Göz Makyajı Evde Kirpik Perması Yapmanın İncelikleri...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Selam :) ben ayrıca biraz daha kalın boy bigudi almıştım evet ama onlar bana büyük geldi uğraştığıma değmedi setten çıkan ince bigudilerle tekrar yapmak durumunda kaldım. Eğer kitpiklerin çok uzun ya da çok siyah kalın telli vs diilse setten çıkan bigudiyi kullanmanı tavsiye ederim ben. Ya da yapıştırırken kirpiklerini istediğin şekle göre yapıştırmayı deneyebilirsin ben öyle yapmıştım. :)
Yapıştırıcı benim aldığım setten çıktı aslında ama ben kendi yapıştırıcımı kullandım. Ama yapıştırıcı kullanınca bigudiyi kirpikten ayırmak çok zor oluyor bir sonraki sefere yapıltırıcısız yapıcam ben.

Bigudi ve yapıştırıcının linkleri şuan yok bende ama aynı kategori içinde bulursun rahatlıkla.

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda sipariş verip denicem :) makyaj yapmayı sevmiyorum bari bu olsun :KK66:

KIZLAR LİNK VERMİŞSİNİZ YA HANİ http://www.aliexpress.com/item/Eyel...-Lotion-Eye-Rod-Glue-Wholesale/603933868.html

burda olan sette bigudi var galiba, siz ekstradan bigudi mi alıyorsunuz, onun linki var mı acaba bir de yapıştırıcı mı alıyosunuz ayrıca, sanırım bu setin sadece ilaçlarını kullanıyorsunuz değil mi. link paylaşırsanız çoook sevinirim, ben de denemek istiyorum :)

Ben ekstra aldım canım çünkü ince olan bigudilerle kirpiklerim aşırı kıvırcık oldu, en kalın olanı benim için daha uygun.

Selam :) ben ayrıca biraz daha kalın boy bigudi almıştım evet ama onlar bana büyük geldi uğraştığıma değmedi setten çıkan ince bigudilerle tekrar yapmak durumunda kaldım. Eğer kitpiklerin çok uzun ya da çok siyah kalın telli vs diilse setten çıkan bigudiyi kullanmanı tavsiye ederim ben. Ya da yapıştırırken kirpiklerini istediğin şekle göre yapıştırmayı deneyebilirsin ben öyle yapmıştım. :)
Yapıştırıcı benim aldığım setten çıktı aslında ama ben kendi yapıştırıcımı kullandım. Ama yapıştırıcı kullanınca bigudiyi kirpikten ayırmak çok zor oluyor bir sonraki sefere yapıltırıcısız yapıcam ben.

Bigudi ve yapıştırıcının linkleri şuan yok bende ama aynı kategori içinde bulursun rahatlıkla.
Yapıştırıcı kullanmadan yapışmıyor canım, yapışmış görünüyor ama ilacı sürer sürmez kirpikler ayrılmaya başlıyor, ben o macerayı daha önce yaşadım :) Bu arada sette ki D solüsyonu kirpikleri bigudiden ayırmak için, işlem bitince iki ayrı pamuğa birer parça D solüsyonundan döküp kirpiklerini bu pamukla kapatırsan ayrılacak. Bioderma H20 ya benzeyen bir solüsyon kendisi...

YARDIM!
Arkadaslar kirpik permasini evde kendim yaparken az once
islem bittiginde goz kapagimin uzerindeki yapistiricilari cikartamiyorum
bir cok yerindekiler orda kaldi silmekten yikamaktan tahris oldu bir yandan da :KK43:
bilgisi olan var mi nasil cikarcam?

AYRICA hiç kivrismadi :KK43: zaten urunlerin kokusundan basim dondu su an :/
guzellik salonunda yaptirmistim bundan iki ay kadar evvel
yapistirici kullanmadan, takip cikartmali bir alet ile yapmisti
su an yaptigin islemin en basinda goz kapagima yapistirici surup silikonumsu ruloyu goz kapagima yapistirdim
gozume urunden kacacak diye dogru durust yapamadim ve sonuc hep kivrismadilar hem de goz kapagim yapis yapis cikmiyor :KK61::KK61:

KIZLARRRRR ÜRÜN GELDİ. HEM DE ÖYLE BİR ÜRÜN ALMIŞIM Kİ İÇİNDE PLASTİK HER BOY VE DEFALARCA KULLANILABİLECEK BİGUDİLER DE VAR :) EKSTRADAN BİGUDİ ISMARLAMIŞTIM GEREK YOKMUŞ MEĞER. KÜRDANI FALAN DA VAR İÇİNDE ÇOK HOŞUMA GİTTTİ. MÜSAİT BİR ZAMANDA UYGULAYACAĞIM.

BİR DE BOYA BULSAM TAM OLACAK. HİÇ ANLAMAM BOYADAN. SANIRIM BOYA İLE OKSİDAN DİYE DİR MADDE KARIŞTIRILIP SÜRÜLÜYORMUŞ BU SAÇ İÇİN DE GEÇERLİYMİŞ :) DAHA ÖNCE BOYAYLA İŞİM OLMADIĞI İÇİN BİLMİYORUM :KK43:

Daha önce bu konuda bir başlık açacağıma dair söz vermiştim bilenler bilir, ne var ki elimde malzemem kalmadığından ve bunları yurtdışından getirttiğimden dolayı gelmesi uzun zaman aldı yinede beklediğime değdi diye düşünüyorum...

Malzemeler:
Kirpik perması solüsyonu
Kirpik Perması Yenileyici solüsyon
Kirpik Perması Ayrıştırıcı
Kirpik Perması Temizleyici
Yapıştırıcı (ben siyah kullandım yeni başlayanlar için beyaz tavsiye ederim ki kirpiklerinizi görün)
Kirpik boyunuza göre kirpik bigudisi
Eki Görüntüle 217198

1- İlk olarak kirpiklerimizi bir temizleyici ie yıkayıp kuruttuktan sonra D ile belirtilen solüsyonu bir pamuğa damlatarak kirpiklerimizin üzerinden geçiyoruz...
2- Kirpik bigudileri her ne kadar kendiliğinden yapışma özelliğine sahip olsada bu etkiyi arttırmak ve işlemi sağlamlaştırmak için yapıştırıcı kullanıyoruz, yapıştırıcıyı doğrudan göz kapağınıza sürüp bigudileri sabitleştirin...
3- Kirpiklerinizi bigudilerin etrafına sarın her bir kirpik tanesinin minik bigudinin üzerine yapıştığından emin olun...
Eki Görüntüle 217191
4- Bir fırça yardımı ile kirpiklerinize fotoğrafta gördüğünüz pembe renkli perma ilacını(A) bolca sürün, bekleme süreniz kirpik yoğunluğu ve gürlüğüne göre 20-35 dakika arası ben ortalama 30 dakika bekliyorum
Eki Görüntüle 217192
5- Bekleme süresi bittikten sonra kirpiklerinizin üzerindeki fazla perma ilacını bir pamuk yardımı ile hafifçe sıyırın ve fotoğrafta görmüş olduğunuz beyaz renkli (B) ilacı yine temiz bir fırça yardımı ile kirpiklerinize uygulayın...Bekleme süresi 12 dakika...
Eki Görüntüle 217199
6- Bekleme süresi bittikten sonra kirpiklerinizin üzerindeki fazla yenileyiciyi bir pamuk yardımı ile sıyırın ve bu kez üzerine fotoğrafta gördüğünüz şeffaf renkli ayrıştırıcıyı sürün (C) Bekleme süreniz 5 dakika
7- Perma bigudisini yavaşça kirpiklerinizden ayırın, çekmeyin sabırlı ve dikkatli olun...
8- Kirpiklerinizi bir temizleyici yardımı ile temizleyin fazla yapıştırıcı kalıntılarını temizleyin ardından kirpiklerinizi havlu ile dikkatlice kurulayın, elinize bir ayna alın ve sevinç naraları atın:KK1::KK1::KK1:

Permadan önceki ve sonraki hali...
Eki Görüntüle 217190 Eki Görüntüle 217193

Bunlarda rimel sürüldükten sonraki halleri...
Eki Görüntüle 217194 Eki Görüntüle 217195 Eki Görüntüle 217196

Sanırım çok fazla soru sormayı gerektirecek bir uygulama değil, gayet basit...Yinede sormak istediğiniz sorular için buradayım...Bu arada dikkatli yapılıp kirpikler çekiştirilmezse dökülme yapmaz, kirpikleri kırmaz ve zarar vermez zira kirpikler zaten her ay kendilerini yenilerler...Bu uygulama ile birlikte kirpik boyasıda yapılırsa gayet güzel olur hatta yarın boyamak niyetindeyim... Rimelin yerini tutar mı, şahsi fikrim tutmayacağı yönünde elbette ancak deniz, havuz veya makyajsız günler için gayet güzel bir uygulama...
kılıç bu a,b,c,d acaba bütün markalar için aynı işlevi mi görüyor , çat pat çevirdim kullanım klavuzundan ama yine de tedirginim. mesela sen ilk önce d yi sürüp başlamışsın bendekinde ise bigudiyi yapıştırdıktan sonra perma solisyonunu yani a yı sür diyor. Sonra b ye yani neutralize denen ilaca (ki şişe üzerinde eyelash treatment firs cream yazıyor, ilk uygulama kremi gibi bişe anlamadım) geçmeden önce a yı c ile (cleaner sanırım temizleme için) temizle diyo.
şimdi b yi uygula beklesin 15 dakika yine c ile temizle diyo. not düşmüş temizleyici için b den ve yapıştırıcıdan sonra kullanın diye

son olarak yapışkanı ve b yi temizledikten sonra d yi yani eyelashes restore kullan diyo bu sanırım sendeki yenileyici dediği solisyon. pamukla uygulayacakmışım ve 6-8 dakika beklicemmişim. sonra daaa daha siyah ve kıvrımlı kirpiklerim olacakmış :)

ne diyorsun biraz daha araştırayım mı, sırası seninki gibi mi, bu şekilde yapayım mı :) korkuyorum galiba :)

kılıç bu a,b,c,d acaba bütün markalar için aynı işlevi mi görüyor , çat pat çevirdim kullanım klavuzundan ama yine de tedirginim. mesela sen ilk önce d yi sürüp başlamışsın bendekinde ise bigudiyi yapıştırdıktan sonra perma solisyonunu yani a yı sür diyor. Sonra b ye yani neutralize denen ilaca (ki şişe üzerinde eyelash treatment firs cream yazıyor, ilk uygulama kremi gibi bişe anlamadım) geçmeden önce a yı c ile (cleaner sanırım temizleme için) temizle diyo.
şimdi b yi uygula beklesin 15 dakika yine c ile temizle diyo. not düşmüş temizleyici için b den ve yapıştırıcıdan sonra kullanın diye

son olarak yapışkanı ve b yi temizledikten sonra d yi yani eyelashes restore kullan diyo bu sanırım sendeki yenileyici dediği solisyon. pamukla uygulayacakmışım ve 6-8 dakika beklicemmişim. sonra daaa daha siyah ve kıvrımlı kirpiklerim olacakmış :)

ne diyorsun biraz daha araştırayım mı, sırası seninki gibi mi, bu şekilde yapayım mı :) korkuyorum galiba :)
Canım D kirpiklerdeki artıkları, yağı önceden kalmış olan rimel artıklarını vs temizler o yüzden ruloları yapıştırmadan önce ben D ile derin temizlik yapar sonra yapıştırırım.

A Perma Losyonu
B Nötrleştirici losyon bu çoğunlukla böyledir.

Eğer iki solüsyon arasında C yi kullanırsan kirpikler atar o yüzden bence A'nın bekleme süresi bittiğinde sadece pamuk ile fazlalığı alıp B'yi sür.

Ayrıca detaylı bir foto ve kullanım kılavuzu fotosu rica edeyim :)

Canım D kirpiklerdeki artıkları, yağı önceden kalmış olan rimel artıklarını vs temizler o yüzden ruloları yapıştırmadan önce ben D ile derin temizlik yapar sonra yapıştırırım.

A Perma Losyonu
B Nötrleştirici losyon bu çoğunlukla böyledir.

Eğer iki solüsyon arasında C yi kullanırsan kirpikler atar o yüzden bence A'nın bekleme süresi bittiğinde sadece pamuk ile fazlalığı alıp B'yi sür.

Ayrıca detaylı bir foto ve kullanım kılavuzu fotosu rica edeyim :)

http://www.aliexpress.com/snapshot/6346854738.html

canım kullanım klavuzu yok, linkini vereyim bir bak çok memnun olurum hata yapmıyım. aldığım kutunun arkasında yazıyor sadece tarifi o da bu linkte var.

Ayrıca ortadaki siyah likid ne ona da bir bak ne olur :) beyaz likid yapıştırıcı belli de siyahı çözemedim :)

ozaman önce d, sonra a ve beklet ve fazlasını al, sonra b ve beklet onun da fazlasını c ile al, en sona da d ile herşeyi temizle budur değil mi :)

senden msj almadan yapmıcam :)))

http://www.aliexpress.com/snapshot/6346854738.html

canım kullanım klavuzu yok, linkini vereyim bir bak çok memnun olurum hata yapmıyım. aldığım kutunun arkasında yazıyor sadece tarifi o da bu linkte var.

Ayrıca ortadaki siyah likid ne ona da bir bak ne olur :) beyaz likid yapıştırıcı belli de siyahı çözemedim :)

ozaman önce d, sonra a ve beklet ve fazlasını al, sonra b ve beklet onun da fazlasını c ile al, en sona da d ile herşeyi temizle budur değil mi :)

senden msj almadan yapmıcam :)))
Senin c ile d yer değiştirmiş.

Bak şimdi,
A perma solüsyonu
B Nötrleştirici
C Temizleyici
D Kirpik yenileyici tamir edici

Yani sen perma rulolarını takmadan önce C ile sil veya C yi hiç karıştırma, yüz yıkama jeli veya H2o su kullanıyorsan onunla iyice temizle kirpiklerini

Sonra ruloları takıp kirpikleri kıvırıp A yı sür
Bekleme süresi bitince pamukla A yı temizleyip B yi sür
Süre bitince C ile temizle ki kirpikler rulodan ayrılsın
En son D solüsyonunu sür

Siyah olan kirpik büyütücü/Uzatıcı canım dene ama gözüne kaçırma :)

Senin c ile d yer değiştirmiş.

Bak şimdi,
A perma solüsyonu
B Nötrleştirici
C Temizleyici
D Kirpik yenileyici tamir edici

Yani sen perma rulolarını takmadan önce C ile sil veya C yi hiç karıştırma, yüz yıkama jeli veya H2o su kullanıyorsan onunla iyice temizle kirpiklerini

Sonra ruloları takıp kirpikleri kıvırıp A yı sür
Bekleme süresi bitince pamukla A yı temizleyip B yi sür
Süre bitince C ile temizle ki kirpikler rulodan ayrılsın
En son D solüsyonunu sür

Siyah olan kirpik büyütücü/Uzatıcı canım dene ama gözüne kaçırma :)

Kılıççççç seni beyin kıvrımlarından öpüyorum :)
Son birşey. hani ruloyu beyaz yapıştırıcı ile kirpik dibinden yapıştırıcam ya sonra da kirpiklerimi ruloya yapıştırıcam ya, bu kirpiği ruloya yapıştırma işlemini de mi beyaz yapıştırıcı ile yapıcam yoksa kirpikler kendiliğinden yapışıyor mu ruloya, eğer öyleyse resimde gördüğüm kürdanvari aletle düzenleyip yapıştırım ruloya ve direk A ya geçebilirim değil mi ?

Kirpik büyütücüyü sürüp bekleyecek miyim peki, onun hakkında hiçbirşey yazmıyor :KK43: işlemden önce mi yapıcam sonra mı ? ve temizlemesini de c ile mi yapıcam yoksa direk su ve yüz yıkama jeli yeterli mi ? onu da yapmak istiyorum :))

ÇOK ÇOKKK TEŞEKKÜR EDERİM ARTIK İLAÇLAR BİTENE KADAR KULLANIRIM :))

Kılıççççç seni beyin kıvrımlarından öpüyorum :)
Son birşey. hani ruloyu beyaz yapıştırıcı ile kirpik dibinden yapıştırıcam ya sonra da kirpiklerimi ruloya yapıştırıcam ya, bu kirpiği ruloya yapıştırma işlemini de mi beyaz yapıştırıcı ile yapıcam yoksa kirpikler kendiliğinden yapışıyor mu ruloya, eğer öyleyse resimde gördüğüm kürdanvari aletle düzenleyip yapıştırım ruloya ve direk A ya geçebilirim değil mi ?

Kirpik büyütücüyü sürüp bekleyecek miyim peki, onun hakkında hiçbirşey yazmıyor :KK43: işlemden önce mi yapıcam sonra mı ? ve temizlemesini de c ile mi yapıcam yoksa direk su ve yüz yıkama jeli yeterli mi ? onu da yapmak istiyorum :))

ÇOK ÇOKKK TEŞEKKÜR EDERİM ARTIK İLAÇLAR BİTENE KADAR KULLANIRIM :))
Canım, maalesef kirpikler için de ruloya yapıştırıcı sürmen gerek yapışmıyorlar yani cımbızla ruloyu tut, her yerine güzelce yapıştırıcıyı sürüp göz kapağına öyle yapıştır.

En son kalan artıkları göz makyajı temizleyici veya yine h2o gibi bir solüsyonun varsa onunla temizleyebilirsin.

Kirpik büyütücü için ise pek bilgim yok ama genellikle gece sürülür sabah temizlenir bunlar ve şişe bitene kadar devam edilir.

Bu arada rica ederim :)

Canım, maalesef kirpikler için de ruloya yapıştırıcı sürmen gerek yapışmıyorlar yani cımbızla ruloyu tut, her yerine güzelce yapıştırıcıyı sürüp göz kapağına öyle yapıştır.

En son kalan artıkları göz makyajı temizleyici veya yine h2o gibi bir solüsyonun varsa onunla temizleyebilirsin.

Kirpik büyütücü için ise pek bilgim yok ama genellikle gece sürülür sabah temizlenir bunlar ve şişe bitene kadar devam edilir.

Bu arada rica ederim :)
Cumartesi uygulayacagım :) sabrım kalirsa belki en küçük rulolarla alt kirpikleri bile yaparım :))) eski ve yeni halini fotoğraflarım ve buraya yüklemeyi denerim :)
Emeğine sağlık arkadaşım, canı gönülden teşekkür ederim tekrardan :)

Cumartesi uygulayacagım :) sabrım kalirsa belki en küçük rulolarla alt kirpikleri bile yaparım :))) eski ve yeni halini fotoğraflarım ve buraya yüklemeyi denerim :)
Emeğine sağlık arkadaşım, canı gönülden teşekkür ederim tekrardan :)
Rica ederim canım, ben de sipariş vermiştim bir kaç gün önce geldi, yarın yapacağım. Bu arada alt kirpiklerinle uğraşma:)

Tek gözume yaptim farkı göreyim diye. Yok böyle bırşey kızlarrrrr :KK70: sevinç naraları atiyorummmm. Kılıç Rabbim muradını versin arkadaşım. Ohhh bundan sonra rimel falan sürmem yıka çık :KK70:

Tek gözume yaptim farkı göreyim diye. Yok böyle bırşey kızlarrrrr :KK70: sevinç naraları atiyorummmm. Kılıç Rabbim muradını versin arkadaşım. Ohhh bundan sonra rimel falan sürmem yıka çık :KK70:
Çok sevindim beğenmene :) Allah seninde bütün dileklerini kabul etsin kuzum :) Eğer kirpiklerinin uç kısımları açık renkse birde güzel siyaha boya ondan sonra rahatsın.

X