ailende ne zamana kadar kalabilirsin ki? en mantıklısi bir an önce kiraya cik rahat edersin en azından...

ay ben okurken kötü oldum. alarm sistemi bi ise yarar miki? camerali sistem?

bu evi kiraya verip yeni ev alma gibi durum yokmu? hem ilerisi icin ek gelir olur. bu zamanda ev iyi yatirim aslinda

Kamera ve parmaklık taktır evinden memnunsan..
Allah yardimcin olsun bidaha basina gelmez inşallah

Merhaba.. Kisaca yasadiklarimi anlatip sizden ciddi cozum olabilecek hayata gecirilebilecek oneriler bekliyorum. Suan ciddi anlamda psikolojim bozuldu hic iyi degilim.

Cuma gunu 3 yildir oturdugum evime hirsiz girdi. Eve esimle geldigimizde heryer savas alani gibiydi. Ben yuksek giriste oturuyorum ev kendimize ait ve suan odenen bir kredisi var. Balkondan girmis balkonda 3 adet cocuk kilidi vardi ve biz bile acarken cok zorlaniyorduk. Ama ne yapip edip hirsiz bir sekilde disardan acmis girmis. Bazi altinlarim ve pasaportumu calmis. Suan araniyor.

Benim derdim ailemden semt olarak biraz uzaktayim. Burada cift arkadaslarimiz var onlarda kaldim ettim ama nereye kadar. Esim sabah 7 de evden cikip en erken aksam 8 bucukta eve geliyor. Ben bu saat araliginda evde nasil kalacagim? Esim evden cikinca nasil uyuyacagim nasil evde tek dusa girecegim normal hayatima devam edecegim? 6 aylik hamileyim ve suan yasadigim stresin haddi hesabi yok. Esimle 1 ay once evimizi satiliga cikarmistik simdi bir an.once satilsin diye biraz daha fiyati dusurduk. Daha olmazsa burayi kiraya verip baska yere kirayami ciksak diyorum tam ciktik 1 ay oturduk kirada derken eve musteri alici cikarsa ve biz yeni eve giren kiraciya cik demek.zorunda kalirsak? Ben artik bu evde oturamam. Suan balkon isigini actim gunduzleri kapatip hava kararinca acmayi dusunuyorum kisa sureli bir cozum olarak ve balmonum mutfakta oldugu icin mutfagin kapisinida mutfakta isim yokken kilitliyorum. Ne yapabiliriz bize en hizli cozum olabilecek. Nolur yardimci olun. Tesekkur ederim.
Ailende kalmamanin özel bir sebebi mi var? Zaten çoğu hamile kadın son dönemlerinde annesinde kalır doğal birşey bu. 4-5 ayda da satılır sanirim

Ablamin evi de yüksek giriş, öyle bir alarmları var ki kapıyi açtıktan sonra düğmeye basmazsan alarm ötmeye başlıyor. Üstelik sanırım polis merkezine bağlı.
Bu şekilde bir alarm taktirabilirsiniz. Tarif ederseniz güvenlik firmaları anlarlar zaten .
Çok geçmiş olsun .. hadi altınlar neyse de pasaportunuzdan ne istemiş? İnşallah başıniza bir iş acmaz

Aynı eve 2.kez zor cesaret eder
Caydırıcı olarak girişlerinize kamera taktırın

çok geçmiş olsun... bakın şöyle bir yol izleyin. evin tüm odalarının kapılarını kilitleyin bu size kendinizi güvende hissettirecek zaten çoğunlukla evde birileri varken girmeleri biraz daha zorlaşıyor. iç kapılarda kilitli olunca zaten ses duyacaksınız da girende panik olur kaçar diye düşünüyorum tek tek kapıları açacak hali yok ya. bir süre sonra unutursunuz bu korkuyu. umarım hızlı bir şekilde satılır eviniz.

Ben olsam ben de kalamazdim galiba. Kira en mantiklisi bence.
Benim eski oturdugum eve onceki kiracidayken hirsiz girmiş, hem balkonlara hem de dis kapiya demir korkuluk yaptirmislar. O sayede ben rahatca oturmustum. Bu da iyi bir secenek.

Demir parmaklık en güZeli kapınızda çelik kapıysa eşin çıkınca kilitlesin veya siz kalkın kilitleyin çelik kapılarda kolay açılıyor :KK66:
Eşim işe giderken hep dışardan kilitleyip gider

Bizim evde aynı şekilde. Balkondan hırsız girmişti. Ben bi süre annemde kaldım. Sonra mecbur eve döndüm. Demir falan yaptırdık şükür sorun yok. Ek kilit falan yaptırsan korkun geçmez mi? Evi satmaya gerek yok.

Cam balkon yaptırın gecemi girdi hangi şehirdesiniz
Gece girmis evde degildik 1 de geldik eve ve muhtemelen biz geldigimizde duydu kacti cunku daha dokunamadigi bazi cekmeceler yerler vardi. Istanbuldayiz avcilarda.

ay ben okurken kötü oldum. alarm sistemi bi ise yarar miki? camerali sistem?

bu evi kiraya verip yeni ev alma gibi durum yokmu? hem ilerisi icin ek gelir olur. bu zamanda ev iyi yatirim aslinda
Suan evin kredisi var. Zaten evimizi bu yuzden satiliga cikardik. Evi satip krediyi kapatip kalan parayla uygun bir ev bakacaktik ama basimiza bu is geldi. Esim bir kac alarm sirketiyle gorustu. Ama korkuyorum iste.

Ailende kalmamanin özel bir sebebi mi var? Zaten çoğu hamile kadın son dönemlerinde annesinde kalır doğal birşey bu. 4-5 ayda da satılır sanirim
Ailemde istesem tabikide kalirim fakat evimi bos birakmakta istemiyorum bi yandan.. bir de nereye kadsr ailemde kalicamki eninde sonunda eve donmek zorundayim.

Geçmiş olsun hırsıza kilit dayanmaz parmaklık Demir yok muydu hırsız bu sagı solu belli olmaz 5. Kata da girer düz girişede.
Kapidan girse bu kadar korkmazdim ama balkondan girince asiri bir korku olustu icimde. Demir yoktu malesef 3 tane kilit vardi sadece balkon kapisinda.

X