Evde şapka takıyormusunuz

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
ben ilk günlerde şapka takıyoryodum annemlerde alışmasın diye çıkar dediler çıkardık sonrada hasta oldu burnu tıkandı hafif bronşiti çıktı sonra korkup tekrar takmaya başladık şapkasını ama şapkaya alıştırmak istemiyorum çıkartmak istiyorum ama korkuyorum tekrar hasta olur die

ben ilk haftalarda devamlı takıyordum

sonra eve güneş girdiği anlarda çıkarmaya başladım..

şimdi değişiyo ama banyo yaptırdığım gün hep takıyorum..

ben evde şapka takmıyorum sadece banyo yaptıktan sonra takıyorum birkaç saat sonra çıkarıyorum yine

bende acaba gündüzleri çıkartıp geceleri yatarken ve sadece dışarı çıkartırken mi taksam gerçi şimdide sağuklar başlıyor poffff çok pipirikliyim ya ben evin sıcaklığını bile ayarlıyamıyorum üşüyecek die korkup sıcak yapıorum evi evden içeri girenler ev çok havasız diyor kısıyorum bu sefer soğuk oluyor kafayı yemek üzereyim yaaa siz nasıl ayarlıyorsunuz mesela ben 40 ta yakıyorum d.gazı hep soğuyunca hava 50ye 60 a çıkıyorum bebeğede kadife tulumlardan giydirip içine uzun kollu atlet üstünede yelek giydiriyorum allam çok zor yaaaa

sedacım bildiğim kadaıyla evde şapka önermiyor doktorlar.ben ilk hafta taktım.şimdi banyodan sonra takıyorm.onuda yatarken çıkarıyorum sevmiyor.onun dışında hiç takmadım.endişe etme.evin ısısı normalse birşey olmaz.

ısı konusunda benim deendişelerim oluyor.23 derecede ay üşüyecek diyorum.emzirirken terliyor acaba örtsemmi açsam mı vs..önemli olan ceryanda bırakmamak,sıcakatan soğuğa soğuktan sıcağabirden çıkarmamk.benim elimden de bukadar geliyor.a

artık allaha emanet ediyorum.diyorum allahım ben yanlışbirşey yaparsam sen koru bebeğimi.

hepimizin bebekleri allaha emanet olsun.

evinizin sıcaklığı kaç derece oluyor canım oradan yola çıkarak ayarlayabilirsin
son günlerde kombiyi hep minimumda yaktım soğuklarda artırıyorum tabiki,
evin sıcaklığının 22 den aşağı düşmemesine özen gösteriyorum onun dışında çok kat kat giydirmiyorum şapkayıda dediğim gibi banyodan sonra takıyorum sadece allah şükür hiç sağlık sorunu yaşamadık

bence çok sıcağa alıştırma sonra zorlanırsın çok hassas olur

mesela gece uyandığımda odanın sıcaklığı düşük gibi geliyor ev sıcak olmasına rağmen yanakları burnu soğuk oluyor ondanda bu sefer korkuyorum üşütür die

bende ilk baştan beri şapka takıyorum bebegime arada bir çıkarıyorum.malum bizimkiler kış bebekleri Allah korusun hastalanmasınlar.

bende ilk baştan beri şapka takıyorum bebegime arada bir çıkarıyorum.malum bizimkiler kış bebekleri Allah korusun hastalanmasınlar.

canımcım bebişin uyandı galiba yine :ecrin_bebek:nezamanları çıkartıyorsun mesela gece uyurken takıyormusun ben en çok gece üşütür die korkuyorum çünkü geceleri daha da soğuk oluyor ev sıcak olmasına rağmen yanakları soğuk oluyor yavrumun kafasnın üşümesini istemiyorum ne yapacağıma karar veremedim acaba gündüzleri çıkartıp gecelerimi taksam kışda geldi nebileyim yaaa doktorda şapka tak dedi bebekler en çok kafadan ve ayaktan üşütürler dedi ne yapacağımı şaşırdım valla

Ben de ilk 1 hafta şapka taktım ama zaten kafasında durmadığı için sürekli düşüyordu. Sonrasında eve gelen hemşirenin de önerisiyle bi daha hiç kullanmadım. Gerçi benim kızım çok saçlı doğdu, biraz da ondan kafası zaten üşümüyor...

bende hiç şapka kullanmıyorum sadece hastahaneden çıkardığımız ilk gün kullandık o kadar annem zaten onun kafasını battaniyeyle örtüyor böylece üşümüyor benim kelebeğim

benim kızım1 aylık 1 ay boyunca hep taktım gece gündz halada takıyorum arada bi çıkartıyorum sadece bebekler sogugu kafasından kulagın burnundan alırmış

banada doktoru 40 ı çıkana kadar çıkarma dedi bende ara ara hava aldırıp tüm gün takıyorum ama doktor dedi ne edeyim

ben hiç takmadım şimdiye dek ..sadece dışarı çıkarken ve banyodan sonra ..geceleri de takmıyorum..alışmasın çok sıcağa ..evin ısısı da 23-24 derece sürekli bu ısıda tutuyorum ..şimdilik sorun yok bakalım umarım olmazda ..

Ben takmıyorum kızıma şapka.ablam evde şapka gerekmediğini ve şapkanını konak yaptığını söyledi.o zamandan beri takmıyorum...

Ben sapkayıda eldıvenıde 1. haftadan sonra cıkardım. sadece banyodan sonra ve havanın cok soguk oldugu geceler yatarken takıyorum o kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…