Evden home office güvenli mi

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.784
1.728
39
Arkadaşlar çocuklarla şu an ıcın çalışamıyorum bana evde iş lazım ne olsa kar hesabı artık.. Zaten okul başlayınca biri kreşe biri okula. Yarım gün gıdecek kreşe küçük. Evde yapılacak geçici iş baktım home office güvenilir mi nerden böyle bir işe başvurulur kariyer. Net baktım turkcell var o güvenilir dıye düşündüm ama şehır burası değil uzaktan diye başvurdum. Aslında nette çok ama güvenilirlik konusunda korkuyorum bırde ben Almanca okudum ama şuan pratık yok bunu gelıstırsem daha mı ıyı kazanırım her yerde Almanca bılen yazıyor. Maddi olarak sıkıştım herkes gıbı gercı bu ekonomıde. Yapan var mı bu işi aranızda

Olay homeoffice değil, çalışılan iş. Ben de evden çalışıyorum ama bir matbaaya bağlı grafiker olarak. Az da çalışsam çok da çalışsam normal maaş alıyorum, sigortam yatıyor. Normal çalışan gibiyim.

Günlük yevmiye usulü çalışılan yerler genelde sıkıntılı oluyor. Çağrı merkezi vb. olarak çalışacaksanız sigortanız yapılmış olsun, işe kaydınız olsun. Prim usulü çalışmak da aşırı stresli bilin de. Günde bir sürü insanı arayıp tek tek ikna edeceksiniz, tersleneceksiniz, küfürle bile karşılaşırsınız. Çok çok düşmediyseniz prim yapılacak iş değil.

Dil olayını bilmiyorum ama eminim faydası olur.

Arkadaşlar çocuklarla şu an ıcın çalışamıyorum bana evde iş lazım ne olsa kar hesabı artık.. Zaten okul başlayınca biri kreşe biri okula. Yarım gün gıdecek kreşe küçük. Evde yapılacak geçici iş baktım home office güvenilir mi nerden böyle bir işe başvurulur kariyer. Net baktım turkcell var o güvenilir dıye düşündüm ama şehır burası değil uzaktan diye başvurdum. Aslında nette çok ama güvenilirlik konusunda korkuyorum bırde ben Almanca okudum ama şuan pratık yok bunu gelıstırsem daha mı ıyı kazanırım her yerde Almanca bılen yazıyor. Maddi olarak sıkıştım herkes gıbı gercı bu ekonomıde. Yapan var mı bu işi aranızda
şuan 4 yıl olacak homeoffice calısıyorum. Yazlığımda. Yanı ben cok seviyorum cunku hayatımı daha iyi yaşıyorum. İşimden memnunum ancak kendı meslegım olmadıgı ıcın iş arıyorum. Ama her şirket aynı mı bilmiyorum ben amerıkan sırketınde calısıyorum kurumsal. Multı+haftasonu tatili+3 ayda bı ıkramıyesı var. Maası oyle cok cok değil ama bekar oldugum ıcın yetıyor. zaten rahat. araşırmadan girmemenizi öneririm. cogu sırket ogle molası bile vermıyor cunku

Kurumsal bulduğun sürece sıkıntı yok. Haklarını alman açısından. Almancan için de pratik yapabilirsin, bunun için uygulamalar var. Ben kullanıyorum gayet etkili, bir de sen Almanca okumuşsun yani temelin de var.
Home offıce calısıyosunuz öyle mi almanca mı

Home offıce calısıyosunuz öyle mi almanca mı
Home office degilim :) kız kardeşim çalışmıştı cok rahattı o dönem oldugu bölge de internet sorunları yüzünden birakmak zorunda kalmisti ordan biliyorum.İngilizce den ilerliyorum ben, sadece tavsiye de bulundum Almanca'nız icin gelistirmek isterseniz diye. Bir gün mutlaka lazim olacaktir ve dil bilmek her zaman avantaj.🙃

Alman şirketlerin çağrı merkezleri var. cok yoğun değil. temsilci olarak mesajlasıyorsunuz. 10 gün kadar eğitimleri oluyor. araştırın bence euro üzerinden maas ödeniyor+bes+özel sağlık sigortası+market alışverisi için aylık 5-10 bin kadar. almancanız iyiyse araştırın. yoksa turkcell, trendyol asistan vs bakabilirsin

Home office çalışırken çocuklar ne yapacak evde? Home office olunca öyle evin içinde rahat rahat kalkıp gezinirim ev işi yemek yaparım çocuk bakarım gibi bir durum olmuyo. İşinin başında normal mesaide oturacaksın
Bir de o var. İşim yoğun olmadığı halde kafayı yedim.

Siz çalışırken çocuklar ne yapacak buda önemli bir konu. Hiç home ofis çalışmadim ama pamdemi döneminde online derse geçmiştik kızım için bakıcısı gelip gitmeye devam etmişti çünkü asla ders anlatmama izin vermiyordu.cocuklar ilginizin başka bir yere yoğunlaştığını gördükçe ya acıkır ya tuvaleti gelir ya susar yada canı sıkılır 😂😂

Çocuğu sabah götür, eve gel 3 5 saat çalış sonra git çocuğu al. Sizin bu saatlerinize uyacak şekilde hem de home office bulmanız lazım. Home office, bu şekilde part-time bulmanız biraz zor gibi. Annane/babane varsa onlar çocuklara baksa da çalışsanız daha iyi olur.

Siz çalışırken çocuklar ne yapacak buda önemli bir konu. Hiç home ofis çalışmadim ama pamdemi döneminde online derse geçmiştik kızım için bakıcısı gelip gitmeye devam etmişti çünkü asla ders anlatmama izin vermiyordu.cocuklar ilginizin başka bir yere yoğunlaştığını gördükçe ya acıkır ya tuvaleti gelir ya susar yada canı sıkılır 😂😂
Home office çalışırken eğer yoğun dönemler oluyorsa makineyi başlatmak için bile kalkamadığım oluyordu. Herkes home office diyince koltukta kucakta laptop, elde tv kumandası bi yandan da yemek pişiyor falan sanıyor ama hiç öyle değil :KK70: Konu sahibi mümkün değil çocuk bakamaz. Hele ki call center falan olursa, hatta müşteri varken çocukla mı konuşcak :KK70:

Home office çalışırken çocuklar ne yapacak evde? Home office olunca öyle evin içinde rahat rahat kalkıp gezinirim ev işi yemek yaparım çocuk bakarım gibi bir durum olmuyo. İşinin başında normal mesaide oturacaksın
Okulda olacaklar yazdım...

Home office çalışmak arka planda çocukla zor ve arkadasların dediği gibi mesaiye benzer muhtemel.

Uzaktan teknik hizmet satın almıştım. Takıldığım yerlerde online destek sağlıyorlar. Dün bağlanmam lazımdı saat 21:00 henüz (7/24 hizmet veriyorlar) Bir genç çıktı telefona ve o an uykudan uyandığı bariz belliydi.

Type C ile laptopa bağlıyım diyorum. Type C girişi var mı? Diyor. Evet bağlıyım diyorum yine anlamıyor ve bir sürü zırvaladı sinirden kudurdum yani.

Ben, hizmet satın aldıysam bunu sağlıklı şekilde sağlamak zorunda. Şikayet etsem ve konuşma dinlense her şey ortada zaten.

Yani demem o ki, çağrı merkezi falan düşünüyorsanız, kafanız müşteride olmalı ve arka plandan sesler gelmemeli.

Homeoffice çalışmak çok rahat, özellikle çocuklu anne için( tabi yanında yardım edebilecek birisi var ise) ama önemli olan sektör. Bildiğim bir kaç şirket kariyerden alım yapıyor, kurumsallarda şirkete bağlı olmak kaydıyla çocuklarının olduğunu söylediğinde biraz tolere edebiliyor, 8-5 9-6 düzeninde iş bulunmuş olursa çok rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

Home office çalışmak arka planda çocukla zor ve arkadasların dediği gibi mesaiye benzer muhtemel.

Uzaktan teknik hizmet satın almıştım. Takıldığım yerlerde online destek sağlıyorlar. Dün bağlanmam lazımdı saat 21:00 henüz (7/24 hizmet veriyorlar) Bir genç çıktı telefona ve o an uykudan uyandığı bariz belliydi.

Type C ile laptopa bağlıyım diyorum. Type C girişi var mı? Diyor. Evet bağlıyım diyorum yine anlamıyor ve bir sürü zırvaladı sinirden kudurdum yani.

Ben, hizmet satın aldıysam bunu sağlıklı şekilde sağlamak zorunda. Şikayet etsem ve konuşma dinlense her şey ortada zaten.

Yani demem o ki, çağrı merkezi falan düşünüyorsanız, kafanız müşteride olmalı ve arka plandan sesler gelmemeli.
Bu tarz işlerde performans puanı da çok önemli. Görüşme sonrası anketlerde verilen puanlar çok önemli. Zaten arkadan çocuk sesi ya da internet kaynaklı sorunlar olursa kesin yazan olur ve sıkıntı yaşanır.

X