Bahçe Bakımı ve Çiçekler Evde ki Benjamin ölmek üzere sanırım, napmalı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
bir ay önce aldım, bakımı kolay diye aldım güya ama gün aşırı suluyorum, direk güneş ışığı görmüyo, hoş diğer türlüsünüde denedim, ama sürekli yaprakları kuruyup dökülüyo yeni yaprakta çıkmıyor, neyi yanlış yapıyorum:26::26:

Canım benimde evimin içinde çeşit çeşit çiçeklerim vardı biride benjamindi.Çocuklarım olunca hep dağıtmak zorunda kaldım ama sürekli sulaman bence doğru değil.Haftada bir sulamalısın ve benjeminin saksısının büyük olması lazım.Kuruyan yapraklar benimde olurdu ama yerine yenisi gelirdi mutlaka.Hatta yan komşumun hala var.Müsait olursam sana resmini çekeyim.
*Havadar yerde olması lazım.
*haftada bir sulaman yeterli.
*Saksısının büyük olması lazım.
*Haftada bir balkon bahçe gibi tamamen güneş göreceği bir yere bir kaç saatliğine çıkarmalısın.
*Hani dışarı çıkınca mutlu olan çocuklar gibi onu sevindirmen lazım.:KK16:
*En önemliside biz hep bağ bahçe yani doğal gübrelerin karıştığı topraklarda büyütüyoruz çiçeklerimizi.Hazır topraklar malesef çiçeği çok büyütmüyor.Çok nadir çiçek hazır toprağı sever.Pikniğe dağ bayıra gittiğinde :KK76:koca bir poşet toprak doldur ve benjaminin hala yaşıyorsa hemen toprağını değiştir.(tabi hazır toprak ise)

Canım benimde evimin içinde çeşit çeşit çiçeklerim vardı biride benjamindi.Çocuklarım olunca hep dağıtmak zorunda kaldım ama sürekli sulaman bence doğru değil.Haftada bir sulamalısın ve benjeminin saksısının büyük olması lazım.Kuruyan yapraklar benimde olurdu ama yerine yenisi gelirdi mutlaka.Hatta yan komşumun hala var.Müsait olursam sana resmini çekeyim.
*Havadar yerde olması lazım.
*haftada bir sulaman yeterli.
*Saksısının büyük olması lazım.
*Haftada bir balkon bahçe gibi tamamen güneş göreceği bir yere bir kaç saatliğine çıkarmalısın.
*Hani dışarı çıkınca mutlu olan çocuklar gibi onu sevindirmen lazım.:KK16:
*En önemliside biz hep bağ bahçe yani doğal gübrelerin karıştığı topraklarda büyütüyoruz çiçeklerimizi.Hazır topraklar malesef çiçeği çok büyütmüyor.Çok nadir çiçek hazır toprağı sever.Pikniğe dağ bayıra gittiğinde :KK76:koca bir poşet toprak doldur ve benjaminin hala yaşıyorsa hemen toprağını değiştir.(tabi hazır toprak ise)

teşekkürler canım çok yardımcı oldun, her gün değilde gün aşırı suluyordum bende, yanlışmış demekki, saksısıda büyük aslında, önerilerini dikkate alıcam, benjamin 2. bitkim yavaş yavaş öğrencez

teşekkürler canım çok yardımcı oldun, her gün değilde gün aşırı suluyordum bende, yanlışmış demekki, saksısıda büyük aslında, önerilerini dikkate alıcam, benjamin 2. bitkim yavaş yavaş öğrencez

Chess benjamin için en önemli şey yerini sevmesidir.
Güneşi direk almayan ama çok aydınlık bir ortama koy canım.
Yerini sevmezse ,yer değişikliğine alışıncaya kadar, susuz kalırsa mutlaka yapraklarını döker.
Sulaması normalde haftada bir yapılır,ama yazın çok sıcaklarda haftada 2 belki 3 kez sulayalirsin toprağı çok kurursa.

X